ניתוח מתיחת בטן נחשב לניתוח הנפוץ ביותר בקרב נשים לאחר לידות, ובעיקר בקרב נשים שעברו ניתוח קיסרי.

ניתוח מתיחת בטן מתאים גם לאנשים שהשילו משקל רב לאחר דיאטה וסובלים כתוצאה מכך מעודפי עור ניכרים. במהלך הניתוח מטפלים בשלושה מרכיבים בדופן הבטן: שרירי הבטן, שכבת השומן והעור.

שביעות הרצון לאחר ניתוחי מתיחת בטן גבוהה במיוחד, היות והיא מחזירה לבטן מראה מחוטב וצעיר לזמן ממושך. במסגרת ניתוחי מתיחת בטן משלבים בחלק מהמקרים גם שאיבת שומן מאזור הבטן העליונה.

הכנה לקראת ניתוח מתיחת בטן

מטופלים רבים חוששים שניתוח מתיחת בטן יגרום לצלקת שתישאר לצמיתות על הבטן התחתונה ומסביב לטבור. חשוב לדעת שהצלקות שנותרות לאחר הניתוח אכן מהוות מטרד של ממש לעתים רחוקות ביותר.

ברוב המקרים הצלקות הנותרות על העור לאחר הניתוח הן עדינות מאד, שטוחות וכמעט שאינן מורגשות. בנוסף לכך, בתוך פרק זמן קצר לאחר הניתוח הן מקבלות את גוון העור. מיקומן של הצלקות בחלקה התחתון של הבטן מאפשר להסתיר אותן באמצעות כל פריט לבוש, כולל בגד הים.

שלבים בניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן כולל כמה שלבים: הידוק שרירי הבטן, כריתה של עודפי השומן, עיצוב עודפי העור וחידוש הטבור על העור המתוח.

מתיחת הבטן מבוצעת באמצעות יצירת חתך נמוך באזור קו הערווה.

ביצוע חתך נמוך מאפשר למטופלת להסתיר את הצלקת בתוך הלבוש התחתון או הביקיני.

נוודא שהחתך לא יפריע להתגאות במראה החדש, ללבוש בגדים מחמיאים ולחשוף את הבטן ה״חדשה״ בחוף הים או בכל מקום אחר.

תהליך ההחלמה לאחר מתיחת בטן

הרבה פעמים משולבת במהלך ניתוח מתיחת בטן גם שאיבת שומן. שאיבת השומן מתבצעת בצידי המותניים, הירכיים, לצורך עיצוב מושלם של חלק הגוף

ישנם טיפולים נוספים שניתן לשלב במהלך הניתוח, כמו ניתוח עפעפיים, כריתה של שומות, טיפול באוזניים בולטות או שאיבת שומן מאזור הסנטר. במקרה ומדובר בניתוח מתיחת בטן פשוט, ניתן לשלב במהלכו ניתוח הגדלת חזה.

לאחר הניתוח מופיעה נפיחות קלה החולפת לאחר מספר ימים. בימים הראשונים לאחר הניתוח עשויה המטופלת לחוש תחושת גירוד המעידה על תהליך החלמה של האזור. שינויים בתחושת העור ובעיקר באזור הבטן התחתונה שכיחים ונורמליים לגמרי.

תהליך חזרת התחושה אל העור עשוי לארוך כמה שבועות ובמקרים מסוימים גם מספר חודשים. תהליך השיפור האסתטי של הצלקות לאחר מתיחת בטן, והתאמתן לגוון העור מסביב מסתיים לרוב רק כשנתיים לאחר הניתוח.

רמת הכאב המתלווה לניתוח מתיחת בטן נמוכה מאד ולעתים הכאב כלל אינו מורגש. בניתוח מתיחת בטן בו מבוצע גם הידוק של שרירי הבטן לעומת זאת, רמת הכאב גבוהה יותר ומחייבת נטילת נוגדי כאבים (אופטלגין, אלגוליזין או אדביל). נשים שעברו ניתוח מסוג זה וניתוח קיסרי מתארות את עוצמת הכאב לאחר מתיחת בטן כנמוכה ב-60% מעצמת הכאב לאחר ניתוח קיסרי.

חזרה לשגרה לאחר הניתוח מתיחת בטן

יומיים עד ארבעה ימים לאחר ניתוח מתיחת בטן ניתן לבצע כמעט את כל הפעילויות היומיומיות בבית. ניתן לחזור לעבודה לאחר חמישה עד שניים עשר ימים ולחזור לשגרה מלאה לאחר חודשיים עד שלושה חודשים.

הנחיות לאחר הניתוח מתיחת בטן

לאחר הניתוח יש להקפיד על מילוי ההוראות של הרופא המנתח באסטרה מדיקל. מטרתן של ההוראות לאפשר למטופל להתאושש ולחזור במהירות לשגרת החיים.

ביום הראשון לאחר הניתוח מתיחת בטן נלבש חגורת בטן שתלווה אתכם במשך כ3 שבועות עד חודש
לאחר הניתוח חשוב לנוח כמה שיותר ולהירגע. הטיפול התרופתי לאחר הניתוח יינתן על ידי הצוות הרפואי.

לאחר הניתוח חשוב לנוח כמה שיותר ולהירגע.הטיפול התרופתי לאחר הניתוח יינתן על ידי הצוות הרפואי בהתאם להוראות הרופא המנתח.

מומלץ ביותר לשכב בערב הראשון לאחר הניתוח על הגב, במינימום תנועה.
מומלץ לבצע תרגילי נשימה ולעשות הליכה קצרה בת עשר דקות אחת לשעה.

כבר בשבוע הראשון לאחר ניתוח מתיחת בטן ניתן לחזור לפעילות שגרתית קלה. יחד עם זאת, יש לשמור על תזונה נכונה ומנוחה שכיבה על הגב. בשבוע הראשון לאחר הניתוח מגיעה הנפיחות באזור לשיאה ומתחילה לסגת בהדרגה

ניתן להתרחץ לאחר 48 שעות מסיום ניתוח ומומלץ מאד להשתמש בשמפו עדין לתינוקות.

מרבית הנפיחויות ושטפי הדם יחלפו תוך עשרה ימים מיום הניתוח. במשך ששת השבועות הראשונים לאחר הניתוח יש להקפיד על שימוש בקרם הגנה מפני קרינה באזור הצלקות.

תגובה אחת על הפוסט “מה צריך לדעת לפני ואחרי ניתוח מתיחת בטן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *