fbpx

מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן נועד לגברים ונשים בעלי בטן רופסת, המייצרת מראה של "קפלי שומן" וריפיון שרירים מסיבות של ירידה דרסטית במשקל בעקבות דיאטה או ניתוח לקיצור קיבה (ניתוח בריאטרי) או לאחר הריונות. הניתוח מבוצע כדי להשלים את "המהפך" ולהביא את הגוף למצב מיטבי גם בנראות ובהרגשה. בהליך זה המנתחת מותחת ומסירה את עודפי העור באזור הבטן.

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח מבוקש מאוד בגלל השינויים שהבטן עוברת במהלך השנים – מירידה דרסטית במשקל ועד הריונות ולידות. מראה של בטן רפויה במיוחד באנשים צעירים שעברו ניתוחים של קיצור קיבה וירידה דרסטית במשקל גורם לתסכול ומבוכה במיוחד בחוף הים, אך גם בחדר הכושר ובחיי היומיום בכלל. ניתוח מתיחת הבטן מעניק מענה לא רק לעודפי העור והשומן, אלא גם מתקן פגמים במבנה השרירים, בקע טבורי ועוד. מתיחת בטן משולבת לעיתים קרובות גם עם שאיבת שומן.

הבטן והמותניים מהווים את החלק העיקרי בצללית, ה-SILHOUETTE של הגוף, ולבוש כמו בגד ים או חולצת בטן שמותירים בטן חשופה, הוא שאיפה בעבור נשים רבות. גם בקרב הגברים יש רבים שמתביישים בבטן רופסת, ושואפים להציג בטן ספורטיבית עם קוביות.
במהלך הניתוח מוציאים עודפי עור ומהדקים את שרירי הבטן והמותן ליצירת בטן שטוחה. באותה הזדמנות ניתן לבצע גם תיקון של בקע טבורי שאיבת שומן, ותיקון של הפרדות השרירים הישרים (RECTII MUSCLES). ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן במספר טכניקות, בהתאם לצורך ולפי מצב הבטן.

למי מתאים לבצע מתיחת בטן?

מתיחת בטן מבוצעת במקרים של עודפי עור ושומן וריפיון ניכר בדופן הבטן, לאחר ניצול כל האמצעים השמרניים שעומדים לרשותנו כמו דיאטה לירידה במשקל ופעילות ספורטיבית הכוללת חיזוק שרירי הבטן. כאשר אין ברירה והאמצעים השמרניים לא עוזרים יש לגשת להליך של ניתוח.

בחירת הרופא המנתח

לבחירת המנתח עשויה השפעה מכרעת על התוצאות ועל הבטן ה"חדשה" שלך. רופא בעל ניסיון שביצע את הניתוח בשיטות שונות לאורך שנים, אוחז גם בידע יקר מפז שיסייע עוד בשלב פגישת הייעוץ המקדימה לפני הניתוח, במהלכה בוחרים בשיטה שבה יבוצע הניתוח ומתאמים ציפיות לגבי תוצאותיו ותהליך ההתאוששות וההחלמה ממנו.

ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת רשת המרכזים הרפואיים ASTRA MEDICAL, היא מהמנתחות הפלסטיות המנוסות והבכירות בישראל. לרשותה מעל ל-36 שנות ניסיון, במהלכן ניתחה אלפי מטופלים ופיתחה טכניקות ניתוחיות ייחודיות המאפשרות לה להגיע לתוצאות מדהימות. כאשר ניגשים לניתוח מתיחת בטן חשוב לבחור במומחה עם ותק ועם ניסיון מתאים, שבציע את הניתוח במספר שיטות ויכול לתת מענה ארוך טווח גם לאחר ההליך עצמו.

למה לעבור ניתוח מתיחת בטן אצל ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן?

כאמור לד"ר רוזנברג-הגן ניסיון עשיר ומגוון בביצוע ניתוחים פלסטיים, ומתיחת בטן בפרט. היא תלווה אותך לאורך כל התהליך, משלב הייעוץ המקדים, דרך חדר הניתוח וגם לאורך ההחלמה ממנו והחיים החדשים. נשים רבות חשות יותר בנוח לשוחח עם מנתחת פלסטית – אישה המבינה בדיוק את הרגשות המעורבים בתהליך, המסוגלת ללוות אותך ברגישות המתבקשת, עד להשגת התוצאות הטובות ביותר.

הניסיון והידע הייחודיים של ד"ר רוזנברג-הגן ממצבים אותה בראש רשימת המנתחים הפלסטיים הטובים בישראל. כשזה נוגע לגוף שלך, את רוצה להיות בידיים הטובות ביותר.

מה כוללת פגישת הייעוץ עם ד"ר רוזנברג-הגן?

כל תהליך של ניתוח בסדר גודל של מתיחת בטן מתחיל בפגישת ייעוץ, בה בודקים את ההתאמה לניתוח, מגדירים את היקף עודפי השומן שיש להוריד וכפועל יוצא את סוג מתיחת הבטן שתבוצע. אלו עיקרי הדברים עליהם תדונו בפגישת הייעוץ:

 • במהלך הפגישה ד"ר רוזנברג-הגן תכיר את מבנה גופך, את ההיסטוריה הרפואית שלך ותקשיב הקשבה מלאה לציפיות שלך מהניתוח.
 • היא תציג בפנייך את הטכניקות הניתוחיות השונות.
 • ד"ר רוזנברג-הגן תמליץ על הטכניקה הנכונה ביותר עבורך ותבצע איתך תיאום ציפיות מלא ומדויק לגבי התהליך והתוצאות הסופיות של הניתוח.
 • הפגישה מתנהלת באווירה נוחה וסבלנית, ומוקדשת כל כולה למענך.
  הרופאה תענה על כל שאלה שיש לך במהלך הפגישה לקראת הניתוח.
 • מומלץ להכין רשימה של שאלות שעולות לך, עוד לפני הפגישה.

 

ד
 ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן, מומחית לכירורגיה פלסטית ולניתוחי מתיחת בטן, מייסדת רשת המרפאות ASTRA MEDICAL

רוצה לקבל עוד מידע על ניתוח מתיחת בטן ב-ASTRA MEDICAL?

השאירי את פרטייך ונחזור אליך בהקדם.

איך מתבצע ניתוח מתיחת בטן?

לפני שנצלול להסברים על הניתוח, חשוב להבין ש"מתיחת בטן" הוא למעשה שם כולל לכמה הליכים אותם ניתן לבצע כדי לשפר את מראה הבטן של המטופל או המטופלת. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ונמשך כשעה עד 3.5 שעות, תלוי בהיקף הנדרש ובשיטה שנבחרה.

במהלך הניתוח הרופאה מבצעת חתכים במקום שנבחר וסומן מראש, אחר כך מסירה את עודפי העור ולעיתים אף שואבת שומן מהבטן, הגב או הירכיים. לאחר מכן מבצעים "עיצוב מחדש" של הרקמות והשרירים בבטן כדי ליצור את מראה הבטן השטוחה. לבסוף תופרים את החתכים בתפרים עדינים כדי ליצור צלקת כמה שיותר עדינה וקטנה, לעיתים ניתן יהיה להסתיר את הצלקת באמצעות תחתונים.

אלו ההליכים השונים הנכללים בהגדרה של ניתוח מתיחת בטן:

מתיחת בטן קטנה

מתיחת בטן קטנה היא מתיחה מינימלית המותירה צלקת קטנה הנועדה לטיפול בנשים רזות עם עודף עור מהיהריון בשיפולי הבטן או מצב דומה.

במקרה כאלה מוציאים את עודף העור בלי לתקן את השרירים ונותרת צלקת קטנה ולבנה, גדולה במעט מצלקת שלאחר ניתוח קיסרי. הניתוח הזה מתאים גם לנשים שרוצות לתקן כפל שנוצר לאחר ניתוח קיסרי.

היתרון הגדול בניתוח זה הוא שהוא מותיר צלקת מינימלית בשיפולי הבטן אותה ניתן להסתיר היטב גם עם תחתון מינימלי.

מתיחה שכזאת לא תתאים ברוב המקרים לאחר ירידה דרסטית במשקל – לעיתים של עשרות קילוגרמים, אז נותרים עודפי שומן גם בגב ובירכיים והישבן והחזה נפולים. במקרה כאלה יש לבצע מתיחת בטן מלאה או היקפית הכוללת טיפול באזורים נוספים בגוף, מלבד הבטן. מתיחת בטן מלאה אורכת כ-6 שעות והיא כוללת תיקון של הטבור, הגב, הגדלה של הישבן (לרוב אנשים עם השמנת יתר גדולה ואף קיצונית סובלים מישבן קטן מאוד יחסית).

מתיחת בטן גדולה

זהו ניתוח יותר גדול במסגרתו מוציאים את כל העור העודף ו"הסינר" שמשתפל כלפי מטה בבטן תחתונה, ואחר כך מעצבים את כל הבטן, השרירים והמותן, כדי להגיע לתוצאה אותה אנחנו מכנים כבטן שטוחה – "בטן קרש".

החתך מבוצע כ-7-6 סנטימטרים מעל החלק העליון של השפתיים הגדולות. אחר כך מבצעים "כריתה" של עודפי העור והשומן לפי סימון מוקדם, על המנתחת גם לבצע הפרדה של הטבור וקיצור שלו.

כאשר מבצעים מתיחת בטן גדולה ניתן באותה ההזדמנות לתקן גם בקע טבורי. נעשה קיפול של השרירים על עצמם כדי להשיג בטן שטוחה וקשה ולאחר שנכנס עם העור העליון המתוח של הבטן נוכל למקם את הטבור במקומו החדש. לאחר שההצטלקות תחוויר ניתן יהיה ללבוש לבוש תחתון בגד ים מינימלי אשר יסתיר את הצלקת.

מתיחת בטן היקפית

בהליך כזה מבצעים למעשה לא רק מתיחת בטן, אלא עיצוב של כל החלק האמצעי והתחתון של הגוף מסביב. הניתוח מתחיל בשכיבה על הבטן ובשאיבת שומן ועודפים בחלק העליון של הגב. את ההחתכים מבצעים לפי סימנים מתוכננים בקפידה מראש.

בגב משאירים מעט רקמת שומן אחורית כדי שנוכל להגדיל את העכוזים ולתת להם מראה מורם ומלא. לאחר מכן הופכים את המטופל כדי לבצע מתיחת בטן מלאה תוך הוצאת עודפי עור ושומן ויצירת טבור חדש.

מתיחת בטן FLEUR DE LIS

כאשר יש עודפי עור ניכרים גם אנכית וגם אופקית ואנחנו רוצים להצר מאוד את אזור המותניים, נוסיף צלקת אורכית באמצע כדי להוציא עודפי עור ושומן נוספים.

הניתוחים האלו הם ניתוחים שמבוצעים בהרדמה כללית והזמן משתנה לפי גודל הניתוח. למרות הקושי ישנם מטופלים שמשלבים מתיחת בטן היקפית עם הרמת חזה או הקטנת חזה או מתיחת זרועות. שילובים אלו מאפשרים זמן החלמה אחיד ולא בנפרד לכל ניתוח וניתוח.

הכנה לניתוח מתיחת בטן

לאחר פגישת הייעוץ עם ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, בה נבחרו שיטת הניתוח והמועד שלו יש לבצע בדיקות רפואיות ולעקוב אחר ההנחיות לניתוח.

מטופלים החיים עם סוכרת או מחלות כרוניות אחרות – יש להתייעץ עם הרופאה לפני ביצוע הניתוח.

בדיקות רפואיות:

 • בדיקות דם (בדיקה ביוכימית בסיסית, ספירת דם ותפקודי קרישה)
 • מטופלים מעל גיל 40 צריכות לבצע בדיקת אק"ג
 • מטופלים מעל גיל 50 או כאלה הנחשבות "מעשנות כבדות" צריכות
 • לבצע גם צילום חזה.

הכנות נוספות:

 • לפני הניתוח יש להיות בצום מוחלט של 8 שעות (אסור לשתות מים).
 • יש להפסיק לעשן כחודש לפני הניתוח על מנת להבטיח החלמה אידיאלית.
 • לפני הניתוח על המטופלים להסיר כל סוג של תכשיט ו/או איפור מגופם.
 • להפסיק ויטמין E או מדללי דם ותרופות הומאופטיות.

התאששות וההחלמה מניתוח מתיחת בטן

כמו בכל ניתוח, גם במקרה של ניתוח מתיחת בטן, נדרשת תקופת החלמה האורכת מספר שבועות לא גדול. לרוב, עם סיום הניתוח תידרשו להישאר בהשגחה במשך כמה שעות עד להחלטת הרופאה על השחרור הביתה במצב בריאותי תקין. בתום ההתאוששות מוציאים את הנקזים מהגוף ואז ניתן להשתחרר חזרה הביתה.

הנה ההנחיות לתקופת ההחלמה מהניתוח:

 • יש לשכב ברגליים מקופלות.
 • יש לרדת מהמיטה וללכת בכפיפה קלה.
 • יש ללבוש מחוך וגרביים אלסטיות.
 • לפי הנחיית הרופא יש ליטול אנטיביוטיקה ובמקרים מסוימים תרופות נוגדות קרישה.
 • יש להגיע למפגשי ביקורת תכופים אצל הרופאה המנתחת.

מהם הסיבוכים או הסיכונים בניתוח מתיחת בטן?

הסיבוכים העיקריים של מתיחת הבטן קשורים לאספקת הדם למתלים (העור שנמתח). כדי למנוע סיבוכים כאלה יש חשיבות מרובה לתכנון של הניתוח מבעוד מועד ולטכניקת הביצוע. כמו כן יש חשיבות גדולה להפסקת העישון ולמעקב צמוד של המנתח. יש להקפיד על כיפוף קל בהליכה לאחר הניתוח ושכיבה ברגליים מקופלות כדי למנוע מתח ובעיות ריפוי של העור, להשיג צלקת עדינה ככל האפשר. לאחר החלמה יעש לבצע פעולות מומלצות לשיפור הצלקות.

בנוסף לאלה, ישנם סיכונים המאפיינים כמעט כל הליך ניתוחי בסדר גודל כזה:

 • זיהומים, דימומים או כאבים.
 • קרישי דם או פקקת ורידים
 • חוסר סימטריה.
 • החלמה איטית של החתכים או צלקות רחבות, מעובות, רגישות, או לא מחמיאות.

איך מטפלים בצלקות שאחרי הניתוח?

הצלקות בניתוחי מתיחת בטן נחשבות מאוד משמעותיות יחסית לניתוחים אסתטיים אחרים, במיוחד אם יש בעיות בריפוי הנובעות ממתח על שולי החתך ומבעיות של זיהום ואספקת הדם. כדי לטפל היטב בצלקות ישנה חשיבות גדולה לאמצעים שישפרו את הצלקות כמו: שמנים מומלצים ועיסויים, יריעות סיליקון ומדבקות מיוחדות אשר יגרמו לצלקות הבולטות והאדומות להיראות בהירות יותר במשך זמן של כשנה. בעבור נשים כהות עור אשר נוטות לצבור פיגמנטציה בצלקות ניתן לעבור טיפולי לייזר.

האם ניתן לבצע תיקוני בקע במסגרת מתיחת הבטן?

כן, בקע טבורי קל מאוד לתקן במסגרת מתיחת הבטן. התפירה בשכבות של דופן השרירים מוסיפה עוד חוזק נוסף לשם תיקון הבקע.

לסיכום ניתוח מתיחת בטן מיועד להחזיר את הצללית של הגוף למראה מחמיא יותר. ולפי המצב לפני הניתוח נוכל לתכנן את השיטה הנכונה.
בפרקים הנוספים נכתוב על ניתוחים משולבים של בטן וחזה או בטן ומתיחת זרועות . כל אלו יידונו במפגש בין הרופא/ה והמטופל בפגישת הייעוץ.

מתיחת בטן - וידאו

מה ההבדל בין מתיחת בטן בינונית, קטנה וגדולה?

למי מיועד ניתוח מתיחת בטן

אילו ניתוחים מומלצים לאחר ניתוח שרוול או קיצור קיבה?

כיצד ניתן להיפטר משומן יתר בגוף?

למי מתאים ניתוח מתיחת בטן

ניתוח פוסט- בריאטרי

אילו ניתוחים מומלצים לאחר ניתוח שרוול או קיצור קיבה?

כמה זמן לאחר לידה מומלץ לבצע ניתוח למתיחת בטן?

מהו למעשה ניתוח לעיצוב הגוף

המומחים שלנו למתיחת בטן

ASTRA MEDICAL גאה להעמיד לרשותך את מיטב המנתחים הפלסטיים למתיחת בטן, בראשותה של ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן.

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מנתחת פלסטית בעלת ניסיון של למעלה מ- 36 שנה בכירורגיה פלסטית, שחזורי שד, ניתוחים אסתטיים, טיפול במלנומה, טיפול בגידולי עור וטיפול בלייזרים רפואיים.

יצירת קשר

השאירו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע מד"ר רוזנברג-הגן