חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הזרקת שומן לפנים

אם העלייה בגיל, הפנים עוברות מספר תהליכים הגורמים להן לאבד נפח. אבדן נפח באזורים שונים של הפנים, נובע כתוצאה מהתבגרות העור, נזקי חשיפה לשמש, ירידה דרסטית במשקל, עישון ועוד. בנוסף עור הפנים נשמט כלפי מטה ומתחילים קמטים. נשים רבות מעוניינות לשמר לאורך זמן על מראה פנים צעיר ומלא, טיפול בהזרקת שומן לפנים הוא אופציה בעלת יתרונות מרובים על פני טיפולים אחרים בפנים.

הזרקת שומן לפנים על ידי טובי המנתחים הפלסטיים • ASTRA MEDICAL

מהן הזרקות שומן לפנים?

כאשר מדברים על הזרקת שומן לפנים, מתכוונים להזרקת שומן עצמי – שומן שנלקח מגופו של המטופל ומוזרק לפנים השומן העצמי מחזיר נפח לפנים שאבד עם השנים ומאפשר לפסל את הפנים, להחזיר להם מראה צעיר וחיוני ולתקן את פגעי הזמן. תאי הגזע המצויים ברקמת השומן תורמים להשגת שיפור באיכות העור ושיפור בפיגמנטציה לא סדירה הנובעת מההזדקנות. הם גורמים בהתמיינות של תאי הגזע לצמיחת כלי דם חדשים בעור, ולשיפר יצירת חומרים כגון אלסטין וקולגן ברקמת החיבור התת עורית.

בהשוואה להזרקה של חומרי מילוי אחרים, הזרקת שומן לפנים הינה הליך פולשני יותר, היות והוא מצריך ביצוע חתך זעיר באזור ממנו ישאב השומן, הרדמה וזמן החלמה מעט ממושך יותר. הזרקת שומן עצמי לפנים נחשבת להליך בטוח ואיכותי המוביל לתוצאות מצוינות – כל עוד הוא מבוצע על ידי רופא מנוסה, מומחה לכירורגיה פלסטית.

אכן הזרקת חומרי מילוי מחזירה נפח לפנים ולשפתיים אבל היא זמנית כשנה שנה וחצי ואיננה משפרת את איכות העור כפי שעושה שומן המועשר בתאי גזע.

היתרון של הזרקת שומן עצמי לפנים הוא שחומר המילוי – השומן – הוא חומר טבעי וכבר מצוי בגופנו. שומן עצמי הוזרק בפנים כבר בשנת 1893 על ידי פלסטיקאי גרמני ובשנים הרבות שעברו מאז, ההליך השתכלל והפך בטוח יותר ונפוץ מאד בעולם הכירורגיה הפלסטית. הזרקות שומן לפנים ברשת המרפאות לרפואה אסתטית ASTRA MEDICAL מבוצעות על ידי מיטב הכירורגיים הפלסטיים בישראל. לפני ההליך מתקיימת פגישת היכרות, עם הרופא הפלסטי, בו המטופל.ת מוזמנים לשאול כל שאלה ולהבין לעומק את ההליך ואת התוצאות הצפויות בסיומו.

הזרקת שומן עצמי לפנים – תוצאות יפהפיות שנשארות למשך זמן ארוך

ברשת מרפאות קליניות-ASTRA MEDICAL הצטבר ניסיון ייחודי של צוות מנתחים פלסטיים מומחים, הבא לידי ביטוי בתוצאות יפהפיות לאחר הזרקת שומן עצמי לפנים. לאחר הטיפול של הזרקת שומן עצמי לפנים, מורגשת ו נפיחות באזור המוזרק ולאחר מספר שבועות ניתן יהיה להנות מהתוצאה הסופית. בממוצע, כ-75% מהשומן העצמי שמוזרק לפנים נותר באזור המוזרק לאורך זמן.

הצלחת ההליך של הזרקת שומן עצמי לפנים, ותוצאות מעולות וסימטריות בעלות מראה טבעי, מחייבת יד של רופא פלסטיקאי מקצועי ומיומן. השומן המוזרק צריך להיקלט בצורה מיטבית בפנים ולניסיון של המנתח הפלסטי ולידע שלו השפעה מכרעת על התוצאה הסופית. ב רשת קליניקות-ASTRA MEDICAL אנו מתגאים בתוצאות יפהפיות לאחר הזרקת שומן עצמי לפנים, המעניקות למטופלינו בוסט של אנרגיית נעורים מחודשת, שמחה ושיפור באיכות החיים. יתרון בולט של הזרקת השומן לפנים הוא הקטע הפיסולי של הפרוצדורה.

למי מתאימה הזרקת שומן לפנים?

הזרקת שומן לפנים מתאימה לנשים המעוניינות במילוי ועיבוי הנפח של של אזורים שונים בפנים, לנשים המעוניינת להשיב לעצמן מראה עור יפה, צעיר ורענן באזורים הבאים:

 • שפתיים
 • עצמות לחיים
 • אי סדירות באף גם בעקבות ניתוחים קודמים
 • לסת תחתונה נסוגה
 • רקות
 • קו הלסת
 • שקעים סביב העיניים
 • קמטים בקדמת האוזן

הזרקת השומן העצמי לפנים מתקנת מגוון של פגמים כגון:

 • פיסול הפנים
 • דלדול של השומן התת עורי ועור דק
 • מראה של עור “עייף “ועם פיגמנטציה, אחרי הזרקת השומן תאי הגזע הצמודים לתאי השומן מצמיחים כלי דם חדשים הנותנים לעור מראה רענן יותר
 • תיקונים של דלדול העצם בפנים בעקבות ההזדקנות
 • תיקונים של אסימטריות
 • תיקון של עיניים שקועות וטשטוש של שקיות מתחת לעיניים

מה כולל יעוץ רפואי עם מומחה בפלסטיקה לפני הזרקת שומן לפנים?

פגישת הייעוץ הרפואי בקלינקות של אסטרה מדיקל, מקדימות את ההליך של הזרקות שומן לפנים ונערכת עם המנתח הפלסטי עצמו, ללא הגבלת זמן. במהלך פגישת הייעוץ הרפואי, המנתח הפלסטי מסביר בפרוטרוט (בלווי תמונות מההווה והעבר) על הליך הזרק השומן הצפוי, שיטות ההזרקה של שומן עצמי, ההכנות הרפואיות הנדרשת להליך, תהליך ההחלמה, תופעות לוואי וסיכונים אפשריים וכמובן מפרט ומדגים כיצד תיראה התוצאה הסופית לאחר הזרקת השומן לפנים. ביחד נבחר את האזור ממנו נשאב את השומן דבר שיתקן עודפי שומן באזור הנשאב. לצד המקצועיות הבלתי מתפשרת, בקליניקות הרפואיות של ASTRA MEDICAL בתל אביב וירושלים, חווית השירות נמצאת בראש מעינינו. כל מטופל ומטופלת זוכים ליחס חם, אישי, סבלני ומכבד, לצד שמירה מרבית על פרטיותם.

מהן ההנחיות הרפואיות לקראת הזרקת שומן עצמי לפנים?

 • יש להפסיק ליטול מדללי דם, כגון קלקסן, קומדין, אספירין וכדומה
 • יש להפסיק נטילת תוספי תזונה ותוספי מזון המובילים לדילול הדם, כגון ויטמין E, שום, שמן דגים ועוד
 • ביממה שלפני ההזרקת שומן לפנים יש להסיר איפור מהפנים ולנקות אותם היטב
 • כחודשיים שלושה לפני הפעולה יש להימנע מהזרקת פילרים לפנים
 • יש לצום 6 שעות לפני הזרקת שומן לפנים
 • כשבועיים לפני הזרקת השומן לפנים מומלץ להימנע מחשיפה לשמש

כיצד מתבצעת הזרקת שומן לפנים?

הזרקת שומן לפנים כרוכה כאמור בהרדמה. ניתן לבצע את הפרוצדורה בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית – טשטוש (תלוי במטופל). את השומן המנתח הפלסטי שואב מאזור בגוף בו יש נפח גדול יחסית של שומן, כמו הירכיים או הבטן. את השומן הרופא שואב באמצעות קנולה- צינורית דקיקה והוא עובר תהליך של ניקוי והפרדה לאחר השאיבה מהגוף של המטופל, כדי להכינו להזרקה לפנים. כול תהליך של הזרקת שומן לפנים אורך כשעה. לאחר ביצוע השאיבה והזרקת השומן לפנים, המטופלת מועברת להתאוששות ולהשגחה של צוות רפואי. לאחר בדיקת המנתח הפלסטי שלך, ניתן לחזור הביתה. בכול הזרקה רק חלק מהשומן המוזרק נספג בעור, ולכן לעיתים יש צורך לבצע יותר מהזרקה אחת.

מהו תהליך ההחלמה לאחר הזרקת שומן לפנים?

לאחר הזרקת שומן לפנים ייתכנו שטפי דם קלים נפיחות ובצקת קלה למשך מספר ימים מיום הזרקת השומן. האזור שממנו נלקח השומן העצמי נחבש בחבישה אלסטית או מחוך למשך חודש ימים. ייתכנו גם כאבים מקומיים. ניתן לטפל בהם בעזרת במשככי כאבים שהרופא רשם. מומלץ לא להיות בפעילות פיזית במשך כשבוע לאחר הפרוצדורה.

מתי ניתן לראות תוצאות סופיות לאחר הזרק שומן לפנים?

מדובר בתהליך הדרגתי, את התוצאות הסופיות לאחר הזרקת השומן לפנים ניתן להרגיש ולראות כבר לאחר 5 שבועות ואת התוצאות הסופיות לאחר 4. עד 5 חודשים התוצאות הסופיות שיתקבלו יציגו בפנייך מראה שיפור רב בנפח הפנים ובאיכות העור.

מה היתרון של הזרקת שומן לפנים על פני הזרקת חומצות היאלורוניות?

פעמים רבות מתלבטים מטופלים בין הזרקת שומן עצמי להזרקת חומצה היאלורונית. חומצה היאלורונית הינה חומר שמצוי בגוף האדם ומיוצר מחיידקים. חומצה היאלורונית אינה מצריכה מן הסתם שאיבת שומן מן הגוף ולכן היא מתאימה למטופלים שמעוניינים בטיפול מרפאתי מהיר אך עם תיקונים קטנים. להבדיל מהזרקת שומן עצמי, האפקט של חומצה היאלורונית זמני, הנפח שהיא מייצרת קטן יותר ועלותה ביחס לשומן העצמי גבוהה יותר. חומצה היאלורונית בגלל הכמות המוגבלת והספיגה המהירה איננה נותנת אפשרות לתיקונים משמעותיים לעומת השומן שלנו.

הזרקות השומן לפנים, נשמרות לטווח ארוך יותר בהשוואה להזרקת חומרי מילוי שאינם טבעיים כמו חומצה היאלורונית. השומן העצמי המוזרק נשאר במקום ושומר על צורתו באזור המוזרק לאורך זמן, כך שאין צורך לחזור על תהליך הזרקת השומן לפנים אחת לכמה חודשים. כמויות השומן המוזרקות על ידי המנתח הפלסטי הן גדולות יותר והתיקון בפנים משמעותי יותר. הטווח הארוך של תוצאות הזרקת השומן לפנים משמעותה תהליך זול ונוח יותר.

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×