שוק ההזרקות הולך ומתרחב למאות מיליארדים בשנה בכל העולם. עיקר ההזרקות הן הזרקות של חומרי מילוי לקמטים וחומרי מילוי ליצירת נפח. תוספת הזרקת בוטוקס מיועדת ליצור איזון טוב יותר ויותר אסטתי בין קבוצות שרירים בפנים אשר עם הגיל מייצרים פעילות יתר או חולשה מסוימת.

יצירת האיזון הזה משרתת מטרות אסטתיות ולכן דורשת הכרה מעמיקה של האנטומיה והבאלאנס בין השרירים השונים בפנים.

מה שלא יודעים זה שהבוטוקס נכנס לשימוש כמוצר רפואי אצל רופאי העיניים והנוירולוגים כדי לט-פל בחולשה של טיקים או התכווצויות לא רצוניות של שרירים בפנים. לטיפול בשרירים ספסטיים וכדומה. הרבה שימוש יש לבוטוקס בהזרקות למיגרנות. שימוש הזרקה לבתי השחי להזעת יתר. וכדומה

הזרקות בוטוקס

עם הגיל מעמיקים קמטי החשיבה במצח ובעיקר יש פעילות יתר של שרירי הפרוצרוס והקורוגטור אשר יוצרים מראה מאומץ וזעוף. הזרקה לשרירים אלו גם משווה מראה יותר רך ויפה וגם יוצרת הרמה מסוימת של הגבות שצנחו עקב חולשה של שריר הפרונטליס. כמות ואזורי ההזרקה הן נושא להערכה מדויקת של הרופא בעל הניסיון המירבי כדי להשיג תוצאה רצויה ולא מוגזמת!

ניתן להזריק בוטוקס גם במקרים של שיתוק של עצב הפציאליס. בדרך כלל אין הזרקה של בוטוקס לשרירי הפנים והפה אלא רק במקרים נדירים וזה חייב להעשות בזהירות מרבית כדי לא לפגוע בסימטריה.

חידוש גדול הזרקה לשרירי הצוואר במיקרים של טורציקוליס- תפיסת הצוואר בגלל התכווצות שרירים מצד אחד. הזרקה אסטתית היא לשריר הפלטיזמה המשפרת את הפסים והקפלים של הצוואר.

הזרקות הבוטוקס הן שוב דוגמה לשימושים רפואיים שהפכו לשימושים אסטתיים נרחבים של הבוטוקס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *