כאשר מחליטים לעבור ניתוח הגדלת חזה חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים שיכולים להשפיע משמעותית על התוצאה, ביניהם, מטרת הניתוח, גודל השתלים והאופן בו ממקמים את השתלים (מתחת או מעל השריר). מלבד גורמים חיוניים אלה, ישנו פרמטר נוסף ומהותי הקשור לצורת השד. אילו צורות קיימות, איך בוחרים את צורת השד הנכונה ומי קובע את הצורה בסופו של דבר? המומחים של המרכז לכירורגיה פלסטית כאן כדי להבהיר את התמונה.

מה קדם למה: צורה או גודל?

נשים המחליטות לעבור ניתוח הגדלת חזה מתמקדות בדרך כלל בגודל השד ולא מתייחסות לצורה. לאחר פגישה במרפאה, הן מבינות שיצטרכו להתמודד עם עוד החלטה. ההמלצה הגורפת היא לבחור בצורה של שתל אשר תקנה למטופלת חזה בעל מראה טבעי ככל האפשר. היצע הצורות של השתלים נחלק בעיקר לשתי צורות עיקריות: שתל עגול ושתל אנטומי. הבחירה צריכה להתבסס על פוטנציאל התוצאה הסופית בהתאם לנתוני הפתיחה של כל מטופלת.

השתל העגול – צורת חצי עיגול

הצורה העגולה של השד מקנה מראה סופי עגול וזקור. למעשה לא מדובר בשתל עגול לחלוטין, אלא חצי עגול. לשם ההמחשה דמיינו חצי מלון רך וגמיש. גם בתוך קטגורית השתלים העגולים, ישנם מספר סוגים, למשל, שתל נפוח יותר לעומת שטוח יותר. גם מידות השתל (לא הנפח, אלא אורך ורוחב) יכולות להשתנות בהתאם למבנה האנטומי של שד המטופלת.

השתל האנטומי – צורת אגס

הצורה הנוספת בבחירת ניתוח הגדלת חזה היא השתל האנטומי המוכר בקרב המטופלות המגיעות לייעוץ כשתל כצורת אגס. מדובר בשתל עם "נפילה טבעית", כלומר, צורה המחקה את צורת השד הטבעית ומתמזגת איתו בהתאם לנפח השתל. כמו בשתלים עגולים, גם בקטגוריה זו של שתלים אנטומיים ישנם סוגים שונים על מנת להתאים את השתל באופן מרבי למבנה האנטומי של חזה המטופלת.

לא בטוחה איזו צורה מתאימה לך? זקוקה לעזרה בבחירת צורת השד?
צוות היועצים של המרכז לכירורגיה פלסטית שם דגש גם על בחירת צורת השד, לא פחות מבחירת הגודל והמיקום. בסופו של דבר, מה שקובע את שביעות רצון המטופלות היא הצורה הכללית של החזה שכוללת גם גודל וגם צורה. הבחירה נעשית באופן משותף תוך התחשבות בנתונים של מבנה גוף, משקל, גובה, פרופורציות בין פלג גוף עליון לתחתון וכמובן מבנה השד. את מוזמנת לפנות אלינו ולקבל את מידע מותאם אישית עבורך לבחירת צורת שד הנכונה ביותר בשבילך.

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה