מתיחת בטן

 

 

 

 

 

 

 

ניתוח מתיחת בטן מהווה פתרון למספר סוגי מטופלים: 

  • מי שאינם מרוצים מגזרתם, לאחר שלא הצליחו להוריד את עודפי השומן או העור בבטן באמצעות דיאטה או פעילות גופנית.
  • נשים לאחר הריונות מרובים ולעתים אף לאחר ההיריון הראשון, הסובלות מעור בטן רפוי בעקבות מתיחות חוזרות בזמן ההיריון, ומחולשה של שרירי דופן הבטן.
  • מטופלים שעברו דיאטה קיצונית או ניתוח שגרם לירידה משמעותית במשקלם, הסובלים מעור בטן רפוי.

האם מתיחת בטן מומלצת לנשים שמתכננות הריונות נוספים?

אנו ממליצים לנשים המתכננות הריונות נוספים בפרק הזמן הקרוב שלאחר הניתוח, לדחות את ביצוע הניתוח עד לאחר הלידה הקרובה או עד לאחר סיום פרק הלידות במשפחה. באופן דומה אנחנו ממליצים למטופלים שצפויים לרדת באופן קיצוני במשקל לדחות את ביצוע ניתוח מתיחת הבטן עד להגעה למשקל יציב. מתיחת בטן מצרה את היקף הבטן ומשנה את צורתה, ולכן אינה מיועדת לאנשים הסובלים מעודף משקל משמעותי, אלא בעיקר לאנשים שעודפי השומן והעור שלהם אינם חריגים בהיקפם.

אילו סוגי ניתוחים למתיחת בטן קיימים?

ישנן מספר שיטות לביצוע ניתוח למתיחת בטן, התלויות במצבו הגופני והרפואי של המטופל ולציפיותיו מתוצאות הניתוח. ניתוח מתיחת בטן מלאה מבוצע באמצעות חתך בשיפולי הבטן, מעל לאזור המפשעה. באמצעות הידוק שרירי דופן הבטן הרפויים מעצבים את מראה דופן הבטן, ואת הטבור ממקמים מחדש על פני עור הבטן המתוח. לצד ניתוח מתיחת בטן מלאה קיים גם ניתוח למתיחת בטן חלקית, המיועד למטופלים שמבקשים לטפל בקפל בטני קטן בשיפולי הבטן. במהלך ניתוח למתיחת בטן חלקית מבוצעת מתיחה של הבטן התחתונה בלבד, ללא תפירה של שרירים בבטן העליונה ומבלי לגעת באזור הטבור. מתיחת בטן חלקית מייצרת צלקת קטנה יותר וזמן החלמה קצר יותר, בהשוואה למתיחת בטן מלאה.

במקרה של מטופלים הסובלים מבעית שומן, כאשר קיימים עודפי עור גדולים, ניתן לשקול ניתוח אפרונקטומי. בניתוח אפרונקטומי מסירים רק את שפולי העור העודף בסמוך לטבור.

כיצד מומלץ להתכונן לניתוח מתיחת בטן?

באופן כללי כל ניתוח מצריך מהמטופל לערוך בדיקות דם מתאימות ובמידת הצורך בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי של המטופל, לבצע גם בדיקות נוספות כמו צילום חזה, אק"ג וכו׳. לפני תחילת הניתוח יש להיפגש עם הרופא המנתח ולהתכונן לתהליך. במהלך הפגישה יצולם אזור הבטן בכדי להשוות את המצב הנוכחי טרום הניתוח, עם התוצאות שלאחריו. מומלץ שהמטופל יראה תמונות לפני ואחרי של מטופלים שכבר עברו את הניתוח המסוים, כדי לבצע תיאום ציפיות מדויק. בנוסף, מומלץ לדון עם הרופא המנתח על אפשרויות הניתוח השונות ובהתבסס על מצבו הרפואי של המטופל, לבחור בשיטה הניתוחית הנכונה ביותר. 

 

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה