הזרקת שומן לפנים

כאשר מדברים על הזרקת שומן לפנים, מתכוונים להזרקת שומן עצמי – שומן שנלקח מגופו של המטופל ומוזרק לפניו. השומן העצמי מחזיר נפח לפנים שאבד עם השנים ומאפשר לפסל את הפנים, להחזיר להם מראה צעיר וחיוני ולתקן את פגעי הזמן.

בהשוואה להזרקה של חומרי מילוי אחרים, הזרקת שומן לפנים הינה הליך פולשני יותר, היות והוא מצריך ביצוע חתך זעיר באזור ממנו ישאב השומן, הרדמה וזמן החלמה מעט ממושך יותר. הזרקת שומן עצמי נחשבת להליך בטוח ואיכותי המוביל לתוצאות מצוינות – כל עוד הוא מבוצע על ידי רופא מנוסה, מומחה לכירורגיה פלסטית.

היתרון של הזרקת שומן עצמי לפנים הוא שחומר המילוי – השומן – הוא חומר טבעי וכבר מצוי בגופנו. שומן עצמי הוזרק בפנים כבר בשנת 1893 על ידי פלסטיקאי גרמני ובשנים הרבות שעברו מאז, ההליך השתכלל והפך בטוח יותר ונפוץ מאד בעולם הכירורגיה הפלסטית. הזרקות שומן לפנים ברשת המרפאות לרפואה אסתטית ASTRA MEDICAL מבוצעות על ידי מיטב הכירורגיים הפלסטיים בישראל. לפני ההליך מתקיימת פגישת היכרות, עם הרופא הפלסטי, בו המטופל.ת מוזמנים לשאול כל שאלה ולהבין לעומק את ההליך ואת התוצאות הצפויות בסיומו.

הזרקת שומן עצמי – תוצאות יפהפיות שנשארות למשך זמן ארוך

ב-ASTRA MEDICAL הצטבר ניסיון ייחודי של צוות רפואי איכותי, הבא לידי ביטוי בתוצאות יפהפיות לאחר הזרקת שומן עצמי לפנים. לאחר הטיפול תרגישו נפיחות באזור המוזרק ולאחר מספר שבועות ניתן יהיה להנות מהתוצאה הסופית. בממוצע, כ-75% מהשומן שמוזרק לפנים נותר באזור המוזרק לאורך זמן.

הצלחת ההליך ותוצאות מעולות וסימטריות בעלות מראה טבעי, מחייבת יד של רופא פלסטיקאי מקצועיומיומן. השומן המוזרק צריך להיקלט בצורה מיטבית בפנים ולניסיון של המנתח הפלסטי ולידע שלו השפעה מכרעת על התוצאה הסופית. ב-ASTRA MEDICAL אנו מתגאים בתוצאות יפהפיות המעניקות למטופלינו בוסט של אנרגיית נעורים מחודשת, שמחה ושיפור באיכות החיים.

יתרון בולט של הזרקת השומן לפנים הוא הקטע הפיסולי של הפרוצדורה.

בניגוד לחומצות היאלורוניות השומן מתקן מגוון של פגמים כגון:

 • דילדול של השומן התת עורי ועור דק.
 • מראה של עור "עייף "ועם פיגמנטציה, אחרי הזרקת השומן תאי הגזע הצמודים לתאי השומן מצמיחים כלי דם חדשים הנותנים לעור מראה רענן יותר
 • תיקונים של דלדול העצם בפנים בעקבות ההזדקנות
 • תיקונים של אסימטריות
 • תיקון של עיניים שקועות וטשטוש של שקיות מתחת לעיניים

כיצד מתבצעת הזרקת שומן לפנים?

הזרקת שומן לפנים כרוכה כאמור בהרדמה. ניתן לבצע את הפרוצדורה בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית – טשטוש(תלוי במטופל). את השומן נשאב מאזור בגוף בו יש נפח גדול יחסית של שומן, כמו הירכיים או הבטן. את השומן שואבים באמצעות צינורית דקיקה והוא עובר תהליך של ניקוי והפרדה לאחר השאיבה, כדי להכינו להזרקה. כפי שצויין לעיל, תוצאות הזרקת שומן נשמרות לטווח ארוך יותר בהשוואה להזרקת חומרי מילוי שאינם טבעיים כמו חומצה היאלורונית. השומן העצמי המוזרק נשאר במקום ושומר על צורתו באזור המוזרק לאורך זמן, כך שאין צורך לחזור על התהליך אחת לכמה חודשים. כמויות השומן המוזרקות הן גדולות יותר והתיקון משמעותי יותר. בגלל הטווח הארוך זה תהליך זול יותר משמעותית.

למי מתאימה הזרקת שומן לפנים?

הזרקת שומן לפנים מתאימה לנשים המעוניינות במילוי ועיבוי הנפח של האזורים הבאים:

 • שפתיים
 • עצמות לחיים
 • אי סדירות באף גם בעקבות ניתוחים קודמים
 • לסת תחתונה נסוגה
 • רקות
 • קו הלסת
 • שקעים סביב העיניים
 • קמטים בקדמת האוזן

מהן ההכנות לקראת הזרקת שומן עצמי לפנים

 • יש להפסיק ליטול מדללי דם, כגון קלקסן, קומדין, אספירין וכדומה
 • יש להפסיק נטילת תוספי תזונה ותוספי מזון המובילים לדילול הדם, כגון ויטמין E, שום, שמן דגים ועוד
 • ביממה שלפני ההזרקה יש להסיר איפור מהפנים ולנקות אותם היטב
 • כחודשיים שלושה לפני הפעולה יש להימנע מהזרקת פילרים לפנים
 • יש לצום 6 שעות לפני הטיפול
 • כשבועיים לפני הזרקת השומן לפנים מומלץ להימנע מחשיפה לשמש

הזרקת חומצה היאלורונית בהשוואה להזרקת שומן עצמי לפנים

פעמים רבות מתלבטים מטופלים בין הזרקת שומן עצמי להזרקת חומצה היאלורונית. חומצה היאלורונית הינה חומר שמצוי בגוף האדם ומיוצר מחיידקים. חומצה היאלורונית אינה מצריכה מן הסתם שאיבת שומן מן הגוף ולכן היא מתאימה למטופלים שמעוניינים בטיפול מרפאתי מהיר אך עם תיקונים קטנים. להבדיל מהזרקת שומן עצמי, האפקט של חומצה היאלורונית זמני, הנפח שהיא מייצרת קטן יותר ועלותה ביחס לשומן העצמי גבוהה יותר. חומצה היאלורונית בגלל הכמות המוגבלת והספיגה המהירה איננה נותנת אפשרות לתיקונים משמעותיים לעומת השומן שלנו.

מהו תהליך ההחלמה לאחר הזרקת שומן עצמי ?

לאחר הזרקת שומן עצמי לפנים ייתכנו שטפי דם קלין ובצקת קלה למשך מספר ימים. האזור שממנו נלקח השומן נחבש בחבישה אלסטית – מחוך למשך כשבועיים לאתר הפרוצדורה שלאחריו ניתן לחזור ולבצע פעילות מאומצת.

הזרקת שומן לפנים ב-ASTRA MEDICAL – רשת קליניקות לרפואה פלסטית

לצד המקצועיות הבלתי מתפשרת, בקליניקות של ASTRA MEDICAL בתל אביב וירושלים, חווית השירות נמצאת בראש מעינינו. כל מטופל ומטופלת זוכים ליחס חם, אישי, סבלני ומכבד, לצד שמירה מרבית על פרטיותם. פגישות הייעוץ בקלינקות, המהוות פגישות מקדימות לפני הזרקות שומן לפנים, נערכות עם המנתח הפלסטי עצמו, ללא הגבלת זמן. במהלך פגישת הייעוץ, הרופא מסביר בפרוטרוט (בלווי תמונות מההווה והעבר) על ההליך הצפוי, שיטות ההזרקה של שומן עצמי, ההכנה הנדרשת להליך, תהליך ההחלמה, תופעות לוואי וסיכונים אפשריים וכמובן מפרט ומדגים כיצד תיראה התוצאה הסופית.

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×