חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שאיבת שומן

שאיבת שומן מהווה פתרון אידיאלי למגוון של מצבים והיא למעשה הניתוח השני הנפוץ ביותר בתחום האסתטיקה. את שאיבת השומן ניתן לבצע במגוון אזורים בגוף, ביניהם: ירכיים, בטן, זרועות, לחיים, סנטר וצוואר. הניתוח מתאים גם למטופלים לאחר ניתוחים בריאטריים, שחוו ירידה משמעותית במשקל.

אורח החיים המודרני גורם לנו לעבוד שעות ארוכות, בעיקר בישיבה. כאשר מוסיפים לכך את האוכל הלא בריא שזמין לכולנו, כמו גם את ההריונות שהגוף עבר והותירו לעיתים בטן ומותניים רפויים יותר, את ההתבגרות הטבעית של הגוף ואת הגנטיקה – כל אלה מגדילים את מאגרי ותאי השומן בגוף.

ניתוח שאיבת שומן הוא בעצם ניתוח לעיצוב הגוף, שכן השומן שאנו שואבים מיועד לעיצוב הגוף באזורים שונים בהם נוצרו עיוותים כתוצאה מצבירת שומנים. האזורים הנוטים לעיוותים הם בדרך כלל אזור הירכיים, הבטן, הזרועות, מראה הסנטר הכפול, הישבן והגב.

אם אתם בריאים, ומנהלים אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית ותזונה נכונה אך עדיין לא הגעתם לגוף ולתוצאה המיוחלת, ניתוח לשאיבת שומן הוא הניתוח עבורכם. על אף המקובל לחשוב, זהו ניתוח שמיועד למטופלים המעוניינים בעיצוב ולא בהרזייה, שכן כמות השומן שניתן לשאוב מוגבלת לעד 5 ק”ג.

ניווט פנימי: יצירת קשר | מה ניתן להשיג בניתוח שאיבת שומן | בחירת הרופא המנתחאיך מתבצע ניתוח שאיבת שמן | התאוששות והחלמה | שאלות ותשובות

שאיבת שומן באסטרה מדיקל
שאיבת שומן באסטרה מדיקל

מה ניתן להשיג בניתוח שאיבת שומן

זהו אחד הניתוחים בהם היתרון הוא ברור וגלוי לעין – גם עם בגדים, אבל יותר מכך – ללא בגדים. לקבל אזורי גוף מעוצבים יותר ולהקטין את מידת הבגדים, קבלת פרופורציות מתאימות בין חלקים עליונים ותחתונים של הגוף, זהו יתרון שכל מטופל יודע להעריך.

 
מטרת ניתוח שאיבת שומן היא לעצב את הגוף ולייצר צורה הרמונית של אזור אחד או מספר אזורים בגוף מסיבות שונות (לאחר השאיבה עודפי העור מתכווצים ומתקבל המראה החטוב יותר):
 
 • עיצוב אזורים בגוף אותם לא ניתן היה לעצב בעזרת תזונה נכונה ופעילות גופנית
 • עיצוב עיוותים קטנים הנגרמו כתוצאה מעלייה במשקל או שינויים הרמונליים
 • שיפור אזורים בעלי א-סימטריה

ישנם מספר אזורים מהם ניתן לשאוב שומן כדי לקבל תוצאה אידיאלית:

שאיבת שומן מהירכיים והישבן

השאיבה מתבצעת בהרדמה מקומית וטשטוש, במקרים שנשאבים שומנים גם מהחלק הקדמי וגם מהחלק האחורי של הגוף וכן בשאיבה גדולה מומלץ לבצע הרדמה כללית. הניתוח מבוצע דרך חתכים קטנטנים שדרכם מוחדרת קנולה השואבת את השומן. טכניקה זו אינה מותירה כמעט צלקת. עודפי העור שנוצרים מתכווצים לפי התכונות והגיל. בנשים צעירות נשיג כיווץ והתאמה טובים יותר מאשר אצל נשים מבוגרות, אך בכל מקרה המראה שייתקבל יהיה הרבה יותר הדוק.

שאיבת שומן מהזרועות

מומלץ לאחר ירידה במשקל. כאשר אין עודפי עור גדולים ניתן להסתפק בשאיבה בלבד ללא צלקת. לעיצוב הזרועות, מסירים את העור העודף – אם ישנו כזה. לאחר הניתוח נותרת צלקת בחלק האחורי, מבית השחי עד למרפק.

שאיבת שומן מהבטן

השאיבה מבוצעת מהאזור ואפשרי כחלופה לניתוח מתיחת הבטן במקרים מתאימים. ניתוח זה אינו מתקן את ריפיון השרירים בדופן הבטן או מסיר את עודפי העור. בשאיבת שומן בבטן התחתונה קשה להשיג תוצאה אחידה ומראה של שקעים ובליטות קלות הוא אופייני לאזור הנשאב.

שאיבת שומן מהסנטר

למנותחים שאינם מעוניינים בניתוח מתיחת פנים, אך סובלים מעודפי עור ושומן באזור הסנטר, (“סנטר כפול”). במקרים של עור בעל איכויות כיווץ מתקבלות תוצאות טובות מאוד.

שאיבת שומן מהגב

בגב יש עור עבה המתכווץ יפה מאוד ומאפשר תוצאות טובות וכמעט ולא ניתן לראות אי-סדירות. בניתוח זה מעצבים את המותן למותן צרה יותר ואת השומן הנשאב מזריקים לישבן לעיצוב ישבן בולט יותר.

בחירת הרופא המנתח

מטופלות ומטופלים שניגשים לניתוח שאיבת שומן, למעשה הגיעו לסופה של דרך – אחרי מחשבות רבות, תסכולים, דיאטות ועוד. בחירת המנתח היא השלב המכריע ביותר בכל התהליך. למנתח ישנה השפעה מכרעת על תוצאות הניתוח וכן על ההרגשה שתלווה אותם מרגע הפגישה הראשונה ועד לימים ואף לשנים שאחרי הניתוח במטרה לשמור על התוצאות הטובות.

רופא בעל ניסיון שביצע את הניתוח בשיטות שונות לאורך שנים אוחז גם בידע יקר מפז שיסייע החל מפגישת הייעוץ והנגשת המידע המורכב לכל המטופלים בהתאם לרצונותיהם ולמצבם, ועבור בבחירת הטכניקה שבה יתבצע הניתוח ולבסוף גם הליווי בזמן ההתאוששות וההחלמה, העצה הטובה, הניסיון והידע אם משהו חלילה דורש תשומת לב נוספת.

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת רשת המרכזים הרפואיים ASTRA MEDICAL, היא מהמנתחות הפלסטיות המנוסות והבכירות בישראל. לרשותה מעל ל-36 שנות ניסיון, במהלכן ניתחה אלפי נשים ופיתחה טכניקות ניתוחיות ייחודיות המאפשרות לה להגיע לתוצאות מדהימות ביופיין, בעלות מראה טבעי לחלוטין.

ד
ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן, מומחית לכירורגיה פלסטית ולניתוחי שאיבת שומן, מייסדת רשת המרפאות ASTRA MEDICAL

למה לעבור ניתוח שאיבת שומן אצל ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן?

כאמור לד”ר רוזנברג-הגן ניסיון עשיר ומגוון בתחום הניתוחים הפלסטיים. היא תלווה אותך לאורך כל התהליך, משלב הייעוץ המקדים, דרך חדר הניתוח וגם לאורך ההחלמה ממנו והחיים החדשים שלך.

נשים רבות חשות יותר בנוח לשוחח עם מנתחת פלסטית – אישה המבינה בדיוק את הרגשות המעורבים בתהליך, המסוגלת ללוות אותך ברגישות המתבקשת, עד להשגת התוצאות הטובות ביותר.

הניסיון והידע הייחודיים של ד”ר רוזנברג-הגן ממצבים אותה בראש רשימת המנתחים הפלסטיים הטובים בישראל. כשזה נוגע לגוף שלך, את רוצה להיות בידיים הטובות ביותר.

מה כוללת פגישת הייעוץ עם ד”ר רוזנברג-הגן?

כל תהליך של ניתוח שאיבת שומן מתחיל בפגישת ייעוץ, בה בודקים את ההתאמה לניתוח, לומדים יחד את המשמעויות שלו ויותר מהכל – רואים יחד את התוצאות הצפויות בתום בתהליך.

אלו עיקרי הדברים עליהם תדונו בפגישת הייעוץ:

 • במהלך הפגישה ד”ר רוזנברג-הגן תכיר את מבנה גופך, את ההיסטוריה הרפואית שלך ותקשיב הקשבה מלאה לציפיות שלך מהניתוח
 • היא תציג בפנייך את מהלך הניתוח
 • תעברו יחדיו על הסיכונים אשר עלולים להתרחש
 • ד”ר רוזנברג-הגן תמליץ על הטכניקה הנכונה ביותר עבורך ותבצע איתך תיאום ציפיות מלא ומדויק לגבי התהליך והתוצאות הסופיות של הניתוח
 • הפגישה מתנהלת באווירה נוחה וסבלנית, ומוקדשת כל כולה למענך
 • הרופאה תענה על כל שאלה שיש לך במהלך הפגישה לקראת הניתוח. מומלץ להכין רשימה של שאלות שעולות לך, עוד לפני הפגישה

רוצה לקבל עוד מידע על ניתוח שאיבת שומן ב-ASTRA MEDICAL?

השאירי את פרטייך ונחזור אליך בהקדם.

איך מתבצע ניתוח שאיבת שומן?

הטכנולוגיה מאחורי ניתוח שאיבת שומן – ההמצאות העולמיות שהפכו את ההליך לקל ובטוח

לפני שניכנס ו”נחתוך בבשר החי”, חשוב להבין את הרקע והטכנולוגיה שאפשרו לקיים ניתוח שכזה. הכל התחיל בצרפת, שם גינקולוג בשם ד”ר אילוז, אשר היה הראשון שחשב לשאוב תאים. בזמנו, כאשר נדרשו לבצע הפלות של הריון, היו משתמשים במכשיר שאיבה כדי לשאוב עוברים שלמים. ד”ר אילוז הגה רעיון גאוני לשאוב מצבורי תאים לא רק מהרחם אלא מהגוף.

בתחילה הוא השתמש באותו מכשיר שאיבה בלחץ של מינוס אטמוספרה בצורה “יבשה” – כדי להגן על העור הוא המליץ לשאוב את השכבות העמוקות של השומן. התהליך הזה גרם לאיבוד דם ניכר, ובארה”ב היה רופא עור שמצא פתרון – הוא החל להשתמש בנוזל מיוחד הנקרא Toumescent שמכיל אדרנלין. הניתוחים האלה הפכו להיות בטיחותיים הרבה יותר וניתן היה גם למנוע דמם וגם להחזיר לגוף את הנוזלים החסרים. הבטיחות העלתה את כמויות השומן שניתן לשאוב בהליך אחד.

בהמשך התווסף גם פיתוח גרמני, מכשיר שנקרא WAL. המכשיר הזה עשוי משני צינורות, אחד בתוך השני, האחד מזריק את הנוזל להפרדה בין התאים ולשמירה על כלי הדם והעצבים תוך כדי שהצינור השני הפנימי יותר שואב את השומן המופרד.

ישנו מכשיר המופעל עם רטט חשמלי הנקרא MICROAIR. המכשיר מחליף את העבודה הידנית הקשה ומכפיל את כמות השומן הנשאב ואת מהירות השאיבה, אבל, מכשיר זה אינו מתאים לשאיבות קטנות ועדינות.

בהמשך, פותחו מכשירים נוספים שמחממים את הרקמה עם גלי רדיו בדומה למיקרוגל שממיס את השומן ולאחר שהשומן נמס הנוזל נשאב. כיום ישנם גם מכשירים שמחממים את הרקמה באמצעות לייזר.

לכל טכנולוגיה יש יתרונות וחסרונות משלה, חשוב להתייעץ עם הרופאה המנתחת על היתרונות בכל שיטה וההתאמה שלה למצבכם.

מהלך ניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן הוא למעשה שם אחד למספר הליכים, הניתוח לא ייראה אותו הדבר בדיוק למי שמעוניינת בשאיבת שומן בירכיים או בזרועות לעומת מי שזקוק לשאיבת שומן בטני, ובוודאי כאשר שואבים שומן בכמה אזורים במקביל.

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ונמשך כשעה עד 3.5 שעות, תלוי בהיקף הנדרש ובשיטה שנבחרה.

במהלך הניתוח הרופאה מבצעת חתכים קטנים (שכמעט ואינם נראים) במקום שנבחר, ומזריקה נוזל עם חומר מאלחש וחומר שמפחית את הדימום למצבורי השומן. אחר כך היא מחדירה צינורית זעירה ובעזרתה היא שואבת את השומן העודף בוואקום. חשוב לציין כי שאיבת שומן, הוא למעשה ניתוח “עיצוב” ולכן לעיתים משתמשים בשומן הנשאב ומחדירים אותו במקום אחר בגוף כדי לייצר צורה משופרת. בתום ההליך תופרים את החתכים בתפרים נספגים. בתום הניתוח ולאחר ההתאוששות משתחררים הביתה עם מחוך מיוחד או חבישה מיוחדת.

מהן השיטות השונות לביצוע שאיבת שומן?

קיימות טכניקות שונות בהן משתמשים המנתחים בהתאם לטיפול אותו אנו רוצים לבצע:

Toumescent Technique

מזריקים כמות גדולה של נוזל מיוחד בתוספת חומר הרדמה ואדרנלין הדואגים לכיווץ כלי הדם ומפחיתים את הדימום ובכך מאפשרים שאיבת שומן בנפחים גדולים באופן בטיחותי.

בטכניקה זו ניתן לשאוב כ-5 ואף 6 ליטר של שומן ללא סיכון, והכאב מופחת משמעותית. השאיבה נעשית ללא חתכים ולא נשארות צלקות.

בשומן שנשאב אפשר להשתמש להזרקה לאזורים שונים בגוף כמו הזרקה לישבן או לחזה וכדומה. כלומר, אין כמעט סוף לאפשרויות השונות אחרי השאיבה. ניתן לשאוב שומן כמעט מכל מקום בגוף, ולהזריק כמעט לכל מקום בגוף.

כדי למנוע את הסיבוך העיקרי של שאיבת השומן, חוסר סדירות של העור, עלינו להשתמש בטכניקה של שאיבה מסיבית והזרקה לתוך החלל בשכבה של תאי שומן בודדים שכמו מחליקים את פני העור כ”שפכטל” פנימי. הניתוח נמשך בין שעה וחצי ל-3 שעות שאחריו המנותח עובר להתאוששות ומשוחרר באותו יום עם מחוך מיוחד.

HIGH DEFINISHION LIPOSACTION – (לייצר קוביות בבטן)

הבחנתם פעם באדם שיש לו עודפי שומן אך אין לו קווי מתאר? אם נסתכל על אישה או גבר חטובים – נראה שיש על הגוף נקודות של אור וצל, גבעות ושקעים. בדרך כלל השקעים נמצאים במיקום של גבול השריר ולכן “כאילו” נוכל לראות איפה מתחילים ונגמרים השרירים השונים (דרך העור הדק אצל אדם רזה). ניתן לראות בספורטאים את שרירי הדלתא, הביצפס ואת שרירי הבטן (קוביות).

גברים בעיקר מעוניינים להשיג מראה חטוב יותר ללא מאמץ ולכן הטכניקה הזו הפכה להיות מאוד פופולרית. זו שאיבה מיוחדת שאורכת זמן רב יותר שכן יש לשים לב לפרטים קטנים ולבצע במדויק את יצירת הקונטור. בנשים חשוב להיזהר שלא להגזים במראה המחוטב מכיוון שהוא נותן איזושהי צורה גברית למראה. ועדיין נשים רבות מבקשות ליצור שקעים במרכז הבטן ובצדי השרירים הישרים. בעיקר ישנה דרישה לחיטוב המותניים אפילו בצורה קיצונית. בסוף הניתוח הולכים עם מחוך למשך שבועיים או שלושה.

בשנים האחרונות פיתחנו שיטות של שימוש בשומן העצמי לתיקון חסרים של נפח באזור הפנים, השדיים, והעכוזים במקרים המתאימים. יחד נבין עם המנותח את כל חלומותיו ושאיפותיו כדי למקסם את התוצאות ואת הביטחון העצמי.

איך נראית ההכנה לניתוח שאיבת שומן?

כל הליך ניתוחי שכזה מתחיל כאמור בפגישת הייעוץ, ובתיאום הציפיות בין הרופאה המנתחת לבין המטופל או המטופלת:

 • נבצע הערכה של עבר רפואי כולל רגישות לתרופות
 • נבצע הערכה של הגודל הרצוי
 • נבצע הערכה של הטכניקה הניתוחית המתאימה
 • נבצע הערכה של סוג ההרדמה
 • נבצע התאמה של מחוך עם קרסים לפי מידה בהם נעשה שימוש בתום הניתוח

בדיקות רפואיות:

 1. על כל המטופלים לבצע בדיקות דם
 2. מטופלים מגיל 40 ומעלה צריכים לבצע בדיקת אק”ג
 3. בהתאם להנחיות הרופאה המנתחת יש להצטייד מבעוד מועד בתרופות לפי מרשם
 4. מטופלים בני 60 ומעלה, או בני 50 ומעלה הנחשבים “מעשנים כבדים” צריכים לבצע צילום חזה

הנחיות נוספות:

 1. לפני הניתוח יש להיות בצום מוחלט של 8 שעות (אסור לשתות מים)
 2. יש להוריד מהגוף איפור, לק מהציפורניים ותכשיטים
 3. לפני הניתוח יש להתקלח ביסודיות ובנוסף לחפוף את הראש

על תהליך התאוששות וההחלמה מניתוח שאיבת שומן

לאחר הניתוח, עוברים להתאוששות כשעל הגוף מחוך, ובזכות חומרי ההזרקה, המכילים חומרי הרדמה המשפיעים עד כעשרים שעות אחרי הניתוח כמעט ולא חשים בכאב. במידת הצורך ניתן לקבל משככי כאבים.

בהתאוששות וביום יומיים לאחר הניתוח יש מעט רטיבות הנובעת מיציאה של הנוזל המוחדר בתחילת הניתוח ולכן יש לישון עם ניילון מתחת לסדין.

בניתוח הזה אין אמנם פצעים חיצוניים, אך למרות זאת יש לזכור שמתחת לעור יש חלל גדול ולכן אנחנו ממתינים עד להתכווצות העור בשלבים שלאחר הניתוח. יש לציין שלאחר הניתוח לא תראו ירידה משמעותית במשקל למרות השאיבה של כמויות גדולות של שומן משום שבמקום השומן באזור הניתוח החלל מתמלא בנוזל ויש לחכות לספיגתו (85% בשלושת השבועות הראשונים לאחר הניתוח ו-15% נוספים עד לתקופה של 3 חודשים לאחר הניתוח).

דגשים חשובים לאחר הניתוח

 • לאחר השחרור הביתה יש ללבוש מחוך מתאים במשך כשלושה שבועות
 • יש לשמור על תזונה פושרת או קרה ולהימנע ממזונות חמים או רותחים
 • יש להקפיד על מקלחות פושרות כדי לא להגביר דימום
 • יש להימנע מנשיאת מסעות כבדים למשך חודש ימים
 • יש להימנע מפעילות גופנית אינטנסיבית כחודש ימים
 • יש ליטול אנטיביוטיקה למשך חמישה ימים בהתאם להניחיות הרופא
 • חשוב להקפיד על ירידה מהמיטה באופן מדורג ומתון, אם יש סחרחורת – לחזור ולשכב (תמיד ברגליים מקופלות), ורק לאחר כ-10 דקות של מנוחה ללא סחרחורת אפשר לרדת מהמיטה לצרכים דחופים בלבד, וזאת כאשר הגו כפוף קלות
 • ניתן ליטול תרופות נגד כאבים לפי הצורך
 • טיפול בפצעים:
  • ייבוש עם מגבת נקייה
  • ניקוי עם אלכוהול
  • מריחת משחה פעמיים ביום
  • מדידת חום כל יום. אם חום הגוף עולה מעל 37.5° (צלזיוס) יש להודיע לרופא המנתח
  • ניתן ליטול משככי כאבים בהתאם לצורך ולהנחיות הרופא
  • חשוב להקפיד על ביקורי מעקב אצל הרופאה המנתחת להוצאת תפרים ולמעקב רפואי

המרפאה עומדת לרשות המנותחים בכל שלבי הניתוח וההחלמה – מפגישת הייעוץ המקדימה ועד להחלמה הסופית וראיית התוצאות. אנחנו ערוכים לתמיכה ולמעקב צמוד ואישי של המנותח.

סיבוכים אפשריים

הסיבוכים של הניתוח הם לא שונים מהותית מסיבוכים “הרגילים” של כל הליך כירורגי: דימום – שטפי דם, זיהום. כדי להקטין את הסיכון המנותח או המנותחת מקבלים לאחר הניתוח אנטיביוטיקה מניעתית.

שאלות ותשובות על ניתוח שאיבת שומן

מאיזה גיל ניתן לעבור ניתוח שאיבת שומן?

באופן עקרוני רובן המוחלט של המטופלים עוברות את הניתוח החל מגיל 18 ואילך, אך ישנה אופציה בהסכמת ההורים לעבור את הניתוח עוד בשלב מוקדם יותר.

מהו משך הניתוח?

הניתוח נמשך בין שעה לשלוש וחצי שעות.

למי מיועד הניתוח?

ניתוח שאיבת שומן מיועד עבור כל אישה/גבר אשר היו רוצים לעצב את הגוף שלהם ולתקן עיוותים אשר נגרמו כתוצאה מירידה במשקל וכו’.

אילו בדיקות על המטופלת לעשות לפני ניתוח שאיבת שומן?

כל המטופלים לניתוח שאיבת שומן מתבקשים לעבור בדיקות דם (בדיקה ביוכימית בסיסית, ספירת דם ותפקודי קרישה), מטופלים מעל גיל 40 יתבקשו לעבור בדיקת אק”ג ואם המטופל מעל גיל 50 ומעשן כבד או מעל גיל 60, יהיה עליו בנוסף לעבור צילום חזה.

באיזו הרדמה מתבצע ההליך הניתוחי?

ניתוח שאיבת שומן מבוצע תחת הרדמה כללית או הרדמה כללית וטשטוש תלוי במקום השאיבה.

מהו זמן ההחלמה?

ברוב המקרים ניתן לחזור לעבודה לאחר כעשרה ימים אך ישנן מגבלות פיזיות קלות. כשלושה שבועות לאחר הניתוח על המטופל ללבוש מחוך מיוחד אשר שומר על הצרורה לאחר הניתוח. במשך כחודש אסור למטופל להרים משאות כבדים או לעשות פעילות גופנית.

האם הניתוח משאיר צלקות?

ניתוח זה הוא ניתוח אסתטי ואינו משאיר צלקות כלל.

מהם הסיבוכים של ניתוח שאיבת שומן?

הסיבוכים הם סיבוכים רגילים של כל ניתוח וביניהם – זיהום ודימום. מעקב של הרופא המטפל ונטילת אנטיביוטיקה במקרה הצורך מאפשרים שליטה על תופעות אלו ובדרך כלל הן אינן ארוכות טווח.

למי לא מומלץ לעבור את הניתוח?

 • לנשים מעשנות
 • לחולי סוכרת או לסובלים מבעיות לב
 • לבעלי ובעלות עודף משקל קיצוני

וידאו

מאמרים בנושא

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×