חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כל מה שרציתן לדעת על הקטנת חזה

בדרך לאיכות חיים טובה יותר ולביטחון עצמי רב יותר – עוברים דרך ניתוח פלסטי להקטנת החזה. למי מתאים ניתוח הקטנת חזה, מה יתרונותיו ואיך מוצאים את המנתח הפלסטי המתאים ביותר לחזה קטן עם מראה טבעי?

חזה גדול נתפס פעמים רבות כחלום של נשים רבות (כמו כריסטינה אגילרה, סלמה הייק, סופיה ורגרה, ביונסה, ריהאנה, קים קרדשיאן ועוד) אבל לצד סמל הנשיות המובהק הזה, נושא עימו גם בעיות לא מעטות, כמו כאבי גב, צוואר וכתפיים כרוניים, לצד בעיות בריאות נלוות כמו עקמת גב, קושי בנשימה, גירוי עור ופטריות בחלק התחתון הפנימי של השדיים, הזעת-יתר באזור החזה ועוד. זאת לצד נראות המושכת תשומת לב, קשיים במציאת בגדים מתאימים, בעיות נראות הגורמות לדימוי גוף נמוך ותחושת ערך עצמי ירוד, בעיות בפעילות ספורטיבית ועוד.

נשים רבות משתפות כי “השדיים שלי כבדים, הגב שלי כאב ולא יכולתי ללבוש חולצות חמודות קטנות בלי להשתמש בחזייה תומכת” ושניתוח הקטנת חזה החזיר להן את שמחת החיים.

היות וההשפעה של חזה גדול מדי יכולה להיות משמעותית ביותר ברמה הבריאותית ופסיכולוגית, הרי שניתוח להקטנת החזה הוא אפשרות מצוינת לשיפור איכות החיים. למעשה, הניתוח שנועד להקטין חזה גדול מדי הפך עם השנים גם לאמצעי אסתטי המסייע לנשים לעמוד בסטנדרטים מקובלים של יופי נשי.

כל מה שרציתן לדעת על הקטנת חזה
ניתוח הקטנת חזה הפך עם השנים לאמצעי אסתטי המסייע לנשים לעמוד בסטנדרטים מקובלים של יופי נשי

מהו ניתוח להקטנת חזה?

ניתוח הקטנת חזה, הידוע גם בשם “ממופלסטיקה”, נועד להקטין את השדיים כדי להשיג פרופורציות גוף נכונות יותר. בניתוח, שנעשה בהרדמה כללית, המנתח הפלסטי יבצע חתך מהעטרה של השד ועד לחלקו התחתון, ולעיתים גם חתך רוחבי בקפל שתחת השד. לאחר הסרת עודפי שומן, רקמות, בלוטות ועור – המנתח הפלסטי יתקן את גבעת השד, ימקם את הפטמה מחדש ויעטוף את השד בעור בצורה טבעית וסימטרית.

המנתח הפלסטי משתמש בתפרים הנמסים בתוך כחודש מהניתוח, כשהאזור המצולק חבוש. על המנותחת להקפיד על לבישת חזיית ספורט כדי להבטיח את קיבוע השדיים וכדי למנוע בצקות. בדרך כלל במהלך הניתוח יכניס המנתח הפלסטי נקזים כדי לאפשר הוצאת הפרשות מהשד. נקזים אלו יוסרו עם השחרור מבית החולים באותו היום או במועד מאוחר יותר בהתאם לצורך. במהלך ניתוח להקטנת חזה, לפני סגירת החתכים תבוצע הרדמה מקומית כדי לגרום לשיכוך הכאבים.

מה השיקולים שיש לקחת בחשבון לפני ניתוח הקטנת חזה?

תופעות לוואי: למרות שהניתוח יכול להקטין באופן משמעותי את השדיים ולהקל על אי-נוחות פיזית ורגשית, הרי שהצלקות ושינויים בתחושת השד הם תופעות לוואי שכיחות. כך גם אחרי הניתוח יכולה להיות רגישות גדולה יותר באזור התפרים והפטמות. עובדה חשובה שיש לקחת בחשבון לפני החלטה על ביצוע הניתוח: חלק מהנשים המנותחות לא תהיינה מסוגלות להניק לאחר הניתוח להקטנת חזה.

סיכונים כירורגיים: כמו בכל ניתוח, גם במקרה של הקטנת חזה יש אפשרות לדימום, זיהום ותגובות שליליות להרדמה. בנוסף, ייתכנו שינויים בתחושת השד, צלקות ואסימטריה.

מה כוללת התייעצות עם מנתח פלסטי מומחה לפני ניתוח להקטנת חזה?

כאמור, ניתוח הקטנת החזה דורש בדיקה מדוקדקת על ידי מנתח פלסטי מומחה הכוללת את מבנה השדיים, סוג העור, היקף הפחתת הרקמות כדי להגיע למראה טבעי וסימטרי של החזה ועוד. לפיכך, לפני הניתוח הפלסטי יש להיוועץ עם רופא מומחה מקצועי מנוסה בניתוחי הקטנת חזה כדי שיבין מהן הציפיות של הפציינטית, ויבחן האם הציפיות הללו תואמות את מבנה גופה ואת מצבה הבריאותי. בהתאם לכך, המנתח הפלסטי ימליץ על הטכניקה הניתוחית המתאימה ביותר לאותה אישה, ויאפשר לה הדמיה של מראה החזה לאחר הניתוח. המנתח הפלסטי ילווה אותה גם במהלך ההחלמה והביקורות בהמשך לאחר הניתוח הפלסטי. התייעצות עם המנתח הפלסטי שלך תספק למטופלת תובנות לגבי התוצאות הצפויות והסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בניתוח הקטנת חזה, זאת כדי שתוכל לקבל החלטות מושכלות ביחס להליך.

נשים רבות משתפות כי ניתוח הקטנת חזה החזיר להן את שמחת החיים

מה הוא תהליך החלמה מניתוח הקטנת חזה?

במהלך שבועות אחדים לאחר ניתוח הקטנת החזה המנותחת תקבל משככי כאבים. הנפיחויות, שטפי דם והבצקת ייעלמו בהדרגה, יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת ולהקפיד על מנוחה ככל האפשר. ביצוע הוראות הטיפול לאחר הניתוח להקטנת חזה שניתנו על ידי המנתח הפלסטי חיוני לקידום ריפוי תקין ולמזעור סיבוכים. משך ההחלמה משתנה מאישה לאישה. המראה החדש של החזה יושג לאחר כמה שבועות.

ניתוח הקטנת חזה: שאלות ותשובות

מה כוללת ההכנה לניתוח הקטנת חזה?

בדיקות דם, אולטרסאונד שדיים. בקרב נשים מעל גיל 40: בדיקת אק”ג וממוגרפיה. בקרב נשים מעל גיל 50: גם צילום חזה (נכון גם לנשים מעשנות מתחת לגיל זה). לפני הניתוח להקטנת חזה, יש להיות בצום מוחלט (כולל שתיית מים) של 6 שעות. מי שמעשנת – עליה להפסיק את העישון כחודש לפני הניתוח להקטנת חזה כדי להבטיח החלמה מיטבית.

כמה זמן נמשך הניתוח להקטנת חזה?

ניתוח להקטנת חזה נמשך בין 3- 3.5 שעות והוא מבוצע בהרדמה מלאה. לאחר סיום הניתוח תועברי לחדר התאוששות, למעקב על ידי צוות רפואי אחר המדדים הרפואיים שלך. לאחר ההתאוששות שלך ובדיקת המנתח הפלסטי תוכלי להשתחרר לביתך.

האם ניתוח הקטנת חזה כרוך בכאבים?

הניתוח עצמו נערך בהרדמה מלאה, לאחר הניתוח להקטנת חזה, תקלי מרשם לכדורים משככי כאבים, שתוכלי ליטול בעת הצורך.

כמה זמן נמשך תהליך ההתאוששות וההחלמה מניתוח להקטנת חזה?

המנותחת נשארת לאחר הניתוח להקטנת חזה בחדר התאוששות במשך כמה שעות. בדרך כלל הנקזים לשחרור נוזלים יוסרו על ידי המנתח הפלסטי, לפני שחרורה מהמרפאה. המטופלת תקבל הנחיות מדויקות לגבי הטיפול העצמי בבית והביקורות הבאות אצל המנתח הפלסטי. לאחר הניתוח להקטנת החזה המנותחת עשויה לחוש נפיחות, מוגבלות בטווח תנועת הידיים וכאבים – אלה יחלפו לאחר שבועות אחדים. יומיים לאחר הניתוח ניתן להתקלח, ללא פעילות גופנית. על המטופלת ללבוש לאחר הניתוח הפלסטי חזייה רפואית תומכת כדי לתמוך בחזה. יש להימנע מעבודה במשך כ-10 ימים. יש להימנע מנשיאת משאות כבדים (כולל תינוקות) למשך חודש. יש ליטול אנטיביוטיקה במשך חמישה ימים.
לאחר הניתוח המטופלת תגיע לביקורת אצל המנתח הפלסטי בארבעה מועדים – לאחר יומיים, שבוע, שבועיים ו-3 חודשים. זמן ההחלמה המלא של צלקות הניתוח להקטנת חזה הוא כשנה.

מאיזה גיל ניתן לעבור ניתוח הקטנת חזה?

ניתן לעבור ניתוח להקטנת החזה בדרך כלל מגיל 18, או עוד קודם לכן בהסכמת ההורים ולאחר שהחזה סיים לצמוח (בגיל 17-16.5).

למי ניתוח הקטנת חזה אינו מומלץ?

ניתוח הקטנת חזה אינו מיועד לנשים מעשנות, לסובלות מסוכרת או מבעיות לב וכן לבעלות עודף משקל קיצוני.

כיצד מוצאים מנתח מתאים לניתוח הקטנת חזה?

ניתוח הקטנת חזה דורש מיומנות מקצועית ניסיון רב וידע נרחב בניתוחים פלסטיים של החזה. המרכז הרפואי Astra Medical – עם ניסיון של 30 שנים בכירורגיה פלסטית בכירה – בנה לעצמו מוניטין בזכות הרופאים המקצועיים והטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות שבהן הוא עושה שימוש. צוות הרופאים המנתחים הפלסטיים במרכז “אסטרה מדיקל” מיישם את חזון האיכות והאמינות ללא פשרות, השקיפות המלאה והליווי הצמוד של המטופלים על ידי המנתחים וצוות המרפאה לאורך כל ההליך הניתוחי בהקטנת חזה ולאחריו.
כיום מפעילה “אסטרה מדיקל” שתי מרפאות לרפואה אסתטית וכירורגיה פלסטית המשמשים בית לקבוצת עילית של רופאים בכירים ומנתחים פלסטיים מומחים – חוד החנית של עולם הכירורגיה הפלסטית בישראל.
בין היתר ניתן לבצע באסטרה מדיקל, ניתוחי הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, מתיחת פנים, מתיחת בטן, שאיבת שומן, הזרקות שומן, ניתוח אף, גניקומסטיה (הקטנת שדיים לגברים), ניתוחי אוזניים, ניתוחי עפעפיים; טיפולים בהזעת-יתר, הזרקת חומצה היאלורונית, העלמת צלקות, העלמת קמטים, טיפולי פיגמנטציה, טיפולים ביובש בנרתיק, טיפול בבריחת שתן, הסרת נגעים, ועוד.

לפרטים, ייעוץ מקצועי וקביעת תור:
סניף תל אביב – הברזל 19, רמת החייל
סניף ירושלים – דרך חברון 101 (בית הנציב)
טל’: 073-3744143

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×