חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פתרון חדשני ומהיר לבריחת שתן

ד"ר רות גייסט - אסטרה מדיקל

ד”ר רות גייסט, רופאה בכירה,
מומחית בגניקולוגיה ומיילדות
עם מעל ל-30 שנות ניסיון

טיפול מתקדם בבריחת שתן שיאפשר לך לחזור לחיים ספונטניים ומלאי פעילות ולהשתחרר מהחששות, האילוצים והמבוכה המיותרת.

הבעיה

נשים רבות סובלות מבריחת שתן, בעיקר לאחר לידות אבל לא רק. בריחת השתן עשויה להתרחש בעת מאמץ או פעילות גופנית או בשל דחיפות, כאשר האישה אינה מספיקה להגיע אל השירותים (שלפוחית רגיזה). למרות הקושי והפגיעה באיכות החיים, נשים רבות מסתירות את מצבן היות והן חשות מבוכה או בושה או מניחות בטעות שטיפולים לא יעז

הפתרון!

אסטרה מדיקל מציעה לך טיפול מתקדם בבריחת שתן שיאפשר לך לחזור לחיים ספונטניים ומלאי פעילות ולהשתחרר מהחששות, האילוצים והמבוכה המיותרת. באסטרה מדיקל הטיפול מבוצע על ידי רופאה גניקולוגית מומחית ועתירת נסיון ובטכנולוגיית לייזר מתקדמת, שמתקנת תופעות שמקורן בהחלשות או התנוונות של שרירי הנרתיק. הטיפול בטכנולוגית לייזר CO2 מהיר ובטוח, ללא הרדמה וללא זמן החלמה.

קבלי מידע נוסף

ד"ר רות גייסט - אסטרה מדיקל

ד"ר רות גייסט

רופאה בכירה, מומחית בגניקולוגיה ומיילדות עם מעל ל-30 שנות ניסיון

ד״ר רות גייסט, רופאה מומחית בגינקולוגיה ומיילדות ורופאה בכירה למעלה מ-30 שנה

ד״ר גייסט סיימה את לימודי הרפואה באוניברסיטה העברית, הדסה, ירושלים והתמחתה בתחום רפואת נשים ויילוד במרכז רפואי שערי צדק בירושלים.

בסיום ההתמחות נסעה לטורונטו, קנדה להשתלמות בתחום הגינקולוגיה של ילדות ומתבגרות ובפרמקולוגיה קלינית. עם שובה, עבדה כרופאה בכירה במרכז רפואי שערי צדק.

בהמשך השתלמה בתחום האורוגינקולוגיה וריצפת האגן בבית החולים איכילוב. ד״ר גייסט עובדת כיועצת בכירה בתחומי האורוגינקולוגיה, כירורגיה תוך רחמית וגינקולוגיה של ילדות ומתבגרות בקופ”ח מכבי באזור המרכז.

ד״ר רות גייסט, רופאה מומחית בגינקולוגיה ומיילדות

סוגי בריחות שתן

איבוד שתן בדחיפות

בריחת שתן או דליפת שתן היא למעשה אובדן שתן בלתי רצוני. כשליש מהנשים הבוגרות (נשים שעברו את גיל 40) סובלות מבריחת שתן, לפחות פעם אחת בשבוע. כ־10% מהן סובלות מדליפת שתן חמורה בחיי היומיום, הגורמת לשינוי דרמטי ושלילי באיכות חייהן. גם דליפת שתן מזערית של טיפות בודדות עשויה להוביל לתחושת אי־נוחות.

דליפת שתן במאמץ

דליפת שתן במאמץ הינה הביטוי השכיח ביותר של בריחת שתן בקרב נשים. דליפת שתן במאמץ אינה פועל יוצא של גיל מבוגר, והיא נפוצה במיוחד בקרב נשים צעירות ונשים בגיל הביניים. דליפת שתן במאמץ מתרחשת בפעילויות המייצרות עליית לחץ תוך־בטני, כגון עיטוש, שיעול או פעילות גופנית. נשים פעילות צפויות לסבול יותר מתסמינים של דליפת שתן במאמץ. פעילויות גופניות נפוצות שעשויות להוביל לדליפת שתן הן הליכה מהירה, ריצה, קפיצה, ריקוד ומשחקי ספורט כגון טניס, כדורסל וכו׳.

שאלות בנושא דליפת או בריחת שתן

בריחת שתן או דליפת שתן היא למעשה אובדן שתן בלתי רצוני. כשליש מהנשים הבוגרות (נשים שעברו את גיל 40) סובלות מבריחת שתן, לפחות פעם אחת בשבוע. כ־10% מהן סובלות מדליפת שתן חמורה בחיי היומיום, הגורמת לשינוי דרמטי ושלילי באיכות חייהן. גם דליפת שתן מזערית של טיפות בודדות עשויה להוביל לתחושת אי־נוחות.

שלפוחית השתן היא שריר דמוי שק, שתפקידו לאחסן את השתן ללא מאמץ וללא דליפה, ולאפשר הטלת שתן באופן יזום ושלם. הרפיה יזומה של רצפת האגן והשופכה, יחד עם התכווצויות של שריר השלפוחית, מובילות למתן שתן תקין.

השופכה היא השסתום לכיס השתן והיא מגיבה לפעילויות של האישה, כגון שיעול, צחוק, עיטוש או פעילות גופנית. כדי שהשופכה תהיה סגורה והשתן לא יברח, היא זקוקה לתמיכה. אותה תמיכה מסופקת על ידי מנגנון שכולל את מערכת השרירים של רצפת האגן ושל רקמות החיבור שלה. כאשר אותה מערכת תמיכה נפגעת, מסיבה כלשהי, השופכה ושלפוחית השתן נותרות ללא תמיכה. התוצאה של היעדר התמיכה בא לידי ביטוי בדליפת שתן במאמץ.

בין הגורמים לבריחת שתן ניתן למנות הריון ולידה וגינלית, השמנת יתר, גיל ומאפיינים גנטיים של הרקמות האגניות. גורמים נוספים המחמירים את המצב הם עישון ובעיות נשימה הגורמות לשיעול כרוני.

הלידה הווגינלית הראשונה מהווה אירוע משמעותי ביותר עבור רצפת האגן. הריון ולידות גורמים נזק לרקמות התומכות ברצפת האגן ולמנגנון הסגירה השופכתי, היות והם מותחים את סיבי שריר, את רקמת חיבור ואת העצבים במערכת השתן התחתונה וברצפת האגן.

מטופלות מספרות

ASTRA MEDICAL

אסטרה רפואה פלסטית בכירה הוקם ומנוהל החל משנת 1996 על ידי ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן – רופאה מומחית בתחום הכירורגיה הפלסטית, האסתטית והמשחזרת, בעלת ניסיון של למעלה מ-36 שנים.

המרכז הוקם במטרה לאפשר למטופלים לקבל תחת קורת גג אחת מענה רפואי איכותי ומלא לכל צרכי הפלסטיקה המשחזרת והאסטתית טיפולים ללא ניתוח וטכנולוגיה מתקדמת, תוך הצבה ושמירה על סטנדרטים בינלאומיים, עדכניות ושירות אישי יוצא דופן.

המרכז מעסיק צוות רפואי ומנהלתי מיומן, המחויב לאיכות, אחריות מקצועית, מסירות ויחס אישי ופרטני. המרכז מציע מגוון של ניתוחים פלסטיים, אסתטיים ומשחזרים, טיפולי לייזר וטיפולי אסתטיקה משלימים, לרבות שחזור שד לאחר כריתה, שחזור פנים, מתיחת פנים, הגדלת חזה, הקטנה והרמת חזה, שאיבת שומן, ניתוחי אף, אנטי אייג’ינג, טיפול בקמטים, מילוי קמטים, הסרת שיער בלייזר ,טיפולים לא פולשניים ועוד.

אסטרה מדיקל - מרפאת מומחים לניתוחים פלסטיים בתל אביב
אסטרה מדיקל - מרפאת מומחים לניתוחים פלסטיים בתל אביב
אסטרה מדיקל - מרפאת מומחים לניתוחים פלסטיים בתל אביב

צרי אתנו קשר

מרפאת אסטרה מדיקל סניף ירושלים

מרפאת אסטרה מדיקל סניף תל אביב

כל הזכויות שמורות לד”ר בנימינה רוזנברג-הגן בע”מ © 2023

×