הגדלת חזה מתבצעת בכל שנה על ידי מליוני נשים בכל העולם. להלן כמה אנקדוטות מעניינות סביב הנושא:

 1. הניתוח הראשון להגדלת חזה באמצעות השתלת שתל בוצע בשנת 1895 ע״י וינסנז סזרני (Vincenz Czerny), מנתח גרמני, במהלכו השתיל סזרני בחזה של אישה שומן הנלקח מגידול שפיר בישבנה.
 1. השתלת שתלי סיליקון בוצעה לראשונה בשנת 1962 בגופה של תמי ג׳ין לינדסי, אם לשישה ילדים מיוסטון, טקסס. במהלך הניתוח שארך כשעתיים, גדלה מידת החזייה של תמי ג׳ין מ-C ל-B. לדבריה היא היתה מרוצה מאד מהתוצאה והשדיים החדשים הרגישו ממש כמו שדיים טבעיים. עם זאת, את התוצאות האמתיות היא חשה רק לאחר שיצאה לרחוב וגברים החלו לשרוק לעברה. למרות שנהנתה מאד מתשומת הלב שקיבלה בעקבות השיפור בהופעתה, תמי ג׳ין כלל לא התכוונה לעבור ניתוח להגדלת חזה; היא שהתה בבית חולים לצורך הסרת כתובת קעקע מהחזה שלה, כשרופא ניגש אליה ושאל אם היא מעוניינת להתנדב ולעבור ניתוח ראשון מסוגו. השאר כאמור, היסטוריה.
 1. ניתוח להגדלת חזה נחשב היום לניתוח הפלסטי השני הנפוץ ביותר בעולם. רק בשנת 2010 בוצעו בעולם כ-1.5 מיליון ניתוחים להגדלת חזה.
 1. עלות ניתוח הגדלת חזה בישראל נעה בין 12,000 ש״ח ל-18,000 ש״ח
 1. בניתוח להגדלת חזה מוחדרים שתלים שתפקידם להגדיל את נפח החזה ולעצב אותו מחדש. ניתוח להגדלת חזה אורך כשעה ונערך תחת הרדמה כללית, במהלו יוצר המנתח מעין "כיס הפרדה" מתחת לשד או מתחת לשריר החזה, אליו יוחדר השתל. בדרך כלל יבוצע החתך בקפל התת שדי הממוקם מתחת לשד ומסתיר את הצלקת. עם זאת, ניתן לבצע את החתך הניתוחי באחד משלושת המקומות הבאים:
 • בקפל התת שדי, בתוך קיפול העור המתחבר עם השד
 • בעטרה בקו היקף הפטמה
 • בבית השחי

שתלים

 1. לאחר הניתוח שאורכו כשעה, המטופלת נמצאת תחת השגחה רפואית. ניתן להשתחרר מבית החולים כ-8 שעות לאחר הניתוח, אך קיימים מקרים בהם ימליץ הרופא להישאר לאשפוז לילה. פלסטרים רפואיים מודבקים על אזור התפרים והם נמסים בעצמם מבלי שצריך להוציאם. בימים שלאחר הניתוח תתכן תחושת כאב ונפיחות בחזה. ניתן להשתמש באופטלגין נוזלי לשיכוך הכאב. במהלך תקופת ההחלמה שאורכה כשבוע ימים, המטופלת צריכה ללבוש חזיית ספורט. בסיום תקופת ההחלמה מוזמנת המטופלת לביקורת. חשוב להימנע מפעילות גופנית במהלך תקופת ההחלמה ולהקפיד על מנוחה. לפעילות גופנית מלאה ניתן לחזור כחודש לאחר הניתוח. תהליך החלמת הצלקת עשוי להמשך עד שנה.
 1. הכימיה עם הרופא חשובים מאד. ודאי שאת נפגשת עם הרופא המנתח ולא עם מתאמת פגישות או אשת מכירות. אם אין לך כימיה ראשונית בריאה ונעימה עם הרופא, אל תתביישי והמשיכי לחפש את הרופא המתאים לך. אם את מעדיפה מנתחת פלסטית – חשוב שתדעי שיש מנתחות פלסטיות מדהימות שמתאימות יותר לחלק מהנשים.
 1. חשוב שתוודאי שמי שמנתח אותך הוא הרופא או הרופאה שפגש בשיחת היעוץ, ולא רופא מתמחה. שאת משלמת כל כך הרבה כסף ומשתילה לגופך שתלי סיליקון, את חייבת לוודא שאת נמצאת בידיים הכי טובות שיש.
 1. למעלה מ-50 שנה לאחר מותה, עדיין לא ברור לגמרי אם החזה המפואר של מרילין מונרו הוא תוצאה של ניתוח פלסטי או של גנים נפלאים. המנתח שניתח את גופתה טען בסרט דקומנטרי שאמנם מצא צלקות שהעידו על ניתוחים בכיס המרה ובתוספתן, אך לא מצא כל עדות לצלקות מתחת לשדיה. את התודה על נתוניה המושלמים חבה כנראה מרילין לאמה, גלאדיס פרל בייקר.
 1. כוכבות שעברו ניתוח להגדלת חזה: מיילי סיירוס, אנג׳לינה ג׳ולי, ג׳ני מקארת׳י, פמלה אנדרסון, בריטני ספירס, ג׳סיקה סימפסון, האלי ברי, דניס ריצ׳ארדס ועוד רבות וטובות.

בריטני ספירס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *