חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

החלמה מניתוח מתיחת בטן היקפית

מתיחת בטן היקפית היא ניתוח הכולל לא רק מתיחת בטן, אלא גם עיצוב של כל החלק האמצעי והתחתון של הגוף מסביב. מתיחת בטן היקפית מייצרת מתיחה משמעותית מאד ומהווה השלמה לתהליך ירידה במשקל או לאחר תום תקופת הריונות.

הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה ונמשך בין שעתיים לארבע שעות, בהתאם לנתונים הייחודיים של המטופל. מתיחת בטן היקפית מתחילה בשכיבה על הבטן ושאיבת שומן ועודפים בחלק העליון של הגב. את החתכים מבצעים לפי סימנים מתוכננים בקפידה מראש. בגב משאירים מעט רקמת שומן אחורית כדי שנוכל להגדיל את העכוזים ולתת להם מראה מורם ומלא. לאחר מכן הופכים את המטופל, כדי לבצע מתיחת בטן מלאה תוך הוצאת עודפי עור ושומן ויצירת טבור חדש.

מה קורה מיד אחרי ניתוח מתיחת בטן היקפית?

מתיחת בטן היקפית מבוצעת כאמור בהרדמה מלאה, בסיומה מועבר המטופל למחלקת התאוששות, בה יתעוררו באופן הדרגתי בליווי של השגחה צמודה. על פי רוב המטופלים נשארים במחלקה לאשפוז של לילה אחד לצורך מעקב, המוקדש למנוחה והתאוששות. לאחר השחרור הביתה, על המטופל להיות במצב של מנוחה למשך כשבועיים.

האם קיימות מגבלות על המנותחים לאחר מתיחת בטן היקפית?

מתיחת בטן היקפית מצריכה חבישה רכה, חגורת בטן או מחוך, כדי להבטיח תוצאות איכותיות ושיפור מיטבי במראה של האזור המנותח. לעיתים משאירים נקזים לאחר הניתוח למשך מספר ימים, במטרה לסייע לגוף בניקוז הנוזלים המיותרים וכדי למנוע בצקות.

כדי לתמוך בתהליך ההחלמה, אנו ממליצים לחזור ולהתהלך תוך פרק זמן קצר לאחר הניתוח. אנחנו לא רוצים שיופעל לחץ מיותר על הבטן המנותחת, ולכן ההליכה צריכה להיות כפופה מעט, אך לא מדי. בזמן המנוחה נבקש שהברכיים יהיו מקופלות, תוך שימוש בכרית מתחת לברכיים.

בזמן מנוחה המטופל לא אמור להרגיש בכאבים. במידה וישנם כאבים תוך כדי הליכה, ניתן להשתמש במשככי כאבים.

חזרה לשגרה לאחר מתיחת בטן היקפית

ניתן להתקלח כמה ימים לאחר הניתוח. נהיגה במכונית מומלצת לאחר שבוע, כמו גם פעולות קלות שאינן מצריכות מאמץ גופני. פעילות ספורטיבית ניתן לחזור ולבצע כחודש לאחר הניתוח.

תופעות לוואי נפוצות בעקבות ניתוח מתיחת בטן

הסיבוכים העיקריים לאחר ניתוח מתיחת בטן קשורים לאספקת הדם למתלים (העור שנמתח). במטרה למנוע סיבוכים כאלה, קיימת חשיבות רבה לתכנון מדויק של הניתוח מבעוד מועד, ולבחירה בטכניקת הביצוע הנכונה. בנוסף, מעשנים חייבים להפסיק לעשן לפני הניתוח ולהיות במעקב צמוד של הרופא המנתח.

בנוסף למצוין לעיל, ישנם סיכונים המאפיינים כמעט כל הליך ניתוחי בסדר גודל כזה, המדגישים את החשיבות שבבחירת מנתח פלסטי מיומן ובעל ניסיון:

  • זיהומים, דימומים או כאבים
  • קרישי דם או פקקת ורידים
  • חוסר סימטריה
  • החלמה איטית של החתכים או צלקות רחבות, מעובות, רגישות, או לא מחמיאות

כיצד מטפלים בצלקות לאחר ניתוח מתיחת בטן?

הצלקות שנותרות לאחר ניתוחי מתיחת בטן משמעותיות יותר בהשוואה לניתוחים אסתטיים אחרים, במיוחד אם קיימות בעיות בריפוי הנובעות ממתח על שולי החתך או מבעיות של זיהום ואספקת דם. כדי לטפל היטב בצלקות, ישנה חשיבות עליונה לאמצעים שישפרו הצלקות כמו שמנים מומלצים ועיסויים, יריעות סיליקון ומדבקות מיוחדות אשר יבהירו את הצלקות תוך פרק זמן של שנה לערך. נשים כהות עור בעלות נטיה לפיגמנטציה בצלקות, יכולות לעבור טיפולי לייזר ייעודי.

צוות המנתחים הפלסטיים של ASTRA MEDICAL, בראשותה של ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מהמנתחים הפלסטיים הטובים והמנוסים בישראל, עומד לשירותכם בכל שאלה בנושא ניתוחים למתיחת בטן. אתם מוזמנים להתקשר אלינו: 073-3744143, להשאיר פרטים בעמוד זה ולקרוא עוד על מתיחת בטן.

מומחי ASTRA MEDICAL לניתוח מתיחת בטן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×