fbpx

פיסול פנים או מתיחת פנים? איך נדע מה נכון עבורנו?

כל מה שחשוב וצריך לדעת על ההבדל בין ניתוחי מתיחת פנים לבין טיפול לפיסול פנים בכתבה שלפניכם.

ענף הרפואה האסתטית, מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו, ליהנות מהיצע הולך וגדל של טיפולים המיועדים לצרכי שמירה על מראה עור פנים רענן וצעיר, כאשר חלק מהטיפולים מוצעים לנו במסגרת הליכים כירורגיים כגון ניתוחי מתיחת פנים וחלק מהטיפולים מוצעים לנו במסגרת טיפולי מילוי והזרקות.

בשני המקרים, טיפולים אלו נועדו לצרכי האטה ו/או עיכוב תהליכי הזדקנות טבעיים של מראה עור הפנים, כאשר תהליך ההזדקנות של עור הפנים מתאפיין בין היתר באובדן נפחים, היווצרות שקעים והעמקת קמטים וקמטוטים המקנים מראה עור פנים מבוגר ועייף.

בשורות שלפניכם תוכלו למצוא מידע אודות שני סוגי הטיפולים הנפוצים להצערת עור הפנים: ניתוחי מתיחת פנים וטיפולי פיסול פנים ומידע על ההבדלים בין השניים.

טיפולי פיסול פנים – מה חשוב לדעת?

פיסול פנים הוא למעשה החזרת נפח לפנים ושיפור מראה הרקמות. פיסול הפנים מתאים במיוחד לנשים ולגברים שאין להם צניחה גדולה של הרקמות.

פעולה זו מיושמת במספר שיטות שונות, לרבות, מתיחת פנים עם חוטים בשילוב טיפולי מילוי והזרקה. טיפולי פיסול פנים עם חוטים מיועדים לכל אילו מביניכם המעוניינים ליהנות מאפקט המתיחה הניתוחי ללא הפעולה הכירורגית הנלווית להליך הניתוחי.

מתיחת פנים עם חוטים מותאמת בעיקר לאילו מביניכם המעוניינים להרים את הגבות ו/או האף, להפחית ולצמצם את נפילת הלחיים, למתוח את הקפלים השונים בשטח הפנים ולמתוח את קו הלסת והצוואר.

ומהו בעצם טיפול פיסול פנים?

כמו שציינו בתחילת הכתבה, פיסול הפנים בעצם משפר את מראה הרקמות ע"י מתיחת הפנים עם חוטים בשילוב חומרי הזרקה.

חשוב לציין שטיפול מתיחת פנים עם חוטים מיושם למעשה באמצעות סוגי חוטים ייעודיים שונים שהנפוצים שביניהם הינם חוטים המיוצרים מחומרים מתכלים (חוטים אלו מסייעים למתיחת העור ומקנים מראה צעיר יותר) וחוטים המיוצרים מחומרים קבועים הנותרים לצמיתות ומיועדים בעיקר לצרכי הרמה של האף והגבות.

חשוב לציין שהחוטים המתכלים נספגים לאיטם ואפקט המתיחה אותו הם ייצרו מתפוגג תוך 6-8 חודשים, ואילו הרמה של הגבות או האף באמצעות חוטים קבועים נותרת קבועה למשך שנים רבות.

בנוסף לחוטים, אנו יכולים לשפר את המראה והנפח ע"י הזרקה של חומרי מילוי במרפאה, לדוגמא: הזרקה של חומצה היאלורונית והזרקת בוטוקס.

הזרקות אלה נשמרות לטווח של בין 6 חודשים לשנה וזאת תלוי בסוג הטיפול בו אנו בוחרים.

הזרקות אלה אמורות לתת מראה טבעי אך לעיתים קרובות נוצר מראה מוגזם שכן יש ניסיון להרים את הרקמות עם חומר המילוי ואין תוצאות טובות להוספה מוגזמת של החומר.

יש לשקול את ההליך מבחינה כלכלית, שכן עלות הפרוצדורה אינה מבוטלת ובהתחשב בזמניות ובטווח השיפור יש לשקול זאת גם מבחינה זו.

ניתוחי מתיחת פנים – מה חשוב לדעת?

ניתוח מתיחת פנים הוא למעשה הליך כירורגי במהלכו מותחים את שרירי הפנים לפי מיקומם האנטומי ומוציאים את עודפי העור.

כמו כן מוסיפים שומן לאזורים בהם הוא נספג בגלל הגיל. ניתוחים אלו מיועדים בעיקר לנשים וגברים אשר חווים צניחה של כל רקמות הפנים, דלדול של נפח הפנים, איבוד קו הלסת, איבוד המבנה הצעיר של העין כולל צניחה של העפעפיים ושקע עמוק עם שקיות בעפעף התחתון.

ברוב המקרים, המועמדים לניתוחי מתיחת פנים נדרשים לסדרת בדיקות מקדימות כגון: בדיקת א.ק.ג, בדיקת עיניים, בדיקת דם ובדיקה לאפיון סוג העור.

אם כן, מהו בעצם ניתוח מתיחת פנים?

למעשה, שמו של ניתוח מתיחת הפנים הוא מטעה. שכן, בעצם הפעולה אשר מבוצעת בניתוח אינה מתיחה, אלא, החזרה של צניחת הרקמות למקומן הטבעי אשר גורם לשיפור מראה הצוואר.

בנוסף, אנו משפרים את קו הלסת , וכן מרימים את העפעפיים ואת הלחיים. בנוסף, קיימת אופציה של הזרקת שומן שמחזיר את הנפח שאבד לפנים, ומשפר את מרקם ונראות העור.

ישנן תוספות לניתוח מתיחת הפנים אשר ניתן לבצע עוד באותו הניתוח, לדוגמא: ניתן לתקן את תנוכי האוזניים, ניתן לשייף קמטוטים קטנים מעל ומתחת לשפה וכו'.

זמן ההחלמה של ניתוח מתיחת הפנים הוא כשבועיים, ויש לציין כי הוא כמעט ולא מלווה בכאבים.

ניתוח מתיחת פנים הנכלל בקטגוריית ניתוחים פלסטיים, מקנה תוצאה ניתוחית טבעית אשר נשמרת לתקופה של עד בין 15 ל-20 שנים בממוצע, וזאת בהתאם למאפיינים משתנים של המטופל (גיל, סוג עומק, מצב העור, אורח חיים וכו').

כיום, בניגוד לעבר, ניתוחי מתיחת פנים המיושמים על ידי מנתחים פלסטיים מובילים בתחומם, מאפשרים לקהל המטופלים ליהנות ממראה טבעי ולא מנותח או מתוח יתר על המידה.

לקריאה נוספת – כיצד מתבצע ניתוח מתיחת פנים 

ובכן, במה נבחר?

היתרון של ניתוח מתיחת פנים על פני כל הפרוצדורות האסתטיות המבוצעות במרפאה, הוא שבעצם זהו פיתרון קבוע ולטווח ארוך אשר מקנה מראה טבעי ולא מעוות, לעומת הפרוצדורות האסתטיות האחרות אשר מקנות שיפור קל בלבד ולטווח קצר.

מבחינה כלכלית, בבואנו לשקול את ההליך אשר נבצע, כמובן שניקח בחשבון את המחיר אותו אנו משלמים לעומת התמורה שאנו מקבלים. ניתוח מתיחת הפנים אומנם יקר יותר, אך תוצאתו הטבעית תלווה אותו למשך 15-20 השנה הבאות, לעומת פרוצדורה אחרת אשר עלותה מופחתת, אך היא אינה אלא פיתרון זמני לטווח של כ: 6-12 חודשים בלבד.

יש לציין כי הפעלת שיקול הדעת לפי המצב הקיים הוא זה שצריך להנחות אותנו בבחירת הטיפול המתאים!

אין ספק כי מנתח מנוסה אשר יש לו ניסיון רב בכל סוגי הטיפולים האסתטיים והניתוחים הפלסטיים יוכל לתת עצה וייעוץ טוב ונכון וכמובן ללא שיקולים זרים.

צרו אתנו קשר בנוגע למתיחת פנים

מתיחת צוואר | ניתוח מתיחת צוואר באסטרה מדיקל

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: