חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניתוח פלסטי

ניתוחים פלסטיים צוברים יותר ויותר תאוצה בשנים האחרונות. התפתחויות טכנולוגיות רפואיות, הפופולריות הגואה של הרשתות החברתיות והיצע רחב של מנתחים פלסטיים מחזקים את המגמה הזו שניתן להעריך בבטחה שרק תלך ותתעצם.

מהו ניתוח פלסטי, למי הוא מיועד ומדוע חשוב מאד להתייעץ עם רופא מנתח פלסטי מומחה לפני קבלת החלטה – על זאת ועוד במאמר שלפניכם.

מהו ניתוח פלסטי?

להבדיל מניתוחים כירורגיים, המבוצעים לרוב במטרה להציל חיים או לשפר את מצבו הרפואי של המטופל, הייעוד העיקרי של ניתוח פלסטי אסתטי היא לשדרג את המראה של איבר או איברים מסוימים בגוף. ניתוחים פלסטיים אסתטיים מאפשרים לשנות את גודלם של איברים, את צורתם ואת המבנה שלהם ולהשיב או להעניק למטופלים מראה סימטרי, צעיר ואסתטי יותר.

לצד מתן מענה לצורך אסתטי גרידא, במקרים רבים ניתוחים פלסטיים מסייעים לשקם איברי גוף בעלי עיוות שמפריעים לתפקוד תקין או גורמים לפגיעה משמעותית במצב הרוח ובביטחון העצמי, כמו במצב של עיוות מולד, חוסר סימטריה בין איברים, התפתחות לא תקינה של איברים או פגיעות שמקורן בתאונה או מחלה.

ניתוח פלסטי לשיפור המראה החיצוני וההרגשה הפנימית • ASTRA MEDICAL
ניתוח פלסטי לשיפור המראה החיצוני וההרגשה הפנימית • ASTRA MEDICAL

למי מתאים ניתוח פלסטי אסתטי?

ניתוח פלסטי מתאים לכל גבר או אישה המעוניינים בכך ונמצאים מועמדים מתאימים לעבור אותו. המתעניינים בניתוח פלסטי צריכים להיפגש עם מנתח פלסטי מומחה, לפרוש בפניו את רצונותיהם ולוודא שהם מסוגלים לעבור את הניתוח הפלסטי בהצלחה. מבחינה רפואית, תהליך הבדיקה כולל התייחסות לגיל, משקל, מצב בריאותי, תרופות שהמטופל צורך, אורח חיים, התוכניות להמשך החיים (הריונות והנקות, דיאטות מתוכננות, פעילויות ספורטיביות, ניתוחים נוספים ועוד) ומשתנים נוספים רלוונטיים.

חשוב לציין שניתוח פלסטי אינו תמיד האפשרות הראשונה המתאימה כדי לייצר שיפור משמעותי במצבו של המועמד לניתוח פלסטי. במקרים מסוימים, למשל כאשר מטופלות מתעניינות בניתוח מתיחת פנים, אנו עשויים להמליץ על המתנה של מספר שנים עד לביצוע הניתוח אותו אנו ממליצים לבצע רק פעם אחת בחיים ולהעזר בינתיים בפתרונות אחרים, כמו הזרקות בוטוקס או חומצה היאלורונית.

בכל מקרה, לפני קבלת החלטה בנושא ניתוח פלסטי מומלץ מאד לתאם פגישת ייעוץ רפואי עם מנתח פלסטי מומחה ובעל ניסיון עשיר, ולקבל ממנו המלצה על הטיפול האסתטי ו/או הניתוח הפלסטי המומלץ עבור המטופל בהתאם לרצונותיו ומצבו הרפואי.

האם כל אחד יכול לעבור ניתוח פלסטי?

באופן כללי כל אחד ואחת יכולים לעבור ניתוח פלסטי. עם זאת, יש לקחת בחשבון שניתוח פלסטי אסתטי הינו ניתוח לכל דבר, וכתנאי לביצועו המטופל או המטופלת צריכים לעבור פגישת ייעוץ רפואי עם מנתח פלסטי, בדיקות שונות בהתאם לסוג הניתוח הפלסטי המבוקש ובמידת הצורך הפסקת נטילת מדללי דם ועצירת הרגלים שונים כמו עישון, שתיית אלכוהול וכן הלאה, בהתאם להמלצות הספציפיות של הרופא המנתח הפלסטי ולסוג הניתוח הפלסטי המבוקש.

חשוב לקחת בחשבון, כי ניתוח פלסטי אמנם מוביל לשינוי משמעותי ולעיתים גם דרמטי בהופעתו החיצונית של המטופל, אך הוא אינו פתרון קסם לכל בעיה של דימוי עצמי נמוך. רופא מנתח פלסטי אחראי, רואה את טובתם האמיתית של מטופליו וצריך לוודא שהמועמד לניתוח כשיר לניתוח הפלסטי מבחינה רפואית, שלם מבחינה נפשית עם ההחלטה לעבור אותו ובעל ציפיות ריאליות לגבי התוצאות.

מדוע כל כך הרבה אנשים רוצים לעבור ניתוח פלסטי אסתטי ?

למראה האסתטי יש חשיבות וערך והוא מהווה את כרטיס הביקור של נשים רבות וגברים רבים. יותר ויותר אנשים מעוניינים להצעיר את מראה הפנים והגוף, לשפר את המראה שלהם ולהתגאות בו בפני החברים והעוקבים שלהם ברשתות החברתיות. במציאות כזו, חלה על מנתחים פלסטיים אחריות גבוהה כלפי המטופלים שלהם: הפניות למרפאות לאסתטיקה פלסטית הולכות וגדלות בכל שנה וגיל הפונים נהיה צעיר יותר ויותר.

מנתחים פלסטיים בוחנים כל מקרה לגופו ואינם ממהרים ולנתח את כל מי שפונה אליהם. לעיתים מומלץ להמתין עם ניתוחים פלסטיים ולבצע אותם בגילאים מבוגרים יותר (כמו למשל במקרים של מתיחת פנים), לאחר סיום ההריונות וההנקה או גמר התפתחות החזה הנשי (כמו במקרים של ניתוחי חזה) ועוד.

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן, מנתחת פלסטית בכירה ומייסדת ASTRA MEDICAL
מנתח פלסטי אחראי רואה קודם כל את טובתו האמיתית של המטופל היושב מולו. ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מנתחת פלסטית בכירה ומייסדת רשת המרפאות לרפואה אסתטית ASTRA MEDICAL

מהם הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר בישראל?

הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר בישראל הינם, בסדר יורד:

 • הגדלת חזה
 • שאיבת שומן (גברים ונשים)
 • ניתוח אף (גברים ונשים)
 • הרמת עפעפיים (גברים ונשים)
 • הרמת חזה
 • מתיחת בטן (גברים ונשים)
 • מתיחת פנים (גברים ונשים)
 • הקטנת חזה
 • הרמת גבות / מתיחת מצח (גברים ונשים)
 • הקטנת חזה לגברים – גניקומסטיה
 • הגדלת חזה לנשים בשומן עצמי
 • ניתוח להצמדת אוזניים (גברים ונשים ובעיקר בנים ונערים)

סוגי ניתוחים פלסטיים אסתטיים שמבוצעים במרכז הרפואי ASTRA MEDICAL

ניתוח פלסטי להגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא כאמור לעיל אחד מהניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר בישראל ובעולם. חזה שופע ומעוצב נתפס כסמל לנשיות ולמיניות כבר מימי קדם. הוא מחזק את תחושת הביטחון והנשיות ותורם משמעותית לשיפור הדימוי העצמי אצל נשים רבות.

לנבחרת המנתחים הפלסטיים של ASTRA MEDICAL ניסיון עשיר ומגוון בתחום ניתוחי החזה, ובהגדלת חזה בפרט. הם מלווים כל מטופלת לאורך כל התהליך, משלב הייעוץ הרפואי המקדים, דרך חדר הניתוח ולאורך ההחלמה מהניתוח הפלסטי.

נשים שמרגישות יותר בנוח לשוחח עם מנתחת פלסטית – אישה המבינה בדיוק את הרגשות המעורבים בתהליך, תוכלנה לבחור בצוות נשי שילווה אותה לאורך התהליך מתחילתו ועד להגעה לתוצאה המבוקשת.

הגדלת חזה מחזקת את תחושת הביטחון והנשיות ותורמת משמעותית לשיפור הדימוי העצמי בקרב נשים רבות.
הגדלת חזה מחזקת את תחושת הביטחון והנשיות ותורמת משמעותית לשיפור הדימוי העצמי בקרב נשים רבות.

ניתוח פלסטי לשאיבת שומן

ניתוח פלסטי לשאיבת שומן הוא בעצם ניתוח לעיצוב הגוף, שכן השומן שאנו שואבים מיועד לעיצוב הגוף באזורים שונים בהם נוצרו עיוותים כתוצאה מצבירת שומנים. האזורים הנוטים לעיוותים הם בדרך כלל אזור הירכיים, הבטן, הזרועות, מראה הסנטר הכפול, הישבן והגב.

אם אתם בריאים ומנהלים אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית ותזונה נכונה אך עדיין לא הגעתם לגוף ולתוצאה המיוחלת, ניתוח לשאיבת שומן הוא הניתוח עבורכם. על אף המקובל לחשוב, זהו ניתוח שמיועד למטופלים המעוניינים בעיצוב ולא בהרזיה, שכן כמות השומן שניתן לשאוב מוגבלת לעד 5 ק”ג.

שאיבת שומן ניתן לבצע במגוון אזורים בגוף, ביניהם: ירכיים, בטן, זרועות, לחיים, סנטר וצוואר.

ניתוח פלסטי ניתוח אף

ניתוח אף מתקן לא רק את צורתו של האף, אלא גם שואף ליצירת מראה מאוזן והרמוני של הפנים. ניתוח אף מוצלח משדרג מידית את הביטחון וההערכה העצמית וכפועל יוצא את איכות החיים של המטופל/ת.
ניתן לשלב עם הניתוח האסתטי גם ניתוח רפואי לשיפור מעבר האוויר והנשימה – יישור המחיצה.

ASTRA MEDICAL גאה בניסיון העשיר והמגוון של צוות המנתחים הפלסטיים שלה בניתוחי אף, בליווי האישי לאורך כל התהליך, משלב הייעוץ הרפואי המקדים, דרך חדר הניתוח ולאורך ההחלמה.

ניתוח אף ב-ASTRA MEDICAL
ניתוח אף מתקן לא רק את צורתו של האף, אלא גם שואף ליצירת מראה מאוזן והרמוני של הפנים.

ניתוח פלסטי להרמת עפעפיים

כחלק מתהליך ההתבגרות, הולכים ומצטברים עודפי שומן על העפעפיים העליונים והתחתונים. במקביל, הולכים ונחלשים השרירים שמפעילים את העפעפיים. בנוסף לכך, גם העור שעל העפעפיים מזדקן ומאבד מגמישותו. התוצאה הסופית של התהליכים האלה הינה עפעפיים שהולכים ומתרופפים.

עפעפיים שמוטים לא רק גורמים למראה פנים מבוגר יותר, הם עלולים בנוסף לצמצם את שדה הראייה. בניתוח להרמת עפעפיים מסירים את רקמות העור והשומן העודפות מהעפעפיים, וכפועל יוצא משפרים את שדה הראייה ומעניקים לפנים מראה צעיר וחיוני יותר.

ניתוח פלסטי להרמת עפעפיים נועד לתת מענה לטיפול בעפעפיים עליונים נפוחים הנראים כמו שקים, עם עודפי עור באזור העפעף העליון החוסמים את שדה הראייה ועפעפיים תחתונים נפולים כתוצאה מעודפי עור ו”שקיות” כבדות מתחת לעיניים.

מטופלים המבצעים ניתוח פלסטי להרמת עפעפיים משיקולים אסתטיים נוהגים לא אחת לשלב אותו עם ניתוחים אסתטיים נוספים, כגון הרמת גבות, מתיחת פנים או פילינג.

ניתוח פלסטי להרמת חזה

הרמת חזה נועדה להשיב לחזה את זקיפותו ואת מראהו המושך. צורת השד ולא בהכרח גודלו, היא המעניקה לחזה את איכויותיו האסתטיות והיא כוללת בין השאר את צורת הפטמה והעטרה.

הרמת חזה מיועדת לנשים המעוניינות להרים את החזה שנפל עם השנים ובחלק מהמקרים משולבת עם ניתוח להגדלת חזה. ישנן נשים המעוניינות בניתוח פלסטי להרמת החזה כדי להקל על עצמן במהלך פעילות ספורטיבית או במציאת פרטי לבוש ובגדי ים. רוב המטופלות שמגיעות לבצע את הניתוח הפלסטי להרמת החזה הן בנות מעל ל-30 אשר סובלות מצניחה משמעותית של השד ומירידה נכרת בנפח שלו, בעיקר בעקבות לידות, הריונות ושינויים במשקל, אך ישנן נשים שהחזה שלהן נפול וחסר נפח כבר מגיל ההתבגרות.

רוב המטופלות מעידות שהפטמה שלהן ממוקמת בגובה קפל החזה או אפילו נמוך ממנו ולעיתים הן יזדקקו לתוספת של שתל סיליקון במטרה להשיב את הנפח לחזה. יש מטופלות המעוניינות למקם מחדש את העטרה שלהן, בכדי לשוות לשד מראה מורם וזקוף יותר.

חשוב לקחת בחשבון שגם לאחר ניתוח פלסטי להרמת חזה הגוף ממשיך לחוות שינויים שעלולים להשפיע גם על מראה החזה. יחד עם זאת, ההשפעה על החזה לאחר ההרמה תהיה מינורית ונמוכה הרבה יותר בשיטת ההרמה של ASTRAMEDICAL.

ניתוח הרמת חזה ב-ASTRA MEDICAL
הרמת חזה מיועדת לנשים המעוניינות להרים את החזה שנפל עם השנים ובחלק מהמקרים משולבת עם ניתוח להגדלת חזה

ניתוח פלסטי למתיחת בטן

ניתוח פלסטי למתיחת בטן נועד לגברים ונשים בעלי בטן רופסת, המייצרת מראה של “קפלי שומן” ורפיון שרירים מסיבות של ירידה דרסטית במשקל בעקבות דיאטה או ניתוח לקיצור קיבה (ניתוח בריאטרי) או לאחר הריונות. הניתוח הפלסטי למתיחת בטן מבוצע כדי להשלים את השינוי ולהביא את הגוף למצב מיטבי גם בנראות ובהרגשה. בהליך זה המנתח הפלסטי גם מותח ומסיר את עודפי העור באזור הבטן.

ניתוח פלסטי למתיחת בטן הוא ניתוח מבוקש מאוד בגלל השינויים שהבטן עוברת במהלך השנים – מירידה דרסטית במשקל ועד הריונות ולידות. מראה של בטן רפויה במיוחד באנשים צעירים שעברו ניתוחים של קיצור קיבה וירידה דרסטית במשקל גורם לתסכול ומבוכה במיוחד בחוף הים, אך גם בחדר הכושר ובחיי היומיום בכלל לרבות בזוגיות ואינטימיות. ניתוח פלסטי למתיחת הבטן מעניק מענה לא רק לעודפי העור והשומן סבבטן, אלא גם מתקן פגמים במבנה השרירים, בקע טבורי ועוד. ניתוח פלסטי למתיחת בטן משולב לעיתים קרובות גם עם שאיבת שומן.

במהלך הניתוח למתיחת בטן מוציאים עודפי עור ומהדקים את שרירי הבטן והמותן ליצירת בטן שטוחה. באותה הזדמנות ניתן לבצע גם תיקון של בקע טבורי שאיבת שומן, ותיקון של הפרדות השרירים הישרים (RECTII MUSCLES). ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן במספר טכניקות, בהתאם לצורך ולפי מצב הבטן.

ניתוח מתיחת בטן ב-ASTRA MEDICAL
ניתוח מתיחת בטן מייצר בטן שטוחה, הדוקה ומושכת

ניתוח פלסטי למתיחת פנים

את הזמן כידוע לא ניתן לעצור, ועם השנים עור הפנים מזדקן ועובר שינויים רבים. לכך ניתן להוסיף שורה של גורמים שתורמים להזדקנות העור, ביניהם: חשיפה לשמש, לזיהום אוויר ולכימיקלים שונים, צבירה של תאי שומן באזור הסנטר, שקיעה של שומן תת-עורי בפנים ועוד. מתיחת פנים, או ניתוח להרמת הפנים, נועד לתקן את הנפילה של עור הפנים באמצעות הסרת עודפי העור והחזרת השרירים למקומם לפני הנפילה.

ניתוח פלסטי למתיחת פנים נועד “להרים” ולתת מענה פיסי ונפשי ולא רק בהיבט הפיזי, אלא גם בהרגשה הפנימית. בתום הניתוח הפלסטי למתיחת הפנים נשיג עיצוב מחדש של עודפי העור ורקמות השומן מתחת לעור, בדרך למראה צעיר וחיוני הרבה יותר.

ניתוח מתיחת פנים ב-ASTRA MEDICAL
מתיחת פנים בשיטה ייחודית ל-ASTRA MEDICAL בה נעשה שימוש בתמונה של המנותחת מגיל צעיר

ניתוח פלסטי להקטנת חזה

הקטנת חזה היא ניתוח פלסטי שתוצאותיו ניכרות מיד. נשים עם חזה גדול, סובלות לעיתים מהכובד שמפעילים השדיים על חגורת הכתפיים והגב העליון. מצב זה מביא במקרים רבים לכאבים כרוניים ואף יכול לגרום לעקמת קלה בגב. ישנן נשים רבות בעלות חזה גדול ונפול המסתירות את הגוף וחוות מצוקה גדולה.

בשל הסבל המשמעותי שנגרם לנשים בעלות חזה גדול כבר מגיל ההתבגרות וכמעט בכל היבט בחייהן, שביעות הרצון מניתוח פלסטי להקטנת חזה, היא עצומה כך מעידות נשים שעברו את ההליך: ניתוח הקטנת חזה הוא הניתוח הפלסטי המוביל לשביעות הרצון הגבוהה ביותר בהשוואה לכל ניתוח פלסטי אחר; זאת גם ולמרות שניתוח פלסטי להקטנת חזה מותיר צלקות. נשים הרבה פעמים מבשרות שהן נולדו מחדש לאחר הניתוח הפלסטי ושהמון אפשרויות וחוויות שהן נמנעו מהן כעת ניתנות למימוש.

הקטנת חזה לגברים – גניקומסטיה

ניתוח גניקומסטיה נועד לתת מענה למשקל עודף של רקמות חזה גברי. משקל עודף של רקמות אלו הנראה כמו חזה נשי אצל גברים, הפוגע בנוחות הפיזית ומשפיע באופן דרמטי גם על התחושה הנפשית והדימוי העצמי.
מטרת ניתוח הפלסטי גניקומסטיה היא ליצור חזה גברי שטוח, חלק ומתוח והוא מתאים לנערים ולגברים הסובלים מהתופעה ומשפר באורח דרמטי את איכות חייהם.

ניתוח פלסטי להגדלת חזה לנשים בשומן עצמי

ניתוח פלסטי להגדלת חזה בשומן עצמי או הזרקת שומן לחזה, היא טכניקה להגדלת או הרמת החזה הנשי, תוך שימוש בשומן הנשאב מגופה של המטופלת. זוהי טכניקה רפואית שהולכת והופכת פופולארית יותר ויותר, בשל יתרונותיה הבולטים. השומן שנשאב הוא חומר טבעי הקיים בגוף האישה ולכן גם הקליטה שלו בשדיים מהירה וטבעית, התוצאות נשמרות לטווח ארוך, הגדלת חזה בשומן עצמי איננה פוגעת ביכולת להניק, ניתוח פלסטי להגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן מסייעת בעיצוב חזה בעל מראה טבעי יותר בהשוואה לשימוש בשתלים,
ניתוח פלסטי להזרקת שומן לחזה מבטלת את הסיכון לסיבוכים הקשורים בשימוש בשתלים והיא אינה מצריכה ניתוח חוזר של הוצאת השתלים בעתיד.

ניתוח פלסטי באוזניים

בנוסף להצמדת אוזניים בולטות, בניתוח פלסטי לאוזניים ניתן לתקן עיוותים כמו הקטנת אוזניים גדולות, טיפול באוזניים לא סימטריות או תיקון והקטנת תנוכי האוזן. במהלך הניתוח הפלסטי מעצבים את האוזניים ומתאימים אותן למבנה הפנים.

מדוע מומלץ לעבור ניתוח פלסטי ב-ASTRA MEDICAL?

ASTRA MEDICAL הוקמה על ידי ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מבכירי המנתחים הפלסטיים בישראל, מתוך מטרה להעניק למטופלים המבקשים לעבור ניתוח פלסטי או טיפול אסתטי טיפול מושלם תחת קורת גג אחת.

לצד מקצועיות בלתי מתפשרת בניתוחים פלסטיים הכוללת פיתוח ויישום טכניקות כירורגיות ייחודיות המאפשרות הגעה לתוצאות יוצאות דופן, צוות המרפאה בראשות ד”ר רוזנברג-הגן חרט על דגלו את היחס האישי והאחריות המתחייבת לרווחתם ולשביעות רצונם של מטופלות ומטופלי המרפאה.

שביעות הרצון הגבוהה מצד לקוחות המרפאה באה לידי ביטוי בתוצאות האסתטיות והרפואיות, במכתבי התודה הרבים, ההמלצות והחזרה של לקוחות במרוצת השנים לטיפולים משלימים ב-ASTRA MEDICAL.
עם השנים הלכה והתרחבה המרפאה הפלסטית והיא מונה היום צוות של מנתחים פלסטיים מובחרים המהווים את חוד החנית של הרפואה הפלסטית בישראל.

מומחי ASTRA MEDICAL לניתוחים פלסטיים

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×