חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האם אפשר לבצע הרמת פנים ללא ניתוח?

הרבה אנשים מחפשים פתרונות להרמת פנים ללא ניתוח. מטופלות רבות שמגיעות לפגישת הייעוץ עם ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן, אומרות לה שהן רוצות לבצע הרמת פנים אבל הן אינן מעוניינות בניתוח. ד”ר רוזנברג-הגן מסבירה בפגישת הייעוץ שהרמת פנים ללא ניתוח לא באמת מביאה לתוצאות המיטביות המבוקשות.

כהכנה לפגישת הייעוץ לקראת ניתוח הרמת פנים, ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן מבקשת מהמטופלים להגיע עם תמונה שלהם מגיל צעיר יותר, משנות העשרים שלהם. התמונות האלה מהוות עבורה אינדיקציה לתוצאה הסופית שאליה אפשר להגיע לאחר הניתוח. אם לא נרים את הפנים למקומם כפי שהיה לפני 20 או 30 שנה, לא נגיע לתוצאות הרצויות. ד”ר רוזנברג-הגן מראה למטופלים בפגישת הייעוץ היכן העור נפל או התכווץ.

הבעיה היא שבשל הפנטזיה של מטופלים לבצע הרמה של הפנים ללא ניתוח, הרבה שרלטנות נכנסה לתחום. פתרונות “קסם” כמו הזרקות, שאכן מתקנות קמטים ואפילו קפלים, אבל כשיש כבר נפילה משמעותית, הזרקות כבר אינן אפקטיביות: יש אז צורך בכמויות מאד גדולות של חומר מוזרק שמובילות לעלויות מטורפות, אפילו בהשוואה לניתוח. יתרה מכך, תוצאות ההזרקה זמניות!

פתרון “קסם” נוסף הוא חוטים שמושכים את העור אך הם עושים זאת מנקודת משיכה בודדות ומוגבלות, ולכן העור לא נמתח באופן אחיד והתוצאה הסופית נראית מעוותת. התוצאות מראות בנוסף שתוצאות הפתרון הזה לא מחזיקות יותר משישה חודשים, גם במקרים הקיצוניים ביותר.

גורמים נוספים שנכנסו לענף ללא כל הכשרה כירורגית הם האסתטיקנים: רופאים בעלי תחומי התמחות שונים כגון אורתופדיה, רפואת שיניים, גניקולוגיה, רפואת משפחה, רפואת ילדים, שרוצים להיכנס לתחום הרפואה האסתטית. הם בדרך כלל עוברים קורס מקצועי ומתמחים בהזרקות ומתיחה עם חוטים. כמו שכבר ציינו לעיל, הפתרונות האלה אינם מייצרים את התוצאות המבוקשות.

לצד פתרונות הלא מספיק טובים לעיל, הופיעו הפתרונות הטכנולוגיים המהלכים קסם על כולנו וכובשים אותנו עם הכותרת המבטיחה “טכנולוגיה חדישה”: לייזרים, RF ומכשירים שונים שהתפקיד שלהם הוא לכווץ את העור. הבעיות עם המכשור מסוג זה הן שראשית אי אפשר להפעיל אותו כל כל מקום בעור הפנים (בקרבת העיניים והמצח לדוגמה) ושנית שהכיווץ של העור הוא זמני והוא מכווץ חלק קטן מסך העור המכווץ. לכן, כאשר קיימת נפילה משמעותית של עור הפנים, התוצאות שיווצרו באמצעות המכשור מהסוג הזה יהיו לא מספקות ולא מדויקות. במכשירים אגרסיביים יותר, כמו בטיפול בלייזר, אנחנו אפילו יכולים להסתכן בתאונות קטנות כמו כוויות וצלקות. ההשפעה הגרועה ביותר של השימוש במכשירים האלה היא שהם ממיסים את שכבת השומן שמתחת לעור והלא אחת התופעות הברורות ביותר של הזקנה היא ספיגה של השומן! כך שלמעשה הטיפולים האלה מאיצים את הנזק שנגרם באופן טבעי בתהליך ההזדקנות!

בסופו של דבר, כשאנחנו צעירים וצעירות, עד גיל 50, ניתן להאריך באמצעים שונים את משך הזמן עד לרגע שבו נזדקק לניתוח. מעבר לכך, אם נרצה לבצע הרמת פנים ולהגיע לתוצאות איכותיות שישמרו לאורך זמן, עלינו לשקול בחיוב ניתוח הרמת פנים ולבחור במנתח פלסטי בעל ניסיון ויכולת מוכחת בתחום.

למידע נוסף על מתיחת והרמת פנים באסטרה מדיקל, בקרו בעמוד שלנו בנושא מתיחת פנים.

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×