חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן נמנה על הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר; נשים בכל גיל רוצות להרגיש בנח בלבוש כמו בגד ים או חולצת בטן שמותירים בטן חשופה וגברים רבים מתביישים בבטן רופסת ושואפים להציג בטן ספורטיבית עם קוביות.

ניתוח מתיחת בטן נועד להעניק מענה לנשים ולגברים לאחר ירידה דרסטית במשקל, הסובלים מבטן רופסת, קפלי שומן וריפיון של השרירים. הסיבות לירידה דרמטית במשקל עשויות להיות ניתוח לקיצור קיבה, דיאטה מאומצת או סיום תקופת ההריונות.

במהלך הניתוח מוציאים עודפי עור ומהדקים את שרירי הבטן והמותן ליצירת בטן שטוחה. במהלך ניתוח מתיחת בטן ניתן לבצע גם תיקון של בקע טבורי, שאיבת שומן ותיקון של הפרדות השרירים הישרים (RECTI MUSCLES). ניתוח מתיחת בטן ניתן לבצע במגוון טכניקות, בהתאם לצורך ולמצב הבטן.

למי מתאים לעבור ניתוח מתיחת בטן?

כפי שציינו לעיל, ניתוח מתיחת בטן מתאים למטופלים הסובלים מעודפי עור ושומן הבאים לידי ביטוי ברפיון ניכר בדופן הבטן. יש לשקול לבצע ניתוח מתיחת בטן לאחר שנוסו אמצעים שמרניים יותר לירידה במשקל, כגון דיאטות ופעילות ספורטיבית הכוללת את חיזוק שרירי הבטן, ועדיין נותרו עדפי עור ושומן משמעותיים המפריעים לאיכות חייו של המטופל.

ניתוח מתיחת בטן באסטרה מדיקל
ניתוח מתיחת בטן באסטרה מדיקל

כיצד בוחרים מנתח פלסטי לניתוח מתיחת בטן?

כמו בכל ניתוח פלסטי, גם בניתוח מתיחת בטן יש חשיבות עליונה בבחירת המנתח הפלסטי הנכון, בהתייחס לתהליך ולתוצאות הניתוח.

חשוב שתבחרו במנתח פלסטי העונה לדרישות הבאות:

 • רשום באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית
 • בעל ניסיון עשיר בניתוחי מתיחת בטן (בקשו לראות כמה שיותר תוצאות של ניתוח מתיחת בטן, של מטופלים ומטופלות בגילאים שונים)
 • בעל שליטה במגוון טכניקות כירורגיות לביצוע מתיחת בטן

למה כדאי לי לעבור ניתוח מתיחת בטן ב-ASTRA MEDICAL?

צוות המנתחים הפלסטיים ב-ASTRA MEDICAL מורכב מטובי המנתחים הפלסטיים בישראל. לצוות ניסיון עשיר ומגוון בביצוע ניתוחי מתיחת בטן, במגוון רחב של טכניקות כירורגיות ועם יכולת לייצר תוצאות יפהפיות בעלות מראה טבעי וסימטרי לחלוטין.

הרופאים שלנו ילוו אתכם לאורך כל התהליך, משלב הייעוץ המקדים, דרך חדר הניתוח ולאורך תהליך ההחלמה והחיים עם הבטן החדשה.

חשוב לנו שתרגישו שאתם בידיים הטובות ביותר, הן בפן המקצועי, הן בפן השירותי והן בפן הרגשי.

איך מתבצע ניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן הוא למעשה שם כולל למספר הליכים ניתוחיים, אותם נפרט מיד, שנועדו לשפר את מראה הבטן. ניתוח מתיחת בטן מבוצע תחת הרדמה כללית ומשכו משתנה בהתאם להיקף הניתוח והשיטה הניתוחית, ונע בין שעה ל-3.5 שעות.

מהו מהלך ניתוח מתיחת בטן?

במהלך הניתוח המנתח הפלסטי מבצע חתכים במקום שנבחר וסומן מראש ובעזרתם מסיר את עודפי העור. במידת הצורך, המנתח הפלסטי שואב שומן מהבטן, הגב או הירכיים. לאחר הסרת עודפי העור ושאיבת השומן, מבצע המנתח הפלסטי עיצוב מחדש של הרקמות והשרירים כדי להעניק לבטן מראה מעוצב ושטוח. את החתכים תופרים בתפרים עדינים כדי ליצור צלקת עדינה ככל הניתן, אותה ניתן יהיה להסתיר בהמשך על ידי התחתונים.

מה כולל מיני מתיחת בטן?

מיני מתיחת בטן הוא ניתוח מתיחת בטן המיועד על פי רוב לנשים רזות יחסית, הסובלות מעודף עור (הרבה פעמים לאחר הריון) בשיפולי הבטן, הניתוח מותיר בסיומו צלקת מינימלית.

במיני מתיחת בטן מוציאים את עודפי העור מבלי לתקן את השרירים והצלקת הנותרת לאחר הניתוח הפלסטי היא יחסית קטנה, בעלת גוון לבן, גדולה רק במעט מצלקת לאחר ניתוח קיסרי. מיני מתיחת בטן מתאימה גם לנשים שמעוניינות לתקן כפל שנוצר לאחר ניתוח קיסרי.

יתרון משמעותי בביצוע מיני מתיחת בטן הוא כפי שציינו הצלקת המינימלית שנותרת לאחר הניתוח, הממוקמת בשיפולי הבטן והניתנת להסתרה בצורה מיטבית גם עם תחתון מינימלי.

מיני מתיחת בטן איננה מתאימה למטופלים שסובלים מעודפי עור משמעותיים לאחר ירידה דרסטית במשקל. במקרים של ירידה משמעותית במשקל (לעיתים של עשרות קילוגרמים) נותרים בהרבה מהמקרים עודפי שומן גם בגב ובירכיים וניכרת צניחה של החזה והישבן. הפתרון במקרים אלו הוא מתיחת בטן מלאה או היקפית הכוללת טיפול באזורים נוספים בגוף.

מהו ניתוח מתיחת בטן גדולה?

מתיחת בטן גדולה הינה ניתוח משמעותי יותר. במהלך מתיחת בטן גדולה המנתח הפלסטי מוציא את כל העור העודף וה”סינר” (שכבת עור שצונחת מטה) בבטן התחתונה. אחר כך הוא מעצב את הבטן, השרירים והמותן כדי לייצר בטן שטוחה או “בטן קרש” בעגה הרווחת.

מתיחת בטן גדולה היא הזדמנות לתקן בקע טבורי. נבצע קיפול של השרירים על עצמם כדי להשיג בטן שטוחה וקשה ולאחר שנכנס עם העור העליון המתוח של הבטן, נמקם את הטבור במקומו החדש. לאחר שההצטלקות תחוויר ניתן יהיה ללבוש לבוש תחתון בגד ים מינימלי אשר יסתיר את הצלקת.

מה כולל ניתוח מתיחת בטן היקפית?

ניתוח מתיחת בטן היקפית כולל בנוסף למתיחת בטן גם עיצוב של כל החלק האמצעי והתחתון של הגוף מסביב. ניתוח מתיחת בטן היקפית מתחיל בשאיבת שומן בחלק העליון של הגב, כשהמטופל שוכב על הבטן, מתוך חתכים שמבוצעים לפי סימנים מתוכננים מראש.

משתמשים בחלק מהשומן שנשאב להגדלת העכוזים כדי להעניק להם מראה מורם ומלא. לאחר מכן מבוצעת מתיחת בטן מלאה, מוצאים עודפי עור ושומן ויוצרים טבור חדש כשהמטופל שוכב על גבו.

מה כולל ניתוח מתיחת בטן FLEUR DE LIS?

ניתוח מתיחת בטן FLEUR DE LIS נועד לטפל בעודפי עור ניכרים גם אנכית וגם אופקית. במקרה כזה אנחנו רוצים להצר מאוד את אזור המותניים ונוסיף צלקת אורכית באמצע כדי להוציא עודפי עור ושומן נוספים.

ניתוח מתיחת בטן ליצירת בטן שטוחה ומושכת
ניתוח מתיחת בטן ליצירת בטן שטוחה ומושכת

האם ניתן לשלב במתיחת בטן ניתוחים באזורים נוספים?

ניתוחי מתיחת בטן מבוצעים בהרדמה כללית ומשכם משתנה בהתאם לגודל הניתוח. יש מטופלים המשלבים מתיחת בטן היקפית עם הרמת חזה, הקטנת חזה או מתיחת זרועות. היתרון בשילובים מסוג זה הוא בזמן החלמה אחיד ולא בנפרד כאשר כל ניתוח מבוצע בנפרד.

כיצד עלי להתכונן לניתוח מתיחת בטן?

השלב הראשון הוא לקיים פגישת ייעוץ מקדימה עם הרופא המנתח, הפלסטי במהלכה תבחרו את שיטת הניתוח המתאימה ותתאמו את מועד הניתוח למתיחת בטן. הרופא המנתח הפלסטי ינחה אתכם לבצע שורה של בדיקות רפואיות ולעקוב אחר הנחיותיו לקראת הניתוח.

במידה ואתם חולי סוכרת או סובלים ממחלות כרוניות אחרות, תופנו להתייעץ עם הרופא המומחה בנוסף להתייעצות עם הרופא המנתח הפלסטי.

מהן הבדיקות הרפואיות וההכנות שנדרש לבצע לפני ניתוח מתיחת בטן?

 • בדיקות דם (בדיקה ביוכימית בסיסית, ספירת דם ותפקודי קרישה)
 • מטופלים מעל גיל 40 צריכים לבצע בדיקת אק”ג
 • מטופלים מעל גיל 50 ומעשנים כבדים צריכים לבצע גם צילום חזה
 • כחודש לפני הניתוח יש להפסיק לעשן מנת להבטיח החלמה אידיאלית
 • להפסיק לקחת ויטמין E או מדללי דם ותרופות הומאופתיות בהתאם להנחיות הרופא המנתח
 • יש להיות בצום מוחלט של 8 שעות (כולל איסור שתיית מים) לפני ניתוח מתיחת בטן
 • לפני הניתוח יש להסיר את כל התכשיטים ולנקות את איפור מהפנים

מה כוללת ההתאוששות וההחלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן?

עם סיום ניתוח מתיחת בטן תידרשו להישאר בהשגחה למשך כמה שעות להתאוששות. בתום ההתאוששות המנתח הפלסטי שניתח אתכם יוציא את הנקזים מהגוף, יבדוק אתכם ואם הכל כשורה ישחרר אתכם לביתכם.

מהן ההנחיות לתקופת ההחלמה מהניתוח מתיחת בטן?

 • יש להקפיד ולשכב ברגליים מקופלות
 • יש לרדת מהמיטה וללכת בכפיפה קלה
 • יש ללבוש מחוך וגרביים אלסטיות
 • לפי הנחיית הרופא יש ליטול אנטיביוטיקה ובמקרים מסוימים תרופות נוגדות קרישה
 • יש להגיע למפגשי ביקורת אצל הרופא המנתח בהתאם להנחיותיו

מהם הסיבוכים ובסיכונים פוטנציאליים בניתוח מתיחת בטן?

הסיבוכים העיקריים שעלולים להתרחש בניתוח מתיחת בטן קשורים לאספקת הדם למתלים (העור שנמתח). כדי למנוע סיבוכים כאלה קיימת חשיבות גבוהה בתכנון הניתוח ובבחירת הטכניקה הניתוחית הנכונה. בנוסף, קיימת חשיבות קריטית להפסקת עישון ולמעקב צמוד של הרופא המנתח.

לאחר הניתוח יש כאמור להקפיד על כיפוף קל בהליכה ועל שכיבה ברגליים מקופלות, כדי למנוע מתח ובעיות ריפוי של העור, ולהשגת צלקת עדינה ככל האפשר. לאחר החלמה יש לבצע פעולות בהתאם להנחיות הרופא המנתח לשיפור מצב הצלקות.

לצד הסיכונים הייחודיים בניתוח מתיחת בטן, קיימים הסיכונים המאפיינים כמעט כל הליך ניתוחי בסדר גודל כזה:

 • זיהומים, דימומים או כאבים יש פיתרון מצוין למניעה של סיבוכים אלו וזאת בקורת יומיים לאחר הניתוח מתן אנטיביוטיקה ומעקב חום
 • קרישי דם או פקקת ורידים – מניעה עי הליכה החל מיום לאחר הניתוח וגרביים אלסטיות
 • חוסר סימטריה- תכנון נכון ובצוע מדויק
 • החלמה איטית של החתכים או צלקות רחבות, מעובות, רגישות, או לא מחמיאות. לאחר ההחלמה ניתן רעיונות והנחיות לטיפול בצלקות בעיקר בפיגמנטציה בצלקת.

ניתוח מתיחת בטן עם או בלי שאיבת שומן ומתיחת בטן היקפית הם ניתוחים שיש לבצע בזמן הנכון עם מרווח החלמה. הקפדה על ביצוע הניתוח וביצוע ההוראות אחרי ניתוח יבטיחו תוצאה של בטן מתוחה יפה שכיף להציג בים או בלבוש מינימאלי.

מומחי ASTRA MEDICAL לניתוח מתיחת בטן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×