חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מתיחת פנים

מתיחת פנים בשיטה ייחודית למראה צעיר וטבעי

ניתוח מתיחת פנים (באנגלית Facelift) נועד “להרים”, ולא רק בהיבט הפיזי, אלא גם בהרגשה הפנימית. בתום הניתוח נשיג עיצוב מחדש של עודפי העור ורקמות השומן מתחת לעור, בדרך למראה צעיר וחיוני הרבה יותר.

את הזמן כידוע לא ניתן לעצור, ועם השנים עור הפנים מזדקן ועובר שינויים רבים. לכך ניתן להוסיף שורה של גורמים שתורמים להזדקנות העור, וצניחת הרקמות ביניהם: חשיפה לשמש, לזיהום אוויר ולכימיקלים שונים, צבירה של תאי שומן באזור הסנטר, והצוואר, שקיעה של שומן תת-עורי בפנים ועוד. מתיחת פנים, או ניתוח להרמת הפנים, נועד לתקן את הנפילה של עור הפנים באמצעות הסרת עודפי העור והחזרת השרירים למקומם לפני הנפילה.

כיצד לבחור רופא מנתח למתיחת פנים?

מתיחת פנים הוא ניתוח מורכב שאת תוצאותיו לא ניתן “להחביא” שכן הפנים שלנו גלויות לכל. זו הסיבה שלבחירת מנתח פלסטי למתיחת פנים ישנה השפעה מכרעת על התוצאות ועל הפנים החדשות שהוא יצור.

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת רשת המרכזים הרפואיים ASTRA MEDICAL, היא מהמנתחות הפלסטיות המנוסות והבכירות בישראל. לרשותה מעל ל-36 שנות ניסיון, במהלכן ניתחה אלפי נשים ופיתחה טכניקות ניתוחיות ייחודיות המאפשרות לה להגיע לתוצאות מעולות עם דגש על מראה טבעי.

למה לעבור ניתוח מתיחת פנים אצל המומחים של המרכז הרפואי ASTRA MEDICAL?

מומלץ לך לבצע מתיחת פנים במרכז הרפואי אסטרה מדיקל קודם כל בגלל הניסיון והמקצועיות. ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן וצוות המנתחים הפלסטיים ב מרכז הרפואי-ASTRA MEDICAL מאמינים שמתיחת פנים צריך לעבור רק פעם אחת בחיים, והם עושים את כל המאמצים במטרה למצוא לכל מטופל ומטופלת את המועד המתאים והנכון ביותר בעבורם.

לפי ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן, הגיל ה”נכון” לבצע מתיחת פנים משתנה ממטופל למטופל, ובהכללה הגיל המינימלי עומד על 78-50. יחד עם זאת, יש להתאים את מתיחת הפנים לכל מנותחת באופן אישי, למבנה הפנים, הסנטר והצוואר. לדוגמא, למי שיש סנטר נסוג לדוגמא, סביר להניח שהצוואר ייפול הרבה יותר מהר, היות ואין מסגרת שתחזיק את העור ולכן נבצע את הניתוח בגיל צעיר יותר.

כאמור טווח הגילים האידיאלי לביצוע מתיחת פנים הוא מעל גיל 50 היות ובגילאים אלו כבר ניכרת נפילה די משמעותית של עור הפנים והשרירים ואז בהתאמה ניתן לבצע מתיחת פנים חלקית, או מתיחה פנים מלאה בהתאם לצורך.

נשים רבות בסביבות גיל 45 מגיעות ומבקשות לבצע ניתוח מתיחת פנים, אך במקרים רבים המנתחים הפלסטיים ב-ASTRA MEDICAL מפנים אותן לבצע טיפולים שמרניים יותר, כמו הזרקות חומצה היאלורונית, הזרקות בוטוקס ופילינג עם לייזר או עם משחות לשיפור איכות העור. הסיבה לדחיית ביצוע הניתוח למתיחת הפנים, היא שתוצאותיו מחזיקות בערך 20 שנה, ואנו לא מעוניינים שמטופלות יאלצו לחזור ולעבור ניתוח מתיחת פנים שוב באמצע שנות השישים לחייהן.

מה כוללת פגישת הייעוץ עם מנתח פלסטי מומחה ב-ASTRA MEDICAL?

בכל הליך כירורגי ישנה חשיבות לפגישת ייעוץ רפואי מקדימה, אך לפני ניתוח מתיחת פנים, החשיבות עולה אף יותר ובמקרים רבים היא אף מתפרשת על יותר מפגישה אחת. בפגישת הייעוץ הרפואי המקדימה, המנתח הפלסטי מבקש מהמטופלת להציג תמונה שלה מגיל צעיר, המהווה עבורה מקור להיכרות עם פני המטופלת בצעירותה. תמונה זו מסייעת למנתח הפלסטי, להבין מהם השינויים הנדרשים כדי להשיב למטופלת מראה צעיר וחיוני יותר. על בסיס אותה תמונה, ובאמצעות תהליך העבודה הזה הוא חותר להגיע לתוצאה מיטבית בעלת איכויות ייחודיות לכל מטופלת.

התמונה שמביאה המטופלת חשובה גם כדי ליצור תיאום ציפיות מדויק בקשר לתוצאות הניתוח מתיחת הפנים:

בפגישת הייעוץ הרפואי המנתח הפלסטי עובר ביסודיות ובאופן קפדני עם המטופלת על מיפוי השינויים הנדרשים שיש לבצע בניתוח למתיחת הפנים, כאשר לנגד עיניהם התמונה של המטופלת. לאחר מיפוי מלא של השינויים שחלו בפניה של המטופלת במרוצת השנים, ניתן להמליץ על אופי ומרכיבי ניתוח הפלסטי למתיחת הפנים, במטרה להגיע לתוצאה מיטבית.

פגישת הייעוץ הרפואי עם המנתח הפלסטי כוללת גם התייחסות לאפשרות לשלב ניתוחים פלסטיים או טיפולים פלסטיים נוספים במהלך הניתוח למתיחת הפנים, כמו הרמה של האף שהפך להיות נפול יותר וטיפול בשפה העליונה, לצד תיקונים קטנים נוספים כמו פילינג לשיפור מראה העור.

לאחר פגישת הייעוץ הרפואי, המנתח הפלסטי והמטופלת יודעים בדיוק מהם שלבי הניתוח הפלסטי למתיחת הפנים ומהו היקפו.

כאן המקום לציין את הבעייתיות הקיימת במונח השגור “מיני ליפט”. אם אנחנו רק מושכים את העור, לאחר שנה הוא ימתח וייפול שוב ולא תושג תוצאה טובה לאורך זמן. בכל מקרה שבו יש נפילה רצינית של הפנים וניכרים “בולדוגים” בלחיים וצוואר נפול, יש צורך במתיחת כל השרירים בצורה מיטבית דבר הנערך באמצעות ניתוח מלא למתיחת הפנים.

מתיחת פנים חלקית של הצוואר או חלק עליון של הפנים מתאפשרת במקרים מסוימים ומאפשרת מתיחה עם חתכים קטנים יותר, מתאימה בנשים יותר צעירות ובמיוחד בגברים שלהם בגלל התשעורת יש עדיפות לניתוח עם חתכים קטנים יותר.

מהם עיקרי הדברים שתדונו בהם בייעוץ הרפואי עם המנתח הפלסטי?

 • במהלך היעוץ עם המנתח הפלסטי הוא יכיר את מבנה הפנים שלך, את ההיסטוריה הרפואית שלך ויקשיב הקשבה מלאה לציפיות שלך מהניתוח למתיחת הפנים
 • המנתח הפלסטי יציג בפנייך את מהלך מתיחת הפנים ותעברו יחדיו על הסיכונים האפשריים
 • הרופא המנתח הפלסטי ימליץ על הטכניקה הנכונה ביותר עבורך ויבצע איתך תיאום ציפיות מלא ומדויק לגבי התהליך והתוצאות הסופיות של ניתוח מתיחת הפנים
 • פגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי מתנהלת באווירה נוחה וסבלנית, ומוקדשת כל כולה למענך
 • הרופא המנתח הפלסטי יענה על כל שאלה שיש לך במהלך הפגישה לקראת הניתוח למתיחת הפנים
 • מומלץ להכין רשימה של שאלות שעולות לך, עוד לפני פגישת היעוץ עם המנתח הפלסטי

באיזה גיל מומלץ לבצע ניתוח מתיחת פנים?

איך מתבצע ניתוח מתיחת פנים?

בתהליך ההזדקנות חלה נפילה של הפנים, הן מתרוקנות, איכות העור מתדרדרת וכתמים מתחילים להופיע, העצם נספגת והפנים מקבלות מראה פחות מלא. מתיחת עור בלבד לא תשפיע על נראות הפנים איכות העור.

הסוד של ניתוח מתיחת פנים מוצלחת הוא בהרמה יסודית של כל החלקים, מילימטר אחר מילימטר, המנתח הפלסטי מרים את השרירים למקום שבו הם היו בעבר. זוכרים את תמונת הפנים שהמטופלים נותנים לרופא המנתח הפלסטי בפגישת הייעוץ המקדימה? במהלך הניתוח למתיחת הפנים התמונה של המטופלת בצעירותו תלויה מול הרופא המנתח הפלסטי בחדר הניתוח והוא בוחן אותה לכל אורך הניתוח כדי לוודא שהוא מחזיר את השרירים למקומם המקורי לפני הנפילה. בנוסף, הרופא מותחת את הפנים אלא מרימה אותם; זו לא מתיחה, אלא הסרה של עודפי העור שנוצרים לאחר מתיחה של השרירים.

מה כולל מהלך ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים אורך בין 4.5 ל-5 שעות וברוב המקרים הוא כולל הרמת שרירים עם הזרקת שומן (ככל שיש יותר שומן תת-עורי המראה נראה בריא יותר).

תחילה נבהיר כי לכל מטופלת ייתכן מהלך ניתוחי שונה, שכן המטרות שונות ומבנה הפנים הוא ייחודי; הניתוח למתיחת הפנים יכול לכלול הסרה של עודפי עור בלבד, או שילוב של הזרקות שומן עצמי, חומרי מילוי, הרמת עפעפיים ועוד. בהכללה ניתן לומר שניתוח למתיחת פנים מתבצע באמצעות חתך דק וזעיר במקום אחד או במספר מקומות – בתוך קו השיער באזור הרקות, מסביב לאוזניים, ולעיתים בעורף. הרופא המנתח הפלסטי “נכנס מתחת לעור” ומפסל מחדש את השומן בפנים, בלסתות ובצוואר. בדרך כלל במהלך הניתוח למתיחת הפנים, השכבות העמוקות יותר של הפנים והשרירים מורמים גם הם. המנתח הפלסטי מניח את העור מחדש על גבי קווי המתאר החדשים של הפנים ועור מיותר מוסר מהפנים. לעתים יש צורך בחתך נוסף מתחת לסנטר, כדי לשפר את מראה הצוואר. בסיום הניתוח למתיחת הפנים הרופא המנתח הפלסטי מבצע תפרים לסגירת החתכים שבוצעו. אם נותרים חוטים ממהלך הניתוח למתיחת הפנים לרוב המנתח הפלסטי מסיר אותם במהלך השבוע הראשון או השני שלאחר הניתוח הפלסטי.

מה כולל ניתוח מתיחת פנים חלקית?

מתיחה פנים חלקית אינה כוללת מתיחה של הצוואר. זהו ניתוח מומלץ לנשים בגילאי חמישים פלוס שאינן סובלות מנפילה של הצוואר והן יכולות לבצע רק חצי ניתוח דהיינו מתיחת פנים חלקית בשילוב הזרקת שומן. ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן פיתחה שיטה ניתוחית ייחודית למתיחת פנים חלקית בה היא משתמשת לאורך שנים רבות. השיטה למתיחת פנים חלקית כוללת ביצוע חתך באורך 10 ס”מ באזור שבקדמת השיער וביצוע מתיחת פנימית, מתחת לעור, של שרירי הפנים, שלב אחרי שלב, עד להגעה לתוצאה מיטבית, הכוללת הזרקת שומן לפנים המוסיפה נפח. התוצאה הסופית במקרים כאלה נהדרת ולא ניכר שבוצע ניתוח.

היתרון של מתיחת פנים חלקית הוא שהניתוח קצר יותר ומותיר צלקות קטנות ביותר אשר אינן מסגירות את מתיחת השרירים והרקמות הרכות, כולל הלחיים ושרירי העפעפיים והגבות. דרך חתך קטן ושמרני המנתח הפלסטי משיג הרמה כמעט של כל הפנים והגבות למעט הצוואר.

במתיחת פנים חלקית הרמת הפנים, ניתן לשלב גם הזרקת שומן המסייעת ביצירת מראה צעיר ורענן. הרמת פנים חלקית מבוצעת בהרדמה מקומית וטשטוש וללא אשפוז.

מה כוללת ההכנה הרפואית לניתוח מתיחת פנים?

כל הליך ניתוחי של מתיחת פנים מלאה או חלקית, שכזה מתחיל כאמור בפגישת הייעוץ הרפואי ובתיאום הציפיות בין הרופאה המנתחת הפלסטית לבין המטופל או המטופלת:

 • נבצע הערכה של עבר רפואי כולל רגישות לתרופות
 • נבצע הערכה של תוצאות הניתוח הרצויות
 • נבצע הערכה של הטכניקה הניתוחית המתאימה
 • נבצע הערכה של סוג ההרדמה

מהן הבדיקות רפואיות לפני מתיחת פנים?

 • על כל המטופלים לפני מתיחת פנים לבצע בדיקות דם
 • יש ליידע את הרופא המנתח הפלסטי אם קיימת היסטוריה רפואית של הרפס
 • יש לוודא כי המטופל או המטופלת מגיעים לניתוח כאשר לחץ הדם שלהם מאוזן
 • בהתאם להנחיות הרופא המנתח הפלסטי יש להצטייד מבעוד מועד בתרופות לפי מרשם

מהן ההנחיות הרפואיות ליום הניתוח למתיחת פנים?

 • לפני הניתוח יש להיות בצום מוחלט של 8 שעות (אסור לשתות מים)
 • יש להוריד מהגוף איפור ותכשיטים
 • לפני הניתוח למתיחת הפנים יש להתקלח ביסודיות ובנוסף לחפוף את הראש
 • יש להפסיק ליטול מדללי דם
 • שלושה שבועות לפני הניתוח למתיחת הפנים יש להפסיק ליטול תרופות טבעיות שעשויות לגרום לדימום יתר (כמו ויטמין E ושמן דגים)
 • לגברים יש להפסיק ליטול ויאגרה או סיאליס לפני הניתוח למתיחת הפנים
 • יש להפסיק לעשן כ-3 שבועות לפני הניתוח למתיחת הפנים
 • אסור לקלף את העור או לצבוע את השיער לפני הניתוח

מה כולל תהליך התאוששות וההחלמה מניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים מציע מראה חדש ורענן, אך חשוב להבין שמדובר בתהליך רפואי שלוקח זמן. לרוב דווקא מיד לאחר הניתוח הפלסטי, הפנים אינן נראות טוב כלל, שכן לגוף לוקח זמן להחלים ולהגיע למראה הסופי.

תהליך ההחלמה לאחר מתיחת הפנים אינו כרוך בסבל, וגם הניתוח עצמו כלל לא כואב. חשוב להבין שהמראה הנפוח לאחר הניתוח למתיחת הפנים חולף ומשתפר מיום ליום. בנוסף לעיתים קיימת חוסר תחושה בלחי, בצוואר ובתנוכים שחולפת כעבור פרק זמן קצר. חשוב מאוד לנוח הרבה לאחר הניתוח למתיחת הפנים כדי לא להתאמץ ולהסתכן בדימום ובהאטת ההחלמה. יש לקחת בחשבון שיש להישאר בבית בין שבוע וחצי לשבועיים וחצי לאחר הניתוח. הפלסטי.

דגשים חשובים לאחר הניתוח למתיחת הפנים

 • יש להקפיד על מקלחות פושרות לאחר מתיחת הפנים, כדי לא להגביר דימום
 • יש להימנע מנשיאת משאות כבדים למשך חודש ימים לאחר הניתוח למתיחת הפנים
 • להימנע מפעילות גופנית אינטנסיבית כחודש ימים לאחר הניתוח למתיחת הפנים
 • יש ליטול אנטיביוטיקה למשך חמישה ימים בהתאם להנחיות הרופא המנתח הפלסטי
 • ניתן ליטול תרופות נגד כאבים לפי הצורך בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי
 • טיפול בפצעים:
  • ייבוש עם מגבת נקייה
  • אפשר לנקות את פצע הניתוח עם אלכוהול
 • יש למרוח משחה פעמיים ביום בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי.
 • להקפיד על מדידת חום כל יום. אם חום הגוף עולה מעל 37.5° (צלזיוס) יש להודיע לרופא המנתח הפלסטי שלך
 • חשוב להקפיד על ביקורי מעקב אצל הרופא המנתח הפלסטי להוצאת תפרים ולמעקב רפואי

המרפאה של אסטרה מדיקל עומדת לרשות המנותחים בכל שלבי הניתוח וההחלמה – מפגישת הייעוץ המקדימה עם המנתח הפלסטי ועד להחלמה הסופית וראיית התוצאות. אנחנו ערוכים לתמיכה ולמעקב צמוד ואישי של המטופלים שלנו.

כמה זמן לאחר הניתוח למתיחת הפנים ניתן לראות את התוצאות הסופיות?

התוצאות הסופיות לאחר הניתוח למתיחת הפנים ניכרות לאחר שלושה חודשים.

האם נותרות צלקות לאחר הניתוח למתיחת הפנים?

לאחר הניתוח למתיחת הפנים, נותרות צלקות, אך הן מחווירות עם הזמן. הסוד הגדול של המנתחים הפלסטיים של אסטרה מדיקל הוא לתפור את העור באמצעות תפרים עדינים מאוד וללא מתח הנספגים בעצמם ואין צורך להוציאם. הצלקות כמעט ואינן מורגשות.

מהם הסיבוכים האפשריים בניתוח למתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים הינו ניתוח חיצוני בלבד ולכן אין בו סיבוים כללים, יש בניתוח זה אפשרות לסיבוכים של דימום וזיהום שניתנים לטיפול באופן מידי ובמעקב צמוד. באופן נדיר ביותר בניתוח זה מתואר בספרות פגיעה בעצב. רוב הפגיעות מתאוששות עם הזמן. הסיכוי לפגיעה כזו הוא מאוד נמוך ותלוי באזור המנותח שמשתנה ממטופל למטופל. פגישת הייעוץ הרפואי נרחיב את ההסברים לגבי הבטיחות בניתוח.

מרכז רפואי אסטרה מדיקל למתיחת פנים

לאסטרה מדיקל 30 שנות מוניטין של כירורגיה פלסטית בכירה. קבוצת אסטרה מדיקל הוקמה בשנת 1982 על ידי ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן.

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן בעלת ניסיון של מעל ל–30 שנה בכירורגיה פלסטית והיא עומדת בראש המרכז הרפואי אסטרה מדיקל, הכולל מנתחים פלסטיים מהמובילים בתחום. במרכז הרפואי אסטרה מדיקל עורכים ניתוחים פלסטיים מגוונים לרבות עריכת ניתוח מתיחת פנים.

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן הקימה את המרכז הרפואי אסטרה מדיקל מתוך חזון להביא את הכירורגיה הפלסטית באזורינו לרמה אחרת שלא נראתה כמותה עד היום במרכזים לכירורגיה פלסטית בארץ ולהעניק למטופלים חוויית טיפול חדשנית ומובילה. צוות המנתחים הפלסטיים במרכז הרפואי אסטרה מדיקל מובילים את החזון של ד”ר רוזנברג-הגן קדימה, על ידי העברת הערכים בהם היא מאמינה והידע אותו היא צברה במשך שנות ניסיונותיה כמנתחת פלסטית מהמובילות בתחום.

הערכים שאנו דוגלים בהם במרכז רפואי אסטרה מדיקל: מקצועיות, ניסיון ואמינות ללא פשרות ושקיפות מלאה לכל אורך ההליך, על מנת להגיע לתוצאה האידיאלית עבור המטופל שלנו, ליווי צמוד של המנתח הפלסטי המטפל וכן על ידי צוות המרפאה לאורך כל התהליך וכמובן לאחריו.

שאלות ותשובות בנושא מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח שתוצאותיו ניכרות לטווח ארוך, למשך תקופה ארוכה שנעה בין 15-20 שנה. מצב הרקמות והנפח החדש שמתקבל עקב הזרקות של שומן נשאר לטווח ארוך ואף הרעננות והטקסטורה (מרקם) מתחדשים ונראים לשנים רבות. במידה והניתוח נעשה בשנות החמישים לא יהיה צורך לחזור עליו.

מחירו של ניתוח מתיחת פנים מורכב מעלות שכר מנתח ועלויות חדר הניתוח. הוא נקבע לפי המרכיבים הייחודיים הנחוצים בכל מטופל ומטופל. מתיחת צוואר, מתיחת פנים הרמת גבות ומצח, הזרקת שומן, שיוף העור והרמת שפה עליונה. בשיחת הייעוץ באמצעות השוואת תמונות של המטופל מגיל צעיר יותר, נוכל להכין רשימה מפורטת של האזורים בהם צריך או ניתן לטפל לפי המצב ורצון המטופל.

לאחר ניתוח מתיחת פנים קיימת נפיחות שמתגברת ביומיים שלאחר הניתוח. בדרך כלל הנפיחות יורדת לאט לאט במשך שבועיים או שלושה. זה הזמן שניתן לחזור לעבודה ולפעילות. עדיין יש תופעות של הרגשת המתיחות וחוסר תחושה באזורים המנותחים שמצטמצמים בשלושת החודשים הבאים, אבל לא נראים לעין.

למרבה הפלא זהו ניתוח שאיננו כואב כלל. יש הרגשה של מתיחות מסוימת שהולכת ונעלמת ככל שהנפיחות יורדת אבל רוב המטופלים אינם דורשים משככי כאבים.

לפני ואחרי מתיחת פנים

מומחי ASTRA MEDICAL לניתוח מתיחת פנים

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן פתחה ומיישמת שיטה ייחודית לביצוע מתיחת פנים: הרמה יסודית, מילימטר אחר מילימטר, של השרירים למקום שבו הם היו בעבר. התמונה של המטופל בצעירותו תלויה מול ד"ר רוזנברג-הגן בחדר הניתוח והיא בוחנת אותה לכל אורך הניתוח כדי לוודא שהיא מחזירה את השרירים למקומם המקורי לפני הנפילה. ד"ר רוזנברג לא מותחת את הפנים אלא מרימה אותם; זו לא מתיחה, אלא גזירה של עודפי העור לאחר מתיחת השרירים. פנו אלינו לקבלת מידע נוסף.

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

מנתח פלסטי בכיר, מומחה למתיחות פנים לתוצאות בעלות מראה טבעי, צעיר ומלא חיים.

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

מנתחת בכירה, מומחית לניתוחי מתיחת פנים

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×