חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מתיחת צוואר

מתיחת צוואר מאפשרת לך ליהנות מצוואר מחוטב, ארוך ו”ברבורי”, האופייני לגילאים צעירים יותר. אצל כולנו הצוואר מזדקן ומתקמט מהר יותר מהפנים ומהווה סממן “מסגיר” של הגיל. הצוואר הוא אחד האזורים בגוף שהעור הופך בו לרפוי יותר ושינויי הגיל נראים וניכרים בו מאוד. עם השנים הצוואר נראה קמוט עייף, רפוי ומאבד מהאלסטיות והחיוניות שלו עם עודפי עור ושומן. צוואר כזה משווה מראה מבוגר יותר.

מתיחת צוואר מיועדת לנשים וגברים ונותנת מענה לבעיות שונות המאפיינות צוואר בגילאים מתקדמים. מתיחת צוואר ניתן לבצע בהרדמה מלאה או בהרדמה מקומית ולשלב עם ניתוחי פנים. המטרה בניתוח מתיחת צוואר היא לשוות לצוואר מראה רענן וצעיר יותר תוך שמירה על מראה טבעי וסימטרי של הפנים והצוואר גם יחד.

ניתוח פלסטי ב-ASTRA MEDICAL
מתיחת צוואר ב-ASTRA MEDICAL

באילו מצבים נערכת מתיחת צוואר?

אצל רוב הגברים והנשים הסממנים המאפיינים את תהליך ההזדקנות כפי שהוא מתבטא במראה הצוואר כוללים:

 • עור עודף: מרמות עודף קלות על פני קו הלסת ועד לעודפי עור בולטים לאורך הצוואר כולו.
 • עודף שומן: בא לידי ביטוי בפימה שומנית מתחת לסנטר. לעיתים פימה זו מופיעה כבר בגיל צעיר והיא חלק ממבנה הפנים, גם במקרים כאלה היא נוטה לצבור שומן עודף ככל שמתבגרים.
 • רפיון של השריר שנקרא PLATISMA: המתבטא במראה של פסים בצוואר שיכולים להיות גם לא סימטריים.
 • טשטוש של קו הלסת: כלומר הפנים והצוואר הופכים ליחידה אחת, במקום מראה צעיר הכולל דגש על קו לסת.

מתיחת צוואר המותאמת לסוגי הבעיות בצוואר

לכל אדם מבנה מעט שונה של הצוואר ותהליך התבגרות מעט שונה ולכן ניתוח מתיחת צוואר מותאם למבנה הצוואר הייחודי של המטופל ולבעיות הספציפיות שאיתן הוא מגיע.

מתיחת צוואר המותאמת לסוגי הבעיות בצוואר

לכל אדם מבנה מעט שונה של הצוואר ותהליך התבגרות מעט שונה ולכן ניתוח מתיחת צוואר מותאם למבנה הצוואר הייחודי של המטופל.

מתיחת צוואר הממוקדת בטיפול בעודפי עור

ניתן לסלק עור עודף מאזור הצוואר באמצעות ניתוח פלסטי למתיחת צוואר או מיצוקו בהליך הכולל ביצוע חתך מעגלי קטן סביב תנוך האוזן או בקפל הקיים מאחור (ובכך להסתירו). דרך החתך הזה מנתחים אחורנית את שריר הפלטיזמה ומוציאים את עודפי העור. מתיחת צוואר זו מבוצעת בהרדמה מקומית או כללית, בהתאם לבחירת המטופל והחלטת המנתח הפלסטי. על פי רוב, לאחר ניתוח מתיחת צוואר לא נדרש אשפוז לילה וההחלמה מהירה יחסית.

מתיחת צוואר לטיפול בעודפי שומן

במידה וקיימת פימה שומנית באזור הצוואר (שכיחה יותר בקרב גברים), ללא עודפי עור נוספים משמעותיים, ניתן לשאוב ממנה את השומן בתהליך ממוקד ומדויק. התהליך כולל החדרה של קנולות (צינוריות עדינות) לצוואר באמצעות חתכים קטנים של 2-3 ס”מ, המבוצעים מאחורי האוזן ומתחת לסנטר. שיטה זו אינה מותירה צלקות. לצד סילוק עודפי השומן, ניתן לשלב בניתוח מתיחת צוואר מסוג זה גם חיטוב והדגשה של קו הלסת. מתיחת צוואר בשיטה זו מבוצעת על פי רוב בהרדמה מקומית וניתן לבצע אותה גם בהרדמה כללית, על פי העדפת המטופל.

מתיחת צוואר ומתיחת פנים

מתיחת צוואר בלבד מטפלת בקפלים של שריר הפלטיזמה באמצעות מתיחה אחורנית של שרירי הצוואר. פעמים רבות, אין אפשרות במתיחת צוואר בלבד ללא מתיחת פנים המדגישה את קו הלסת!
במתיחת פנים כאשר יש בפנים עודפים ומראה של ‘”בולדוג”, יערך ניתוח מתיחת פנים וצוואר אשר ישפר באמצעות הרמה ומתיחת השרירים ועודפי העור בפנים ובצוואר כיחידה אנטומית בלתי נפרדות כלפי מעלה בפנים ואחורנית לצוואר. כאמור במקרים אלו של עודפי עור נכרים יש צורך לשלב עם מתיחת הצוואר גם הרמת פנים, שתוכל להדגיש את קו הלסת וגם תוסיף מתיחה של הקפלים משני צידי הלחיים כלפי מעלה ליצירת קו לסת מודגש ועצמות לחיים יפות.

מתיחת צוואר והכנסת שתל בסנטר

במקרים של סנטר נסוג יש נטייה כבר בגיל צעיר לראות עודפי עור וקפלים בצוואר במצבים של התקדמות הגיל ואיבוד שיניים, העצם נספגת והסנטר הופך להיות קטן ונסוג יותר.אם ברצוננו להדגיש את קו הלסת בסנטר נסוג,השתלת שתל בסנטר מאפשרת לקבל קו לסת יפה ומודגש וגם הרמת צוואר אפקטיבית ולאורך זמן.

מה כוללת פגישת ייעוץ רפואי עם מנתח פלסטי לקראת ניתוח מתיחת צוואר?

במהלך פגישת הייעוץ המקדימה לפני ניתוח מתיחת צוואר, יבדוק המנתח הפלסטי את מבנה הפנים והצוואר שמשתנה בין מטופלים/ת שונים/ת כדי להמליץ על שיטת הניתוח הפלסטי האופטימלית ביותר. המטופלים יישאלו על ידי המנתח הפלסטי, לגבי מחלות רקע מהן הםסובלים, כמו סכרת, מחלות לב או מחלות עור שונות ועוד. יבדקו התרופות שהמטופל צורך, הרגלי שתיה ועישון ותבוצע הערכה מקצועית של מנתח פלסטי בעל ניסיון לגבי איכות העור, דרגת נפילת העור, מצבורי שומן ועוד.

נוכל לבצע הערכה של מצב השיניים והלסתות כדי לבדוק אם יש צורך בשיקום הפה לפני הניתוח.

יש חשיבות רבה לאבחון של המנתח הפלסטי לגבי מבנה הפנים והצוואר והבעיות הפלסטיות השונות. הערכת מקצועית של המנתח הפלסטי, תאפשר תוצאות ניתוח אופטימלי ותמנע אכזבה הנובעת ממתיחה בלתי מספקת של הצוואר. יש לזכור שלמרות שאנחנו רואים כביטוי ראשון לזקנה את הצוואר, מנתח פלסטי בעל ניסיון, יבדוק, אם אין עודפי עור אחרים בפנים.

עודפי עור אלו שעשויים להישאר לאחר ניתוח מתיחת הצוואר והם עשויים לתת תוצאה בלתי מושלמת. כל זאת בגלל העודפים שיישארו באזור קו הסת והלחיים. דברו עם המנתח הפלסטי שלכם והתעקשו לדעת למה לצפות לאחר מתיחת צוואר בלבד! השאיפה של כולנו היא לקבל צוואר כמו של המלכה נפריטיטי!

הנחיות רפואיות לפני מתיחת צוואר

 • לפני מתיחת צוואר יש לערוך בדיקות דם כימיה והמטולוגיה
 • לפני ניתוח מתיחת צוואר ייתכן שגם תישלחי לבצע צילום חזה, בדיקת אקג על כך בהתאם להחלטת המנתח הפלסטי.
 • כשבועיים לפני מתיחת צוואר יש להפסיק לעשן ושבועיים לאחר מתיחת הצוואר.
 • להפסיק נטילה של כדורים לדילול דם כמו אספירין וקומדין.
 • להפסיק לקחת חומרים שגורמים לדמם כמו ויטמין E או ויאגרה וסיאליס. ותרופות הומאופטיות מסוימות.
 • איסור להיחשף לשמש

הנחיות רפואיות ליום הניתוח למתיחת צוואר

 • יש להגיע עם תוצאות בדיקות המעבדה
 • צום של שמונה שעות, שתיית מים מותרת
 • מומלץ ללבוש בגדים נוחים וקלים בעלי סגירה קדמית
 • להוריד לק מהציפורניים
 • יש להסיר עדשות מגע
 • יש לרחוץ שוב את אזור הצוואר עם תכשיר אנטיספטי מתאים
 • חשוב לזכור כי לעיתים יתכנו עיכובים – נא להתאזר בסבלנות
 • יש להוריד תכשיטים או כל דבר יקר ערך
 • אין אפשרות לעבור את הניתוח בעת מחזור או בעת מחלה לרבות הצטננות

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת צוואר?

ניתוח מתיחת צוואר נערך על ידי מנתח פלסטי ומתבצע על פי רוב בהרדמה כללית ונמשך בין שעתיים לשלוש שעות.
מטופלים מבוגרים הסובלים מרפיון של העור ושרירי הצוואר, עוברים בדרך כלל מתיחת צוואר מלאה. מתיחת צוואר מלאה כוללת הפרדה של עור הצוואר מהשומן, השרירים והרקמות העמוקות, מתיחה של שרירי הצוואר והסרה של עודפי העור המתקבלים סביב האוזן. במידה ויש שומן רב בצוואר, ניתן לשלב גם שאיבת שומן או הסרה של שומן במהלך הניתוח. שוב נדגיש שבמטופלים בהם קו הלסת הוא הבעיה הדגשת קו הלסת ייעשה רק עם שילוב של מתיחת פנים בדרגות שונות.

מתיחת הצוואר תהיה מאוד אפקטיבית אם ניצור מתלה של שריר הפלטיזמה ונמתח אותו חזק אחורנית. ואכן אנחנו בניתוח ב-ASTRA MEDICAL יוצרים כעין מחוך של שריר לצוואר. השריר נתפר אחורנית ואחרי הניתוח יש הרגשה של ״מתח״ לחודש מה שמבטיח תוצאות לטווח של 10-15 שנה. כדי למנוע נפיחות בצוואר נשאיר נקז ל-6 שעות עד לשחרור מבית החולים. משתחררים ללא נקזים וללא חבישה ובגלל ההרדמה המקומית גם ללא כאב!!!

מה תהליך החלמה לאחר ניתוח מתיחת צוואר?

משך ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת צוואר עשוי להשתנות בין מטופל למטופל, אך על פי רוב נמשך כשבועיים. בפרק הזמן הזה מטופלים עשויים לסבול מבצקות, נפיחויות, שטפי דם ואף כאבים בעת פתיחת הפה. המנתח הפלסטי ינחה אתכם בכל הקשור לאנטיביוטיקה ומשככים נגד כאבים. בסוף ההחלמה ניתן ליהנות מתוצאות הניתוח והצלקת שנותרת הינה קטנה ביותר ומוסתרת באמצעות קו השיער והאוזן. לאחר ניתוח מתיחת צוואר ניתן לחוות חוסר תחושה, בצוואר אשר חולפת כעבור פרק זמן קצר. יש לנוח לאחר ניתוח מתיחת צוואר ומוצע לא להתאמץ. מומלץ לקחת מנוחה בבית בין שבוע וחצי לשבועיים וחצי לאחר מתיחת הצוואר עד שהנפיחות בצוואר יורדת.

מהן ההנחיות הרפואיות לאחר מתיחת צוואר?

 • אפשר להתקלח במקלחות בטמפרטורות פושרות כדי לא להגביר דימום
 • להימנע מנשיאת משאות כבדים למשך חודש ימים מיום הניתוח
 • להימנע מפעילות גופנית למשך חודש ימים לאחר מתיחת הצוואר
 • בהתאם להנחיות המנתח הפלסטי, יש ליטול אנטיביוטיקה למשך חמישה ימים
 • ניתן ליטול משככי כאבים בהתאם לצורך ובהתאם להנחיות הרופא הפלסטי המנתח
 • מעקב רפואי יערך אצל המנתח הפלסטי להוצאת תפרים ולבדיקה

שילוב של מתיחת צוואר עם ניתוחים נוספים

ניתן ולעיתים אף מומלץ לשלב מתיחת צוואר עם טיפולים נוספים, כגון מתיחת פנים, הרמת עפעפיים, הרמת גבות, זריקות שומן עצמי למילוי בקו השפתיים ובשקיות מתחת לעיניים ועוד. כבר במהלך פגישת הייעוץ יוכל המנתח הפלסטי להמליץ על טיפולים נוספים, כדי לחסוך מהמטופל לעבור אותם שוב בנפרד.

שאלות ותשובות בנושא מתיחת צוואר

מתיחת צוואר ועישון

מטופלים מעשנים נדרשים להפסיק לעשן לחלוטין כחודש ימים לפני הניתוח למתיחת הצוואר ולפחות כחודש לאחריו. העישון מגדיל את הסיכוי לסיבוכים היות והניקוטין גורם להתכווצות כלי הדם הקטנים ומקטין את זרימת הדם לאזורים שצריכים להחלים בעקבות הניתוח. מאותה סיבה יש להפסיק ליטול לפני הניתוח מדללי דם כגון אספירין או קומאדין, כשבועיים לפני הניתוח למתיחת הצוואר.

כמה זמן מחזיקות תוצאות ניתוח מתיחת צוואר?

תוצאות הניתוח מחזיקות בין שבע לעשר שנים בממוצע. משך התקופה מושפע ממצבו הרפואי של המטופל טרם הניתוח, גילו, משקלו והרגלי אורח חיים כמו עישון וחשיפה לשמש.

כיצד מומלץ לשמר תוצאות ניתוח מתיחת צוואר לאורך זמן רב ככל האפשר?

מומלץ מאד להימנע מעישון ומחשיפה לשמש.

מתי מותר לחפוף את השיער לאחר ניתוח מתיחת צוואר?

מותר לחפוף את השיער ולהתקלח יום לאחר הניתוח למתיחת צוואר.

מתי ניתן לצבוע שיער לאחר מתיחת צוואר?

מומלץ לצבוע את השיער יומיים לפני הניתוח וניתן לחזור ולצבוע אותו שוב כחודש לאחריו.

מהי תנוחת השינה המומלצת לאחר ניתוח מתיחת צוואר?

מומלץ לשכב על הגב למשך כשבוע לאחר הניתוח.

האם יש הגבלות אכילה לאחר ניתוח למתיחת צוואר?

כבר למחרת הניתוח מותר לאכול מזון לא מוצק כגון מרק, פירה, גבינות רכות וכן הלאה.

ממה יש להימנע לאחר ניתוח מתיחת צוואר?

חל איסור על פעילות פיזית מאומצת ועל שחיה במשך חמישה שבועות לאחר הניתוח.

אסטרה מדיקל מומחים לניתוח מתיחת צוואר

לאסטרה מדיקל 30 שנות מוניטין של כירורגיה פלסטית בכירה. קבוצת אסטרה מדיקל הוקמה בשנת 1982 על ידי ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן, מנתחת פלסטית בכירה בעלת ניסיון של מעל ל-30 שנה בכירורגיה פלסטית.

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן הקימה את המרכז הרפואי אסטרה מדיקל מתוך חזון להביא את הכירורגיה הפלסטית באזורינו לרמה אחרת שלא נראתה כמותה עד היום במרכזים לכירורגיה פלסטית בארץ ולהעניק למטופלים חוויית טיפול חדשנית ומובילה. צוות המנתחים הפלסטיים במרכז הרפואי אסטרה מדיקל מובילים את החזון של ד”ר רוזנברג-הגן קדימה, על ידי העברת הערכים בהם היא מאמינה והידע אותו היא צברה במשך שנות ניסיונותיה כמנתחת פלסטית מהמובילות בתחום.

הערכים שאנו דוגלים בהם במרכז רפואי אסטרה מדיקל: מקצועיות, ניסיון ואמינות ללא פשרות, שקיפות מלאה לכל אורך ההליך, על מנת להגיע לתוצאה האידיאלית עבור המטופל שלנו, ליווי צמוד של המנתח הפלסטי המטפל וכן על ידי צוות המרפאה לאורך כל התהליך וכמובן לאחריו.

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×