fbpx

מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים (באנגלית Facelift) נועד "להרים", ולא רק בהיבט הפיזי, אלא גם בהרגשה הפנימית. בתום הניתוח נשיג עיצוב מחדש של עודפי העור ורקמות השומן מתחת לעור, בדרך למראה צעיר וחיוני הרבה יותר.

את הזמן כידוע לא ניתן לעצור, ועם השנים עור הפנים מזדקן ועובר שינויים רבים. לכך ניתן להוסיף שורה של גורמים שתורמים להזדקנות העור, ביניהם: חשיפה לשמש, לזיהום אוויר ולכימיקלים שונים, צבירה של תאי שומן באזור הסנטר, שקיעה של שומן תת-עורי בפנים ועוד. מתיחת פנים, או ניתוח להרמת הפנים, נועד לתקן את הנפילה של עור הפנים באמצעות הסרת עודפי העור והחזרת השרירים למקומם לפני הנפילה.

בחירת הרופא המנתח

מתיחת פנים הוא ניתוח מורכב שאת תוצאותיו לא ניתן "להחביא" שכן הפרצוף שלנו גלוי לכל. זו הסיבה שלבחירת המנתח ישנה השפעה מכרעת על התוצאות ועל הפנים החדשות שהוא יצור.

ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת רשת המרכזים הרפואיים ASTRA MEDICAL, היא מהמנתחות הפלסטיות המנוסות והבכירות בישראל. לרשותה מעל ל-36 שנות ניסיון, במהלכן ניתחה אלפי נשים ופיתחה טכניקות ניתוחיות ייחודיות המאפשרות לה להגיע לתוצאות מעולות עם דגש על מראה טבעי.

למה לעבור ניתוח מתיחת פנים אצל ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן?

קודם כל בגלל הניסיון והמקצועיות. ד"ר רוזנברג-הגן מאמינה שמתיחת פנים צריך לעבור רק פעם אחת בחיים והיא עושה את כל המאמצים למצוא לכל מטופל ומטופלת את המועד המתאים והנכון ביותר בעבורם. לפי ד"ר רוזנברג-הגן, הגיל ה"נכון" לבצע מתיחת פנים משתנה ממטופל למטופל ובהכללה הגיל המינימלי עומד על 65-53. יחד עם זאת, יש להתאים את הניתוח לכל מנותח באופן אישי, ולמי שיש סנטר נסוג לדוגמה, סביר להניח שהצוואר ייפול הרבה יותר מהר, היות ואין מה שיחזיק את העור ולכן נבצע את הניתוח בגיל צעיר יותר.

כאמור טווח הגילים האידיאלי לביצוע מתיחת פנים הוא 65-53 היות ובגילאים אלו כבר ניכרת נפילה די משמעותית של עור הפנים ואז ניתן לבצע לכל הפחות מתיחת פנים חלקית, ובמקרים מסוימים אף מתיחה מלאה.

יש נשים רבות בסביבות גיל 45 המגיעות ומבקשות לבצע ניתוח מתיחת פנים, ובמקרים רבים ד"ר רוזנברג-הגן מפנה אותן לבצע טיפולים שמרניים יותר, כמו הזרקות חומצה היאלורונית, הזרקות בוטוקס ופילינג עם לייזר או עם משחות לשיפור איכות העור. הסיבה לדחיית ביצוע הניתוח, היא שתוצאות שלו מחזיקות בערך 20 שנה, והיא אינה מעוניינת שמטופלות יאלצו לחזור לעבור ניתוח שכזה באמצע שנות השישים לחייהן.

מה כוללת פגישת הייעוץ עם ד"ר רוזנברג-הגן?

בכל הליך כירורגי ישנה חשיבות לפגישת ייעוץ מקדימה, אך לפני ניתוחי מתיחת פנים, החשיבות עולה אף יותר, ובמקרים רבים היא אף מתפרשת על יותר מפגישה אחת.

בפגישת הייעוץ המקדימה, ד"ר רוזנברג-הגן מבקשת מהמטופל להציג תמונה שלו מגיל צעיר, המהווה עבורה מקור להיכרות עם פני המטופל בצעירותו. תמונה זו מסייעת לד"ר רוזנברג להבין מהם השינויים הנדרשים כדי להשיב למטופל מראה צעיר וחיוני יותר, על בסיס אותה תמונה, ובאמצעות תהליך העבודה הזה היא חותרת להגיע לתוצאה מיטבית בעל איכויות ייחודיות לכל מטופל.

התמונה שמביא המטופל חשובה גם כדי ליצור תיאום ציפיות מדויק בקשר לתוצאות הניתוח: מי שלא היה בעל צוואר בן 90 מעלות בגיל 20, לא יוכל "לקבל" צוואר שכזה בגיל 70, גם לא באמצעות התערבות ניתוחית. אפשר למתוח את הרקמות הרכות שנפלו, אך את הזווית של השרירים לא ניתן לשנות.

בפגישת הייעוץ ד"ר רוזנברג-הגן עוברת ביסודיות ובאופן קפדני עם המטופל על מיפוי השינויים הנדרשים שיש לבצע בניתוח, כאשר לנגד עיניהם התמונה של המטופל. לאחר מיפוי מלא של השינויים שחלו בפניו של המטופל במרוצת השנים, ניתן להמליץ על אופי ומרכיבי הניתוח, במטרה להגיע לתוצאה מיטבית.

פגישת הייעוץ כוללת גם התייחסות לאפשרות לשלב ניתוחים או טיפולים נוספים במהלך הניתוח למתיחת הפנים, כמו הרמה של האף שהפך להיות נפול יותר וטיפול בשפה העליונה, לצד תיקונים קטנים נוספים כמו פילינג לשיפור מראה העור.

לאחר פגישת הייעוץ ד"ר רוזנברג-הגן והמטופל יודעים בדיוק מהם שלבי הניתוח ומהו היקפו. כאן המקום לציין את הבעייתיות הקיימת במונח השגור "מיני ליפט". אם אנחנו רק מושכים את העור, לאחר שנה הוא ימתח וייפול שוב ולא תושג תוצאה טובה לאורך זמן. בכל מקרה שבו יש נפילה רצינית של הפנים וניכרים "בולדוגים" בלחיים וצוואר נפול, יש צורך במתיחת כל השרירים בצורה מיטבית.

אלו עיקרי הדברים עליהם תדונו בפגישת הייעוץ:

 • במהלך הפגישה ד"ר רוזנברג-הגן תכיר את מבנה גופך, את ההיסטוריה הרפואית שלך ותקשיב הקשבה מלאה לציפיות שלך מהניתוח
 • ד"ר רוזנברג-הגן תציג בפנייך את מהלך הניתוח
 • תעברו יחדיו על הסיכונים האפשריים
  ד"ר רוזנברג-הגן תמליץ על הטכניקה הנכונה ביותר עבורך ותבצע איתך תיאום ציפיות מלא ומדויק לגבי התהליך והתוצאות הסופיות של הניתוח
 • הפגישה מתנהלת באווירה נוחה וסבלנית, ומוקדשת כל כולה למענך
  הרופאה תענה על כל שאלה שיש לך במהלך הפגישה לקראת הניתוח
 • מומלץ להכין רשימה של שאלות שעולות לך, עוד לפני הפגישה

רוצה לקבל עוד מידע על ניתוח מתיחת פנים ב-ASTRA MEDICAL?

השאירי את פרטייך ונחזור אליך בהקדם.

איך מתבצע ניתוח מתיחת פנים?

בתהליך ההזדקנות חלה נפילה של הפנים, הן מתרוקנות, איכות העור מתדרדרת וכתמים מתחילים להופיע, העצם נספגת והפנים מקבלות מראה פחות מלא. מתיחת עור בלבד לא תשפיע על איכות העור.

הסוד של ניתוח מתיחת פנים מוצלחת הוא בהרמה יסודית, מילימטר אחר מילימטר, של השרירים למקום שבו הם היו בעבר. זוכרים את תמונת הפנים שהמטופלים נותנים לרופאה המנתחת בפגישת הייעוץ המקדימה? ובכן, התמונה של המטופל בצעירותו תלויה מול ד"ר רוזנברג-הגן בחדר הניתוח והיא בוחנת אותה לכל אורך הניתוח כדי לוודא שהיא מחזירה את השרירים למקומם המקורי לפני הנפילה. בנוסף, ד"ר רוזנברג לא מותחת את הפנים אלא מרימה אותם; זו לא מתיחה, אלא גזירה של עודפי העור לאחר מתיחת השרירים.

מהלך ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים אורך בין 4.5 ל-5 שעות וברוב המקרים הוא כולל הרמת שרירים עם הזרקת שומן (ככל שיש יותר שומן תת-עורי המראה נראה בריא יותר).

תחילה נבהיר כי לכל מטופלת ומטופל ייתכן מהלך ניתוחי שונה, שכן המטרות שונות ומבנה הפנים הוא ייחודי, הניתוח יכול לכלול הסרה של עודפי עור בלבד, או שילוב של הזרקות שומן עצמי, חומרי מילוי, הרמת עפעפיים ועוד.

בהכללה ניתן לומר שניתוח למתיחת פנים מתבצע באמצעות חתך דק וזעיר במקום אחד או במספר מקומות – בתוך קו השיער באזור הרקות, מסביב לאוזניים, ולעיתים בעורף. הרופאה המנתחת "נכנסת מתחת לעור" ומפסלת מחדש את השומן בפנים, בלסתות ובצוואר.

בדרך כלל השכבות העמוקות יותר של הפנים והשרירים מורמים גם הם. העור מונח מחדש על גבי קווי המתאר החדשים של הפנים, ועור מיותר מוסר. לעתים יש צורך בחתך נוסף מתחת לסנטר, כדי לשפר את מראה הצוואר.
בסיום הניתוח הרופאה מבצעת תפרים לסגירת החתכים שבוצעו. אם נותרים חוטים ממהלך הניתוח לרוב מסירים אותם במהלך השבוע הראשון או השני שלאחר הניתוח.

מתיחת פנים חלקית

מתיחה חלקית זו אינה כוללת מתיחה של הצוואר. זהו ניתוח מומלץ לנשים בגילאי חמישים פלוס שלא סובלות מנפילה של הצוואר והן יכולות לבצע רק חצי ניתוח בשילוב הזרקת שומן. לד"ר רוזנברג-הגן שיטה ניתוחית ייחודית שהיא פיתחה ומשתמשת בה לאורך שנים רבות. היא כוללת ביצוע חתך באורך 10 ס"מ באזור שבקדמת השיער וביצוע מתיחת פנימית, מתחת לעור, של שרירי הפנים, שלב אחרי שלב, עד להגעה לתוצאה מיטבית הכוללת את הזרקת שומן המוסיפה נפח. התוצאה הסופית במקרים כאלה נהדרת ולא ניכר שבוצע ניתוח.

היתרון של מתיחת פנים חלקית הוא ניתוח קצר יותר עם צלקות קטנות ביותר אשר אינו מסגיר את מתיחת השרירים והרקמות הרכות, כולל הלחיים ושרירי העפעפיים והגבות. דרך חתך קטן ושמרני משיגים הרמה כמעט של כל הפנים והגבות למעט הצוואר.

בהרמה זו ניתן לשלב גם הזרקת שומן אשר אנו מבינים שיש לה תפקיד חשוב מאוד בקבלת מראה צעיר ורענן.

הרמת פנים חלקית מבוצעת בהרדמה מקומית וטשטוש וללא אשפוז.

איך נראית ההכנה לניתוח מתיחת פנים?

כל הליך ניתוחי שכזה מתחיל כאמור בפגישת הייעוץ, ובתיאום הציפיות בין הרופאה המנתחת לבין המטופל או המטופלת:

 • נבצע הערכה של עבר רפואי כולל רגישות לתרופות
 • נבצע הערכה של תוצאות הניתוח הרצויות
 • נבצע הערכה של הטכניקה הניתוחית המתאימה
 • נבצע הערכה של סוג ההרדמה

בדיקות רפואיות:

 1. על כל המטופלים לבצע בדיקות דם
 2. יש ליידע את הרופאה אם קיימת היסטוריה רופאית של הרפס
 3. יש לוודא כי המטופל או המטופלת מגיעים לניתוח כאשר לחץ הדם שלהם מאוזן
 4. בהתאם להנחיות הרופאה המנתחת יש להצטייד מבעוד מועד בתרופות לפי מרשם

הנחיות נוספות:

 1. לפני הניתוח יש להיות בצום מוחלט של 8 שעות (אסור לשתות מים).
 2. יש להוריד מהגוף איפור ותכשיטים
 3. לפני הניתוח יש להתקלח ביסודיות ובנוסף לחפוף את הראש
 4. יש להפסיק ליטול מדללי דם
 5. 3 שבועות לפני הניתוח יש להפסיק ליטול תרופות טבעיות שעשויות לגרום לדימום יתר (כמו ויטמין E ושמן דגים)
 6. יש להפסיק ליטול ויאגרה או סיאליס
 7. יש להפסיק לעשן כ-3 שבועות לפני הניתוח
 8. אסור לקלף את העור או לצבוע את השיער לפני הניתוח

על תהליך התאוששות וההחלמה מניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים מציע מראה חדש ורענן, אך חשוב להבין שמדובר בתהליך שלוקח זמן, ולרוב דווקא מיד לאחר הניתוח, הפנים לא נראים טוב כלל, שכן לגוף לוקח זמן להחלים ולהגיע למראה הסופי.

תהליך ההחלמה אינו כרוך בסבל, וגם הניתוח עצמו כלל לא כואב. חשוב להבין שהמראה לאחר הניתוח חולף ומשתפר מיום ליום. בנוסף קיימת חוסר תחושה בלחי, בצוואר ובתנוכים שחולפת כעבור פרק זמן קצר. חשוב מאוד לנוח הרבה לאחר הניתוח כדי לא להתאמץ ולהסתכן בדימום ובהאטת ההחלמה. יש לקחת בחשבון שיש להישאר בבית בין שבוע וחצי לשבועיים וחצי לאחר הניתוח.

כמה זמן לאחר הניתוח ניתן לראות את התוצאות הסופיות?

התוצאות הסופיות ניכרות לאחר שלושה חודשים.

האם נותרות צלקות לאחר הניתוח?

לאחר הניתוח נותרות צלקות, אך הן מחווירות עם הזמן. הסוד הגדול הוא לתפור את העור באמצעות תפרים עדינים מאוד וללא מתח הנספגים בעצמם ואין צורך להוציאם. הצלקות כמעט ואינן מורגשות.

דגשים חשובים לאחר הניתוח:

 • יש להקפיד על מקלחות פושרות כדי לא להגביר דימום
 • יש להימנע מנשיאת מסעות כבדים למשך חודש ימים
 • יש להימנע מפעילות גופנית אינטנסיבית כחודש ימים
 • יש ליטול אנטיביוטיקה למשך חמישה ימים בהתאם להניחיות הרופא
 • ניתן ליטול תרופות נגד כאבים לפי הצורך
 • טיפול בפצעים:
  • ייבוש עם מגבת נקייה
  • ניקוי עם אלכוהול.
  • מריחת משחה פעמיים ביום
  • מדידת חום כל יום. אם חום הגוף עולה מעל 37.5° (צלזיוס) יש להודיע לרופא המנתח
  • ניתן ליטול משככי כאבים בהתאם לצורך ולהנחיות הרופא
  • חשוב להקפיד על ביקורי מעקב אצל הרופאה המנתחת להוצאת תפרים ולמעקב רפואי

המרפאה עומדת לרשות המנותחים בכל שלבי הניתוח וההחלמה – מפגישת הייעוץ המקדימה ועד להחלמה הסופית וראיית התוצאות. אנחנו ערוכים לתמיכה ולמעקב צמוד ואישי של המנותח.

סיבוכים אפשריים:

בניתוח זה שהוא ניתוח חיצוני בלבד יש סיבוכים של דימום וזיהום שניתנים לטיפול באופן מיידי ובמעקב צמוד. באופן נדיר ביותר מתואר בספרות פגיעה בעצב רוב הפגיעות מתאוששות עם הזמן. הסיכוי לפגיעה כזו הוא מאוד נמוך ותלוי באזור המנותח שמשתנה ממטופל למטופל.
פגישת הייעוץ תרחיב הסברים לגבי הבטיחות בניתוח.

תמונות לפני ואחרי מתיחת פנים

לפני אחרי מתיחת פנים לגבר
לפני אחרי מתיחת פנים
מתיחת פנים לפני אחרי
פיסול פנים לפני אחרי

מתיחת פנים - וידאו

מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים ד"ר ביאנקה רוזנברג

מתי נכון לבצע הזרקות מילוי, ומתי מתיחת פנים?

האם יש דרך להאט את הזדקנות עור הפנים

שינויים בפנים עם הגיל ד"ר ביאנקה רוזנברג

ניתוח מתיחת פנים

מאמרים בנושא מתיחת פנים

מתיחת פנים

שאיפה להראות יותר רעננים וצעירים מלווה אותנו כאשר נתקדם עם הגיל. נרצה כמובן להשיג תוצאות יפות ללא הסטיגמה של "מראה מנותח". וגם יש שאיפה של השגה של מקסימום תוצאות במינימום התערבות.

קרא עוד »

הרמת פנים – face lifting

הפנים הם כרטיס הביקור שלנו, שאנו צעירים הפנים מתוחות ויפות אבל עם השנים אנו מרגישים כי מראה הפנים עייף, העור שהיה מתוח מתחיל לגלות סימני של נפילות ושקעים. זה טבעי אבל לנו קשה לקבל את זה. מראה עייף של הפנים, הוא לא מחמיא ויש מה לעשות עם זה. הרמת פנים היא הפתרון הקל למראה צעיר של הפנים.

למה זה קורה?
תאי העור של הפנים מאבדים מגמישותם, מה שמביא לשכבה העמוקה של העור לאבד מנפחה, גורם לנפילות בצידי הפה, לעיניים שקועות ולנסיגת הסנטר. גם השרירים בפנים נרפים מה שגורם לקמטים במצח, בצידי העיניים וליד הפה. העור מאבד מגמישותו והופך להיות רפוי, לצד אלו מופיעים פגמי שמש.

קרא עוד »

ניתוח עפעפיים

השטח של ניתוחי עפעפיים מחולק בין רופאי העיניים והפלסטיקאים, כאשר החלוקה היא לא לגמרי ברורה.מקובל שרופאי העיניים עוסקים יותר בבעיות

קרא עוד »

המומחים שלנו למתיחת פנים

ASTRA MEDICAL גאה להעמיד לרשותך את מיטב המנתחים הפלסטיים למתיחת פנים, בראשותה של ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן.

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מנתחת פלסטית בעלת ניסיון של למעלה מ- 36 שנה בכירורגיה פלסטית, שחזורי שד, ניתוחים אסתטיים, טיפול במלנומה, טיפול בגידולי עור וטיפול בלייזרים רפואיים.

יצירת קשר

השאירו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע מד"ר רוזנברג-הגן