חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניתוחי חזה

ניתוחי חזה כוללים מגוון ניתוחים, לגברים ונשים. במאמר זה נפרט מהם ניתוחי החזה המבוצעים במרכז הרפואיתוכלו לקרוא כאן על סוגי השתלים בהם משתמשים בהגדלת חזהASTRA MEDICAL.

ניתוח הגדלת חזה

חזה גדול ומושך הוא משאת נפשן של נשים רבות ברחבי העולם ולא בכדי ניתוח להגדלת חזה נחשב לאחד מהניתוחים הפלסטיים המבוקשים ביותר. ניתוח הגדלת חזה מגדיל את נפח החזה ויוצר מראה מושך וסימטרי של השדיים ובעל פרופורציות נכונות לגוף האישה. תוצאות הניתוח ניכרות מיד בסיומו והשפעתן כאמור דרמטית על הדימוי העצמי וכפועל יוצא על הרגשה והביטחון העצמי.

הגדלת חזה במגוון שיטות ע”י מיטב המומחים לכירורגיה פלסטית ב-ASTRA MEDICAL

למי מיועד ניתוח הגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה מיועד לנשים אשר:

  • חשות שהחזה שלהן קטן מדי לטעמן
  • החזה שלהן אינו סימטרי
  • במצבים בהם החזה לא התפתח בצורה תקינה
  • החלק העליון של החזה איבד מנפחו ומצורתו ונראה מרוקן

כיצד מבוצע ניתוח הגדלת חזה

ישנן כמה אפשרויות להגדיל את החזה: באמצעות שתלים, באמצעות שומן עצמי הנשאב מגופה של המטופלת ובשילוב של שתי האפשרויות (הגדלת חזה היברידית).

הגדלת חזה עם שתלים

הגדלת חזה מוצלחת באמצעות שימוש בשתלים מבוססת על הבנת צורת החזה הרצוי ועל יצירת התאמה מדויקת של סוג הניתוח וסוג השתל לגופה ולשאיפות של המטופלת. במהלך פגישת הייעוץ המקדימה עם המנתח הפלסטי,אנחנו מבצעים מדידות וצילומים ומדגימים בהדמיה את צורתו החדשה של השד לאחר הניתוח להגדלת החזה. תהליך ההדמיה מסייע לנמנתח הפלסטי באסטרה מדיקל ולמטופלת להחליט מהו גודל החזה הנכון ביותר עבורה.

הגדלת חזה באמצעות שתלים מחייב התייחסות למשתנים הבאים:

  1. סוג השתל: נוכל להשתמש בשתלים עגולים או בשתלים אנטומיים בצורת טיפה.
  2. מעטפת השתל: המעטפת יכולה להיות חלקה או מחוספסת.
  3. גודל השתל: נפחו, רוחבו, גובהו והבליטה שלו מבית החזה.
  4. מרקם השתל והסיליקון שבתוכו המשפיע על תחושת השד לאחר הניתוח.

תוכלו לקרוא כאן על סוגי השתלים בהם משתמשים בהגדלת חזה

הגדלת חזה בשומן עצמי

הגדלת חזה בשומן עצמי מבוצעת באמצעות שומן הנשאב מגוף המטופלת ומושתל בשדיים. שיטה זו מאפשרת להימנע מהחדרת שתלים לגוף האישה, אך היא אינה מתאימה לכל אחת: נשים שאין להן נפח וללא מאגרי שומן מספקים בגוף מהם ניתן לשאוב שומן ונשים עם מגבלות רפואיות אינן מועמדות מתאימות לסוג זה של הגדלת חזה בשומן עצמי.

להגדלת חזה בשומן עצמי יתרונות רבים: היא מאפשרת להגדיל ולעצב את נפח החזה, לתקן עיוותים קיימים ואף לשפר את מרקם העור של השדיים. בנוסף לכך, התוצאות של הגדלת חזה בשומן עצמי נשמרות לטווח ארוך: השומן המושתל נותר בשד למשך כל חיי המטופלת, הוא מגיב לשינויים הורמונליים ולשינויים במשקל כמו השומן ה”טבעי” המצוי בשדיים ותחושתו למגע טבעית לחלוטין.

הגדלת חזה היברידית

הגדלת חזה היברידית מתאימה לנשים המעוניינות בחזה גדול יחסית אך גם מעוצב למשעי ומותאם באופן אופטימאלי וייחודי למבנה גופן. הגדלת חזה היברידית משלבת שימוש במשתלים ושומן עצמי. שיטה זו של הגדלת חזה מאפשרת השגה של בלט מרשים של השדיים מבית החזה ועיצוב שלהם ברמת דיוק מאד גבוהה. שימוש בהגדלת חזה היברידית מאפשרת הגעה לתוצאות אסתטיות ברמה גבוהה מאד המותאמות בצורה מיטבית לגופה של המטופלת.

בהתייחס להגדלת חזה בשומן עצמי והגדלת חזה היברידית, חשוב לציין שחלק מהשומן המושתל נספג בגוף ורק חלק נקלט. כמות השומן שנקלטת, מושפעת מגודל ומבנה השד ותלויה בניסיון המנתח, הפלסטי במטופלת ובשיטת ההזרקה. בשיטות המתקדמות בהן אנחנו משתמשים ב מרכז רפואי-ASTRA MEDICAL, בערך 70% מהשומן המושתל נקלט בשדיים (הספרות המקצועית מתארת טווח קליטה של 30%-70%). במידה ואין מספיק שומן שנקלט בשד יש לעיתים צורך בהשתלת שומן נוספת.

למידע נוסף בנושא ניתוח להגדלת חזה

ניתוח הרמת חזה

הרמת חזה מחזירה לחזה את זקיפותו ואת מראהו המושך. ככל שאנו מתבגרים, כוח המשיכה נותן את אותותיו ומשפיע על חלקים שונים בגופנו, ביניהם גם החזה. חזה שהיה זקוף ומורם בגיל צעיר, משנה את צורתו ומתחיל לצנוח עם הגיל, בעיקר לאחר לידות, הנקות ושינויים במשקל. ד”ר ביאנקה רוזנברג הגן פיתחה שיטה ניתוחית ייחודית המטפלת בבעיות אלו ומעניקה פתרון לטווח ארוך עם מלאות יפה בקוטב העליון של השד וצורה סימטרית של השדיים. בשיטה זו, לעומת השיטות המקובלות, העור שנמתח בקלות הוא לא זה ששומר על צורת השד, אלא השד מעוצב על בית החזה בצורה אסתטית ללא פגיעה בתחושה או באפשרות ההנקה. הניתוח להרמת חזב הוא יחסית פשוט עם החלמה מהירה וללא כאבים.

ניתוח הרמת חזה

למי מיועד ניתוח הרמת חזה

הרמת חזה מיועדת לנשים המעוניינות להרים את החזה שנפל עם השנים ובחלק מהמקרים משולבת עם ניתוח להגדלת חזה. רוב המטופלות הבוחרות לבצע את הניתוח הן בנות מעל ל-30 אשר סובלות מצניחה משמעותית של השד ומירידה נכרת בנפח שלו, בעיקר בעקבות לידות, הריונות ושינויים במשקל, אך ישנן נשים שהחזה שלהן נפול וחסר נפח כבר מגיל ההתבגרות.

כיצד מבוצע ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה נמשך בין שעתיים וחצי לשלוש שעות, במהלכו מסירים עודפי עור שנוצרו עם הגיל ומשינויים בנפח השד ומעצבים מחדש את החזה כדי להקנות לו מראה מלא וזקוף.
הרמת חזה ניתן לבצע בכמה טכניקות, בהתאם לנפח ולמבנה החזה של המטופלת ולשאיפותיה לגבי התוצאה המבוקשת. השיטות השונות משפיעות על אורך החתך, הצלקת שתוותר ומיקומה.

הרמת חזה ללא שתל

הרמת חזה ללא שתל נחשבת לשיטת ההרמה “הקלאסית” וב-מרכז רפואיASTRA MEDICAL פיתחנו שיטה ייחודית המייצרת תוצאות עיצוב יפהפיות שנשמרות לאורך זמן. שיטה זו משמרת את הדרמיס ואיננה מוציאה כלל רקמת שד (אלא אם יש צורך בהקטנה), היא אינה משלבת חיתוך או מניפולציה של השד עצמו וכל העיצוב נעשה ע”י תפרים מהמעטפת החיצונית של השד לשריר בצורה שמשאירה “מרפסת” יפה בקוטב העליון (מחשוף יפה).

לאחר העיצוב נסגר העור הנותר ומעניק כעין חזיה בצורה יפה לעין. במקרים בהם קיימת רקמת שד, מועטת נוכל להוסיף שומן עצמי בעיקר, בקוטב העליון, כדי להגדיל את הנפח. הוספת השומן איננה מכבידה על העור הדק ומוסיפה נפח מסוים.

הרמת חזה עם שתלים

במידה והמטופלת בוחרת לעבור ניתוח הרמת חזה הכולל שימוש בשתלים, יש לבחור בקפידה עם הרופא המנתח הפלסטי ואת השתל המתאים. המנתח הפלסטי ימליץ מראש אם יש צורך אמיתי בשתל ובמידה וכן הוא יקבע את מיקומו, נפחו וצורתו; ישנם שתלים בצורת טיפה ושתלים עגולים, למראה מורם ומלא.

יש לזכור ששתל כבד יגרום לצניחה נוספת של השד ולכן השיטה המודרנית לבצע הגדלה של השד בשיטה ההיברידית (הכנסת שתל ושומן נוסף) היא הדרך המומלצת כדי לעצור את תהליך הצניחה הטבעי.

למידע נוסף בנושא ניתוח הרמת חזה

ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה הוא ניתוח שתוצאותיו משפרות באופן דרמטי את איכות חייהן של הנשים שעוברות אותו – לא רק בפן האסתטי אלא גם ובהרבה מקרים בעיקר גם בפן הפיסי: חזה גדול וכבד גורם הרבה פעמים לכאבים ואף לעקמת קלה בגב. הוא מגביל נשים מלבצע פעילויות גופניות רבות, עשוי לצמצם את האפשרות לבחור ללבוש פריטי לבוש מסוימים ואף לגרום למבוכה וחוסר נעימות.

ניתוח הקטנת חזה להקלה על נשים הסובלות מחזה נפול או כבד

למי מיועד ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה מיועד לנשים בעלות חזה גדול וכבד המעוניינות להקטין, לעצב ובמקרה הצורך גם להרים אותו.

כיצד מבוצע ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה ניתן לבצע במגוון רחב של שיטות כירורגיות. את השיטה המתאימה יש להתאים למבנה החזה הייחודי ולרצונות של המטופלת. ניתוח הקטנת חזה מבוצע בהרדמה מלאה ואורכו בדרך כלל בין 3 ל-3.5 שעות. במהלך הניתוח מבצעים חתכים שאינם פוגעים באספקת הדם לפיטמה ומסירים עודפי שומן, רקמת שד ועודפי עור עד להגעה לגודל המבוקש. את רקמות השד מעצבים בצורה טיפתית ובעלת מלאות ובקוטב העליון מקטינים לעיתים קרובות את העטרה כדי שתתאים לגודל השד החדש. בסיום הניתוח להקטנת חזה המבצעים תפירה לסגירת החתכים (לרוב משתמשים בתפרים נספגים אותם אין צורך להסיר).

למידע נוסף בנושא ניתוח הקטנת חזה

גניקומסטיה – הקטנת חזה לגבר

הסיבה השכיחה ביותר לגניקומסטיה או שד נפוח אצל גברים, היא עודף שומן. סיבה שכיחה נוספת היא צמיחה עודפת של רקמת שד עקב עודף הורמון האסטרוגן. במקרים נדירים יותר הסיבה עשויה להיות גידול שפיר או ממאיר הנמצא בשד – במקרים אלו יש לפנות לכירורג פלסטי או לכירורג כללי להמשך ברור ולניתוח במקרה הצורך.

למי מיועד ניתוח גניקומסטיה

הפנייה למנתח פלסטי בקרב גברים הסובלים מחזה נשי מבוצעת בשתי תקופות עיקריות בחייהם:

  • בגיל ההתבגרות – בעיקר לפני השירות הצבאי קיימת פנייה של צעירים רבים למנתח פלסטי כדי להימנע מחשיפה מביכה במקלחות ציבוריות.
  • בסביבות גיל 50 פונים גברים רבים לניתוח גניקומסטיה – המבנה ההורמונלי של הגבר משתנה בתקופה זו ומלווה בצמיחה של השדיים.

כיצד מבוצע ניתוח גניקומסטיה

ניתוח גניקומסטיה לגברים הינו קל יחסית ומבוצע בהרדמה מקומית וטשטוש, או בהרדמה כללית, לפי המקרה ורצונו של המנותח. בניתוח גניקומסטיה עצמו מבצעים ראשית שאיבת שומן ולאחר מכן מוצאים את רקמת השד שנשלחת לבדיקה. החתך שהמנתח הפלסטי מבצע יהיה בגבול הפיטמה – החתך מחלים והצלקת ברוב המקרים אינה נראית לעין.

לאחר הניתוח להקטנת השד לגבר נמליץ על מנוחה ונגביל בנשיאת משאות כבדים למשך חודש, ונמליץ על שימוש בווסט המותאם במיוחד.

למידע נוסף בנושא גניקומסטיה

ניתוחים רפואיים אונקולוגיים לשחזור שד לאחר כריתה חלקית או מלאה

כפי שכבר אפשר להבין ממאמר זה בגלל מגוון הטכניקות הקיימות בכירורגיה פלסטית להקטנת חזה להגדלת חזה והזרקות שומן הכירורג הפלסטי מיומן במגוון אפשרויות להחזיר את מראה הגוף השלם לאחר כריתות שד חלקיות או שלמות.

המקצוע שמשחזר כריתות חלקיות נקרא אונקופלסטיקה והוא יצירתי במיוחד בהחזרת רקמה מהסביבה כדי להחזיר כריתה של רקמה הממוקמת באזורים שונים של השד. לפי גודל ומיקום הכריתה החלקית ניצור מתלים מיוחדים של רקמה כדי למלא את החסר ולתת מראה אסטתי לשד כולו במינימום צלקות לעיתים אפילו יותר יפה מאשר השד הטבעי. בהרבה מקרים הפלסטיקאי בונה מחדש את השד כדי להתאים לשד השני. ובמקרים בודדים כאשר יש רצון מצד המטופלת מבצעים התאמה של השד השני במיוחד אם הוא גדול מאוד ונפול.

לאחר כריתה מלאה (mastectomy) ניתן לשחזר באמצעות שתלים באופן מידי לאחר הכריתה. ניתן לשחזר גם עם רקמות עצמוניות בעיקר מהבטן אבל גם מהעכוז וירך הפנימית. הזרקות שומן יכולות להשלים תיקונים של שחזורים חלקיים או שלמים.

מדוע מומלץ לבצע ניתוחי חזה ב-ASTRA MEDICAL

הסיבה העיקרית בזכותה מומלץ לבצע ניתוחי חזה במרכז הרפואי ASTRA MEDICAL היא איכות המנתחים הפלסטיים והמחויבות שלהם לתוצאות הסופיות ולחוויית הטיפול הכוללת.

המנתחים הפלסטיים במרפאה בצעו אלפי ניתוחי חזה במגוון רחב מאד של טכניקות והם בעלי יכולות יוצאות דופן המאפשרות להם להשיג למטופלות ולמטופלי המרפאה את התוצאות המיטביות עבורם: חזה מעוצב, מרשים ופרופורציונאלי, תוך שימוש בטכניקה הניתוחית ושיטת הניתוח הנכונה ביותר והמותאמת באופן ספציפי לכל מטופלת ומטופל.

לצד רמות הידע והמקצועיות הגבוהות, צוות הרופאים המנתחים וצוות המרפאה חרט על דגלו את המחויבות הבלתי מתפשרת לרווחתם הפיסית והנפשית של מטופלי המרפאה.

מומחי ASTRA MEDICAL לניתוחי חזה

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×