fbpx

הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה אצל ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן: את בידיים טובות

הגדלת חזה הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים הפופולאריים ביותר בישראל ואף בעולם, ולא בכדי; חזה שופע ומעוצב נתפס בכל העולם כסמל לנשיות ולמיניות כבר מימי קדם. הוא מחזק את תחושת הביטחון והנשיות ותורם משמעותית לשיפור הדימוי העצמי.

ניתוחי חזה שהיו בעבר מוצנעים יותר הפכו בשנים באחרונות לדבר שבשגרה, שכן הם נותנים פתרון מצוין לבעיות אסתטיות ואף רפואיות. הניתוח מיועד למי שחשה שהחזה שלה קטן או אינו סימטרי, חזה שלא התפתח באופן תקין או שהחלק העליון שלו נראה "מרוקן" ואיבד מנפחו וצורתו. הניתוח יוצר מראה אחיד ופרופורציות נכונות, ואת התוצאות שלו אפשר לראות באופן מיידי.

כמו בכל הליך כירורגי, גם בניתוח הגדלת חזה לצד ההצלחות והסיפוק בתום התהליך, עלולים להיות סיכונים וסיבוכים. לכן חשוב לבצע הגדלת חזה אצל מנתח פלסטי מומחה, מורשה משרד הבריאות וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, שימשיך ללוות אותך לאורך כמה זמן שתצטרכי לאחר הניתוח.

בחירת הרופא המנתח

הפופלריות הרבה של הניתוח הביאה ל"הצפה" של מנתחים בישראל, ולבחירת המנתח עשויה להיות השפעה מכרעת על התוצאות בסופו ועל החזה החדש איתו תחיי בשנים הבאות.

רופא בעל ניסיון שביצע את הניתוח בשיטות שונות לאורך שנים אוחז גם בידע יקר מפז שיסייע עוד בשלב פגישת הייעוץ המקדימה לפני הניתוח, שם בוחרים בין היתר את סוג השתלים הרצוי ואת השיטה שבה יבוצע הניתוח ומתאמים ציפיות לגבי תוצאות הניתוח ותהליך ההתאוששות וההחלמה ממנו.

ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת רשת המרכזים הרפואיים ASTRA MEDICAL, היא מהמנתחות הפלסטיות המנוסות והבכירות בישראל. לרשותה מעל ל-36 שנות ניסיון, במהלכן ניתחה אלפי נשים ופיתחה טכניקות ניתוחיות ייחודיות המאפשרות לה להגיע לתוצאות מדהימות ביופיין, בעלות מראה טבעי לחלוטין.

למה לעבור ניתוח הגדלת חזה אצל ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן?

כאמור לד"ר רוזנברג-הגן ניסיון עשיר ומגוון בתחום ניתוחי החזה, והגדלת חזה בפרט. היא תלווה אותך לאורך כל התהליך, משלב הייעוץ המקדים, דרך חדר הניתוח וגם לאורך ההחלמה ממנו והחיים החדשים עם החזה המשופר. נשים רבות חשות יותר בנוח לשוחח עם מנתחת פלסטית – אישה המבינה בדיוק את הרגשות המעורבים בתהליך, המסוגלת ללוות אותך ברגישות המתבקשת, עד להשגת התוצאות הטובות ביותר.

הניסיון והידע היייחודיים של ד"ר רוזנברג-הגן ממצבים אותה בראש רשימת המנתחים הפלסטיים הטובים בישראל. כשזה נוגע לגוף שלך, את רוצה להיות בידיים הטובות ביותר. המלצות המטופלים שלנו הן העדות הטובה ביותר לכך:

מה כוללת פגישת הייעוץ עם ד"ר רוזנברג-הגן?

כל תהליך של ניתוח בסדר גודל של הגדלת חזה מתחיל בפגישת ייעוץ, בה בודקים את ההתאמה לניתוח, בוחרים את השתלים, לומדים יחד את המשמעויות שלו ויותר מהכל – רואים יחד את התוצאות הצפויות בתום התהליך – החזה החדש שלך.

אלו עיקרי הדברים עליהם תדונו בפגישת הייעוץ:

 • במהלך הפגישה ד"ר רוזנברג-הגן תכיר את מבנה גופך, את ההיסטוריה הרפואית שלך ותקשיב הקשבה מלאה לציפיות שלך מהניתוח.
 • היא תציג בפנייך את הטכניקות הניתוחיות השונות:
  • הגדלת חזה עם שתלים
  • הגדלת חזה ללא שתלים
  • הגדלת חזה היברידית  שתלים + הזרקת שומן
  • הגדלת חזה משולבת עם הרמת חזה
  • תיקונים של א-סימטריה בשילוב עם הגדלת חזה


ד"ר רוזנברג-הגן תמליץ על הטכניקה הנכונה ביותר עבורך ותבצע איתך תיאום ציפיות מלא ומדויק לגבי התהליך והתוצאות הסופיות של הניתוח.

הרופאה תענה על כל שאלה שיש לך במהלך הפגישה לקראת הניתוח. מומלץ להכין רשימה של שאלות שעולות לך, עוד לפני הפגישה.

הפגישה מתנהלת באווירה נוחה וסבלנית, ומוקדשת כל כולה למענך.

רוצה לקבל עוד מידע על ניתוח הגדלת חזה ב-ASTRA MEDICAL?

השאירי את פרטייך ונחזור אליך בהקדם.

איך מתבצע ניתוח הגדלת חזה?

חשוב לציין כי לכל מטופלת יותאם הליך ניתוחי אישי לפי צרכיה. סוג השתלים, ההרדמה ולעיתים שילוב עם ניתוחים פלסטיים נוספים כמו מתיחות או שאיבת שומן. אלו עיקרי התהליך הכירורגי בניתוח הגדלת חזה:

ברוב המקרים ניתוח הגדלת חזה מתבצע בהרדמה מלאה ואורך כשעה וחצי או שעתיים. במהלך הניתוח הרופאה מבצעת חתכים במקום שנבחר, מחדירה את השתלים שנבחרו לחזה, מבצעת תיקונים והתאמות ולבסוף מבצעת תפרים לסגירת החתכים.

מיקום וסוגי החתכים:

החתכים שנעשים בניתוח מבוצעים מעל או מתחת לשריר החזה. קיימים כמה סוגי חתכים – חתך תת-שדי (הנחשב לנפוץ ביותר), חתך סביב העטרה או מאזור בית השחי. אם מבצעים הגדלת חזה ללא שתלים, אז הניתוח מבוצע ללא חתכים כלל.

סוגי השתלים האפשריים לשימוש במהלך ניתוח להגדלת חזה:

שתל הוא למעשה תותבת רפואית, אותה אנחנו ממקמים במהלך הניתוח מאחורי השד. בניתוח להגדלת החזה אנחנו משתמשים בשתלים  לשחזור שד או ליצירת צורתו הפיסית.

קיימים שני סוגי שתלים:

 1. שתלי סיליקון / שתלי ג'ל: שתלי הסיליקון הם שתלים מתקדמים, בני הדור החדש של השתלים. שתלים אלה הם בעלי מעטפת סיליקון חיצונית, והם ממולאים בג'ל סיליקון. זהו סוג השתלים בו נעשה השימוש הנרחב ביותר בניתוחי הגדלת חזה: שתלים אלה ידועים בעמידותם ובאיכות החומרים המרכיבים אותם. לשתלי הסיליקון יתרון נוסף – היכולת שלנו לייצר ולעצב אותם במבנים (צורות) ולהגיע לתוצאה אופטימלית, הן מבחינת המראה הטבעי והן בהתאמתם לגופה של המטופלת.
 2. שתלי מי מלח: שתלים אלו מלאים בתמיסה סטרילית (בדומה למים מלוחים) והם בעלי מעטפת סיליקון חיצונית. שתלי מי מלח כבר כמעט ואינם בשימוש.

 

חלק מהנשים מדווחות ששתל מי מלח מעניקים תחושה מלאכותית למגע, בדומה לבלון מלא במים, בהשוואה לשתלי סיליקון המעניקים תחושה טבעית יותר. בזכות בטיחותם וכשירותם, שתלי הסיליקון נמצאים היום בשימוש רווח הרבה יותר בהשוואה לשתלי מי מלח, מה גם שידוע לנו על לא מעט מקרים של דליפות בשתלים אלו.

בפגישת ההיכרות לקראת הניתוח, לצד בחירת מיקום השתל חשוב להחליט על גודלו. בחירת גודל השתל היא החלטה משותפת של המטופלת והרופאה המנתחת: המטופלת צריכה לציין מהן ציפיותיה מהניתוח ומהו גודל השד הרצוי, והרופאה צריכה לבדוק ולאשר או לדייק את ציפיותיה של המטופלת, בהתאם לנתוניה הפיסיים הייחודיים.

השאיפות של המטופלת בהתייחס לסוג וגודל השתל חשובים מאד; לצד זאת לרופאה המנתחת שיקולים מכריעים נוספים שיש לקחת בחשבון, כגון התאמת השתל למבנה גופה של המטופלת במטרה לשמור על פרופורציות נכונות, וכמובן בטיחות ובריאות המטופלת .

בעת לקיחת ההחלטה, יש להתחשב במספר גורמים בעלי חשיבות, ביניהם מבנה גופה של המטופלת, השוואת הפרופורציות של השד החדש לגוף, מבנה וצורת השד הקיים ואלסטיות רקמות השריר והשד.

קיימים לצד גדלים שונים, גם שתל צורות שונות של שתלים: 

 • שתלים אנטומיים
 • שתלים בינוניים
 • שתלים שטוחים
 • שתלים בולטים

נתאים את השתל הנכון לצורת השד של המטופלת, על פי רצונותיה וציפיותיה מהתוצאה הסופית.

שתל שטוח, שתל בינוני ושתל בולט הם שתלים עגולים, עם הבדלים קלים בצורתם. השתל האנטומי לעומת זאת הוא בעל צורה אגסית מעט, המנסה לשוות לשד מראה טבעי ככל האפשר. במקביל לכך חשוב לציין שתדירות השימוש בשתל האנטומי הולכת ופוחתת, היות ובמרוצת השנים התברר כי שיעור ניתוחי התיקון לשתל זה גבוהים יותר.

בכל אופן, מומלץ לכל מי שמתעניינת בהגדלת חזה, לאתר נשים שכבר עברו ניתוחים שכאלה עם שתלי סיליקון, רצוי בגדלים הקרובים ככל הניתן לגודל בו המתעניינת חושקת, הן לפני הניתוח והן לאחריו, על מנת לקבל מושג, צפי והתרשמות אותנטית לגבי תוצאות הניתוח.

איך נראית ההכנה לניתוח הגדלת חזה?

לאחר פגישת הייעוץ עם ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, בה נבחרו שיטת הניוח, סוג וגודל השתלים ונקבע מועד הניתוח יש לבצע בדיקות רפואיות ולעקוב אחר ההנחיות לניתוח.

בדיקות רפואיות:

 • יש לבצע בדיקות דם כולל תפקודי קרישה
 • מטופלת מעל גיל 30 צריכות לבצע אולטרסאונד שדיים
 • נשים מעל גיל 40 צריכות לבצע בדיקת אק"ג
 • מטופלת מעל גיל 40 צריכות לבצע בדיקת ממוגרפיה
 • מטופלות מעל גיל 60 או כאלה הנחשבות "מענות כבדות" צריכות לבצע גם צילום חזה.
 • בדיקות נוספות בהתאם לצורך ולפי הוראות המנתחת

הכנות נוספות:

 • לפני הניתוח יש להיות בצום מוחלט של 6 שעות (אסור לשתות מים).
 • מטופלות מעשנות – יש להפסיק לעשן כחודש לפני הניתוח על מנת להבטיח החלמה אידיאלית.
 • לפני הניתוח על המטופלת להסיר כל סוג של תכשיט ו/או איפור מגופה.

על תהליך ההתאוששות וההחלמה מניתוח הגדלת חזה

גם במקרה של ניתוח להגדלת חזה, כמו לאחר כל ניתוח, נדרשת תקופת החלמה. לרוב, עם סיום הניתוח תידרשי להישאר בהשגחה במשך כמה שעות עד להחלטת הרופאה על השחרור לביתך במצב בריאותי תקין.

לאחר הניתוח, מטבע הדברים, תהיה נפיחות באזור הניתוח ותחושי מוגבלות מסוימת מבחינת טווח תנועת הידיים. אל חשש, מדובר בתופעות רגילות לחלוטין שיחלפו לאחר כמה שבועות.

אלו ההנחיות המרכזיות בתום הניתוח:

 • לאחר הניתוח אנו מבקשים מהמטופלת ללבוש חזייה רפואית למשך שבעה ימים – ביום ובלילה. החזייה הרפואית תעניק למטופלת תמיכה לאזור החזה המנותח ותקל על החלמתה.
 • ברוב המקרים, בהתאם להנחיית הרופאה יש ליטול אנטיביוטיקה.
 • בעשרת הימים הראשונים שלאחר הניתוח, חל איסור על ביצוע פעולות פיסיות, כגון הרמה ונשיאה של דברים כבדים. בנוסף לכך מומלץ להימנע מכל מגע עם האזור המנותח.
 • מספר ימים לאחר הניתוח, ובהתאם להנחיות, תתבקשי להגיע לביקורת אצל הרופאה המנתחת. ייתכנו מפגשי ביקורת נוספים.

תקופת ההחלמה הממוצעת צפויה להימשך כ-3 שבועות.

שאלות ותשובות סביב ניתוח הגדלת חזה

מהו הגיל המינימלי המומלץ לניתוח הגדלת חזה?

מומלץ לעבור ניתוח הגדלת חזה בתום גיל ההתבגרות. כששוקלים לעבור ניתוח הגדלת חזה יש להכניס למערך השיקולים שינויים שאפשר שיתרחשו בעתיד (הקצר או הרחוק) וישפיעו על השד, כגון הריונות (כולל הנקה). ייתכן ושינויים דרמטיים ישפיעו על מראה השד העתידי, לאחר הניתוח.  

מהן הבדיקות שמומלץ לבצע לפני הגדלת חזה?

הגדלת חזה מבוצעת בהרדמה מלאה, ולכן נבקש ממך להמציא  אישור של רופא המשפחה, המאשר אין מניעה שמונעת ממך לעבור ניתוח הגדלת חזה. לצד האישור מרופא המשפחה, נבקש ממך לבצע  אק"ג, צילום חזה ובדיקות דם בסיסיות. במקרים מסוימים ייתכן ונבקש ממך להציג אישור מרופא מקצועי, או להיבדק ע"י רופא מרדים לפני הניתוח. בפגישת הייעוץ המקדימה נפרט באופן מדויק את הבדיקות שתתבקשי לבצע, בהתאם לסטטוס הרפואי הייחודי שלך.

סיבוכים שכיחים לאחר ניתוח הגדלת שדיים

סיבוכים במהלך או לאחר ניתוח הגדלת חזה נחשבים לנדירים, אך הם קיימים כמו בכל ניתוח, וכמו בכל ניתוח, בחירה במנתחת מקצועית ומנוסה יפחיתו עוד יותר את הסיכונים. מבין הסיבוכים השכיחים ביותר ניתן למנות הצטברות נוזלים סביב השתל (סרומה מאוחרת) והתקשות-קופסית. קיימים פתרונות מוכרים לסיבוכים אלה והם אינם מסכני חיים.

תופעה נדירה ביותר היא התפתחות גידול במעטפת קופסית השתל. לאורך ההיסטוריה תועדו רק מקרים בודדים של התופעה הזאת והם היו קשורים בעיקר לשתלים עם מעטפת מחוספסת. בבחירת שתלים כאלו נצטרך לשקול את היתרונות והחסרונות שלהם.

האם לאחר הניתוח יש צורך בהוצאת תפרים?

התפרים שאנחנו מבצעים בניתוח הגדלת שדיים נספגים מעצמם (למעט מקרים חריגים), לכן אין צורך בהוצאתם.

כיצד אני צפויה להרגיש לאחר הניתוח?

את עשויה להרגיש כאבים לאחר הניתוח, למרות שישנן מטופלות שאינן סובלות כלל. עוצמת הכאבים משתנה בין מטופלת למטופלת. במידה ותחווי כאבים, הם יפחתו בהדרגה ובדרך כלל תרגישי בהם רק כאשר תרימי את ידייך מעל לגובה הכתפיים. כשבוע לאחר הניתוח הכאבים האלה צפויים להיעלם. עלייך לקחת בחשבון בנוסף, שלאחר הניתוח השדיים שלך יהיו רגישים למגע. ישנן מטופלות שמדווחות על ירידה מסוימת בתחושה בחזה. במידה ותחווי ירידה בתחושה, היא אמורה להיעלם תוך חודשים ספורים. 

מהם סוגי השתלים בהם משתמשים בניתוח הגדלת חזה?

כיום אנו משתמשים בשתלי סיליקון ג'ל בלבד. הניסיון צברנו מראה ששתלים אלה משיגים את התוצאה הטובה ביותר ומעניקים לשד מראה טבעי לגמרי.

גודלם של שתלי הסיליקון נע בין 150 ל-500 סמ"ק. לרוב אנחנו ממליצים על שימוש בשתלים קטנים יחסית, בהתאם לציפיות המטופלת, במטרה למנוע צניחה אפשרית עתידית של השד לאחר ההגדלה.

לשתלי הסיליקון מגוון צורות, רמות שונות של צמיגויות ומעטפות שונות. בפגישת הייעוץ המקדימה עם ד"ר רוזנברג-הגן תקבלי הסבר מקיף על סוג השתל המתאים למבנה גופך ולצפיות שלך מהתוצאה הסופית.

אם בחרת בהגדלת שדיים היברידית – שתל קטן+הזרקת שומן שמטרתה להעניק מראה טבעי יותר לשדיים קטנים תוכלי להבין את היתרונות של שיטה זוט בפגישת הייעוץ המקדימה.

ממה עליי להיזהר לאחר הגדלת שדיים?

אנחנו ממליצים שתמנעי מפעילות ספורטיבית למשך שלושה שבועות לאחר הניתוח. בנוסף עלייך לזכור שהשדיים יהיו רגישים מאוד לאחר הניתוח, ולכן עלייך להתייחס לאזור בעדינות מרבית.

מתי אוכל לחזור לעבודה?

אנחנו ממליצים שתעניקי לעצמך מנוחה בת שבוע ימים לאחר הניתוח, בשל החולשה והעייפות לאחר הניתוח. אם תרגישי צורך בימי מנוחה נוספים כדי להתאושש, הקשיבי לגוף שלך והאריכי את החופשה עד שתחושי חזקה יותר.

האם ניתן לקיים יחסי מין לאחר הניתוח?

תוכלי לשוב ולקיים יחסי מין כשבועיים לאחר הניתוח, אך יש להיזהר, הן בשל רגישות השדיים והן משום שחל איסור להעלות את לחץ הדם לאחר הניתוח. לאחר שאת שבה לקיים יחסי מין לאחר הניתוח, חשוב שתשוחחי עם בן הזוג שלך ותבקשי ממנו להיות זהיר ועדין מהרגיל.

מתי יורדת הנפיחות לאחר הגדלת חזה?

לאחר הניתוח, עקב בצקת והצטברות של נוזלים סביב השתל, השדיים שלך יהיו זקורים ונפוחים. כאשר התופעות האלה יחלפו, השד יתחיל לקבל צורה טבעית הרבה יותר. על פי רוב הנפיחות תגיע לשיאה כחודש לאחר ניתוח, ותיעלם לחלוטין בחלוף שלושה חודשים. לאחר שהנפיחות תיעלם נוכל להתרשם מהמראה והגודל הסופי של השדיים המוגדלים. הצלקות לאחר הניתוח הולכות ומתבהרות עם הזמן, עד שהן הופכות לכמעט בלתי נראות.

לכמה זמן מחזיקות תוצאות הניתוח?

הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון היא ניתוח אמין ועמיד מאוד; ואת צפויה ליהנות מתוצאות נפלאות למשך שנים רבות. קחי בחשבון שהריונות עתידיים והנקה, עשויים להשפיע על מבנה השד לאחר ניתוח. גם עלייה או ירידה דרמטית במשקל עשויים להשפיע ולשנות את מבנה השד המוגדל. 

ממה עשויים השתלים בהם משתמשים בהגדלת חזה?

השתלים המודרניים בהם אנו משתמשים באסטרה מדיקל עשויים כאמור מג’ל סיליקון. לג'ל זה רמות שונות של צמיגות והוא מיוצר בסטנדרטים מחמירים ביותר; השימוש בו בטוח לחלוטין. העובדה שאנו יכולים להשתמש בג'ל ברמות צמיגות שונות, מאפשרת לנו להתאים באופן אישי לכל מטופלת את הג'ל המתאים, כדי לקבל את התחושה המבוקשת בשד המוגדל: ישנן מטופלות המבקשות תחושה קשה יותר וישנן המעוניינות בתחושה רכה יותר. הג'ל מצוי בתוך מעטפת קשיחה, והיא שומרת על צורתו של השתל. 

האם השימוש בשתלי סיליקון בטוח?

בהחלט. שתלי סיליקון הם שתלים ותיקים מאד ונוסחת הרכיבים שלהם השתפרה והשתכללה באופן משמעותי במרוצת השנים. קיים סיכון נדיר מאד בשימוש בשתלי סיליקון, והוא דליפה או קרע בשתל, שבגינם ג'ל הסיליקון עשוי לנדוד אל תוך רקמת השד ולבלוטות הלימפה בבית השחי. נדידה כזו, במידה ומתרחשת (מדובר כאמור במקרים נדירים מאד), היא לרוב חסרת משמעות, ועשויה לבוא לידי ביטוי בגרימת אי-נוחות, במידה והגוש גדול מדי.

דווחנו בשנים האחרונות על מספר מצומצם מאד של מקרים בהם התגלתה מחלה לימפופרוליפרטיבית (Lymphoproliferative disorders – הפרעות שנגרמות בשל ייצור לא מבוקר של לימפוציטים, המהווים חלק ממערכת החיסון) בשם ALCL בקרב נשים שעברו הגדלת חזה תוך שימוש בשתלי סיליקון מחוספסים. מחלה זו על פי רוב שפירה והיא נדירה במידה כזו שרשויות הבריאות בארץ ובעולם אינן מתייחסות אליה כאל סיכון שעשוי למנוע שימוש בשתלי סיליקון בניתוח הגדלת חזה.

מה אורך החיים של שתלי הסיליקון?

שתלי הסיליקון הם בעלי עמידות הגבוהה, ובכל זאת גם הם נשחקים לאורך השנים, בעיקר בשל התנועתיות הטבעית של הגוף. את שלמותם של השתלים ניתן לבדוק בבדיקות MRI, ממוגרפיה או אולטרסאונד. בהתאם לצורך, כשנתיים לאחר הניתוח, אנו מזמנים את המטופלות שלנו לביקורת שנתית שגרתית. כשאנו מוצאים שיש בכך צורך, נמליץ למטופלות לעבור בדיקת אולטרסאונד, בכדי לזהות חולשה של דופן השתל וקרעים ונוזלים סביבו.

מה עוד אני צריכה לדעת בנוגע לתהליך ההחלמה לאחר ניתוח להגדלת חזה?

בימים הראשונים שלאחר הניתוח, החזה עשוי  לכאוב ולהיות רגיש. עם זאת, עם כל יום שעובר תחושי בשיפור בהרגשה וברגישות. את צפויה להשתחרר לביתך ביום הניתוח עצמו, לאחר שתקבלי מאתנו הסבר מקיף על דגשים להתנהלות בימים ובשבועות שלאחר הניתוח.

חשוב מאד שתשמרי על מנוחה ותרבי בשתייה לאחר הניתוח. את חזרתך לפעילות בצעי באופן הדרגתי; בימים הראשונים אל תבצעי כלל פעילות מאומצת. כעבור ימים בודדים עד שבוע לאחר הניתוח, תוכלי לשוב ולבצע עבודה משרדית. עלייך ליטול תרופות משככות כאבים בהתאם לצורך בכדי למנוע סבל מיותר (אופטלגין בדרך כלל מהווה פתרון מעולה). הקפידי ללבוש חזיית ספורט ייחודית (נדריך אותך במדויק בנוגע לחזייה מומלצת) שתספק תמיכה איכותית למשך החודש הראשון שלאחר הניתוח.

מה גודל הצלקות שיוותרו לאחר הניתוח?

על פי רוב, אורך הצלקות נע בין 3 ל-5 ס"מ, בהתאם למאפייני השתל שבו בחרנו להשתמש ולמיקום החתך. חשוב לציין שבמקרים של הגדלת חזה ללא שתלים, לא נותרות כלל צלקות. כאשר מבוצע חתך מתחת לקפל השד,  נותרת צלקת שניתן לראות, אך רק כאשר מרימים את השד. כאשר מבצעים חתך בבית השחי, הוא אינו מותיר צלקות על השד עצמו. חתך מסביב לעטרת הפטמה מותיר צלקת מינימלית, שלאחר פרק זמן כמעט ואינה נראית.

הגדלת חזה – תמונות לפני ואחרי

המומחים שלנו להגדלת חזה

ASTRA MEDICAL גאה להעמיד לרשותך את מיטב המנתחים הפלסטיים להגדלת חזה, בראשותה של ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן.

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מנתחת פלסטית בעלת ניסיון של למעלה מ- 36 שנה בכירורגיה פלסטית, שחזורי שד, ניתוחים אסתטיים, טיפול במלנומה, טיפול בגידולי עור וטיפול בלייזרים רפואיים.

יצירת קשר

השאירו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע מד"ר רוזנברג-הגן