חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מיקרונידלינג

מהו מיקרונידלינג?

מיקרונידלינג (Microneedling) הוא טיפול אסתטי שאינו פולשני, שמטרתו להמריץ את העור לייצר כמות מוגברת של קולגן ורקמות עור חדשות, כדי לשפר את עור הפנים כך שיהיה חלק ומוצק יותר. הטיפול נעשה תוך שימוש במחטים קטנות (מיקרו-מחטים).

למי מתאים מיקרונידלינג?

מיקרונידלינג מתאים לכל מי שסובל מאחד התסמינים הבאים:

 • צלקות אקנה, צלקות
 • כתמי גיל, כתמי שמש, כתמים כהים מתחת לעיניים
 • טיפול בנקבוביות גדולות בעור הפנים
 • ירידה בגמישות העור
 • גוון עור בלתי אחיד
 • טיפול בסימני מתיחה באזורים נוספים בגוף כגון הירכיים והבטן
 • הסתרת צלקות באזורים שונים בגוף

מהו קולגן ומהם תפקידיו?

קולגן הוא חלבון שמיוצר באופן טבעי בגוף האדם המהווה את המרכיב העיקרי ברקמות החיבור בגוף, כגון גידים, עצמות, כלי דם ועור. לקולגן מבנה בשם טריפל הליקס והוא מורכב משלוש שרשראות סליליות המלופפות זו בזו. מבנה זה של הקולגן מאפשר לו לייצר רשת סיבית תומכת. הקולגן, יחד עם סיבים אלסטיים נוספים, אחראי לבניית התשתית הדרמלית התומכת בעור שלנו ועל החוזק והגמישות של רקמות החיבור. זו הסיבה שבזכותה לקולגן תפקיד חשוב בשמירה על בריאות ומראה העור שלנו. כאשר כמות הקולגן בגוף גבוהה, מראה העור מוצק, מתוח, גמיש, רענן ונטול קמטים.

כחלק טבעי מתהליך ההתבגרות שלנו, קצב ייצור הקולגן בגוף שלנו נהיה איטי יותר. בנוסף לכך, שינויים פיזיולוגיים וסביבתיים (חשיפה לרדיקלים חופשיים, דלקות פנימיות, ירידה בכמות החומצה ההיאלורונית בגוף ועוד) גורמים לעור שלנו לאבד מכמות הקולגן שלו ומאיכותו. בסביבות גיל 60 הגוף מאבד בערך 50% מכמות הקולגן שלו ויש לכך השפעה משמעותית מאד על תפקוד העור ועל המראה שלו: הוא נעשה רפוי ודק יותר, המוצקות והאלסטיות שלו נפגעות, הקמטוטים והקמטים מופיעים ומתרבים ומרקם העור הופך מחורץ יותר.

המחסור של הגוף בקולגן, המהווה מרכיב מרכזי בשמירה על מראה צעיר ורענן של עור הפנים, הוא הסיבה שבגללה טיפולי מיקרונידלינג לצד טיפולים אסתטיים דומים, הפכו פופולאריים כל כך בשנים האחרונות.

טיפולי מיקרונידלינג לשיפור והצערת עור הפנים.

מה כולל ייעוץ רפואי באסטרה מדיקל לפני מיקרונידלינג

הייעוץ הרפואי נערך על ידי מנתח פלסטי והוא כולל הבנה מהן הציפיות של המטופלת מהמקרונידלינג, לקיחת היסטוריה רפואית, בדיקה קלינית של המטופלת, הרופא יאבחן את המטופלת האם מדובר בצלקות אקנה האם מדובר באקנה פעיל, האם יש סימנים להזדקנות עור כגון יובש קמטוטים עדינים כתמים? הכירור גפלסטי יבדוק האם יש גידולים חשודים ויש צורך בביופסיה לאבחון? האם הבעיות בעור כוללות קופרוז, אדמומיות וכמי מלזמה? לכל בעיה ספציפית הרופא המומחה בפלסטיקה יציע פתרון של מיקרונידלינג בשילוב של חומרים שונים.

כיצד מבוצע טיפול מיקרונידלינג?

מיקרונידלינג נועד כאמור לעודד את העור לייצר כמות מוגברת של קולגן. במהלך הטיפול, המבוצע בדרך כלל בהרדמה מקומית, הרופא המנתח הפלסטי דוקר באמצעות המחטים הזעירות את האזור המטופל, והמחטים פוצעות את העור פציעה קלה. המחטים בהן נעשה שימוש בטיפול כה קטנות עד שדקירתן כמעט ואינה מורגשת. בתגובה לדקירות, העור מגיב ביצירת רקמות חדשות ועשירות בקולגן. בסיום הטיפול הרופא המנתח מורח על האזור המטופל סרום או קרם מרגיע.

כמה זמן נמשך טיפול מיקרונידלינג?

משך טיפול מיקרונידלינג בין חצי שעה לשעתיים. הטיפול אינו מצריך תהליך החלמה וניתן לאחריו לשוב לשגרת היום יום. את סימני הדקירה ניתן לטשטש באמצעות איפור ומומלץ להשתמש בקרם הגנה לאחר הטיפול היות והאזור המטופל יהיה רגיש יותר לקרינת השמש.

למי אינו מיועד טיפול במיקרונידלינג?

מיקרונידלינג אינו מיועד למטופלים הבאים:

 • נשים בהיריון
 • אנשים הסובלים ממחלות עור כרוניות כגון פסוריאזיס או אקזמה
 • אנשים הסובלים מפצעים פתוחים או בעלי היסטוריה של צלקות עור
 • מטופלים לאחר טיפול ברדיותרפיה

מהן תופעות לוואי של מיקרונידלינג?

למרות שמיקרונידלינג נחשב לטיפול בטוח ויעיל, כמו כל טיפול קומסטי, גם הוא עשוי לגרור תופעות לוואי; תופעת הלוואי הנפוצה ביותר הינה תחושת גירוי קלה בעור עם גמר הטיפול. תתכן גם אדמומיות בעור למשך מספר ימים. תופעות אלה נחשבות לקלות מאד והן לרוב חולפות מעצמן במהרה. תופעות לוואי נדירות כוללות דימום, חבלות, זיהומים וקילוף של העור. במידה ואתם סובלים מתופעות לוואי אלו יש לגשת מיידית לאבחון אצל הרופא המנתח הפלסטי.

מיקרונידלינג - טיפול לעידוד יצירת קולגן לשיפור מראה עור הפנים באסטרה מדיקל

תוך כמה זמן ניתן לראות את תוצאות הטיפול במיקרונידלינג?

העור מתחדש במהירות לאחר מיקרונידלינג. ניתן להבחין בתוצאות הטיפול כבר לאחר מספר שבועות. כדי לשמר את תוצאות הטיפול במיקרונידלינג, מומלץ לעבור יותר מטיפול אחד, בהמלצת הרופא המנתח הפלסטי ובהתאם למצב עור הפנים הראשוני של המטופלת. 

מיקרונידלינג בשילוב חומרי הזרקה עם מכשיר הדרמפן (DERMAPEN) 

מכשיר הדרמפן, שילוב של מיקרונידלינג עם חומרים המשפיעים על איכות העור זהו אחד החידושים הגדולים בתחום האסתטיקה. מכשיר הדרמפן פועל באופן אוטומטי עם מספר גדול של מחטים עדינות שניתן לווסת את עומק החדירה שלהם לדרמיס השטחי והעמוק יותר. הכירורג הפלסטי מורח לפני המיקרונידלינג, חומר מאלחש ואז מכוון את מכשיר הדרמפן לפי אזור הטיפול ועובי העור המטופל. לאחר יצירת החורים הקטנטנים והעדינים בדרמיס הכירורג הפלסטי, מורח חומרים שתפקידם לטפל בקמטוטים באמצעות חדירה לעור. בין החומרים שנוכל לשלב בטיפול זה גם בוטוקס מדולל מאוד. בניגוד לשימושו הידוע של הבוטוקס בשריר מתחת לעור הוא משפר את איכות העור מחדיר לחות ומטפל בהפרשת בלוטות החלב ובכך משפר משמעותית פצעי בגרות בעור.

מדוע לעבור טיפול מיקרונידלינג באסטרה מדיקל?

עור הפנים הוא אחד האיברים המשמעותיים ביותר שלך ואת רוצה שהוא יראה במיטבו, בכל גיל בוודאי כשאת מתבגרת. כשאת בוחרת לבצע טיפול מיקרונידלינג לשיפור והצערת עור הפנים, את רוצה להיות בטוחה שאת בידיים הטובות ביותר.

אסטרה מדיקל, מיסודה ובהנהלתה של ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן, מנתחת פלסטית, הינו מרכז הרפואי לכירורגיה פלסטית ואסתטית המוביל והאיכותי בישראל. לאסטרה מדיקל למעלה מ-30 שנות ניסיון בכל סוגי הטיפולים האסתטיים והניתוחים הפלסטיים, והיא נחשבת לפורצת דרך במגוון רחב של טיפולים ושיטות כירורגיות.

במרכז פועל צוות מנתחים פלסטיים בכירים ומנוסים, בראשותה של ד”ר רונברג-הגן, והוא אמון על ביצוע טיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים ברמה הגבוהה ביותר ועל תוצאות יפהפיות ובעלות מראה טבעי לחלוטין, הנשמרות לאורך זמן. במרכז הרפואי אסטרה מדיקל נעשה שימוש במכשור המתקדם ביותר בעולם הרפואה הפלסטית ובחומרי המילוי וההזרקות הבטוחים ביותר בענף הרפואה האסתטית.

אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר ולהגיע לפגישת היכרות בקליניקה שלנו בתל אביב או בירושלים.

מומחי אסטרה מדיקל למיקרונידלינג

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×