חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיפול סקולפטרה

עם הגיל עור הפנים שלנו עובר שינויים הבאים לידי ביטוי בהופעתם של קמטים, יובש, אבדן נפח, צניחה של העור ואבדן הגמישות שלו. רמת הלחות בפנים יורדת ועור הפנים נעשה דק יותר. סממנים אלה מקנים לפנים מראה נפול ומבוגר. הופעתם של סממנים אלה נגרמת משום שבגילאים מבוגרים יותר העור שלנו מכיל רמות נמוכות יותר של חומצה היאלורונית, קולגן וסיבי אלסטין – חומרים שהגוף שלנו מייצר באופן טבעי. המטרה של טיפול סקולפטרה (Sculptra), בדומה לטיפולים אסתטיים נוספים, היא להחזיר את הנפח לפנים באמצעות עידוד יצירת קולגן וסיבי אלסטין.

מהו קולגן ומדוע הוא כל כך חשוב לעור הפנים?

קולגן הוא חלבון המצוי בגוף שלנו, והוא אחד החלבונים המשמעותיים והשכיחים ביותר בגופנו. 25%-35% מהחלבונים בגוף שלנו הם חלבוני קולגן, ובעור הפנים שלנו הוא שכיח אף הרבה יותר: 80% מחלבוני עור הפנים שלנו הם חלבונים קולגן (!). הקולגן מיוצר כאמור בגופנו במשך שנות החיים, אך החל מסביבות גיל 30 לערך הגוף מאט את קצב ייצורו הטבעי וכאן נכנס לתמונה טיפול סקולפטרה. הסקופטרה היא חומצה לקטית היוצרת רקמת חיבור חדשה באמצעות גירוי רקמת החיבור ליצירה של מרכיבים חדשים.

הקולגן אחראי על שמירת הצורה, המבנה, המוצקות, הלחות והגמישות של עור הפנים. לכן צמצום בייצור הקולגן מוביל לפגיעה באיכות עור הפנים ולהופעתם של סממני התבגרות והזדקנות כגון קמטים, אבדן נפח, עור נפול ועוד.

טיפול סקולפטרה להשבת הנפח לפנים

מה כולל טיפול סקולפטרה לחידוש ייצור הקולגן בעור הפנים?

סקולפטרה הינו חומר טבעי המוזרק לגוף במטרה לעודד אותו לייצר קולגן וסיבי אלסטין חדשים באזורים המטופלים. בדרך כלל טיפול בסולפטרה כולל בין 2 ל-3 הזרקות, עם מרווח של בין חודש לחודש וחצי בין כל הזרקה. את תוצאות הטיפול ניתן לראות כארבעה חודשים-עד חצי שנה לאחר ההזרקה הראשונה. תוצאות טיפול סקולפטרה נשמרות לתקופה של שנתיים – שנתיים וחצי. החומר עצמו מכיל חומצה פולי-לקטית ואינו חומר מילוי כי אם חומר גירוי (ביו-סטימולטור): חומר שלאחר שמזריקים אותו הוא מגרה תהליכי ייצור טבעיים של העור – במקרה שלנו של ייצור קולגן.

טיפול סקולפטרה נחשב לטיפול בטוח ויעיל במשפחת טיפולי האנטי אייג’ינג

  • טיפול סקולפטרה מאושר לשימוש על ידי ה-FDA האמריקאי ונמצא בשימוש מזה שנים רבות בעשרות מדינות ברחבי העולם
  • טיפול סקולפטרה מייצר מראה טבעי לזמן ארוך – בין שנתיים לשנתיים וחצי
  • הטיפול מסייע בהחלקת קמטים עמוקים (כמו הקמטים העוברים מן האף לפה), בהחזרת נפח לאזורים שצנחו או נפלו
  • הטיפול מסייע בהחזרת נפח לאזורים שהפכו להיות שקועים או חלולים כמו הלחיים או הרקות
  • הטיפול מסייע בשיפור קווי המתאר הכלליים של הפנים

כיצד מבוצע טיפול סקולפטרה?

כפי שנרחיב בהמשך, טיפול סקולפטרה מומלץ מאד לבצע אצל רופא – כירורג פלסטי מומחה ובעל ניסיון. החומר מוזרק תחת אלחוש באמצעות מחט או קנולה, המפחיתה באופן משמעותי את הכאב ומונעת אפשרות לשטפי דם ודימומים. משך הטיפול כחצי שעה בלבד. לאחר ההזרקה, החומר נספג בעור והוא גורם לעור לייצר כמות גדולה יותר של סיבי קולגן. לאחר הטיפול, המטופלת או המטופל יכולים לחזור לשגרת החיים שלהם.

יעוץ רפואי לפני טיפול סקולפטרה במרכז רפואי-ASTRA MEDICAL

טיפול סקולפטרה ב-ASTRA MEDICAL מתחיל בפגישת היכרות עם רופא – מנתח פלסטי בכיר עם ניסיון עשיר בהזרקות חומצה פולי-לקטית וחומרי מילוי. מטרת הפגישה היא להכיר את המטופלים, להתרשם ממבנה הפנים ואיכות העור שלהם, לוודא שהם אכן מתאימים לעבור טיפול סקולפטרה ולהציג בפניהם את מלוא המידע לגבי התהליך ותוצאות הטיפול הצפויות. בהתאם לאיכות העור ומבנה הפנים של המטופלים, עשוי המנתח הפלסטי להמליץ על טיפולים אסתטיים משלימים.

טיפול סקופלטרה ב-ASTRA MEDICAL

מדוע כדאי לבצע טיפול סקולפטרה אצל כירורג פלסטי?

כירורג פלסטי הוא רופא עם התמחות וניסיון בניתוחים וטיפולים אסתטיים. הוא מכיר לעומק את מבנה הפנים, השרירים ועור הפנים ויודע היטב מהי השכבה הנכונה להזרקה מה מתאים אסטתית לכל מטופל ומהי הטכניקה הנכונה המאפשרים להגיע לתוצאה המיטבית. טיפול סקולפטרה צריך להיות מבוצע על ידי רופא פלסטיקאי שיודע להבטיח שיבוצע בצורה נכונה ומדוייקת כדי למנוע אכזבות וסיכונים מיותרים. כמות ועומק ההזרקה הם קריטיים להשגת אחידות וטיבעיות.

שאלות ותשובות בנוגע לטיפול סקולפטרה

למי מיועד טיפול סקולפטרה ומהם האזורים בגוף שבהם ניתן לבצע את הטיפול?

טיפול סקולפטרה מיועד לנשים וגברים שבפניהם החלו להופיע קמטים, יובש, אבדן נפח, צניחה של העור או אבדן הגמישות שלו, מעוניינים להחזיר לפנים את המראה הצעיר והחיוני טרם השינויים. על פי רוב, גברים ונשים מתחילים לחוות את התסמינים הללו באמצע שנות השלושים לחייהם וזהו השלב שממנו הם פונים לטיפול. טיפול סקולפטרה מיועד לשיפור איכות העור הפנים, הצוואר, הזרועות, הגב, הידיים, סביב אזור הטבור והישבן.

האם טיפול סקולפטרה נחשב לבטוח?

טיפול סקולפטרה קיבל את כל האישורים הרפואיים הנדרשים בישראל ובחו”ל והוא כאמור מאושר FDA. יתרון נוסף של טיפול סקולפטרה בהקשר של בטיחות הוא שהחומר הוא אינו מן החי, ולכן אין צורך בבדיקת אלרגיה. כפי שציינו לעיל, יש להקפיד שטיפול סקולפטרה יבוצע על ידי כירורג פלסטי מנוסה, למען שמירה בטיחות המטופל/ת והגעה לתוצאות מיטביות.

מתי ניתן לראות תוצאות לאחר טיפול סקולפטרה?

טיפול סקולפטרה כולל על פי רוב בין 2 ל-3 סבבי הזרקות, כאשר בין הזרקה להזרקה מרווח של חודש – חודש וחצי. בדרך כלל נראה שיפור משמעותי באיכות עור הפנים כבר לאחר 4 חודשים עד חצי שנה מההזרקה הראשונה כאשר איכות התוצאה תשמש כאמור לתקופה של בין שנתיים לשנתיים וחצי. לאחר פרק זמן זה ניתן לחזור על הטיפול.

האם יש תופעות לוואי לאחר טיפול סקולפטרה?

לעיתים רחוקות תתכן נפיחות ושטפי דם, והם צפויים להיעלם מספר ימים לאחר הטיפול. ניתן לחזור לשגרת החיים כבר לאחר ההזרקה הראשונה, אך מומלץ להימנע מחשיפה לשמש בהתאם להנחיות הרופא המנתח הפלסטי.

מה ההבדל בין הזרקת חומצה היאלורונית לטיפול סקולפטרה?

הזרקת חומצה היאלורונית מיועדת בדרך כלל להדגשת תווי הפנים, למילוי שקעים ולהוספת נפח באזור המוזרק ולמרות שתוצאות הטיפול מידיות, האפקטיביות שלהן נשמרת לפרק זמן קצר יחסית של מספר חודשים עד שנה. טיפול סקולפטרה לעומת זאת מעניק מענה טבעי לאיכות העור, הידוק העור ושיקומו, באמצעות עידוד של הגוף ליצירת כמות מוגברת של קולגן – חומר טבעי המיוצר על ידי הגוף. התוצאות ניכרות בטווח של ארבעה חודשים לערך מההזרקה הראשונה, והטיפול יציב ואפקטיבי למשך כשנתיים – שנתיים וחצי.

מרכז רפואי אסטרה מדיקל טיפול סקולפטרה

עור הפנים הוא אחד האיברים המשמעותיים ביותר שלך ואת רוצה שהוא יראה במיטבו, גם בגיל 60. כשאת בוחרת לבצע טיפול סקולפטרה לשיפור והצערת עור הפנים, את רוצה להיות בטוחה שאת בידיים הטובות ביותר. אסטרה מדיקל, מיסודה ובהנהלתה של ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן, נחשב למרכז הרפואי לכירורגיה פלסטית ואסתטית המוביל והאיכותי בישראל. לאסטרה מדיקל למעלה מ-30 שנות ניסיון בכל סוגי הטיפולים האסתטיים והניתוחים הפלסטיים, והיא נחשבת לפורצת דרך במגוון רחב של טיפולים ושיטות כירורגיות.

במרכז רפואי אסטרה מדיקל, פועל צוות מנתחים פלסטיים בכירים ומנוסים, בראשותה של ד”ר בינקה רוזנברג-הגן, והוא אמון על ביצוע טיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים ברמה הגבוהה ביותר ועל תוצאות יפהפיות ובעלות מראה טבעי לחלוטין, הנשמרות לאורך זמן.

במרכז הרפואי אסטרה מדיקל נעשה שימוש במכשור המתקדם ביותר בעולם הרפואה הפלסטית ובחומרי המילוי וההזרקות הבטוחים ביותר בענף הרפואה האסתטית. אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר ולהגיע לפגישת היכרות בקליניקה שלנו בתל אביב או בירושלים.

מומחי אסטרה מדיקל לטיפול סקולפטרה

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×