חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מתיחת פנים לגברים

בעבר הלא רחוק, ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים נערכו לנשים בלבד. בשנים האחרונות אנו רואים עליה משמעותית בהתעניינות בקרב גברים בטיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים. לצד הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי, קיימת התעניינות הולכת וגוברת בקרב גברים גם בניתוח למתיחת פנים.

מתיחת פנים לגברים

למי מהגברים מתאים מתיחת פנים?

כמובן שמתיחת פנים לגברים מומלץ לבצע כאשר הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי כבר אינם מתקנים את צניחת הרקמות בפנים.

מתיחת פנים לגברים מיועדת לגברים בגילאי 50+ בעלי אחד או שילוב של הסממנים הבאים:

 • קמטים משמעותיים סביב הפה, בלחיים או בין הגבות
 • קמטים אופקיים ואלכסוניים במצח, סביב העיניים והאף
 • שקעים סביב העיניים, בלחיים, סביב הפה והאף, הפה והסנטר
 • אבדן נפח בפנים בעיקר באזור הלחיים והרקות
 • נדידה של שומן מהלחיים אל קו הלסת (“בולדוגים” בלשון שגורה)
 • הצטברות שומן בצוואר התת לסתי (“צוואר שקנאי”) 
 • בלטי שומן סביב העיניים (“טבעות שחורות”)
 • הפרדה של השרירים בצוואר (“תרנגול הודו”)
 • הצטברות של עודפי עור בצוואר
 • בולטות של שק הדמעות בעיניים

מתי מומלץ לעבור מתיחת פנים לגברים?

רוב הגברים מתעניינים במתיחת פנים החל מגיל 50 ומעלה. במרכז רפואי-ASTRA MEDICAL אנחנו המנתחים הפלסטיים דוגלים בגישה לפיה מתיחת פנים מומלץ לבצע פעם אחת בחיים. לכן אנחנו ממליצים על מתיחת פנים לגברים רק לאחר שטיפולים אסטתיים שמרניים יותר כמו הזרקות למיניהן כבר אינן מספקות כדי להשיג את המראה המבוקש.

ההבדל בין מתיחת פנים לגברים למתיחת פנים לנשים

מתיחת פנים מאוד דומה במטרותיה אצל גברים וגם אצל נשים. אך לגברים יש מגבלות אנטומיות שמצריכות שינויים קלים, בעיקר בשל הבדלים מהותיים בין מבנה הפנים הגברי לזה הנשי. מבנה הפנים הגברי ניחן בקווים חדים וברורים יותר, לסת חזקה, מצח משמעותי וכדומה, בעוד שמבנה הפנים הנשי רך ועגול יותר ולרוב לא ניחן בזוויות חדות. בנוסף לכך, מיקום העצמות בפנים הגבריות שונה, כמו הגבות, הלסת ועצמות הלחיים. לגברים יש מצח גבוה יותר ולעיתים קרובות יש להם קרחת אשר יוצרת דילמה לגבי מיקום החתכים והסתרתם בניתוח מתיחת הפנים. לגברים גם יש תשעורת בפנים, אבל בקדמת האוזן יש אזור קטן כ-1.5 ס”מ שאיננו משוער ולכן כשנמתח את עור הפנים המנתח הפלסטי יוציא עודפים ויצטרך ליצור את האזור ללא התשעורת בקדמת ומאחורי האוזניים.

מהלך מתיחת הפנים בגברים בדרך כלל איטי ומדויק בגלל שלגברים יש כלי דם רבים מתחת לעור ונטיה לדמם יותר מאשר במתיחת פנים אצל נשים. בשל הבדלים אלו, על המנתח הפלסטי לתכנן את ההליך הניתוחי למתיחת פנים בגברים בקפידה על מנת שיתאים לקווי המתאר של המטופל ולשים דגש על תוצאה טבעית, עדינה, ובלתי מובחנת ככל האפשר.

ניתוח מתיחת פנים לגבר

מהן הבדיקות שיש לבצע לפני מתיחת פנים לגברים?

 • בדיקות דם הכוללות ספירת דם ותפקודי קרישה
 • אק״ג
 • צילום חזה
 • במידה ומתיחת הפנים לגבר כוללת גם הרמת עפעפיים, יש צורך להיבדק אצל רופא עיניים
 • מטופלים עם בעיה בתפקוד בלוטת התריס יתבקשו לבצע בדיקת דם לתפקודי בלוטת התריס
 • אישורים ספציפיים מרופאים מומחים בהתאם לנדרש ולמצבו הרפואי של המטופל

כיצד יש להתכונן למתיחת פנים לגבר?

 • כשנה וחצי לפני מתיחת הפנים לגבר יש להפסיק ליטול כדורי רואקוטן
 • כשישה שבועות לפני מתיחת פנים לגבר יש להפסיק לעשן ולהימנע מחשיפה לשמש
 • כחודש לפני מתיחת הפנים לגבר יש להימנע מנטילת תוספי מזון העלולים לגרום לדילול דם
 • כעשרה ימים לפני הניתוח יש להפסיק ולהשתמש במדללי דם כגון קומדין, קלקסן או אספירין
 • יש לגלח את עור הפנים כשלושה ימים לפני הניתוח מתיחת הפנים ולהתחיל טיפול בזובירקס בהתאם להנחיות המנתח הפלסטי
 • יש לדאוג לאיזון לחץ הדם בקרב מטופלים הסובלים מלחץ דם גבוה
 • יש להתרחץ בערב הניתוח ולצום צום מלא 8 שעות לפני הניתוח האסתטי

כיצד מתבצעת מתיחת פנים לגבר?

בדרך כלל מתיחת פנים לגברים מבוצעת בהרדמה כללית על ידי מנתח פלסטי. האזור שינותח מסומן בתמיסה נוגדת כאבים המכילה אנדרנלין. בהתאם לסימונים שנקבעו מראש, המנתח הפלסטי מבצע בניתוח מתיחת פנים לגבר חתך בתוך השיער הרקתי היורד מטה מאחורי הפאות, לאורך קדמת האוזן, מתעקל לאחור לאורך התנוך עד למרכז האוזן ומשם ב-90 מעלות אל תוך השיער העורפי. העור מורם משכבת השומן והשרירים עד לאזור הלחי הפנימית. לבסוף המנתח הפלסטי מבוצע תפירה מהדקת ומושכת של רקמת השומן התת עורי בפנים ובצוואר. העור העודף מוסר ללא מתח בכיוון צידי כדי למנוע מראה מתוח ולא טבעי.

אילו טיפולים נוספים ניתן לשלב עם מתיחת פנים לגבר?

מתיחת פנים לגברים בשילוב הרמת עפעפיים וגבות

בניתוח מתיחת פנים לגברים המשלבת גם הרמת עפעפיים וגבות, המנתח הפלסטי באמצעות ביצוע חתכים בפאות או המצח של הגבר המנותח מבוצעת הרמה של הגבות. את עודפי העור בעפעפיים העליונות המנתח הפלסטי מסירי באמצעות חתך נפרד המבוצע בעפעף העליון. מוסרות בנוסף כריות שומן עודף מהעפעפיים. המנתח הפלסטי מבוצע טיפול דומה בעפעפיים התחתונות, באמצעות חתך בלחמית העין ובמידת האפשר ללא ביצוע חתך חיצוני.

מתיחת פנים לגברים בשילוב עם הזרקת שומן עצמי לפנים

בניתוח מתיחת פנים לגברים המשלבת הזרקת שומן לפנים, המנתח הפלסטי עורך שאיבה של שומן עצמי מאזורים בגוף בהם קיימים עודפי שומן ומזריק אותו לאזורים בפנים של הגבר בהם חסר נפח. השומן העצמי נספג בפנים בצורה טובה, הוא משפר את איכות העור ונשאר בפנים למשך זמן ארוך.

מתיחת פנים לגברים עם מתיחת צוואר

ניתוח מתיחת פנים לגברים עם מתיחת צוואר נערך במידה וניכרת היפרדות של של שרירים בקדמת הצוואר, המנתח הפלסטי תופר ומהדק אותם באמצעות חתך בסנטר. במידה וקיים בלט של בלוטות הרוק התת-לסתיות, הן מקוזזות ונתפרות. הרקמות הרכות בצוואר מהודקות ונתפרות והעור העודף נחתך.

עם סיום ניתוח מתיחת הפנים לגברים, המנתח הפלסטי משאיר נקזים באזור הניתוח, לניקוז הנוזלים ומניחים חבישת לחץ על הפנים. המטופל נותר בבית החולים להשגחה של צוות רפואי למשך מספר שעות עד שניתן להוציא את הנקזים. המטופל משוחרר לביתו לאחר הוצאת הנקזים ללא חבישה ועם הוראות מדויקות של המנתח הפלסטי לטיפול בחתכים והוראות רפואיות מדויקות לאחר הניתוח.

מהו תהליך ההחלמה לאחר מתיחת פנים לגברים?

 • בדרך כלל מתיחת הפנים לגברים איננה מלווה בכאב רב אלא בתחושה של מתח ונפיחות. יש חוסר תחושה זמני באזור הניתוח שחוזרת לאט לאט
 • לאחר הניתוח האסתטי להפנים מתנפחות בהדרגה עד 48 שעות לאחר הניתוח ולאחר מכן הנפיחות יורדת.
 • יש כתמים כהים של דימומים תת עוריים בעיקר מסביב לעיניים
 • עד שלושה חודשים לאחר מתיחת הפנים לגברים צפויות בצקות שיפחתו בהדרגה
 • שטפי הדם לאחר הניתוח הפלסטי ייספגו ויחליפו צבעים עד להעלמותם בטווח של שבועיים לאחר הניתוח הפלסטי
 • קיימת אפשרות לתחושת יתר או חוסר תחושה באזור שתחלוף בטווח של חודשיים לערך
 • הפצעים לאחר למתיחת הפנים לגברים יגלידו ויסגרו בטווח של שבועיים לאחר הניתוח
 • הצלקות צפויות להתבהר ולהטשטש במהלך השנה שלאחר הניתוח הפלסטי

הביקוש לניתוח עפעפיים בגברים הוא גדול וכמעט משתווה לזה של נשים אבל מתיחת פנים עדיין פחות פופולרית. העלייה בתוחלת החיים בדור הזה מביאה יותר ויותר גברים שמעוניינים במראה צעיר יותר שמתאים יותר למראה הספורטיבי שלהם.

מהם הסיבוכים האפשריים לאחר מתיחת פנים לגברים?

 • זיהומים – תופעה נדירה לאחר מתיחת פנים לגברים. זיהום קל יטופל באנטיביוטיקה או משחות מקומיות. זיהום משמעותי יותר ינוקז ויטופל באנטיביוטיקה, לעיתים באמצעות עירוי תוך ורידי
 • דימומים – במידה ויהיו דימומים הם צפויים להתרחש כיום לאחר הניתוח מתיחת הפנים ובמקרים נדירים עשוי להופיע דימום נוסף כשבוע לאחר הניתוח הפלסטי
 • חוסר סימטריה משמעותי בפנים – יטופל באמצעות הזרקת שומן / חומצה היאלורונית / בוטוקס או כריתה של עודפי עור
 • שיתוק עצבי – לרוב יחלוף מעצמו
 • חוסר תחושה – בדרך כלל תופעה שחולפת מעצמה
 • נמקים בעור – מקרה נדיר ביותר המאפיין בעיקר אצל מטופלים מעשנים
 • צלקות בולטות – לעיתים עלולות להיווצר צלקות מורמות אדומות ובולטות. צלקות אלה משתטחות מעצמן ומלבינות תוך שנה וחצי בדרך כלל

השיטה המיוחדת של המרכז הרפואי ASTRA MEDICAL למתיחת פנים לגברים

SHORT SCAR FACE LIFT

לאחר שהצגנו שלגברים יש מגבלות אנטומיות שמצריכות התאמה, רצינו למצוא שיטת ניתוח להרמת פנים שמצד אחד תשאיר ותסתיר צלקות בלתי נראות באזורים בפנים שיש בהם עדיין תשעורת ומצד שני תמנע חתכים בצוואר ובקדמת האוזן!

פיתחנו שיטה ניתוחית ייחודית – SHORT SCAR FACELIFT המותאמת במיוחד לגברים. בשיטה ניתוחית זו להרמת פנים, במהלך הניתוח המנתח הפלסטי יוצר צלקת קצרה, כ 7-10 ס”מ בקדמת הפאה ברקות. דרך צלקת זו המנתח הפלסטי מגיע עד לחלקו העליון של הצוואר ולפנים מרים את השרירים והרקמות הרכות בפנים כלפי מעלה. בשיטה ייחודית זו להרמת הפנים מלבד הצלקת הקצרה, ההחלמה טובה יותר. בשיטה זו אנחנו מסירים כמעט לחלוטין את הסטיגמה של “גבר מנותח”. לשיטה זו של הרמת פנים לגברים יתרון בולט וניתן לבצעה גם בגברים עם קרחת ושיער דליל. הרמת פנים המבוצעת באסטרה מדיקל, משולבת עם הזרקות שומן והזרקות של תאי גזע באזור הקרקפת לעודד צמיחה של תשעורת ולמנוע נשירה. בשיחת הייעוץ הרפואי עם המנתח הפלסטי נבדוק את ההתאמה הספציפית של המטופל לשיטת ניתוח חדשנית זו

מדוע לבצע ניתוח מתיחת פנים לגבר במרכז הרפואי ASTRA MEDICAL?

כפי שציינו, מתיחת פנים לגברים הוא ניתוח שאנחנו ממליצים לעבור פעם אחת בחיים, ברגע בזמן שבו טיפולים שמרניים יותר, כמו הזרקות למיניהן, כבר אינם מספיקים כדי להשיב לפנים מראה חיוני וצעיר. אם ניקח בחשבון את העובדה שמדובר בניתוח פלסטי שמשפיע על מראה הפנים שלנו, באמצעותם אנחנו מבטאים בצורה המשמעותית ביותר את מי שאנחנו כלפי העולם, הרי שלתוצאות הניתוח הפלסטי הזה משמעויות רחבות הרבה יותר בהשוואה לניתוחים פלסטיים אחרים.

ASTRA MEDICAL נחשבת לאחת הקליניקות הפלסטיות המובילות והאיכותיות בישראל. מייסדת ומנהלת המרפאות, ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן, הינה מהמנתחים הפלסטיים הטובים בישראל, ובין הטובים בעולם. למרכז הרפואי מנתחים פלסטיים מקצועיים ובעלי ניסיון רב ורגישות רבה למטופלים. ד”ר ביאנקה רוזנברג הגן אמונה על פיתוח טכניקות כירורגיות ייחודיות, המבוססות על שנים של ידע וניסיון עשירים, והיא מייצרת תחת ידיה תוצאות יפהפיות, בכל קנה מידה, בעלות מראה טבעי לחלוטין.

הסטנדרטים הגבוהים שמציבה ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן לעצמה ולצוות הרופאים המנתחים במרפאה, ממצבים את מרכז רפואי אסטרה מדיקל- ASTRA MEDICAL כמוביל בקרב המרפאות לכירורגיה פלסטית בישראל, כפי שהדבר בא לידי ביטוי בתוצאות הניתוחים, שביעות רצון המטופלים, ההמלצות הרבות בעשרות מכתבי התודה והערכה שמרכז רפואי זה מ מקבל בכל שנה.

אנו מזמינים אתכם ואתכן ליצור קשר ולתאם פגישת היכרות במרפאות שלנו בתל אביב ובירושלים: 073-3744143

מרכז רפואי אסטרה מדיקל – מתיחת פנים לגברים

לאסטרה מדיקל 30 שנות מוניטין של כירורגיה פלסטית בכירה, קבוצת אסטרה מדיקל הוקמה בשנת 1982 על ידי ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן. ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן בעלת ניסיון של מעל ל-30 שנה בכירורגיה פלסטית והיא עומדת בראש מרכז הרפואי אסטרה מדיקל הכוללת מנתחים פלסטיים מהמובילים בתחום. במרכז הרפואי אסטרה מדיקל עורכים ניתוחים פלסטיים מגוונים לרבות מתיחת פנים לגברים.

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן הקימה את מרכז רפואי אסטרה מדיקל מתוך חזון להביא את הכירורגיה הפלסטית באזורינו לרמה אחרת שלא נראתה כמותה עד היום במרכזים לכירורגיה פלסטית בארץ ולהעניק למטופלים חוויית טיפול חדשנית ומובילה. צוות המנתחים הפלסטיים במרכז רפואי אסטרה מדיקל מובילים את החזון של ד”ר רוזנברג-הגן קדימה, על ידי העברת הערכים בהם היא מאמינה והידע אותו היא צברה במשך שנות ניסיונותיה כמנתחת פלסטית מהמובילות בתחום.

הערכים שאנו דוגלים בהם במרכז רפואי אסטרה מדיקל: מקצועיות, ניסיון ואמינות ללא פשרות, שקיפות מלאה לכל אורך ההליך, על מנת להגיע לתוצאה האידיאלית עבור המטופל שלנו, ליווי צמוד של המנתח הפלסטי המטפל וכן על ידי צוות המרפאה לאורך כל התהליך וכמובן לאחריו.

מומחי אסטרה מדיקל למתיחת פנים לגברים

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×