חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפול בהזעת יתר

להזעת יתר בגוף בבית השחי ובכפות הידיים והרגליים, יש השפעות פיזיולוגיות ופסיכולוגיות כאחד. מדובר על תופעה משמעותית המשפיעה על איכות החיים של גברים ונשים כאחד. פנייה לייעוץ רפואי ובחינת אפשרויות טיפול שונות יכולים לסייע בניהול המצב ולהקל על ההשפעות הפיזיות והרגשיות של הזעת יתר. במאמר זה כאן נציג את הטיפול בבוטוקס בהזעת יתר בבית השחי ובכפות הידיים.

טיפול בהזעת יתר בבוטוקס (או בשמו המלא “בוטולינום טוקסין”) הוא תהליך פשוט ובטוח יחסית, כאשר מבוצע בידיים מיומנות של רופא מומחה לכירורגיה פלסטית. הבוטוקס הפך לחומר נפוץ לטיפול בהזעת יתר, היות והשימוש בו בטוח, הוא מוביל לתוצאות טובות ללא תופעות לוואי וניתן באמצעותו לטפל בהזעת יתר כמעט בכל אזור בגוף.

טיפול בהזעת יתר בהזרקת בוטוקס

תהליך טיפול בהזעת יתר

במהלך הטיפול, הבוטוקס מוזרק לבלוטות הזיעה וגורם להפסקת פעילותן וכפועל יוצא למניעת ההזעה המוגברת. הטיפול קצר ואורך דקות ספורות, הוא אינו מצריך הכנה מיוחדת ולאחריו ניתן לחזור לשגרת היום הרגילה. בהשוואה לטיפול בבוטוקס להעלמת קמטים, בהזרקת בוטוקס לטיפול בהזעת יתר מוזרקת כמות גדולה יותר ולכן עלות הטיפול גבוהה יותר. כפי שנסביר מיד, הזרקת בוטוקס בסמוך לעצבים מוטוריים, כמו כפות הידיים, צריכה להיעשות במיומנות רבה כדי למנוע פגיעה ולצמצם תופעות לוואי אפשרויות. בחירה ברופא מומחה בעל ניסיון עשיר בהזרקות חומרי מילוי חשובה כדי לעבור את התהליך באופן מוצלח, יעיל ובטוח.

למי מיועד טיפול באמצעות בוטוקס להזעת יתר?

הזעת יתר ראשונית: טיפול בוטוקס משמש בדרך כלל להזעת יתר ראשונית, המתייחסת להזעת יתר שאינה נגרמת ממצב רפואי בסיסי. סוג זה של הזעת יתר משפיע לעיתים קרובות על אזורים ספציפיים בגוף, כגון בית השחי, הידיים, הרגליים או הפנים.

השפעה על חיי היומיום: טיפול בבוטוקס מומלץ לאנשים שהזעת יתר שלהם משפיעה באופן משמעותי על הפעילות היומיומית, האינטראקציות החברתיות והרווחה הרגשית שלהם. הזעת יתר עלולה לגרום למבוכה, לעכב התקשרויות מקצועיות, להשפיע על יחסים אישיים ולהגביל השתתפות בפעילויות.

מתי כדאי לטפל בהזעת יתר באמצעות בוטוקס?

לרוב, טיפולים בהזעת יתר מבוצעים בחודשי הקיץ, אז התופעה מורגשת יותר. עם זאת, אין צורך לחכות לחודשי הקיץ וניתן לטפל בבעיה בכל עת.
עונת הקיץ: אנשים רבים חווים עלייה בהזעה במהלך חודשי הקיץ החמים. אם הזעת יתר מציקה במיוחד בתקופה זו, פנייה לטיפול בבוטוקס לפני או בתחילת הקיץ יכולה לעזור למזער את השפעתה על פעילויות יומיומיות ואינטראקציות חברתיות.
תכנון מראש של טיפול בהזרקת בוטוקס: הזרקת בוטוקס לוקחת בדרך כלל מספר ימים עד להשפעה מלאה, כך שתזמון הטיפול מספר שבועות לפני אירוע חשוב או חופשה במהלך החודשים החמים יותר יכול להיות מועיל. זה מאפשר זמן לבוטוקס להתחיל לעבוד ולספק הפחתת זיעה כאשר הוא נחוץ ביותר.
נוחות אישית: אנשים מסוימים עשויים להעדיף לקבל טיפול בוטוקס להזעת יתר במהלך חודשים קרירים יותר כדי למנוע אי נוחות או רגישות פוטנציאלית באזור המטופל עקב חשיפה לחום או לשמש. טיפול בהזעת יתר לפני תחילת מזג האוויר החם יותר יכול להבטיח שאנשים מוכנים ונוחים יותר כשהטמפרטורות עולות.

טיפול בהזעת יתר בבית השחי

בסופו של דבר, ההחלטה מתי לטפל בהזעת יתר באמצעות בוטוקס צריכה להתבסס על העדפות אישיות, נוחות, וההשפעה שיש להזעה על חיי היומיום של האדם. התייעצות עם רופא מומחה לפלסטיקה ואסתטיקה בתחום הבריאות המתמחה בהזעת יתר יכולה לספק הדרכה חשובה לגבי העיתוי האידיאלי לטיפול בבוטוקס בהתבסס על הנסיבות האישיות.

מהן ההשלכות הפיזיולוגיות והפסיכולוגיות של הזעת יתר להזעת יתר בבית השחי?

להזעת יתר עשויות להיות השפעות פיזיולוגיות ופסיכולוגיות שונות על הגוף וכן היא יכולה להשפיע באופן משמעותי על הרווחה הנפשית והרגשית של האדם, חשוב לציין שההשפעות הפיזיולוגיות והפסיכולוגיות של הזעת יתר בבית השחי יכולות להשתנות מאדם לאדם. מצ”ב עיקרי התסמינים וההשפעות:

  • אי נוחות וגירוי: רטיבות ולחות מתמדת באזור בית השחי ברגליים ובידיים גירוי בעור, גירוד ואי נוחות.
  • ריח גוף: זיעה הגורמת לריח לא נעים.
  • כתמי זיעה בגדים: הזעת יתר בבית השחי גורמת פעמים רבות לכתמי זיעה גלויים על הבגדים, שיכולים להיות מביכים ולא נעימים.
  • זיהומים: לחות וגירוי בבית השחי עלולים לזיהומים חיידקיים או פטרייתיים בעור.
  • מבוכה: הזעת יתר עלולה להוביל לתחושות של מבוכה, וחרדה חברתית. זה יכול לגרום לאנשים להימנע ממצבים חברתיים או להרגיש אי נוחות במסגרות חברתיות אישיות ואינטימיות.
  • הערכה עצמית נמוכה: הדאגה המתמדת מכתמי זיעה, ריח רע, יכולה לתרום להערכה עצמית נמוכה ולדימוי גוף שלילי.
  • חרדה ומתח: הזעת יתר עלולה לגרום לחרדה ומתח, מכיוון שאנשים עלולים לדאוג כל הזמן לגבי המראה שלהם, הריח החריף ועוד.
  • השפעה על פעילויות יומיומיות: הזעת יתר עלולה להשפיע על יכולתו של אדם להשתתף בפעילויות מסוימות, כגון ספורט, תרגילים גופניים או עיסוקים מקצועיים, מה שמוביל למגבלות ותסכולים.

הזרקת בוטוקס לטיפול בהזעת יתר בבית השחי

במקרה של הזעת יתר בבית השחי, בתחילת הטיפול מורחים במקום קרם אלחוש למניעת כאב ומזריקים את הבוטוקס לעור בית השחי. ההזרקה מבוצעת במספר מקומות תוך שמירה על מרווחים קטנים בין נקודות ההזרקה. הטיפול כאמור מהיר מאד ואינו כרוך במגבלות כלשהן לאחריו, למעט ההמלצה שלא להשתמש בדיאודורנט למשך כ-24 שעות לאחר ההזרקה, בכדי למנוע גירוי באזור המוזרק.

הפעולה אינה מומלצת למטופלים בעלי רגישות לבוטוקס (נדירים למדי). לנשים במהלך היריון או ההנקה מומלץ להמתין עד לאחר הלידה וגמר ההנקה. תוצאות הטיפול דרמטיות: ניתן לצפות לצמצום של 70%-90% בהזעת היתר בתוך שבוע עד שבועיים ממועד ההזרקות.

טיפול בהזעת יתר בבית השחי במרפאת ASTRA MEDICAL

הזרקת בוטוקס לטיפול בהזעה בכפות הידיים או הרגליים

הזעת יתר של הידיים, המכונה הזעת יתר בכף היד, יכולה להיות מצב מטריד המשפיע על הפעילות היומיומית ועל איכות החיים. זה יכול להוביל לידיים לחות כל הזמן, קושי באחיזה של חפצים, והכתמת דיו או נייר. לגבי כפות הרגליים הזעת יתר גורמת לריח לא נעים מהרגליים, לחות בכפות הרגליים והידיים כדיו עוד. מבחינה חברתית, זה יכול לגרום למבוכה וחרדה בעת לחיצת ידיים או נגיעה בחפצים, פעילות ספורטיבית, מגע בכפות הרגליים, קושי בקשר אינטימי ועוד.

להבדיל מהעור בבית השחי, עור כפות הידיים והרגליים עשיר בתאי עצב והוא בעל עצבוב תחושתי משמעותי יותר. כתוצאה מכך, טיפול בהזעת יתר בכפות הידיים או הרגליים מורכב יותר. כמות הזריקות הנדרשת כדי לטפל בהזעת יתר בכפות הידיים או הרגליים גדולה יותר משמעותית – מדובר בעשרות הזרקות בכל כף יד או רגל. בנוסף לכך, הרגישות לזריקות בכפות הידיים והרגליים גדולה מזו של בית השחי ולכן קרם אלחוש, כמו במקרה של בית השחי, אינו מספיק ויש צורך בביצוע הרדמה מקומית בשורש כף היד או בקרסול כדי שהזרקות הבוטוקס לא יגרמו לכאבים.

כדי להגיע להזרקה מהירה ופחות כואבת רכשנו באסטרה מדיקל אקדח מיוחד המזריק את הבוטוקס במהירות ביעילות ובאחידות. כניסה לעומק נכון ואחיד היא חשובה ומבוצעת עם מכשיר זה שיש לו 10 מחטים בדומה לקעקוע ששם ניתן להפחית כאב בצורה משמעותית.

היות וכפות הידיים עשירות בעצבים מוטוריים, תופעת לוואי אפשרית לטיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס היא חולשה בכפות הידיים, החולפת מעצמה כעבור מספר שבועות.

ASTRA MEDICAL רשת המרפאות לרפואה אסתטית, רופאים מנתחים מבצעים טיפול בהזעת יתר

הטיפול בהזעת יתר בבוטוקס נערך באמצעות מחט זעירה במיוחד, כך שאי הנעימות הנלווית לטיפול אורכת שניות בודדות בלבד. אנחנו מקפידים להשתמש בחומרים איכותיים ובטוחים בלבד, ולכן לא צפויות תופעות לוואי משמעותיות, למעט שטפי דם זעירים ונפיחות קלה במקום ההזרקה – תופעות לוואי שיחלפו מעצמן תוך ימים ספורים.

חשוב לקחת בחשבון שלבוטוקס תוקף מוגבל – הוא מתפרק בגוף באופן טבעי והתפרקותו תשיב, לפעולה את הסינפסות שהיו פעילות וייצרו זיעה לפני הזרקת הבוטוקס. השפעת הבוטוקס חולפת, בדרך כלל לאחר שישה עד תשעה חודשים. לכן, מומלץ לבצע את הטיפול בבוטוקס לטיפול בהזעה בממוצע אחת לשנה.

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×