ניתוח אף – מה חשוב לדעת?

הפנים שלנו הם האיבר הראשון שנחשף בפני האנשים עימם אנו באים במגע בחיי היום יום שלנו, וככאלה יש להם חשיבות עליונה לגבי המראה החיצוני שלנו. לעיתים, כשהפנים לא נראות כמו שאנו רוצים או שיש בהם עיוות כלשהו הדבר עלול לגרום לפגיעה בביטחון העצמי שלנו, מה שעלול להוביל לפגיעה בחיי היום יום שלנו עד כדי כך שישנם אנשים שממעטים להיראות בציבור בשל הסיבה הזו. הסיבה הנפוצה כיום לעיוות כלשהוא בפנים היא האף, אך לאלו הסובלים מעיוות כלשהוא באף או סתם לא מרוצים ממנו ישנה בשורה משמחת – האפשרות לעשות ניתוח פלסטי באף.
האף שלנו מורכב מרקמות רכות ומחלקים גרמיים, כשהחלקים הגרמיים הם העצם והסחוס שהינם שלד האף. בגלל הרגישות של האף כל פגיעה בו עלולה לגרום לו לנזק ולכן ישנם כאלו שחוו טראומה לפנים מכל סיבה שהיא והאף לא חזר למצבו הקודם, כמו גם אנשים שנולדו עם אף לא סימטרי, עצם אף בולטת וכדומה. במהלך ניתוח מעצבים את שלד האף והרקמות לאחר מכן מתכווצות בהתאם כך שמתקבלת צורה טבעית.

שתי אפשרויות לניתוח אף

ניתוח פלסטי באף מבוצע בדרך כלל בהרדמה מקומית ועם טשטוש עמוק כך שהמטופל לא מרגיש דבר ובמהלך הניתוח מתוקן השלד הפנימי של האף. ישנן 2 שיטות נפוצות לניתוח אף:

ניתוח אף פתוח

זוהי השיטה המסובכת יותר, שיטה שכשמה כן היא – ניצוח בגישה חיצונית אל האף, המקנה גישה נוחה יותר אל השלד ואל הסחוסים. בשיטה זו ישנו אחוז סיבוכים ניכר.

ניתוח אף סגור

השיטה הקלאסית והנפוצה יותר בימינו, וזהו ניתוח המבוצע דרך הנחיריים ללא סימן חיצוני כלשהוא.
תהליך ההכנה לניתוח אף מתחיל כמובן בשיחה עם הרופא המנתח, תיאום ציפיות והבנת הסיכונים והסיבוכים העלולים להיגרם מהניתוח [למרות שהיום הם מזעריים] וכמובן, הדמיה של איך האף ייראה לאחר הניתוח.

ניתחי אף במרכז לכירורגיה פלסטית

במרכז לכירורגיה פלסטית אנו מבצעים ניתוחי אף על בסיס יומי והמטופלים המרוצים שלנו יעידו על הרמה המקצועית הגבוהה כמו גם התוצאות הרצויות אליהם הגיעו. פנו אלינו עכשיו ונשמח לסייע לכם בכל שאלה.

יולי 6 יום שישי , 2018 12:03 am

הפונפון של האף ונחיריים.

יש לי נחיריים שרואים מהצד מהפרופיל מה יש בתוך האף. האם ניתן רק חלק זה לתקן? הקטע בין שני הנחיריים פשוט ארוך מידי . זאת הבעיה. מעבר לזה עפעפים תחתונים נפוחים. לא נעים לי עם זה. אני בת 69. האם מאוחר מידי לניתוחים. בריאה לגמריי.

אפריל 17 יום שלישי , 2018 4:20 am

תמונות

שלום, איפה אפשר לראות תמונות של אחרי ולפני ניתוח אף ?
תודה

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה