חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה ההבדל בין מיני ליפט להרמת פנים מלאה?

בתהליך ההתבגרות עור הפנים שלנו והרקמות שמתחתיו צונחים. צניחת העור והרקמות משווה לפנים מראה מבוגר ועייף. ניתוח מתיחת פנים נועד להעניק מענה לתופעה זו ובמהלכו אנחנו מהדקים ומרימים את הרקמות ואת העור שצנחו וכפועל יוצא מעניקים לפנים מראה צעיר, רענן וחיוני יותר.

בשנים האחרונות עולה הפופולאריות של פרוצדורה בשם “מיני ליפט”: ניתוח קצר ביחס למתיחת פנים מלאה, שאורכו בין שעה וחצי לשעתיים, במהלכו מוצאים עודפים עור ומותחים אותו.

במאמר זה נתאר את ההבדלים בין שתי הפרוצדורות: מתיחת פנים מלאה ומיני ליפט.

מתיחת פנים מלאה

מתיחת פנים מוצלחת מבוצעת באמצעות הרמה יסודית, מילימטר אחר מילימטר, של שרירי הפנים ולא רק העור למקומם לפני הצניחה. ב-ASTRA MEDICAL – רשת קליניקות לניתוחים פלסטיים בתל אביב וירושלים, אנחנו מבקשים מהמטופלים להביא לפגישת הייעוץ תמונת פנים שלהם מגיל צעיר. את התמונה הזו אנחנו תולים בחדר הניתוח ובוחנים אותה לכל אורך הניתוח, בכדי לוודא שאנחנו מחזירים את השרירים למקומם המקורי, לפני הנפילה.

דגש נוסף שחשוב לציין, הוא שבניתוח מתיחת פנים אנחנו בפועל מרימים את הפנים ולא מותחים אותם: בניתוח אנחנו לא מותחים את הפנים, אלא מסירים את עודפי העור שנוצרו לאחר מתיחת השרירים.

ניתוח מתיחת פנים אורך בין 4.5 ל-5 שעות. ברוב המקרים הוא משלב הרמת שרירים עם הזרקת שומן; ככל שיש יותר שומן תת-עורי, מראה הפנים נראה בריא יותר, רענן וצעיר יותר. מתיחת הפנים היא ניתוח שהדיוק בו קריטי, ורק אם הביצוע מדויק תהיה לנו תוצאה טבעית וללא חותם של “מראה מנותח”.

חשוב להדגיש גם כי ייתכן מהלך ניתוחי שונה לכל מטופל, היות ויעדי הניתוח משתנים בין מטופל ומטופל ומבנה הפנים של כל מטופל ייחודי; אי לכך, ניתוח מתיחת פנים עשוי לכלול הסרה של עודפי עור לאחר הרמת השרירים, או שילוב עם הזרקות שומן עצמי, חומרי מילוי, הרמת עפעפיים ועוד.

על פי רוב גם השכבות העמוקות יותר של הפנים והשרירים מורמות גם הם בניתוח מתיחת פנים. העור מונח מחדש על גבי קווי המתאר החדשים של הפנים, ועור מיותר מוסר. במקרים מסוימים יש צורך בביצוע חתך נוסף מתחת לסנטר, בכדי לשפר את מראה הצוואר.

מהי מיני ליפט?

מיני ליפט היא ניתוח להוצאת עודפי עור ומתיחה של העור. מיני ליפט מבוצעת בהרדמה מקומית וטשטוש, או בהרדמה כללית. זהו ניתוח קצר שנמשך כשעה וחצי עד שעתיים (להבדיל ממתיחת פנים מלאה הנמשכת בין 4.5 ל-5 שעות), במהלכו מרימים את העור בפנים ובצוואר, ומוציאים את עודפי העור לאחר המתיחה. בסיום הניתוח מבצעים תפירה של כל החתכים, בדומה למתיחת פנים – לפני ומאחורי האוזניים.

ב-ASTRA MEDICAL אנחנו נשאלים המון פעמים בנוגע למיני ליפט ועל ההבדלים בין מיני ליפט למתיחת פנים מלאה. בחלק מהשואלים מקונן החשש מפני פרוצדורה פולשנית, והם מעוניינים לבדוק אם ניתן להימנע ממנה באמצעות פרוצדורה פשוטה יותר.

כאן חשוב לציין שלמרות שמיני ליפט הוא ניתוח שבמהלכו מבוצעת מתיחה של העור בלבד, הוא עדיין ניתוח והוא עדיין פולשני. אמרה שהשתרשה אצלנו בקליניקה אומרת ש”מיניליפט = מיני תוצאות, לטווח קצר”. אנחנו סבורים שזו טעות לבצע פרוצדורה כזו, היות והיא איננה מקצרת את משך ההחלמה ואינה כרוכה בפחות דימומים תת עוריים לאחר הניתוח. בנוסף לכך, סיבוכים פוטנציאליים הרלוונטיים לניתוח מתיחת פנים מלאה, רלוונטיים גם לניתוח מיני ליפט. החיסרון המשמעותי ביותר במיני ליפט, להבדיל ממתיחת פנים, הוא שלא מבוצעת בו מתיחה של השרירים, ולכן האפקט שלו יהיה קצר מועד.

מהי שיטת ASTRA MEDICAL להרמה ומה יתרונותיה?

שיטת אסטרה להרמת פנים היא בעצם סוג אחר של מיניליפט והיא ייחודית. כאן יש הרמה גם של העור וגם של השרירים מה שנותן תוצאות טובות לטווח ארוך. אבל החתך הוא חתך קצר יותר בקדמת השיער כ 10 ס”מ בלבד לכן יש בשיטה זו ייתרון במיוחד בגברים שם נמנע מחתכים בקדמת ואחורי האוזן. שיטהזו מתאימה במיוחד למי שי שעודפי עור קטנים בצוואר ורוב נפילת הפנים בלחיים (בעיה זו אפיינית לגברים יותר מלנשים).

מהי ההמלצה למי שרוצה לבצע מיני ליפט ולהימנע ממתיחת פנים מלאה?

למטופלים שחוששים ממתיחת פנים מלאה ומעוניינים במתיחה חלקית, אנחנו ממליצים לבצע מתיחה של החלק העליון של הפנים, או מתיחת צוואר והחלק התחתון של הפנים, אך לא בשיטה של מיני-עור בלבד, אלא באמצעות מתיחה הכוללת את מתיחת השרירים לכיוון הנכון והמדויק. שיטה זו תבטיח שהתוצאות ישמרו לשנים רבות.

כדי להחליט בנוגע לפרוצדורה המדויקת, יש להגיע לייעוץ לא מחייבת, במהלכה הרופא הפלסטי יתרשם ממבנה הפנים, השרירים והעצם של כל המטופל ויחליט האם מתיחת פנים חלקית מתאימה למצב הקיים.

אתם מוזמנים להמשיך ולקרוא עוד על מיני ליפט במאמר שלנו ולהתרשם מנבחרת המנתחים הפלסטיים שלנו ב-ASTRA MEDICAL המורכבת מטובי המנתחים הפלסטיים בישראל, בניצוחה של ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן.

אם אתם עדיין מתלבטים לגבי סוג הטיפול המתאים ביותר עבורכם, אנחנו מזמינים אתכם להשאיר כאן פרטים ואנו נחזור אליכם במהרה עם מידע נוסף ואפשרות לתאם פגישת ייעוץ באחת המרפאות שלנו.

בהצלחה!

מומחי ASTRA MEDICAL למתיחת פנים

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×