חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תיקון חזה לא סימטרי: פותרים את הבעיה הרגישה בצורה המיטבית

נשים רבות סובלות מחזה לא סימטרי, שד אחד גדול מהאחר או צונח, פטמות ועטרות לא זהות, צורת שדיים לא תואמת ועוד. הדבר גורם לפגיעה בדימוי העצמי ולמבוכה בגיל ההתבגרות ובבגרות. תיקון חזה לא סימטרי דורשת מיומנות, מקצועיות וניסיון רב.

תיקון חזה לא סימטרי ב-ASTRA MEDICAL, מרכז רפואי לניתוחים פלסטיים ורפואה אסתטית
תיקון חזה לא סימטרי ב-ASTRA MEDICAL, מרכז רפואי לניתוחים פלסטיים ורפואה אסתטית

כמו רוב איברי גופנו, גם החזה שלנו אינו סימטרי במדויק. שד אחד גדול יותר, או נוטה הצידה, או נפול יותר, או שצורתו שונה מזו של השד השני. לפעמים, פטמה אחת גדולה יותר מהאחרת, או שיש הבדל בין עטרות השדיים. התופעה הזו רווחת מאוד, והיום יותר ויותר נשים מודעות לאפשרות לפתור בעיה זו. לעיתים, כשהא-סימטריה מגיעה לרמות קיצוניות, הדבר הופך לבעיה של ממש, לסבל, פגיעה בביטחון העצמי ובדימוי הגוף ואף בתפקוד היומיומי – למבוכה ולחשש אמיתי ביחסים האישיים.

הדבר מחמיר כששוב לא ניתן להסתיר את הבעיה גם תחת בגדים, ודאי בעונת הקיץ בגופייה ובבגד ים. למרבה המזל, התפתחות הכירורגיה הפלסטית מאפשרת פתרונות מצוינים לבעיה באמצעות תיקון החזה ויצירת סימטריה.

מהן סיבות לאסימטריה בחזה?

יכולות להיות סיבות שונות לאסימטריה של החזה, ביניהן: גורמים גנטיים, תנודות הורמונליות, היריון, הנקה, תנודות במשקל והפרעות התפתחותיות גופניות, לצד שינויים הנגרמים כתוצאה מתאונות, ניתוחים, כוויות ועוד. גם אם האסימטריה אינה מהווה בעיה מבחינה רפואית, היא עדיין בעלת השפעה נפשית ופסיכולוגית משמעותית.

סיבות מולדות לאסימטריה בחזה

לעיתים אישה נולדת כשצד אחד של החזה מתפתח פחות. “סינדרום פולאנד” מתבטא בחוסר חלקי או מלא של השריר הפקטוריאלי – שריר החזה הגדול, שאצל נשים ממוקם תחת השדיים – או חוסר התפתחות של עצם החזה (סטרנום) והצלעות. חוסר התפתחות של השד ניתן לתיקון באמצעות שחזורו – הגדלתו של השד עם שתלי סיליקון והזרקות שומן.

שדיים צינוריים טבולריים

שדיים בעלי מראה נפול, ארוך וצינורי עם פיטמה רחבה ללא פרופורציה לגודל השד. במקרה זה המרווח בין השדיים בדרך כלל גדול מאוד ומגביל את האישה בלבישת בגד ים. התיקון הפלסטי של החזה במצב זה מורכב וכולל:

  • תיקון הנפח השונה של שני השדיים (הגדלת נפח השד הקטן + הקטנה והרמה של השד הגדול)
  • תיקון הרווח בין השדיים
  • הורדת הכפל התת-שדי אם בצד אחד הוא גבוה יותר
  • תיקון גודל הפטמה והבולטות שלה
  • תיקון כמות העור של מעטפת השד
ב-ASTRA MEDICAL מיטב המנתחים הפלסטיים לטיפול בחזה אסימטרי

סיבות נרכשות לאסימטריה בחזה

  • כוויות בילדות שיצרו צלקות על החזה או צלקות כתוצאה מתאונה, עלולות להשפיע על צמיחת השדיים. לפיכך יש לתקן את הצלקת, ליצור נפח בשד הקטן יותר ולאחר גמר צמיחת השדיים לבצע תיקון, במידה ונדרש.
  • כריתת שד, חלקית או מלאה: את האסימטריה במקרה זה פותרים באמצעות רקמת שומן ומתלי עור במקומות שבהם יש חוסר ברקמה.
  • גידולים שפירים ברקמת השד/השומן: אלה גורמים לצמיחה מהירה של שד אחד ולאסימטריה. במקרה זה מוציאים את הגידול ומעטפת השד מתוקנת כדי להשוות את צורת וגודל שני השדיים.
  • אסימטריה בעקבות ניתוחי חזה קודמים: בגלל מיקום לא מדויק של השתלים, כיווץ מעטפת השתל או קרע של השתלים. במקרה זה מוציאים את השתלים הקיימים ואת מעטפת השתל ומכניסים שתלים חדשים בגודל מתאים לכל שד כדי להשיג סימטריה, לצד הזרקת שומן אם יש צורך.

מה כולל ייעוץ רפואי לפני תיקון חזה לא סימטרי לפני הניתוח לתיקון אסימטריה בשדיים

הרופא המנתח הפלסטי יתשאל את המטופלת על ההיסטוריה הרפואית שלה, יבדוק ביסודיות את האנטומיה של החזה, יבחן עם המטופלת את רצונותיה וציפיותיה, יעמוד על הגורמים לבעיית החזה האסימטרי – ובהתאם ימליץ בפניה על הניתוח המתאים, בהתייחס למצבה הבריאותי. בכל מקרה, ההחלטה על טכניקת הניתוח המתאימה לתיקון חזה לא סימטרי, הכוללת את תכנון שלבי הניתוח, מתקבלת רק לאחר אבחון רפואי ושיחה של המנתח/ת עם המטופלת, שבה יוסברו למטופלת שלבי ההליך ותהליך ההחלמה.

באיזו הרדמה משתמשים בניתוח לתיקון חזה לא סימטרי?

הניתוח נערך בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית עם טשטוש.

מהו תהליך ההחלמה לאחר ניתוח לתיקון חזה לא סימטרי?

לאחר הניתוח לתיקון חזה לא סימטרי התופעות הרווחות הן נפיחות, חבורות ותחושת אי-נוחות באזור המנותח. הטיפול המומלץ כולל תרופות נוגדות כאב בהמלצת המנתח הפלסטי. במהלך תקופת ההחלמה יש ללבוש חזייה כירורגית תומכת, להימנע מפעילות מאומצת ומהרמת משאות כבדים. בנוסף, יש לבצע פגישות מעקב עם הרופא המנתח הפלסטי, בהתאם להנחיותיו.

ASTRA MEDICAL – ניתוח חזה לא סימטרי

אסטרה מדיקל הינה רשת מרפאות בתחום הרפואה האסתטית והכירורגיה הפלסטית, המאגדת קבוצת עילית של רופאים בכירים ומנתחים פלסטיים מומחים. רשת המרפאות מהווה את חוד החנית של עולם הכירורגיה הפלסטית בישראל, בזכות ניסיון רב שנים, איכות הצוות הרפואי והטמעת שיטות ניתוח וטכנולוגיות חדשניות.

באסטרה מדיקל מבוצעים כל סוגי הניתוחים הפלסטיים האסתטיים: ניתוחי חזה (הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה), מתיחת בטן, מתיחת פנים, מתיחת צוואר, שאיבת שומן, ניתוחי אוזניים, תיקוני אף, הגדלה ועיצוב של השפתיים, טיפול בקמטוטים בלחיים, מילוי שקעים מתחת לעיניים, הרמת גבות, טיפול בקמטים סביב העיניים, במצח וסביב הפה, טיפול בשקעים בסנטר והגדלת סנטר, יצירת קו לסת מודגש ועוד.

ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת אסטרה מדיקל, מבכירות המנתחים הפלסטיים בישראל, נמנית עם המנתחים הבודדים בארץ שצברו ניסיון ייחודי רב שנים בתחום הניתוחים לתיקון אסימטריה של החזה. המקצועיות והידע שלה, לצד הגישה הסבלנית והרגישה לכל מטופלת, מקנים לה מעמד יוצא דופן והפכו אותה במרוצת השנים לסמכות עליונה במקרים מאתגרים של תיקון אסימטריה של החזה. בנוסף לניסיונה וליכולותיה המקצועיות, עבור נשים רבות הבחירה במנתחת פלסטית עשויה להיות טבעית יותר – הן מסיבות דתיות או מתחושה נוחה יותר של המטופלת לחלוק הליך מורכב ורגיש כל כך עם אישה.
צרו קשר – ומומחי אסטרה מדיקל יעמדו לשירותכם כדי להבטיח לכם את מראה החזה המושלם.

מומחי ASTRA MEDICAL לתיקון חזה לא סימטרי

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×