חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הרמה והקטנת חזה

אמנם המיתוס על אישה אטרקטיבית נוגע בעיקר לאישה בעלת חזה שופע, סמל הפוריות הנשית בכל הדורות וסמל מיניות מובהק. אבל במציאות של ימינו לא רק שאידיאל היופי הנשי השתנה, גם המודעות הנשית לבריאות הגוף מתחברת דווקא להקטנת החזה והרמתו. הסיבה: חזה גדול מדי אולי מושך יותר את עיני הגברים, אבל הוא כרוך בבעיות גופניות כמו כאבי גב, צוואר וכתפיים, מפריע למציאת לבוש הולם בגודל סביר ולא פחות חשוב – כשהחזה גדל במהירות בגיל צעיר הוא פוגע בדימוי העצמי ובביטחון של הנערה, דימוי המלווה אותה גם בגילים

לפיכך, אין פלא שכיום אחד הניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר אחרי הגדלת חזה (בכל זאת, גם חזה נערי הוא לא נשי דיו) הוא ניתוח להקטנת חזה והרמתו.

מציינים הרמה והקטנת חזה הכוונה להפיכת חזה נפול לחזה מורם זקוף וכזה שהוא באמת הנוסחה לסקסיות ומראה צעיר. כי מה שהיה פעם חזה שופע וסקסי הפך עם השנים, בגלל כוח המשיכה, הידלדלות השרירים והזדקנות העור לחזה נפול, המקושר בדרך כלל עם גיל מבוגר.

הרמת חזה להפיכת חזה נפול או מדולדל למוצק וזקור. הליך כירורגי לעיצוב מחדש של חזה נפול בעקבות היריון, הנקה, ירידה משמעותית במשקל, הזדקנות וגנטיקה
הרמת חזה להפיכת חזה נפול או מדולדל למוצק וזקור. הליך כירורגי לעיצוב מחדש של חזה נפול בעקבות היריון, הנקה, ירידה משמעותית במשקל, הזדקנות וגנטיקה

מה זה הרמת והקטנת חזה?

הרמת חזה (מסטופקסיה) מתייחסת להפיכת חזה נפול או מדולדל למוצק וזקור. מדובר בהליך כירורגי שמטרתו עיצוב מחדש של חזה נפול בעקבות היריון, הנקה, ירידה משמעותית במשקל, הזדקנות וגנטיקה. אובדן נפח השד, גמישות העור ומוצקות השרירים המתרחשים עם הגיל מביאים נשים רבות לפתור את הבעיה באמצעות הרמת החזה. ניתוח הרמת חזה יכול לפתור גם בעיה של אסימטריה בין השדיים, עטרת גדולה מדי, צורת חזה צינורית, שדיים שנוטים הצידה או רחוקים זה מזה, ועוד. היתרון שלו: התוצאות יכולות להישמר למשך שנים רבות.

כשהחזה גדול מאוד, הרי שההרמה תתבצע תוך כדי הקטנת החזה באמצעות הסרת עודפי השומן והרקמות. חשוב לציין כי ניתוחי הקטנת חזה והרמת חזה הם הליכים הניתנים להתאמה אישית בהתאם לאנטומיה הייחודית של כל אישה, מטרותיה והעדפותיה.

התייעצות עם מומחה לפני הניתוח הרמה והקטנת חזה

ניתוח הרמה והקטנת החזה דורש בדיקה מדוקדקת של מבנה השדיים, סוג העור, היקף הפחתת הרקמות כדי להגיע למראה טבעי וסימטרי ועוד. לפיכך, לפני הניתוח להרמה והקטנת החזה, יש להיוועץ עם רופא פלסטיקאי מומחה, מקצועי ומנוסה בניתוחי חזה כדי שיבין מה הציפיות של הפציינטית ויבחן האם הציפיות הללו תואמות את מבנה גופה ואת מצבה הבריאותי. בהתאם לכך, המנתח הפלסטי ימליץ על הטכניקה הניתוחית הנכונה ביותר לאותה אישה, ויאפשר לה הדמיה של מראה החזה לאחר הניתוח להרמה והקטנת חזה. המנתח הפלסטי ילווה אותה גם במהלך ההחלמה והביקורות בהמשך. התייעצות עם המנתח הפלסטי תספק למטופלת תובנות לגבי התוצאות הצפויות והסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בניתוח זה, זאת כדי שתוכל לקבל החלטות מושכלות ביחס להליך.

כיצד מבוצעת הרמה והקטנת חזה?

במהלך הליך הרמה והקטנת חזה, המנתח הפלסטי מסיר עודפי עור מהחלק התחתון של השד, מהדק את הרקמה שמסביב וממקם מחדש את הפטמות במיקום גבוה יותר על תלולית השד. התוצאה היא שדיים מוצקים יותר, יפים ואסתטיים יותר. משך הניתוח: שעה וחצי עד שלוש שעות. צורת ההרדמה – מלאה, עם חתכים מועטים וקטנים. החתכים בניתוח זה מבוצעים על ידי המנתח פלסטי בהתאם למבנה השד: סביב העטרה, אנכיים ועוד. תפירת החתכים מבוצעת בתפרים הנספגים עם הזמן.

הרמה והקטנת חזה ב-ASTRA MEDICAL, רשת המרפאות לרפואה אסתטית המובילה בישראל
הרמה והקטנת חזה ב-ASTRA MEDICAL, רשת המרפאות לרפואה אסתטית המובילה בישראל

מהו תהליך ההתאוששות מניתוח הרמת חזה והקטנת חזה?

לאחר ניתוח להרמה והקטנת חזה תועבר המנותחת לחדר התאוששות שבו תשהה למשך כמה שעות ותהיה בפיקוח של צוות רפואי. המטופלת תשוחרר לביתה עוד ביום הניתוח או למחרת, כשהחזה חבוש לאחר שהמנתח הפלסטי בדק אותה ואישר את שחרורה. במידת הצורך המנתח הפלסטי ימליץ וייתן מרשמים למשככי כאבים. כשבוע לאחר הניתוח תופעות הלוואי הצפויות הן נפיחויות, כאבים מקומיים, רגישות במקום הניתוח וגודש. המנותחת תקבל אנטיביוטיקה. מומלץ שלא לבצע פעולות גופניות בעיקר בזרועות ובחלק הגוף העליון כדי למנוע דימומים והצטברות נוזלים. לשם כך, המנותחת נדרשת גם ללבוש חזייה תומכת. ביקורות אצל המנתח הפלסטי ייערכו לאחר יומיים שלושה שבוע, שבועיים, ובהמשך בהתאם לצורך.

 מהם הסיבוכים ותופעות לוואי לאחר הניתוח הרמה והקטנת חזה?

ככל ניתוח פלסטי, גם במקרה של הרמה והקטנת חזה, עשויים להיות דימומים ונפיחויות במקום הניתוח, כאבים מקומיים, רגישויות ושינוי בתחושה בפטמות ובאזור הצלקות. במקרים נדירים גם זיהומים. גודל הצלקות וצבען יכול להשתנות מאישה לאישה. עשויה להיות בניתוח כזה גם פגיעה באספקת הדם לפיטמה ולעטרה.

מציאת המנתח המתאים להרמה והקטנת חזה

ניתוח הרמה והקטנת חזה דורש מיומנות מקצועית וידע נרחב בניתוחים פלסטיים של החזה. המרכז הרפואי Astra Medical עם ניסיון של 30 שנים בכירורגיה פלסטית בכירה, בנה לעצמו מוניטין בזכות הרופאים המומחים והטכנולוגיות המתקדמות המוטמעות בקליניקות בתל אביב ובירושלים. צוות הרופאים המנתחים הפלסטיים במרכז מיישם את חזון האיכות והאמינות ללא פשרות, השקיפות המלאה והליווי הצמוד של המטופלים על ידי המנתחים וצוות המרפאה לאורך ההליך הניתוחי ולאחריו.

ל-Astra Mediacl שתי מרפאות לרפואה אסתטית וכירורגיה פלסטית המשמשות בית לקבוצת עילית של רופאים בכירים ומנתחים פלסטיים מומחים – חוד החנית של עולם הכירורגיה הפלסטית בישראל. בין היתר מציעים המרכזים ניתוחי הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, מתיחת פנים, מתיחת בטן, שאיבת שומן, הזרקות שומן, ניתוח אף, גניקומסטיה (הקטנת שדיים לגברים), ניתוחי אוזניים, ניתוחי עפעפיים, טיפולים בהזעת-יתר, הזרקת חומצה היאלורונית, העלמת צלקות, העלמת קמטים, טיפולי פיגמנטציה, טיפולים ביובש בנרתיק, טיפול בבריחת שתן, הסרת נגעים ועוד.

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×