חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניתוח הקטנת חזה לגבר

הסוף לתסכול ולבושה

חזה נשי (גניקומסטיה) הינה בעיה רווחת שגברים לא אוהבים להודות בה ולדבר עליה. גניקומסטיה עלולה לגרום לגברים לדימוי עצמי נמוך, היעדר ביטחון, בושה ללכת ללא חולצה ותחושת היעדר גבריות. אפשר לפתור זאת בקלות באמצעות הכירורגיה הפלסטית, אשר נחלצת לעזרת הגברים בניתוח פשוט. קבלו את המדריך להקטנת חזה לגבר.

ניתוח הקטנת חזה לגבר

אחד מדימויי הגוף הבולטים ביותר בכל החברות בעולם הוא מאז ומתמיד הגבר השרירי-מוצק – בעיקר בפלג הגוף העליון. מפסלי יוון העתיקה ועד לתרבות פיתוח הגוף בימינו (שלא לדבר על אופנת ניפוח השרירים) – דימוי הגוף הגברי הזה הוא חלק בלתי נפרד מהתרבות ומהספורט. למעשה, המרכיב המרכזי בדימוי הגוף הגברי, בין אם אצל סטרייטים או גייז, הוא מראה החזה השרירי, ומתחתיו כמובן הקוביות.

משחר ההיסטוריה וגם במהלכה, השרירים הללו סימנו כוח פיזי, עוצמה, ביטחון עצמי, מובילות חברתית, מנהיגות ועוד. כיום הם ממשיכים לסמל בדיוק אותן תכונות, כשהיעדרם עלול להשפיע על ההערכה העצמית ואיכות החיים של הגברים. לא מפתיע, אם כן, כי בסקר שנערך לאחרונה באנגליה בין בני 18-8 הסתבר כי כבר בגילים הללו יש תפיסה ברורה לגבי השאלה מהו גוף גברי מושלם. לצורך השגתו הם מוכנים לעבוד קשה במכוני כושר, לדבוק בדיאטה מתאימה ועוד.

הרי בשורה התחתונה – גוף “גברי” לא רק מרתיע גברים אחרים, אלא לפני הכל אמור למשוך נשים. דאגה אחת כזו שמשפיעה על גברים, אך לעתים קרובות מתעלמים ממנה, היא מה שמכונה גניקומסטיה, ובעברית פשוטה – צמיחת שדיים אצל גברים. כדי להתמודד איתה ניתן להיעזר בניתוח הקטנת חזה לגבר.

מהי גניקומסטיה?

הפירוש המילולי של גניקומסטיה הוא חזה נשי אצל גבר, או בפי העם “ציצי לגבר” – תופעה ששכיחה מאוד בגיל ההתבגרות (עד 30% מהילדים והנערים), ובמקרים רבים חולפת מעצמה בסיום תהליך ההתבגרות. עם זאת, לעיתים נשארת רקמה רכה המצריכה טיפול ניתוחי. תופעה זו שכיחה גם בסביבות גיל 50, עקב שינויים במצב ההורמונלי של הגברים. התופעה יכולה להיגרם גם בשל גנטיקה, עודף שומן ותרופות מסוימות או מצבים רפואיים. לעיתים צמיחה עודפת של רקמת השד היא עקב עודף של הורמון האסטרוגן או הפרולקטין. חשוב מאוד לכן לבדוק את הסיבה לגניקומסטיה, במיוחד אם היא חד צדדית.

גברים עם גניקומסטיה חווים לעיתים קרובות תחושות של מבוכה ובעיה חברתית עקב הופעת רקמת שד עודפת. עקב כך הם עשויים להימנע מפעילויות מסוימות כגון שחייה, הליכה בפומבי ללא חולצה לבישת בגדים מתאימים, או הימנעות מקשר זוגי ואינטימי, מה שעלול להשפיע על הביטחון העצמי ועל איכות חייהם.

ניתוח להקטנת החזה בקרב גברים גניקומסטיה הוא הליך אסתטי שנועד להפחית את גודל ובולטות השדיים של הגבר. במהלך הניתוח הפלסטי המנתח הפלסטי מסיר את עודפי רקמת שד, כאשר במקרים מסוימים מבוצעת שאיבת שומן כדי לחטב מתאר חזה מוצק ו”גברי” יותר. לא בכל המקרים של גניקומסטיה נדרשת התערבות כירורגית, אבל עבור גברים רבים הדבר מייצג פתרון לבעיות דימוי הגוף שלהם.

הקטנת חזה לגבר – לפני ואחרי (אילוסטרציה)

מהם היתרונותיו של ניתוח הקטנת חזה לגבר?

פרט לשיפור האסתטי במראהו של הגבר יש לניתוח הקטנת חזה לגבר יתרונות נוספים:

הערכה עצמית משופרת: אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של ניתוח הקטנת חזה לגבר הוא החזרת הביטחון העצמי והדימוי העצמי החיובי. על ידי השגת מראה חזה גברי יותר גברים יכולים להרגיש בנוח יותר עם גופם, דבר שמוביל גם לשיפור תחושת הרווחה הכללית שלהם.

איכות חיים משופרת: גניקומסטיה יכולה להשפיע על היבטים שונים בחיי היומיום, החל מבחירת לבוש ועד למערכות יחסים זוגית ואינטימיות. ניתוח הקטנת חזה לגבר יכול לצמצם או לחסל חששות אלה ולאפשר לאנשים לעסוק באופן מלא יותר בפעילויות חברתיות, בספורט ובאינטראקציות אינטימיות ללא תחושת אי-נוחות.

אפשרות אבחון של מצבים בריאותיים נדירים: כאמור במקרים מסוימים גניקומסטיה דו צדדית ובמיוחד חד צדדית היא סממן ראשון לגידולים שפירים או ממאירים ביותרת המוח או בשד עצמו. התייעצות עם כירורג שד במצבים אלו מומלצים רפואית.

רווחה פסיכולוגית: כאמור, גניקומסטיה עלולה לגרום לתחושות חרדה, דיכאון חוסר שביעות רצון מהגוף עד כדי השקעה מוגזמת של המחשבות והפעילויות בנושא זה). מכאן שניתוח הקטנת חזה לגבר יכול לפתור את הבעיה הפסיכולוגית, ותורם לרווחה נפשית ולדימוי גוף חיובי.

מה כולל הייעוץ הרפואי לפני ניתוח הקטנת חזה לגבר?

ההחלטה לעבור ניתוח הקטנת חזה לגבר היא אישית מאוד ולעיתים קדמו לה שנים של תסכול וספק עצמי. המסע מתחיל בדרך כלל בהתייעצות עם מנתח פלסטי מוסמך המתמחה בניתוחי גניקומסטיה. במהלך ייעוץ רפואי זה המנתח הפלסטי עורך אנמנזה רפואית ולוקח מידע על ההיסטוריה הרפואית של המטופל, עורך בדיקה גופנית לומד על הציפיות והחששות של המטופל, מציג בפניו את האפשרויות הניתוחיות שונות ובונה עבורו תכנית טיפול אישית המותאמת למטרותיו ולאנטומיה שלו. לעיתים המנתח הפלסטי יבקש לבצע בדיקה הורמונלית כדי לוודא האם הצמיחה העודפת ברקמת השד היא בשל עודף אסטרוגן. כמו כן המנתח הפלסטי יבחן האם המטופל לוקח תרופות שיכולות לגרום לתופעה. במקרים של גידול בשד, המנתח הפלסטי יפנה את המטופל לכירורג פלסטי או כללי, כדי לברר את הנושא ולהחליט האם יש צורך בניתוח מתאים.

מה כולל הניתוח להקטנת חזה לגבר?

ההליך הניתוחי להקטנת חזה לגבר מבוצע בדרך כלל בהרדמה בהרדמה כללית, על פי המקרה, החלטת המנתח הפלסטי ורצונו של המטופל. בניתוח מבוצעת ראשית שאיבת שומן, ולאחר מכן מוציאים את רקמת השד שנשלחת לבדיקה. בתום הניתוח המטופל עובר לחדר התאוששות שם הצוות הרפואי משגיח עליו עד שמתאושש. במהלך היום המנתח הפלסטי בודק את המטופל ומאשר את השחרור לביתו.

מהם שלבי תהליך החלמה בניתוח להקטנת חזה לגבר?

בהתאם לגניקומסטיה ולניתוח שבוצע, ההחלמה יכולה להיות כרוכה באי-נוחות זמנית, נפיחות וחבורות, שבהן ניתן לטפל באמצעות משככי כאבים בהתאם להנחיות המנתח הפלסטי ובגדים תומכים (וסט מיוחד). המטופל מתבקש לשמור על מנוחה לאחר הניתוח להקטנת חזה לגבר וייאסר עליו להרים משאות כבדים במשך חודש. המקום המנותח נחבש בחבישה לוחצת בצורת חגורת גב, כדי למנוע הצטברות נוזלים ולסייע להורדת הנפיחות מהר יותר. המטופל יקבל אנטיביוטיקה למניעת זיהומים ויוגבל בפעילות ספורטיבית, בעיקר של הזרועות. לאחר פרק זמן קצר- בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי המטופל יגיע למעקב רפואי אצלו.

כיצד מוצאים את המנתחים הפלסטיים הטובים ביותר לניתוח הקטנת חזה לגבר?

קבוצת Astra Medical מאגדת קבוצת עילית של רופאים בכירים ומנתחים פלסטיים מומחים. כרשת המהווה את חוד החנית של עולם הכירורגיה הפלסטית בישראל, כשמאחוריה 30 שנות ניסיון, היא מציעה את הטיפול הטוב ביותר לכל מטופל ולכל סוג של בעיה: ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים, אסתטיקה וגינאלית, הסרת נגעים, ועוד.

לנבחרת המנתחים של אסטרה מדיקל ניסיון עשיר ומגוון בתחום ניתוחי החזה ובהקטנת חזה ובמיוחד בניתוח הקטנת חזה לגבר. הם ילוו את המטופל לאורך כל תהליך הקטנת החזה לגבר – משלב הייעוץ הרפואי המקדים, דרך יום הניתוח, המשך לאורך תהליך ההתאוששות וההחלמה, וכמובן – בחיים החדשים עם החזה המשופר.

במהלך פגישת הייעוץ הרפואית עם המנתח הפלסטי יכיר את מבנה גופו של המטופל וההיסטוריה הרפואית שלו, יבחן מהן ציפיותיו מהניתוח, מה עברו הרפואי, ויציג בפניו את הטכניקה המתאימה לו ואת מהלך הניתוח להקטנת חזה. הקשבה, מחויבות מקצועית, יחס אישי ומקצוענות חסרת פשרות מעניקים למטופלי אסטרה מדיקל תחושת ביטחון מלאה.

הקליניקות הרפואיות של אסטרה מדיקל ממוקמות באתרים מרכזיים, עם חדרי המתנה מרווחים ונעימים, התואמים את הגישה האישית העוטפת של הצוות הרפואי.

לפרטים ולייעוץ: 073-3744143

  • סניף תל אביב: רמת החייל, רח’ הברזל 19
  • סניף ירושלים: דרך חברון 101, בית הנציב

מומחי ASTRA MEDICAL להקטנת חזה לגברים

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×