חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

העלמת קמטים

הזרקות מילוי קמטים

בעידן המודרני ניתן להשיב את מראה הנעורים מבלי לעבור תחת סכין המנתחים וללא הליך החלמה ארוך. תחום זה התקדם בצורה המרשימה ביותר בכירורגיה הפלסטית.

חומרי המילוי וההזרקה השתפרו לאין ערוך וכיום הם בעלי עמידות גבוהה יותר, טכניקות ההזרקה בשכבות השונות של הפנים מאפשרות ל”פסל” מחדש בצורה תלת מימדית את החלקים השונים של הפנים וזאת כדי להשיג מראה “טבעי” ולא מנותח.

מיומנות ההזרקה והבחירה של החומרים היא הגורם המשמעותי ביותר להשגת המראה טבעי שהינו גם המראה הנחשק ביותר.

חומרי המילוי נבדלים זה מזה במשך זמן עמידותם:

  •  חומרי מילוי קבועים
  •  חומרי מילוי סמי קבועים
  •  חומרי מילוי זמניים

חומרי מילוי קמטים סמי קבועים

ארטיקול, ספקטרה, ניופיל רדיאז

הפיתוי הגדול לקבלת תוצאות ארוכות טווח בסיכון נמוך הביא לפיתוח חומרי מילוי קמטים מסוג זה, קבועים למחצה, המורכבים מחומרים טבעיים נספגים כגון קולגן וחומצה היאלורונית, ומחומרים סינטטיים שאינם נספגים כגון כדורי פרספקס קטנים (מסוג בארטקול ופרורי פורקס ברדיאז) וחומצה לקטית.

המאמרים הראשונים שהציגו מקרים בודדים בהם היתה עדות לתופעות לוואי כתוצאה מהשימוש בחומרים אלו הפחיתה את התלהבות השימוש בהם.

חומרי מילוי קמטים זמניים

על-מנת לנקוט במשנה זהירות, מומלץ להשתמש רק בחומרים טבעיים המוכרים לגוף, כגון הקולגן, החומר הראשון שהופק מבקר וכעת מופק בהנדסה גנטית וחומצה היאלרונית, המהווה את אחד המרכיבים של רקמת החיבור בגוף האדם.

הטכנולוגיה מחפשת אחר האפשרות להפיק ולהשתמש בחומרים טבעיים, תוך ניסיון למצוא את הנוסחה למניעת פירוקם בגוף או לכל הפחות לגרום לפרוק איטי יותר. התחרות בין החברות השונות המשווקות חומרי מילוי זמניים היא בשני מישורים: בטיחות ועמידות לטווח ארוך.

בממוצע יישארו חומרים אלו לטווח של 6-16 חודשים. קצב הפרוק משתנה מאדם לאדם, אף בשימוש באותו החומר.

מילוי קמטים בחומצה היאלורונית

רסטילן מקורו בחומצה ההיאלרונית הקושרת אליה כמות גדולה של מים, מספקת לחות ומעניקה נפח לעור. לייצרן מספר מוצרים להתאמת חומר המילוי וסמיכותו למקום הרצוי:

רסטילן פרלן – חומר מילוי קמטים סמיך המיועד למילוי קמטים עמוקים בפנים (שקעים מתחת לעניים, קמטי הבעה משני צידי הפה) ולמילויי שפתיים.

רסטילן ליפ – מדגיש את תווי השפתיים ומקנה נפח מילוי קמטים עדין, רך וטבעי, מבלי לפגוע ביכולת התנועה באזור.

רסטילן ויטל – הזרקת לחות לשכבות העמוקות בעור, מקנה נפח ומאפשר מילוי קמטים, הצערה של העור באזור הפנים, כפות הידיים, הצוואר ואזור המחשוף.

רסטילן טאצ’ – חומר עדין מאוד המיועד לשיפור מרקם העור בקמטוטים דקים ועדינים באזור העיניים או השפה.

רסטילן סאב קיו – חומר המיועד להדגשת תווי פנים שאיבדו מנפחם כתוצאה מתהליך התבגרות העור ואובדן רקמות שומן, ע”י יצירת נפח באזור הסנטר והלחיים.

מקרולן – מתאים לשימוש במקרים של עיוותים הנובעים מחסרים גדולים ברקמות רכות, למילוי אזורים של הצטלקות וא-סימטריה לאחר שאיבת שומן, למילוי אזורים כגון שדיים, עכוזים ושוקיים ולתיקון חסרים בשלד.

חומר זה אינו מתאים לשימוש בפנים בגלל צמיגותו הרבה. הפרוצדורה דורשת הרדמה מקומית בלבד ויכולה להתבצע בחדר טיפולים. טווח פעילות החומר כשנתיים.

החיסרון: מקורו בחומצה היאלורונית – חומר טבעי שנמצא ברקמת החיבור, הנספג ונעלם באופן הדרגתי. תוך כשנתיים 50% מהנפח נספג ומופרש, בדומה למה שקורה ברקמת החיבור באופן טבעי. חזרה על ההזרקה היא הליך פשוט.

ג’ובאדרם – חומר נוסף שמקורו בחומצה ההיאלרונית, המתאים לטיפול בקמטים בפנים ובשפתיים. משפיע לששה עד 9 חודשים.

סטילאג’ – STILAGE

מוצרי סטילאג’ הינם חומרי מילוי שמשלבים בין מניטול – נוגד חימצון חומצה היאלורונית  .

בזכות האלסטיות הגבוהה המאופיינת עם המוצר, תוצאת הטיפול המתקבלת מעניקה מראה טבעי ביותר.

ישנן גרסאות שונות המותאמות לעומק וסוג הקמט:

סטילאג’ S – מילוי קמטים עדינים וקמטוטים

סטילאג’ M – מילוי של חריצים בינוניים שטחיים

סטילאג’ L – לקמטים יותר עמוקים ולנפח

סטילאג’ XL – להזרקה עמוקה ומראה מלא יותר בעצמות הלחיים וקו הלסת

סטילאג’ XXL – למילוי שקעים ונפחים גדולים

הערה חשובה:  בכל חומרי מילוי קמטים יש להשתמש במידה. ההזרקה חייבת להיות מדויקת על מנת לשמור על המראה הטבעי הלא מוגזם. עד לא מזמן הזרקת חומרי מילוי בוצעה רק ע”י מנתחים פלסטיים ומספר מצומצם של רופאי עור שהתמחו בתחום.

באופן מצער, כיום מתבצעות הזרקות גם ע”י רופאים מתחומים אחרים, כולל רופאי שיניים, אשר אינם מתמצאים בתופעות הזדקנות העור. הרופא המטפל חייב להכיר את אנטומיית הפנים ומבנה העור! טיפול לא מיומן יכול לגרום לנזקים כגון פנים בלתי סימטריות.

חומרי הזרקה ונפח מהמטופל להעלמת קמטים

הזרקת מילוי קמטים טסיות MYCELLS

פרוצדורה חדשנית שאינה מצריכה הרדמה או חדר ניתוח. שיטה זו עושה שימוש בתאים שמקורם במטופל עצמו ולכן בטוחה יחסית.

במסגרת הטיפול נשאב דם מוריד בזרוע, הטסיות מופרדות והנוזל מוזרק לפנים במסגרת 3-6 טיפולים.

לטענת החוקרים הזרקה זו תביא להתחדשות עור הפנים באמצעות יצירתה של רקמה חדשה.

אין עוררין על כך שאת צניחת העור בגוף ובפנים יוכלו לשפר עדיין רק פרוצדורות ניתוחיות.

עם זאת, מושקעים כיום משאבים רבים במחקר הבינלאומי לחיפוש אחר חומרים אידיאלים, בטוחים ועמידים, שיתמודדו עם בעיות הזדקנות העור מילוי קמטים ללא צורך בפרוצדורה ניתוחית.

הזרקות שומן להעלמת קמטים

תחום חדש יחסית, הנחקר עדיין במחקר קליני נרחב, וביסודו הזרקות חומרים הנלקחים מגופו של המטופל. הזרקות שומן מילוי קמטים היו ידועות כבר מתחילת המאה, אשר פותחו יותר ע”י קולמן וחבריו.

לפרוצדורה זו יתרון מכיוון שהיא אינה כרוכה בסיבוכים ובתופעות לוואי, אך חסרונותיה רבים: נטילת השומן מהגוף כואבת ומצריכה חדר ניתוח והרדמה מקומית או מלאה.

חיסרון בולט נוסף הוא בספיגה של השומן: 30%-70% מחומר מילוי הקמטים נספג במהירות ושאר החומר באיטיות, עובדה הניכרת במראה.

הזרקות שומן ותאי גזע להעלמת קמטים

תחום חדש ומבטיח אך עדיין חדשני מדי, המיועד למילוי בפנים, בעיקר בחסרים ושקעים בגוף מילוי קמטים, בשחזור שדיים ובתיקון פגמים.

הזרקת שומן ותאי גזע, כמו הזרקת שומן, היא פרוצדורה המבוצעות בתנאים סטריליים של חדר ניתוח ובהרדמה מקומית, עם או בלי טשטוש.

הזרקות – תמונות לפני ואחרי

הזרקות – וידיאו

מתי נכון לבצע הזרקות מילוי, ומתי מתיחת פנים?

אסטרה מדיקל- רפואה פלסטית בכירה

מאמרים בנושא אסטתיקה

פילינג פנול או פילינג עמוק, הוא טיפול הפילינג האיכותי ביותר לקילוף והתחדשות עור הפנים

פילינג פנול

פילינג פנול או פילינג עמוק, הוא טיפול הפילינג האיכותי ביותר לקילוף והתחדשות עור הפנים. הטיפול מבוצע באמצעות מריחת תמיסה ייחודית

קרא עוד »

מיקרונידלינג

מהו מיקרונידלינג? מיקרונידלינג (Microneedling) הוא טיפול אסתטי שאינו פולשני, שמטרתו להמריץ את העור לייצר כמות מוגברת של קולגן ורקמות עור

קרא עוד »

מתיחת פנים

שאיפה להראות יותר רעננים וצעירים מלווה אותנו כאשר נתקדם עם הגיל. נרצה כמובן להשיג תוצאות יפות ללא הסטיגמה של “מראה מנותח”. וגם יש שאיפה של השגה של מקסימום תוצאות במינימום התערבות.

קרא עוד »
הגדלת חזה במגוון שיטות • ASTRA MEDICAL

הגדלת שדיים

זהו הניתוח הכי שכיח בכירורגיה פלסטית והעליה בכמות הנתוחים האלו בשנה שעברה עברה את ה50%. זה לא בכדי, הניתוח הזה נותן הרגשה נשית ומושכת וביטחון עצמי.
בניתוח הזה שהוא ניתוח מאוד פופולארי צריך לקבל תוצאות חוזרות מושלמות עי טכניקה מאוד מדויקת.

קרא עוד »
הגדלת חזה ללא שתל למראה טבעי לגמרי • אסטרה מדיקל

הגדלת חזה ללא שתל

יותר ויותר נשים מעונינות בהגדלת חזה אך חוששות מהכנסת שתלים.יש בשורה! ניתן להגדיך שדיים ללא שתל, ע”י הזרקות שומן הנלקחות מהמטופלת עצמה בהליך פשוט. הטכניקה של הזרקת שומן מאפשרת מילוי נפחים בגוף וכוללת גם עיצוב החזה וגם הגדלה.

קרא עוד »

הרמת חזה ללא שתל/ים

בעבר הרמת חזה דרשה ברוב המקרים הכנסת שתל לחזה על מנת לייצבו. עם השנים הבינו כי ניתן לעשות הרמת חזה ללא שתלים, למעשה בניתוח אוספים מקסימום מרקמת השד שנמצאת בתוך מעטפת עורית הדוקה ומהנפח הפנימי מעצבים למראה אסתטי.

קרא עוד »

הרמת פנים – face lifting

הפנים הם כרטיס הביקור שלנו, שאנו צעירים הפנים מתוחות ויפות אבל עם השנים אנו מרגישים כי מראה הפנים עייף, העור שהיה מתוח מתחיל לגלות סימני של נפילות ושקעים. זה טבעי אבל לנו קשה לקבל את זה. מראה עייף של הפנים, הוא לא מחמיא ויש מה לעשות עם זה. הרמת פנים היא הפתרון הקל למראה צעיר של הפנים.

למה זה קורה?
תאי העור של הפנים מאבדים מגמישותם, מה שמביא לשכבה העמוקה של העור לאבד מנפחה, גורם לנפילות בצידי הפה, לעיניים שקועות ולנסיגת הסנטר. גם השרירים בפנים נרפים מה שגורם לקמטים במצח, בצידי העיניים וליד הפה. העור מאבד מגמישותו והופך להיות רפוי, לצד אלו מופיעים פגמי שמש.

קרא עוד »

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×