חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניתוח אף

ניתוח הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר: האף מהווה חלק דומיננטי ומעצב את מרכז הפנים ובו אנחנו מבחינים כשאנחנו מביטים בפנים של מי שממולנו, מיד לאחר העיניים.

ניתוח אף מתקן לא רק את צורתו של האף, אלא גם שואף ליצירת מראה מאוזן והרמוני של הפנים. ניתוח אף מוצלח משדרג מיידית את הביטחון והערכה העצמית וכפועל יוצא את איכות החיים של המטופל/ת.

תוכן עניינים

האף מורכב מחלקים גרמיים ורקמות רכות. החלקים הגרמיים הם עצם וסחוס המהווים את שלד האף, האחראי העיקרי לעיצוב צורת האף.

בניתוח אף משנים את השלד כדי שיתאים למבנה הפנים ומפסלים אותו עד לקבלת מראה טבעי. בניתוח מתמקדים בחלקים הפונקציונאליים באף, המהווים חלק מדרכי הנשימה. אם יש הצרות או חסימה או סטייה של המחיצה והעצם, נפעל כדי לאפשר מעבר אויר טוב בשני הנחיריים.

אנטומיה של אף - ניתוח אף באסטרה מדיקל
האנטומיה של האף

מתי מגיעים לניתוח אף?

ההתעניינות בניתוחי אף קשורה או למצב רפואי המחייב טיפול, או כאמור לתחושה חזקה של רצון לשנות את מראה האף הקיים, מסיבות אסתטיות. רבים מגיעים לבשלות לקראת ניתוח אף לקראת הגעה לנקודת ציון משמעותית בחיים, כגון סיום התיכון לקראת גיוס לצבא, שחרור מהצבא לקראת הטיול הגדול או לפני תחילת לימודים באוניברסיטה. התחלה חדשה הרבה פעמים מתלווה למראה חדש ומשופר. 

מה הדבר הראשון שעושים כשמחליטים שיש צורך בניתוח אף?

שיחת הייעוץ לפני כל ניתוח ובפרט לפני ניתוח משמעותי כמו ניתוח אף מהווה שלב חשוב ובלתי נמנע בתהליך. שיחת הייעוץ מעניקה למטופל זמן איכותי וחשוב עם המנתח, במהלכו יבדוק המנתח את מבנה האף, יקשיב לשאיפות של המטופל מתוצאות הניתוח וייתן לו תחזית ריאלית לגבי המראה הסופי, ההליך הניתוחי ומשך ההחלמה. 

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת רשת המרכזים הרפואיים ASTRA MEDICAL, היא מהמנתחות הפלסטיות המנוסות והבכירות בישראל. לרשותה מעל ל-36 שנות ניסיון, במהלכן ניתחה אלפי מטופלים ופיתחה טכניקות ניתוחיות ייחודיות המאפשרות לה להגיע לתוצאות מדהימות ביופיין, בעלות מראה טבעי לחלוטין.

לפני ואחרי ניתוח אף באסטרה מדיקל

למה לעבור ניתוח אף אצל ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן?

הניסיון העשיר והמגוון בניתוחי אף, הצוות המסור והליווי האישי לאורך כל התהליך, משלב הייעוץ המקדים, דרך חדר הניתוח ולאורך ההחלמה, כל אלה מבדלים את ד”ר רוזנברג-הגן ואת אסטרה מדיקל משאר המרפאות הפלסטיות בישראל. 

בנוסף לכך, נשים רבות חשות יותר בנוח לשוחח עם מנתחת – אישה המבינה בדיוק את הרגשות המעורבים בתהליך המסוגלת ללוות אותך ברגישות המתבקשת, עד להשגת התוצאות הטובות ביותר.

הניסיון והידע הייחודיים של ד”ר רוזנברג-הגן ממצבים אותה בראש רשימת המנתחים הפלסטיים בישראל. כשזה נוגע לפנים שלך, את רוצה להיות בידיים הטובות ביותר.

 

 

מה כוללת פגישת הייעוץ עם ד”ר רוזנברג-הגן?

בפגישת הייעוץ הנערכת  עם ד”ר רוזנברג הגן  ללא לחץ או מגבלה של זמן, נתייחס לשאיפות של המטופל, למצבו הרפואי, לגילו ולמבנה הפנים שלו, נתווה פתרונות ריאליים לתיקון ונתכנן יחד את המשך התהליך.

אלו עיקרי הדברים בהם תדונו בפגישת הייעוץ:

 • במהלך הפגישה ד”ר רוזנברג-הגן תכיר את מבנה פניך, את ההיסטוריה הרפואית שלך ותקשיב הקשבה מלאה לציפיות שלך מהניתוח.
 • בצילומי הפנים תצייר את התוצאה העתידית על זוויות שונות של הפנים.
 • ד”ר רוזנברג תעניק הסבר מדויק בנוגע לבדיקות שיש לבצע כהכנה לניתוח.
 • ד”ר רוזנברג תפרט לגבי מהלך הניתוח הצפוי, תמליץ על הטכניקה הנכונה ביותר עבור המטופל/ת ותבצע תיאום ציפיות מלא ומדויק בנוגע לתהליך ולתוצאות הסופיות של הניתוח.
 • הפגישה מתנהלת באווירה נוחה וסבלנית, ומוקדשת כל כולה למענך.
 • ד”ר רוזנברג תענה על כל שאלה במהלך הפגישה לקראת הניתוח. 

פרטים כלליים על ניתוח אף

הניתוח מבוצע ברוב המקרים בהרדמה מקומית ועם טשטוש עמוק כך שהמטופל לא מרגיש דבר. המשמעות היא שהמנותח ישן בתחילת הניתוח ובשלב זה האף מורדם בהרדמה מקומית בדומה לחוויה אצל רופא שיניים.  מטופלים אחדים יעדיפו הרדמה כללית ורצון זה יילקח בחשבון.

לאחר השלמת הניתוח מוחדרים טמפונים לאף כדי לעצור דימום והמנותח נושם כל זמן הניתוח דרך הפה (כמו בהצטננות קלה) בשלב ההתעוררות ישמע המנותח קולות וירגיש מגע אך לא יחוש בכאב. בד”כ מתעוררים מהטשטוש רק בסוף הניתוח עם גבס קל על האף. הניתוח נמשך בין שעה לשעתיים.

מהן הטכניקות לניתוח אף / תיקוני אף?

פיסול אף

פיסול האף מבוצע במסגרת מרפאתית באמצעות הזרקות של חומצה היאלורונית (לטווח של שנה וחצי) או שומן לטווח ארוך יותר. מטרת ההזרקות היא לתקן אי סדירויות וסטיות קלות בלבד, לתקן גבנון קל ו”להרים ” מעט את קצה האף ע”י הגבהה של הקצה עם חומר מילוי.

CLOSED RHINOPLASTY ניתוח אף סגור

השיטה הקלאסית והנפוצה יותר בימינו; ניתוח המבוצע דרך הנחיריים ללא סימן חיצוני כלשהוא עם חתך קטן המוסתר בנחיריים והפרדה מינימאלית של הרקמות הרכות כדי להגיע לשלד.

PEN HINOPLAST ניתוח אף פתוח

באמצעות חתך בבסיס האף, הרמת הרקמות הרכות ועיצוב השלד באופן פתוח. זוהי השיטה המסובכת יותר, שיטה שכשמה כן היא – ניתוח בגישה חיצונית אל האף, המקנה גישה נוחה יותר אל השלד ואל הסחוסים. בדרך כלל נעשה במקרים מורכבים של אסימטריה בולטת.

ניתוח אף מורכב

ניתוח המשלב הוספה של סחוס מהמחיצה של האוזן או לעיתים רחוקות צלע במקרים בהם יש הרס של כל האף (תאונות ,ניתוחים) ויש צורך בשחזור של כל מבנה האף

בניתוח אנו מתקנים את השלד ומעצבים את הסחוסים מתקנים את  גשר האף הגרמי ולפי הצורך מצרים את צדי העצם כדי להשיג התאמה של בסיס האף. לעיתים יש צורך בשתלי סחוס כדי לחזק ולייצב את קצה האף. במידת הצורך אנו מטפלים במחיצה כדי ליישרה ולאפשר נשימה טובה יותר.

אם יש צורך לתקן אף רחב ולהצר את הנחיריים אנו מבצעים זאת בחתך נפרד בבסיס הנחיריים ואז נותרת באזור זה צלקת קטנה שקל מאוד להסתירה בקפל הטבעי של הנחיר.

יתרון הניתוח הסגור הוא בירידה מהירה יותר של הנפיחות לאחר הניתוח ובהימנעות מצלקת בבסיס האף.

יתרון הניתוח הפתוח טמון באפשרות להשיג תוצאות מדויקות יותר במקרים מורכבים.

התאוששות והחלמה לאחר ניתוח אף

לאחר הניתוח האף חבוש בגבס ויש טמפונים בנחיריים המאפשרים נשימה דרך הפה בלבד. מסביב לעניים מופיעים סימני דמם עד ל-48 שעות לאחר הניתוח הנפיחות הולכת וגדלה. אין לחשוש – מדובר בתופעה רגילה. לאחר הניתוח עוברים להתאוששות ומתעוררים עם כאב קל. משככי כאבים כמו אופטלגין ואקמול משפיעים בצורה טובה הכאב והוא עשוי להתפוגג למחרת היום. בסוף היום משתחררים מבית החולים עם גבס אך ללא הטמפונים.

השבוע שלאחר הניתוח הוא שבוע קל יחסית ולקראתו תקבלו הוראות לניקוי הנחיריים. לא צפויים כאבים, אלא רק נפיחות מסביב לעיניים. לאחר שבוע הגבס מוסר ואז ניתן לראות את  מבנה האף החדש, אך טרם מדובר בתוצאה הסופית, אותה נוכל להעריך רק לאחר 3 חודשים כשהנפיחות תרד.

בימים הראשונים לאחר הניתוח יתכנו הפרעות מסוימות בנשימה ונזלת תלווה את המנותח למשך מספר שבועות. הכתמים מסביב לעיניים צפויים להעלם תוך שבוע עד שלושה שבועות. ניתן לחזור לפעילות כשבוע לאחר הניתוח.

סיבוכים אפשריים בניתוח אף

הסיבוכים בניתוח אף הם מועטים משום שהניתוח הוא ניתוח חיצוני. קיימת סבירות נמוכה מאוד בניתוח לפגוע בצינור הדמעות. שילוב של שאיפות המטופל ובחירות מדויקות ונכונות של המנתח הם הפתרון למניעת תוצאות לא רצויות בפן האסתטי.

הוראות

הוראות לפני הניתוח

 1. להכין את בדיקות המעבדה
 2. להכין תרופות לפי מרשם
 3. צום משעה כ-8 שעות לא לאכול ולא לשתות
 4. הורדת לק, תכשיטים, איפור לעשות מקלחת וחפיפת ראש

הנחיות לאחר הניתוח

 1. מנוחה מוחלטת
 2. לאכול כרגיל רצוי כלכלה קרה ורכה
 3. יש לשכב עם ראש מורם
 4. לא להרטיב גבס
 5. לנקות את האף לפי הסדר:
  א. מי חמצן
  ב. יבש
  ג. משחה
 6. נטילת תרופות נגד כאבים לפי מרשם רופא
 7. לקחת אנטיביוטיקה לפי הוראות הרופא
 8. כשיורדים מהמיטה יש לשבת כ-10 דקות ורק אם אין סחרחורת לרדת מהמיטה
 9. אם יש דימום יש לנוח בראש מורם, להירגע ולהספיג את הדם. אם הדמום לא עובר תוך 10 דקות להודיע לרופא. ברוב המקרים הדימום נעצר במצב של מנוחה ורגיעה.
 10. לא לנשוף או לשאוף בכוח את האף. לא לקנח אלא להספיג את הנזלת בלבד.
 11. הורדת גבס לפי תיאום עם המרפאה בד”כ לאחר כשבוע.

לאחר הורדת הגבס

 • יש להיזהר שלא לקבל מכה באף
 • לא להרכיב משקפיים למשך 4 שבועות
 • לא לקנח את האף בחוזקה למשך 3 שבועות
 • להגיע לביקורת נוספת שבועיים לאחר הורדת הגבס
 • להימנע מחשיפה שמש במשך 6 השבועות הקרובים לניתוח

 

יש לציין שהתוצאות הסופיות של הניתוח לא נראות לעין מיד לאחר הורדת הגבס בשל הנפיחות הגדולה המלווה ניתוח זה.
תוצאות סופיות נצפות בין 3-6 חודשים לאחר הניתוח.
לעיתים ההסתגלות למראה החדש מלווה בדכדוך ויש לצפות לתופעה פסיכולוגית זו. במקרים אלו כדאי להגיע למרפאה ולוודא עם הרופא המנתח את משמעות המראה וכמה זמן צפוי לחלוף עד להגעה למראה סופי.

המרפאה  עומדת לרשות המנותח/ת בכל השלבים מהשלב הראשון ועד להחלמה הסופית והיא ערוכה לתמיכה ולמעקב צמוד ואישי של כל מנותח/ת.

במקרים מתאימים נשלב ניתוח אף וסנטר באותו ניתוח. הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית וטשטוש.

הכנסת הסנטר להגדלה מבוצעת דרך חתך קטן בשפה התחתונה מתוך הפה. התוצאות של ניתוח משולב זה הן תוצאות מאוד מרשימות .

מיד משלים: החלמה מניתוח אף

תמונות לפני ואחרי ניתוח אף

לפני ואחרי ניתוח אף באסטרה מדיקל
לפני ואחרי ניתוח אף - זוית פרונטלית
ניתוח אף לנשים - לפני ואחרי
ניתוח אף לגבר - לפני ואחרי - צד
ניתוח אף באסטרה מדיקל - לפני ואחרי
ניתוח אף לגבר - לפני ואחרי
ניתוח אף - תמונת לפני ואחרי - זוית
לפני ואחרי ניתוח אף נשים באסטרה מדיקל

סרטונים והסברים על ניתוח אף

ניתוח אף פלסטי: ד"ר ביאנקה רוזנברג אסטרה מדיקל

ניתוחי אף באסטרה מדיקל

ניתוח אף באסטרה מדיקל

ניתוח אף - דר רוזנברג-הגן​

10 שאלות ותשובות נפוצות על ניתוחי אף

ניתוחי אף הם ניתוחים מורכבים: היות והאף נמצא במרכז הפנים, כל עיוות או אי סדירות במבנה בולטים מאוד. מועמדים רבים לניתוח חוששים ממראה לא טבעי של האף לאחר הניתוח. השאלה הנוגעת לטיב המראה של האף המנותח היא השאלה השכיחה ביותר שאני נשאלת כמנתחת פלסטית.

ה”אני מאמין” שלי בהתייחס לשאלה זו היא לייצר עבור המטופל את התוצאה הסופית הטובה, הנכונה והאסתטית ביותר, אשר תתאים למבנה הפנים שלו. תוצאה איכותית המבוססת על הקשבה מלאה לשאיפות המטופל לצד בחירת הטכניקה המתאימה ביותר למבנה הפנים שלו, תוביל לתוצאה סופית בעלת מראה טבעי, הרמוני ומושך, ותחזק את הביטחון והתפיסה העצמית שלו.

ישנן שתי אופציות לביצוע הניתוח: באמצעות הרדמה מקומית וטשטוש עמוק (המטופל ישן במהלך הניתוח) וניתוח בהרדמה כללית. את סוג ההרדמה בה יבוצע הניתוח ייבחר המנתח יחד עם המטופל.

זמן ההחלמה של ניתוח אף ממוצע יימשך בין שבוע לעשרה ימים, בסופם המנתח יסיר את הגבס והמטופל ישוב להתנהלות יומיומית רגילה.

בהחלט! זהו החלק הקל ביותר של ניתוח האף, היות ועל מנת לשפר את מראה עצמות האף ניתן להוריד את הגבנון. אציין כי על המנתח להיזהר שלא להוריד יותר מדי, מכיוון שעלינו לשמור על נשימה תקינה ולהימנע ממראה של “מגלשת סקי”.

אין ספק שזהו אתגר גדול בהרבה למנתח. עיצוב קצה האף כולל בתוכו שיקולים של מבנה העור, התכווצות העור, מבנה הסחוסים ויצירת סימטריה. כל הנקודות האלו נידונות בפגישת הייעוץ בין המטופל למנתח, בסופה נלקחת החלטה לגבי מראה האף תוך התחשבות בשיקולים רפואיים.

לא תמיד. על המנתח בפגישת הייעוץ להתחשב כמובן ברצון המטופל, אך נקודת המוצא היא מבנה האף הקיים ומבנה הסחוסים. המנתח ישאף להגיע לתוצאה הקרובה ביותר לרצון המטופל תוך התחשבות בשיקולים רפואיים נדרשים.

בעיות בנשימה כוללות בין היתר הצרות או אי סטיות של המחיצה לצד הצטלקויות מניתוחים קודמים או מבנה עצם בולט אשר נכנס לתוך אחד מהנחיריים. את הנתונים האלו על המנתח לאבחן לפני הניתוח בפגישת הייעוץ. בהתאם למסקנות בדיקת הרופא ניתן יהיה לטפל בבעיה זו במהלך הניתוח.

אין בניתוח אף כאבים כלל והוא נחשב לאחד מהניתוחים הפחות מסוכנים בתחום הכירורגיה הפלסטית, עם זמני החלמה החלמה מהירים וחזרה מהירה לשגרה.

כאשר יש גבס על האף ניתן להרכיב משקפיים על הגבס עצמו. לאחר הסרת הגבס, יש להיזהר ולהימנע מהרכבת משקפיים ומשקפי שמש במשך כששה שבועות לאחר הניתוח.

מאמרים נוספים בנושא:

ניתוח אף

ניתוח הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר: האף מהווה חלק דומיננטי ומעצב את מרכז הפנים ובו אנחנו מבחינים כשאנחנו מביטים

קרא עוד

החלמה מניתוח אף

כמו כל ניתוח (פלסטי ולא פלסטי), גם בניתוח אף, שהפך לשכיח ומבוקש, נדרשת תקופת החלמה והתאוששות אך ההחלמה מניתוח אף

קרא עוד

מומחי ASTRA MEDICAL לניתוחי אף

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

מבכירות המנתחות הפלסטיות בישראל ומייסדת ASTRA MEDICAL, מומחית לניתוחי אף

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

מנתח פלסטי בכיר, מומחית לניתוחי אף

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

מנתחת פלסטית בכירה, מומחית לניתוחי אף

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×