אסטרה מדיקל מזמינה אותך לניתוח הגדלת חזה עם תוצאות טבעיות כל כך, שאף אחד לא יאמין שעברת ניתוח. ככה זה כשאת בוחרת במרכז הפלסטי המוביל בישראל.

ניתוח הגדלת חזה הינו הניתוח האסתטי השכיח ביותר בקרב נשים והשני בשכיחותו מבין כלל הניתוחים האסתטיים.

צוות המנתחים הפלסטיים במרכז לכירורגיה פלסטית, כולל את המומחים המובילים בישראל לניתוחי הגדלת חזה, כגון ד״ר ביאנקה רוזנברג-הגן, ד״ר רוית ינקו.

קהל היעד לניתוחי הגדלת חזה נחלק למספר קבוצות:

♦ הגדלת חזה עם שתל עגול או בולט – פופולרית בקרב נשים צעירות בעלות חזה קטן או לא מפותח מספיק, המעוניינות בתוספת נפח ועיצוב.

♦ הגדלת חזה עם שתל עגול ופרופיל בינוני – פופולרית בקרב נשים בעלות חזה מעוצב המעוניינות בתוספת נפח ובמראה טבעי.

♦ הגדלת חזה עם שתל אנטומי / הרמה פנימית – פופולרית בקרב נשים בעלות חזה שצנח והתרוקן לאחר לידה ותקופת הנקה. הגדלה והרמת חזה – פופולרית בקרב נשים שהשילו משקל משמעותי שבעקבותיו חלה התרוקנות וצניחה של החזה.

מטרת הניתוח

מטרת הניתוח להגדלת חזה היא להגדיל את החזה ולעצב ולהפוך אותו לסקסי ואסתטי יותר. היות ומבנה החזה שונה למדי מאישה לאישה, קיימת חשיבות רבה להתאמה אישית של סוג הניתוח, סוג השתלים וגודלם.

הרופאים המנתחים באסטרה מדיקל עורכים פגישות הכנה קפדניות לפני הניתוח, במהלכן מתרשם הרופא ממבנה גופה של המטופלת, מההיסטוריה הרפואית שלה ומציפיותיה לגבי תוצאות הניתוח.

לאחר היכרות עם המטופלת הכוללת התייחסות מקיפה להיבטים שונים הקשורים בניתוח, יכול הרופא המנתח לבחור את סוג הניתוח המתאים ביותר לגופה הייחודי של המטופלת.

אבחון, ייעוץ והתאמה לקראת ניתוח הגדלת חזה פגישת הייעוץ הראשונה

פגישת ייעו. לפני הגדלת חזה

פגישת הייעוץ הראשונה היא מרכיב קריטי והכרחי להצלחת התהליך. באסטרה מדיקל כל מטופלת נפגשת לשיחת יעוץ אישית ודיסקרטית עם הרופא או הרופאה המנתחים.

במהלך פגישת הייעוץ נלמד את מצבה הבריאותי של המטופלת, את ההיסטוריה הרפואית של ואת שאיפותיה. לאחר מספר מדידות של ממדי החזה ימליץ הרופא הפלסטי על סוג וגודל השתלים המתאימים.

בדיקות הכנה נדרשות לפני ניתוח הגדלת חזה

לקראת הניתוח המטופלת מתבקשת לבצע מספר בדיקות שתפקידן לוודא כי מצבה הבריאותי מאפשר את ביצוע הניתוח באופן בטוח. הבדיקות כוללות:

 • בדיקה ביוכימית בסיסית
 • ספירת דם
 • אק"ג
 • בדיקת תפקודי קרישה
 • אולטרה סאונד שדיים – מגיל 30 ומעלה
 • ממוגרפיה של השדיים – מגיל 40 ומעלה
 • צילום חזה מגיל 60 או מגיל 50 אם המטופלת מעשנת כבדה

שלב נוסף נוסף כחלק מההכנה לניתוח כולל פגישה מקדימה עם הרופא המרדים. פגישת טרום הרדמה מתקיימת במידה וישנם מצבים רפואיים המצדיקים זאת, או אם המטופלת מעוניינת בכך.

מידע מסכם לגבי ניתוח הגדלת חזה ותהליך ההחלמה

תהליך ההחלמה הדרגתי. על המטופלת להקפיד על שמירת ההנחיות הניתנות ע״י הרופא המנתח.

 • סוג ההרדמה: כללית
 • אורך הניתוח: כשעה לערך
 • אשפוז לילה: אין צורך
 • תקופת ההחלמה העיקרית: השבוע הראשון לאחר הניתוח
 • כאבים ואי נוחות: שלושה עד ארבעה ימים לאחר הניתוח
 • חזרה לעבודה: בין שבוע לעשרה ימים לאחר הניתוח
 • חזרה לספורט: בין חודש לחודשיים לאחר הניתוח

התנהלות בערב שלפני הניתוח

יש להתקלח ולהסתבן היטב בכל חלקי הגוף. מומלץ שלא ללבוש חזייה בלילה שלפני הניתוח. יש להסיר את כל התכשיטים לרבות צמידים, שרשראות, עגילים, פירסינג ועגילי טבור.

חלק מהמטופלות מדווחות על תחושת מתח וחרדה בלילה שלפני ניתוח הגדלת חזה –  זוהי הרגשה נורמלית לחלוטין. במידת הצורך ניתן לקחת כדור להפגת מתח והחרדה. חשוב להקפיד לישון שנת לילה מלאה ולהימנע מפעילות בשעות הערב המאוחרות.

חובה להקפיד על צום מלא זמן שיוגדר על ידי הרופא המנתח. על פי רוב מדובר בצום של 8 שעות לפני ניתוח בהרדמה כללית. ניתן לשתות נוזלים מימיים צלולים עד 4 שעות לפני הניתוח. במידה והמטופלת נוטלת תרופות קבועות בבוקר, יש ליידע על כך מראש את הרופא המנתח בפגישת הייעוץ או בפגישת ההכנה.

התאוששות לאחר ניתוח הגדלת חזה

התאוששות לאחר ניתוח הגדלת חזה

לאחר הניתוח שוהה המטופלת כשעה בחדר התאוששות ולאחר מכן מועברת לחדר אשפוז אישי לשהייה בת 4-6 שעות שלאחריהן היא משוחררת לביתה. עם השחרור מקבלת המטופלת הסבר בע"פ ובכתב המפרט את האופן בו עליה לנהוג לאחר הניתוח.

חמשת הימים הראשונים לאחר הניתוח מהווים את תקופת ההחלמה העיקרית, במהלכם צפויים מעט כאבים / אי נוחות ומוגבלות קלה בתפקוד היומיומי. בימים אלו תחושת הכאב תהיה גבוהה יותר והיא תפחת באופן הדרגתי עם התקדמות תהליך ההחלמה.

מומלץ להשתמש בנורופן / אדוויל / אדקס בהתאם להנחיות הרופא המנתח. יש לוודא שהחזיה יושבת היטב במקומה באופן סימטרי ואינה לוחצת על התפרים. ניתן להתקלח החל מהערב ביום שלאחר הניתוח. קו התפרים יכוסה בפלסטר הצמוד לעור.

ניתן להרטיבו אך אין לשפשף או לקלף את המדבקות. יש להקפיד ולייבש היטב את העור לאחר המקלחת ולהניח מיד אחר כך את חזיית הריפוי וההחלמה. חשוב לישון עם חזית ההחלמה ולהסירה רק לפני המקלחת. הפלסטרים מוסרים כשבועיים לאחר הניתוח. התפרים הפנימיים נמסים ואין צורך להסירם.

בשבוע השני חוזרת המטופלת באופן הדרגתי לפעילות מלאה. עיקר ההחלמה כבר מאחוריה, הכאבים פחתו באופן משמעותי וקיים דחף לחזור לשגרת היום.

ניתן לחזור לעבודה למרות עדיין תתכן תחושת מוגבלת עדינה בהנעת הידיים ובהרמת משאות כבדים. ייתכנו מדי פעם כאבים בתנוחות או במהלך פעילויות מסוימות. אלו יהיו איתותים מגופך שתפקידם להורות על מנוחה קלה.

במהלך החודשיים הראשונים שלאחר הניתוח המטופלת צריכה להקפיד ללבוש את חזיית הריפוי. השדיים יתרככו בהדרגה והשתלים יחלו להרגיש כחלק מהגוף. במידה ורמת הכאב תתגבר יש להאט מעט את קצב החזרה לשגרה. חשוב להאזין לגוף ולא לאמץ אותו יותר מדי.

הנחיות נוספות עליהן יש להקפיד בחודשים הראשונים לאחר ניתוח הגדלת חזה:

♦ מומלץ מאד שלא לישון על הבטן באופן כללי. במהלך החודשיים הראשונים שלאחר הניתוח מומלץ שלא לישון על הצד.

♦ אם יש הכרח לישון על הבטן מומלץ להניח כרית שמנה מתחת לבטן כדי למנוע מהחזה להימעך על המזרן

♦ אין לשזף את קו התפר בשנה וחצי הראשונות שלאחר הניתוח. ניתן להשתזף עם בגד ים המסתיר היטב את קו התפר.

♦ אין להיכנס לים, בריכה, ג'קוזי, מקווה או כל מאגר מים אחר בחודש הראשון שלאחר הניתוח.

♦ לא מומלץ ללבוש חזיות סטרפלס, היות והן מועכות את החזה, נשענות עליו ומפילות אותו.

♦ אין ללבוש חזיית פוש אפ בארבעת חודשים הראשונים שלאחר הניתוח.

♦ במהלך החודשיים ראשונים יש להקפיד ללבוש את חזיית החלמה.

♦ בחודשים השלישי והרביעי שלאחר הניתוח ניתן ללבוש חזיית קאפ רך ולאחר מכן ניתן להשתמש בכל סוגי החזיות.

♦ לא מומלץ להשתמש בגוזיות – הן אינן מחזיקות את החזה ורק מכסות אותו. חזיות השינה הטובות, הנוחות והמומלצות ביותר הן חזיות ההחלמה עליהן ימליץ הרופא המנתח.

מומלץ לישון איתן בכל לילה באדיקות, היות והן מיועדות לשמור על זקיפות החזה לאורך שנים ארוכות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *