חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מתיחת בטן

מהי מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן נועד לגברים ונשים בעלי בטן רופסת, המייצרת מראה של “קפלי שומן” וריפיון שרירים מסיבות של ירידה דרסטית במשקל בעקבות דיאטה או ניתוח לקיצור קיבה (ניתוח בריאטרי) או לאחר הריונות. הניתוח מבוצע כדי להשלים את “המהפך” ולהביא את הגוף למצב מיטבי גם בנראות ובהרגשה. בהליך זה המנתח הפלסטי מותח ומסיר את עודפי העור באזור הבטן.

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח מבוקש מאוד בגלל השינויים שהבטן עוברת במהלך השנים – מירידה דרסטית במשקל ועד הריונות ולידות. מראה של בטן רפויה במיוחד באנשים צעירים שעברו ניתוחים של קיצור קיבה וירידה דרסטית במשקל גורם לתסכול ומבוכה במיוחד בחוף הים, אך גם בחדר הכושר ובחיי היומיום בכלל. ניתוח מתיחת הבטן מעניק מענה לא רק לעודפי העור והשומן, אלא גם מתקן פגמים במבנה השרירים, בקע טבורי ועוד. מתיחת בטן משולבת לעיתים קרובות גם עם שאיבת שומן.

הבטן והמותניים מהווים את החלק העיקרי בצללית, ה-SILHOUETTE של הגוף, ולבוש כמו בגד ים או חולצת בטן שמותירים בטן חשופה, הוא שאיפה בעבור נשים רבות. גם בקרב הגברים יש רבים שמתביישים בבטן רופסת, ושואפים להציג בטן ספורטיבית עם קוביות.
במהלך הניתוח מוציאים עודפי עור ומהדקים את שרירי הבטן והמותן ליצירת בטן שטוחה. באותה הזדמנות ניתן לבצע גם תיקון של בקע טבורי, שאיבת שומן ותיקון של הפרדות השרירים הישרים (RECTI MUSCLES). ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן במספר טכניקות, בהתאם לצורך ולפי מצב הבטן.

מתיחת בטן ב-ASTRA MEDICAL
מתיחת בטן ב-ASTRA MEDICAL

למי מתאים לבצע מתיחת בטן?

מתיחת בטן מבוצעת במקרים של עודפי עור ושומן וריפיון ניכר בדופן הבטן, לאחר ניצול כל האמצעים השמרניים שעומדים לרשותנו כמו דיאטה לירידה במשקל ופעילות ספורטיבית הכוללת חיזוק שרירי הבטן. כאשר אין ברירה והאמצעים השמרניים לא עוזרים יש לגשת להליך של ניתוח.

כיצד בוחרים רופא מנתח פלסטי למתיחת בטן?

לבחירת המנתח עשויה השפעה מכרעת על התוצאות ועל הבטן ה”חדשה” שלך. רופא בעל ניסיון שביצע את הניתוח בשיטות שונות לאורך שנים, אוחז גם בידע יקר מפז שיסייע עוד בשלב פגישת הייעוץ המקדימה לפני הניתוח, במהלכה בוחרים בשיטה שבה יבוצע הניתוח ומתאמים ציפיות לגבי תוצאותיו ותהליך ההתאוששות וההחלמה ממנו. צוות המנתחים הפלסטיים ב-ASTRA MEDICAL, בראשותה של ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן, ניתחו אלפי מטופלים ופיתחו טכניקות ניתוחיות ייחודיות, המאפשרות להם להגיע לתוצאות מדהימות. כאשר ניגשים לניתוח מתיחת בטן חשוב לבחור במומחה עם ותק ועם ניסיון מתאים, שביצע את הניתוח במספר שיטות ויכול לתת מענה ארוך טווח גם לאחר ההליך עצמו.

למה לעבור ניתוח מתיחת בטן ב-ASTRA MEDICAL?

לצוות המנתחים הפלסטיים ב-ASTRA MEDICAL ניסיון עשיר ומגוון בביצוע ניתוחים פלסטיים, ומתיחת בטן בפרט. הם ילוו אותך לאורך כל התהליך, משלב הייעוץ המקדים, דרך חדר הניתוח ולאורך תהליך ההחלמה והחיים החדשים. צוות המנתחים הפלסטיים ב-ASTRA MEDICAL כולל גם נשים: נשים רבות חשות יותר בנוח לשוחח עם מנתחת פלסטית – אישה המבינה בדיוק את הרגשות המעורבים בתהליך ומסוגלת ללוות אותך ברגישות המתבקשת עד להגעה לתוצאות הטובות ביותר.

הניסיון והידע הייחודיים של ד”ר רוזנברג-הגן וצוות המנתחים הפלסטיים ב-ASTRA MEDICAL ממצבים אותם בראש רשימת המנתחים הפלסטיים הטובים בישראל. כשזה נוגע לגוף שלך, את רוצה להיות בידיים הטובות ביותר.

מה כוללת פגישת הייעוץ לפני מתיחת בטן?

כל תהליך של ניתוח בסדר גודל של מתיחת בטן מתחיל בפגישת ייעוץ, בה בודקים את ההתאמה לניתוח, מגדירים את היקף עודפי השומן שיש להוריד וכפועל יוצא את סוג מתיחת הבטן שתבוצע. אלו עיקרי הדברים עליהם תדונו בפגישת הייעוץ:

 • במהלך הפגישה הרופא המנתח הפלסטי יכיר את מבנה גופך, את ההיסטוריה הרפואית שלך ויקשיב הקשבה מלאה לציפיות שלך מהניתוח.
 • הרופא המנתח הפלסטי יציג בפנייך את הטכניקות הניתוחיות השונות האפשריות וימליץ על הטכניקה המתאימה ביותר.
 • הרופא המנתח הפלסטי יבצע מולך תיאום ציפיות מלא ומדויק לגבי התהליך והתוצאות הסופיות של הניתוח.
 • הפגישה מתנהלת באווירה נוחה וסבלנית, ומוקדשת כל כולה למענך. הרופא יענה על כל שאלה שיש לך במהלך הפגישה לקראת הניתוח.
 • מומלץ להכין רשימה של שאלות שעולות לך, עוד לפני הפגישה.

איך מתבצע ניתוח מתיחת בטן?

לפני שנצלול להסברים על הניתוח, חשוב להבין ש”מתיחת בטן” הוא למעשה שם כולל לכמה הליכים אותם ניתן לבצע כדי לשפר את מראה הבטן של המטופל או המטופלת. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ונמשך כשעה עד 3.5 שעות, תלוי בהיקף הנדרש ובשיטה שנבחרה.

במהלך הניתוח הרופא המנתח הפלסטי מבצע חתכים במקום שנבחר וסומן מראש, אחר כך מסיר את עודפי העור ולעיתים אף שואב שומן מהבטן, הגב או הירכיים. לאחר מכן מבצעים “עיצוב מחדש” של הרקמות והשרירים בבטן כדי ליצור את מראה הבטן השטוחה. לבסוף תופרים את החתכים בתפרים עדינים כדי ליצור צלקת כמה שיותר עדינה וקטנה (לעיתים ניתן יהיה להסתיר את הצלקת לאחר הניתוח ע”י התחתונים).

אלו ההליכים השונים הנכללים בהגדרה של ניתוח מתיחת בטן:

מתיחת בטן קטנה

מתיחת בטן קטנה היא מתיחה מינימלית המותירה צלקת קטנה והיא נועדה על פי רוב לטיפול בנשים רזות יחסית, בעלות עודף עור (על פי רוב לאחר הריון) בשיפולי הבטן. במקרים אלה מוציאים את עודף העור בלי לתקן את השרירים ונותרת צלקת קטנה ולבנה, גדולה במעט מצלקת שלאחר ניתוח קיסרי. הניתוח הזה מתאים גם לנשים שרוצות לתקן כפל שנוצר לאחר ניתוח קיסרי.

היתרון הגדול בניתוח זה הוא שהוא מותיר צלקת מינימלית בשיפולי הבטן אותה ניתן להסתיר היטב גם עם תחתון מינימלי. מתיחה שכזאת לא תתאים ברוב המקרים לאחר ירידה דרסטית במשקל – לעיתים של עשרות קילוגרמים, אז נותרים עודפי שומן גם בגב ובירכיים והישבן והחזה נפולים. במקרה כאלה יש לבצע מתיחת בטן מלאה או היקפית הכוללת טיפול באזורים נוספים בגוף, מלבד הבטן. מתיחת בטן מלאה אורכת כ-6 שעות והיא כוללת תיקון של הטבור, הגב, הגדלה של הישבן (לרוב אנשים עם השמנת יתר גדולה ואף קיצונית סובלים מישבן קטן מאוד יחסית).

מתיחת בטן גדולה

זהו ניתוח יותר גדול במסגרתו מוציאים את כל העור העודף ו”הסינר” שמשתפל כלפי מטה בבטן תחתונה, ואחר כך מעצבים את כל הבטן, השרירים והמותן, כדי להגיע לתוצאה אותה אנחנו מכנים כבטן שטוחה – “בטן קרש”.

החתך מבוצע כ-7-6 סנטימטרים מעל החלק העליון של השפתיים הגדולות. אחר כך מבצעים “כריתה” של עודפי העור והשומן לפי סימון מוקדם, על המנתח גם לבצע הפרדה של הטבור וקיצור שלו.

כאשר מבצעים מתיחת בטן גדולה ניתן באותה ההזדמנות לתקן גם בקע טבורי. נעשה קיפול של השרירים על עצמם כדי להשיג בטן שטוחה וקשה ולאחר שנכנס עם העור העליון המתוח של הבטן נוכל למקם את הטבור במקומו החדש. לאחר שההצטלקות תחוויר ניתן יהיה ללבוש לבוש תחתון בגד ים מינימלי אשר יסתיר את הצלקת.

מתיחת בטן היקפית

בהליך כזה מבצעים למעשה לא רק מתיחת בטן, אלא עיצוב של כל החלק האמצעי והתחתון של הגוף מסביב. הניתוח מתחיל בשכיבה על הבטן ובשאיבת שומן ועודפים בחלק העליון של הגב. את החתכים מבצעים לפי סימנים מתוכננים בקפידה מראש.

בגב משאירים מעט רקמת שומן אחורית כדי שנוכל להגדיל את העכוזים ולתת להם מראה מורם ומלא. לאחר מכן הופכים את המטופל כדי לבצע מתיחת בטן מלאה תוך הוצאת עודפי עור ושומן ויצירת טבור חדש.

מתיחת בטן FLEUR DE LIS

כאשר יש עודפי עור ניכרים גם אנכית וגם אופקית ואנחנו רוצים להצר מאוד את אזור המותניים, נוסיף צלקת אורכית באמצע כדי להוציא עודפי עור ושומן נוספים.

הניתוחים האלו הם ניתוחים שמבוצעים בהרדמה כללית והזמן משתנה לפי גודל הניתוח. למרות הקושי ישנם מטופלים שמשלבים מתיחת בטן היקפית עם הרמת חזה או הקטנת חזה או מתיחת זרועות. שילובים אלו מאפשרים זמן החלמה אחיד ולא בנפרד לכל ניתוח וניתוח.

מתיחת בטן - לפני ואחרי

הכנה לניתוח מתיחת בטן

לאחר פגישת הייעוץ עם הרופא הפלסטי המנתח, בה נבחרו שיטת הניתוח והמועד שלו יש לבצע בדיקות רפואיות ולעקוב אחר ההנחיות לניתוח. מטופלים החיים עם סוכרת או מחלות כרוניות אחרות – יש להתייעץ עם הרופאה לפני ביצוע הניתוח.

בדיקות רפואיות:

 • בדיקות דם (בדיקה ביוכימית בסיסית, ספירת דם ותפקודי קרישה)
 • מטופלים מעל גיל 40 צריכים לבצע בדיקת אק”ג
 • מטופלים מעל גיל 50 או כאלה הנחשבים “מעשנים כבדים” צריכים לבצע גם צילום חזה

הכנות נוספות:

 • לפני הניתוח יש להיות בצום מוחלט של 8 שעות (אסור לשתות מים)
 • יש להפסיק לעשן כחודש לפני הניתוח על מנת להבטיח החלמה אידיאלית
 • לפני הניתוח על המטופלים להסיר כל סוג של תכשיט ו/או איפור מגופם
 • להפסיק ויטמין E או מדללי דם ותרופות הומאופתיות

התאוששות וההחלמה מניתוח מתיחת בטן

כמו בכל ניתוח, גם במקרה של ניתוח מתיחת בטן, נדרשת תקופת החלמה האורכת מספר שבועות לא גדול. לרוב, עם סיום הניתוח תידרשו להישאר בהשגחה במשך כמה שעות עד להחלטת הרופא המנתח על שחרור הביתה במצב בריאותי תקין. בתום ההתאוששות מוציאים את הנקזים מהגוף ואז ניתן להשתחרר חזרה הביתה.

מהן הנחיות לתקופת ההחלמה מניתוח מתיחת בטן?

 • יש לשכב ברגליים מקופלות
 • יש לרדת מהמיטה וללכת בכפיפה קלה
 • יש ללבוש מחוך וגרביים אלסטיות
 • לפי הנחיית הרופא המנתח הפלסטי יש ליטול אנטיביוטיקה ובמקרים מסוימים תרופות נוגדות קרישה
 • יש להגיע למפגשי ביקורת תכופים אצל הרופא המנתח בהתאם להנחיות שלו
מתיחת בטן - לפני ואחרי

מהם הסיבוכים או הסיכונים בניתוח מתיחת בטן?

הסיבוכים העיקריים של מתיחת הבטן קשורים לאספקת הדם למתלים (העור שנמתח). כדי למנוע סיבוכים כאלה יש חשיבות מרובה לתכנון של הניתוח מבעוד מועד ולטכניקת הביצוע. כמו כן יש חשיבות גדולה להפסקת העישון ולמעקב צמוד של המנתח. יש להקפיד על כיפוף קל בהליכה לאחר הניתוח ושכיבה ברגליים מקופלות כדי למנוע מתח ובעיות ריפוי של העור, להשיג צלקת עדינה ככל האפשר. לאחר החלמה יש לבצע פעולות מומלצות לשיפור הצלקות.

בנוסף לאלה, ישנם סיכונים המאפיינים כמעט כל הליך ניתוחי בסדר גודל כזה:

 • זיהומים, דימומים או כאבים.
 • קרישי דם או פקקת ורידים
 • חוסר סימטריה.
 • החלמה איטית של החתכים או צלקות רחבות, מעובות, רגישות, או לא מחמיאות.

איך מטפלים בצלקות שאחרי ניתוח מתיחת בטן?

הצלקות בניתוחי מתיחת בטן נחשבות מאוד משמעותיות יחסית לניתוחים אסתטיים אחרים, במיוחד אם יש בעיות בריפוי הנובעות ממתח על שולי החתך ומבעיות של זיהום ואספקת הדם. כדי לטפל היטב בצלקות ישנה חשיבות גדולה לאמצעים שישפרו את הצלקות כמו: שמנים מומלצים ועיסויים, יריעות סיליקון ומדבקות מיוחדות אשר יגרמו לצלקות הבולטות והאדומות להיראות בהירות יותר במשך זמן של כשנה. בעבור נשים כהות עור אשר נוטות לצבור פיגמנטציה בצלקות ניתן לעבור טיפולי לייזר.

האם ניתן לבצע תיקוני בקע במסגרת מתיחת הבטן?

כן, בקע טבורי קל מאוד לתקן במסגרת מתיחת הבטן. התפירה בשכבות של דופן השרירים מוסיפה עוד חוזק נוסף לשם תיקון הבקע.

לסיכום ניתוח מתיחת בטן מיועד להחזיר את הצללית של הגוף למראה מחמיא יותר. ולפי המצב לפני הניתוח נוכל לתכנן את השיטה הנכונה.
בפרקים הנוספים נכתוב על ניתוחים משולבים של בטן וחזה או בטן ומתיחת זרועות . כל אלו יידונו במפגש בין הרופא/ה והמטופל בפגישת הייעוץ.

ניתוח מתיחת בטן – שאלות ותשובות

האם אפשר לבצע מתיחת בטן ללא ניתוח?

 יש החושבים שניתן לבצע מתיחת בטן ללא ניתוח, אך למעשה זו אינה מתיחת בטן. מתיחת בטן ללא ניתוח היא סוג של אשליה. אנחנו יכולים למשל בבטן מלאה בשומן לשאוב את השומן – אבל גם אז מדובר בניתוח. אפשר לשאוב כמויות גדולות של שומן, אבל עדיין, במידה והשרירים רפויים, הבטן לא תהיה מתוחה.  

יש מתיחת בטן ללא ניתוח עם כל מיני מכשירים חיצוניים שמקררים את הבטן, אך במשך השנים למדנו שכל השיטות האלה הן למעשה אשליה. זאת אומרת שהאפקט שלהן מאד מינימלי ומוביל להרבה מאד אכזבות וצער על בזבוז כסף וחוסר תוצאה.

מתי נעלמת הצלקת לאחר הניתוח?

הצלקת לא נעלמת לגמרי. היא תהיה הרבה יותר חיוורת והרבה יותר דקה ולבנה אך היא לא תיעלם לחלוטין. במתיחת בטן יוצרים את הצלקת במקום הכי נמוך שאפשר בתוך התחתון. כשאנחנו מתכננים את הניתוח אנחנו מלבישים את המטופל/ת בבגד ים מינימלי ביותר ומתכננים את החתך במקום הנמוך ביותר ומוסתר על ידי התחתון.

כמה עולה ניתוח מתיחת בטן?

קיימים שלושה סוגים של מתיחת בטן: 

 1. מתיחת בטן קטנה: התמחור שלה הוא מינימלי. בניתוח הזה אנחנו מוציאים חלק מהעור והשומן מהבטן התחתונה בלבד, ולא מזיזים את הטבור. בניתוח זה אין צלקת מסביב לטבור ובמהלך הניתוח אנחנו שואבים שומן. זהו ניתוח מינימלי שמיועד למי שהבטן שלו/ה אינה מאד בולטת ואינה מאד שמנה. בניתוח הזה כמעט ולא מתקנים את הרפיון של השרירים. 

 2. מתיחת בטן מלאה: ניתוח זה מתייחס רק לחלק הקדמי של הגוף. אם אנחנו מותחים את הבטן רק בחלק הקדמי, אזי בצדדים, במותניים ובגב יש עדיין שומן ועודפי עור. לכן, מתיחת בטן מלאה עלולה לעוות מעט את הפרופורציות של הגוף. לצד זאת, מתיחת בטן מלאה מתקנת טוב מאד את השרירים: היא מייצרת “בטן קרש” – בטן שטוחה, ישרה ומאד מאד אלגנטית המובילה לתוצאה שרוב המטופלים מאד מרוצים ממנה. בניתוח הזה אנחנו מתקנים את השרירים מלמעלה עד למטה והטבור מקבל מיקום חדש ולכן יש גם צלקת קטנה מסביב לטבור. הצלקת הזו בדרך כלל מוסתרת על ידי עומק הטבור. המחיר של מתיחת בטן מלאה יקר יותר בהשוואה למתיחת בטן קטנה ומושפע בין היתר ממשך הניתוח ומשהיית לילה במידה ונדרשת בהתאם להחלטת הרופא והרגשת המטופל/ת.

 3. מתיחת בטן היקפית: הניתוח מתחיל בהרמת הישבן והוצאת עודפי עור מהמותניים; זהו ניתוח היקפי – אנחנו מתקנים את כל הגוף, 360 מעלות. זה כאילו שאנחנו מרימים את המכנסיים למעלה, כלומר מרימים את החלק האחורי, מורידים את החלק הקדמי ואז אנחנו מבצעים תיקון של השרירים, הישבן והמותניים. זהו ניתוח מקובל בקרב מטופלים/ות שירדו עשרות קילוגרמים במשקל ויש להם/ן הרבה מאד עודפי עור. ניתוח מתיחת בטן היקפית הוא היקר ביותר מבין ניתוחי מתיחת הבטן.

מה הכי חשוב למטופלות שעוברות ניתוח מתיחת בטן?

מה שהכי חשוב למטופלות בניתוח מתיחת בטן זה שהבטן תהיה ישרה, מתוחה וחטובה. הן רוצות להרגיש שהן חוזרות לנעורים שלהן, לפני ההריונות והלידות. בנוסף, הן רוצות להיראות טוב בבגד ים מינימלי ולהציג את הבטן שלהן בגאווה. 

האם ניתן לשלב בין מתיחת בטן ושאיבת שומן?

בניתוח מתיחת בטן מוציאים עודפי עור ובניתוח שאיבת שומן מוציאים עודפי שומן ומכווצים את העור. מידת הכיווץ של העור הינה בהתאם לגיל ולאלסטיות של העור. אצל חלק מהמטופלים נשקול מראש רק שאיבת שומן היות ואנחנו רואים שאין הרבה עודפי עור ולכן נעדיף שלא להשאיר צלקת ונבצע רק שאיבת שומן.  במידה ויש הרבה מאד עודפי עור אין סיכוי בשאיבת שומן להשאיר בטן מתוחה ואפילו להיפך – העור יהיה ריק ומדולדל ולכן נהיה מחויבים לשלב הוצאה של העור. אפשרות זו רלוונטית גם למי שיש רפיון שרירים בולט – במקרה כזה אין דרך אחרת אלא מתיחת בטן. 

מתי לאחר לידה כדאי לעבור מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן מבצעים לאחר כל הלידות. אישה שעוברת ניתוח מתיחת בטן לא יכולה להרים את התינוק שלה, כי אסור לה לאמץ את השרירים של הבטן. לכן ניתוח מתיחת בטן יעשה על פי רוב  שנים אחרי הלידה האחרונה ולא לפני כן. אחרת המטופלת לא תוכל כאמור להרים את התינוק והסיכוי של קלקול תוצאות הניתוח במידה והמטופלת תיכנס להיריון מחדש גדול (הבטן תמתח מחדש). 

מדוע אסור לעשן לפני ניתוח מתיחת בטן?

כל ניתוח פלסטי (מתיחת פנים, מתיחת בטן, הקטנת שדיים, הגדלת שדיים) אשר מותח את העור גורם אצל מעשנות לסגירה יותר גדולה של כלי הדם שנסגרים ממילא בגלל הניקוטין. לכן אנחנו בסכנה של חוסר אספקת דם למתלים ולרקמות ולכן לא נבצע ניתוח מתיחת בטן במטופלים מעשנים. מעשן או מעשנת שרוצים לעבור ניתוח מתיחת בטן צריכים להפסיק לעשו לפחות שלושה שבועות לפני הניתוח. 

מהי מיני מתיחת בטן?

מיני מתיחת בטן היא מתיחת בטן קטנה הכוללת הוצאה של עודפי עור ושומן מהבטן התחתונה ללא מתיחה של השרירים וללא שאיבת שומן. זהו ניתוח מינימלי שמותיר צלקת קטנה יחסית. מיני מתיחת בטן מתאימה למקרים מסוימים, כגון מטופלות שעברו ניתוח קיסרי ונותר להן כפל קטן. לעיתים מיני מתיחת בטן יכולה להיות השלמה לניתוח שאיבת שומן שלאחריו נותר עודף עור קטן. 

מהו משך ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן?

משך ההחלמה מאד אינדיבידואלי. הכאבים מורגשים למשך יומיים לאחר הניתוח. אנחנו משתמשים היכן שכדאי במכשיר מיוחד שנקרא Pain Pump: צינורית שאנחנו משאירים בתוך הבטן ובקצה שלה מעין בלון שלחיצה עליו משחררת חומר הרדמה לתוך הבטן. השימוש במכשיר זה מאד עוזר למי שנוטה לסבול מכאבים. זמן ההחלמה הוא בערך שלושה שבועות עד חודש, כשבמהלך תקופה זו חל איסור על הרמת משאות כבדים. 

מהם הסיכונים בניתוח מתיחת בטן?

כפי שציינו, מעשנים חשופים יותר לסיכון של נמק או חוסר ריפוי של קו התפרים. הסיכון הגדול ביותר הוא התהוות של פקקת בורידי הרגליים בקרב מי שסובל מקרישיות יתר. אי לכך חשוב ביותר שהמטופלים ינהגו על פי הוראות הרופא ולהיות ערים לכאבים בסובכים של הרגליים (כאבים שאם קיימים מופיעים כשבועיים עד שלושה שבועות לאחר הניתוח). במקרים כאלה אנחנו ממליצים על גרביים אלסטיות והליכה כדי למנוע את הסיבוך ששמו DVT: Deep Vain Thrombosis או טרומבוזה שבתוך הורידים העמוקים.

מה קורה אם יורדים במשקל לאחר מתיחת בטן?

זה נהדר. אם יורדים במשקל לאחר ניתוח מתיחת בטן מקבלים צורה הרבה יותר יפה, הרמונית ופרופורציונלית. 

ניתוח מתיחת בטן ב-ASTRA MEDICAL

ASTRA MEDICAL – מתיחת בטן

אסטרה מדיקל, רשת מרפאות בתחום הרפואה האסתטית והכירורגיה הפלסטית, מאגדת קבוצת עילית של רופאים בכירים ומנתחים פלסטיים מומחים העורכים ניתוחים פלסטיים שונים, לרבות ניתוח מתיחת בטן. רשת מרפאות אסטרה מדיקל מהווה את חוד החנית של עולם הכירורגיה הפלסטית בישראל, בזכות ניסיון רב שנים, איכות הצוות הרפואי והטמעת שיטות ניתוח וטכנולוגיות חדשניות.

באסטרה מדיקל מבוצעים כל סוגי הניתוחים הפלסטיים האסתטיים: ניתוחי חזה (הגדלת חזה, הקטנת 
חזה, הרמת חזה), מתיחת בטן, מתיחת פנים, מתיחת צוואר, שאיבת שומן, ניתוחי אוזניים, תיקוני אף, הגדלה ועיצוב של השפתיים, טיפול בקמטוטים בלחיים, מילוי שקעים מתחת לעיניים, הרמת גבות, טיפול בקמטים סביב העיניים, במצח וסביב הפה, טיפול בשקעים בסנטר והגדלת סנטר, יצירת קו לסת מודגש ועוד.

מומחי ASTRA MEDICAL למתיחת בטן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן הינה מומחית יוצאת דופן בניתוחי מתיחת בטן, בעלת ניסיון עשיר ומגוון של שנים רבות. תוצאות מתיחת הבטן של ד"ר רוזנברג-הגן מרגשות ומייצרות שינוי שהוא ממש בגדר מהפך בחיי המטופל/ת. פנו אלינו לקבלת מידע נוסף על ניתוחי מתיחת בטן ב-ASTRA MEDICAL.

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

מנתח פלסטי בכיר, מומחה לניתוחי מתיחת בטן.

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

מנתחת פלסטית בכירה ב-ASTRA MEDICAL

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×