חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הרמת חזה

הרמת חזה מחזירה לחזה את זקיפותו ואת מראהו המושך את צורת השד ולא בהכרח גודלו, היא המעניקה לחזה את איכויותיו האסתטיות, והיא כוללת בין השאר את צורת הפטמה והעטרה. ככל שאנו מתבגרים, כח המשיכה נותן את אותותיו ומשפיע על חלקים שונים בגופנו, ביניהם גם החזה. חזה שהיה זקוף ומורם בגיל צעיר, משנה את צורתו ומתחיל לצנוח עם הגיל, בעיקר לאחר לידות, הנקות ושינויים במשקל. יש לציין שצניחת החזה בעיקרה היא תוצאה של איכות והאלסטיות של העור ומושפעת מאוד ממשקל החזה.

למי מיועדת הרמת חזה?

הרמת חזה מיועדת לנשים המעוניינות להרים את החזה שנפל עם השנים ובחלק מהמקרים משולבת עם ניתוח להגדלת חזה. ישנן נשים המעוניינות בניתוח הרמת חזה כדי להקל על עצמן במהלך פעילות ספורטיבית או במציאת פרטי לבוש ובגדי ים. 

רוב המטופלות שמגיעות לבצע את הרמת החזה הן בנות מעל ל-30 אשר סובלות מצניחה משמעותית של השד ומירידה נכרת בנפח שלו, בעיקר בעקבות לידות, הריונות ושינויים במשקל, אך ישנן נשים שהחזה שלהן נפול וחסר נפח כבר מגיל ההתבגרות.

רוב המטופלות המעוניינות ומגיעות להרמת חזה מעידות שהפטמה שלהן ממוקמת בגובה קפל החזה או אפילו נמוך ממנו ולעיתים הן יזדקקו לתוספת של שתל סיליקון במטרה להשיב את הנפח לחזה. יש מטופלות המעוניינות למקם מחדש את העטרה שלהן, בכדי לשוות לשד מראה מורם וזקוף יותר.

חשוב לקחת בחשבון שגם לאחר ניתוח הרמת חזה הגוף ממשיך לחוות שינויים שעלולים להשפיע גם על מראה החזה. יחד עם זאת, ההשפעה על החזה לאחר ההרמה תהיה מינורית הרבה יותר.

הקלסיפיקציה של צניחת החזה ידועה בספרות הרפואית והיא לוקחת בחשבון את הריחוק של הפיטמה מהקפל התת שדי. הצניחה כפי שכבר תארנו תלויה מאוד במשקל החזה וכמובן שחזה גדול יצנח יותר, חזה שיש בו שתלים גדולים וכבדים יצנח יותר. האלסטיות של העור היא מרכיב חשוב, נשים שירדו משמעותית במשקל יהיו בעלות עור דק ולא אלסטי וחזה צנוח וריק.

כיצד לבחור רופא מתאים להרמת חזה?

בחירת הרופא המנתח הפלסטי לקראת ניתוח הרמת חזה חשובה ביותר. כמו בכל ניתוח פלסטי, יש משמעות לניסיון, לתיאום הציפיות המבוסס על מבנה גופה של המטופלת ולשאיפותיה ובעיקר לשליטה בטכניקות ניתוחיות שונות המאפשרת הגעה לתוצאה אופטימלית.

מנתח פלסטי מקצועי בעל ניסיון עשיר שביצע את הניתוח להרמת חזה בטכניקות שונות לאורך שנים, אוחז בידע יקר הבא לידי ביטוי כבר בשלב פגישת הייעוץ המקדימה להרמת חזה, בה בוחרים בין היתר את סוג השתלים הרצוי (במידה ויוחלט על שימוש בשתלים) ואת הטכניקה שבה יבוצע הניתוח.

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת רשת המרכזים הרפואיים ASTRA MEDICAL, היא מהמנתחות הפלסטיות המנוסות והבכירות בישראל. לרשותה מעל ל-36 שנות ניסיון, במהלכן ניתחה אלפי נשים ניתוחים להגדלת החזה, הקטנת החזה והרמת החזה ופיתחה טכניקות ניתוחיות ייחודיות המאפשרות לה להגיע לתוצאות מדהימות ביופיין, בעלות מראה טבעי לחלוטין.

למה לעבור הרמת חזה אצל ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן?

כאמור לד”ר רוזנברג-הגן ניסיון עשיר ומגוון בתחום ניתוחי החזה, והרמת חזה בפרט. היא תלווה אותך לאורך כל התהליך, משלב הייעוץ המקדים, דרך חדר הניתוח וגם לאורך ההחלמה. נשים רבות חשות יותר בנוח לשוחח עם מנתחת פלסטית – אישה המבינה בדיוק את הרגשות המעורבים בתהליך, המסוגלת ללוות אותך ברגישות המתבקשת, עד להשגת התוצאות הטובות ביותר.

הניסיון והידע הייחודיים של ד”ר רוזנברג-הגן ממצבים אותה בראש רשימת המנתחים הפלסטיים הטובים בישראל. כשזה נוגע לגוף שלך, את רוצה להיות בידיים הטובות ביותר.

הרמת חזה ללא שתלים באסטרה מדיקל

מה כוללת פגישת הייעוץ לפני הרמת חזה עם ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן?

לקראת הניתוח להרמת חזה, המנתחת הפלסטי יקשיב למטופלת יבין מהן הציפיות שלה מהניתוח חשוב מאד לבצע תיאום ציפיות מדויק, היות ומדובר בניתוח פלסטי להרמת החזה הנחשב למעט מורכב יותר בהשוואה להגדלה או הקטנת חזה.

בייעוץ הרפואי לפני ניתוח הרמת חזה המטופלת תתבקש לספק מידע למנתח הפלסטי שלה על ההיסטוריה הרפואית שלה ושל משפחתה, תוך שימת דגש על מחלות שד או שחלות במידה והיו בקרב הנשים במשפחה. בנוסף, המנתח הפלסטי יבקש מהמטופלת לעבור מספר בדיקות, הכוללות אולטראסאונד שדיים, בדיקת ממוגרפיה ובדיקות דם.

בהמשך תפרט ד”ר רוזנברג-הגן על מהלך הניתוח להרמת החזה הצפוי והאם יש צורך בהגדלת הנפח או רק בהרמת חזה. במידה ויעשה שימוש בשתלים או בשומן עצמי נדבר על ההשלכות.

המטופלת תקבל הנחיות רפואיות לגבי הערכות מוקדמת טרם הניתוח להרמת החזה הכוללת רכישת חזייה מיוחדת ללא ברזלים או ריפוד והפסקת עישון כ-4 שבועות טרם הניתוח להרמת החזה לכל הפחות.

אחת הבעיות השכיחות בניתוח הרמת החזה היא חוסר המלאות של השד בקוטב העליון. קשה לשמור על מלאות כזו לאורך זמן ואכן זה אחד הדברים שבכנסים ובספרות מצוין כתסכול של המנתחים הפלסטיים ולחיפוש של שיטות להשיג יציבות של תוצאות הניתוח להרמת החזה.

ד”ר ביאנקה רוזנברג הגן – מנתחת פלסטית, פיתחה שיטה ייחודית לניתוח להרמת החזה. בשיטה זו גם במקרים קיצוניים ביותר של צניחת חזה וגם בשדיים טוברוזים וגם לאחר הריקנות של השד לאחר הוצאת שתלים ישנים, ניתן להשיג תוצאות יפהפיות שמשאירות את החזה מלא באזור המחשוף כלומר בקוטב העליון.

הנפלא בשיטה זו להרמת חזה בשיטת ASTRA היא התוצאה שנשמרת להרבה שנים – מלאות בקוטב העליון של השד המופיע יפה בכל מחשוף.

ד”ר רוזנברג-הגן תענה על כל שאלה שיש לך – מומלץ להכין רשימה של שאלות שעולות לך, עוד לפני הפגישה. הפגישה מתנהלת באווירה נוחה וסבלנית, ומוקדשת כל כולה למענך.

מהם סוגי הניתוח להרמת חזה?

הרמת חזה רגילה עם שימור נפח השד

בניתוח להרמת החזה שימור נפח שד, מעצבים את השד ומסירים את עודפי העור ומשאירים את נפח השד כמו שהוא.

הרמת חזה עם שתל

הרמת חזה עם שתל מיועדת לנשים שמרגישות שהחזה שלהן קטן ונפול. הניתוח להרמת החזה עם שתל מאפשר להחזיר לחזה את הזקיפות והנוכחות במקרים שבהם הגודל של השד גבולי עד קטן.

הרמת חזה לאחר הוצאת שתלים

ניתוח להרמת חזה יחד עם ניתוח הוצאת שתלים מהחזה, מטרתו להרים את השד כדי לייצר מראה אסתטי וצעיר יותר. בניתוח הוצאת שתלים והרמת חזה משתמשים בעודפי העור בניתוח החזה כדי למלא את החלל בשד לאחר הוצאת השתל.

הרמת חזה משולבת עם הזרקת שומן – היברידית

הרמה והגדלת חזה באמצעות שומן עצמי נעשית על ידי שאיבת שומן מאזורים בחלק התחתון של הגוף בהם יש שומן עודף. לאחר השאיבה של השומן הוא עובר הליך סינון וניקוי, לאחריו הוא מוזרק לאזור החזה בצורה מבוקרת, כדי להגדיל ולעצב אותו.

הרמת חזה לצורך תיקון א-סימטריה

מבצעים הרמת חזה לתיקון א-סימטריה, במקרים בהם קיים הבדל משמעותי ובולט בין שני השדיים וחזה נפול, ניתן לערוך ניתוח פלסטי לתיקון חזה נפול חוסר סימטריה של החזה.

הרמת חזה בשומן עצמי באסטרה מדיקל

הנחיות רפואיות לפני ניתוח הרמת חזה

 • לפני הניתוח להרמת חזה תידרשי לעשות בדיקות דם כימיה והמטולוגיה
 • יתכן שגם תישלחי לעשות ממוגרפיה, צילום חזה, בדיקת א.ק.ג על כך בהתאם להחלטת הרופא המנתח הפלסטי
 • אסור לעשות דיאטה חריפה בשבועות שלפני הניתוח להרמת החזה כדי לא לפגוע בתהליך ההחלמה
 • כשבועיים לפני הניתוח יש להפסיק לעשן
 • להפסיק נטילה של כדורים לדילול דם כמו אספירין וקומדין
 • אסור להיחשף לשמש

הנחיות רפואיות ליום הניתוח להרמת חזה

 • יש להגיע עם תוצאות בדיקות המעבדה
 • יש להקפיד על צום של שמונה שעות, שתיית מים מותרת
 •  מומלץ ללבוש בגדים נוחים וקלים בעלי סגירה קדמית
 • יש להוריד לק מהציפורניים
 • יש להצטייד בחזיית ספורט בגודל המתאים
 • יש להסיר עדשות מגע
 •  יש לרחוץ שוב את הגוף ואזור החזה עם תכשיר אנטיספטי מתאים
 • חשוב לזכור כי לעיתים יתכנו עיכובים – נא להתאזר בסבלנות
 • יש להוריד תכשיטים או כל דבר יקר ערך
 • אסור לעבור את הניתוח בעת מחזור או בעת מחלה – אפילו לא מחלה קלה כמו הצטננות

מהו מהלך הניתוח להרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה נערך על ידי מנתח פלסטי אורך כ-2.5-3 שעות בהרדמה כללית, במהלכו מסירים עודפי עור שנוצרו עם הגיל ומשינויים בנפח השד ומעצבים מחדש את החזה כדי להקנות לו מראה מלא וזקוף.
ניתוח הרמת חזה ניתן לבצע על ידי מנתח פלסטי בכמה טכניקות שונות. הטכניקה המתאימה מותאמת למצב החזה של המטופלת (נפח ומבנה) ולשאיפותיה. השיטות השונות משפיעות על אורך החתך בשד, הצלקת שתוותר ומיקומה.

הרמת חזה ללא שתל

הרמת חזה ללא שתל נחשבת לשיטת ההרמה “הקלאסית” וב-ASTRAMEDICAL המנתחים הפלסטיים פיתחו שיטה ייחודית המביאה לתוצאות עיצוב מדהימות של השד הנשמרות לטווח ארוך. השיטה להרמת חזה המשמרת את הדרמיס ואיננה מוציאה כלל רקמת שד (אלא אם יש צורך בהקטנה), אין חיתוך או מניפולציה של השד עצמו וכל העיצוב שלו נעשה ע”י תפרים של ה-SCARPA, המעטפת החיצונית של השד לשריר בקוטב העליון בצורה היוצרת “מרפסת” (מחשוף יפה).

לאחר העיצוב נסגר העור הנותר ונותן כעין חזייה בצורה יפה לעין. בניתוח הרמת חזה, במקרים בהם יש מעט רקמת שד, נוכל להוסיף שומן עצמי בעיקר בקוטב העליון כדי להגדיל את הנפח. הוספת השומן איננה מכבידה על העור הדק ומוסיפה נפח מסוים ואלסטיות לעור הדק. זוהי שיטה שאיננה יוצרת חתכים ברקמת השד ולכן אין פגיעה ברקמת השד עצמה מה שמשמר הנקה ותחושה.

הרמת חזה עם שתלים

במידה והמטופלת בוחרת לעבור ניתוח להרמת חזה הכולל שימוש בשתלים, יש לבחור בקפידה עם הרופא המנתח הפלסטי את השתל המתאים. הרופא המנתח הפלסטי ימליץ מראש אם יש צורך אמיתי בניתוח להרמת חזה בשתל ובמידה וכן הוא יקבע את מיקומו, נפחו וצורתו; ישנם שתלים בניתוח להרמת חזה בצורת טיפה ושתלים עגולים, למראה מורם ומלא. יש לזכור ששתל כבד יגרום לצניחה נוספת של השד ולכן השיטה המודרנית לבצע ניתוח הרמת חזה והגדלה של השד בשיטה ההיברידית (הכנסת שתל ושומן נוסף) היא הדרך המומלצת כדי לעצור את תהליך הצניחה הטבעי של השד.

מהו תהליך ההחלמה לאחר ניתוח הרמת החזה?

לאחר הניתוח להרמת החזה תשהה המטופלת בחדר התאוששות, ותשוחרר לביתה כעבור מספר שעות, לאחר שהמנתח הפלסטי בדק אותה וקבע שהיא יכולה להשתחרר לביתה וזאת ללא חבישה ועם חזייה בלבד. המטופלת לאחר הניתוח להרמת חזה תונחה להישאר עם החזייה לאורך כל היום והלילה למשך 4 שבועות, במטרה לאפשר לחזה להחלים באופן אופטימלי.

לאחר הניתוח להרמת חזה השד יהיה נפוח ולעתים אף בצקתי, אך הנפיחות תרד לאט לאט והיא עתידה להיעלם לחלוטין כעבור מספר חודשים. בנוסף, יתכן ותחוש המטופלת תחושה מוזרה או חוסר תחושה בעור או בפטמה, אך לרוב זו תופעה זמנית שחולפת.

יש לציין שבניתוח להרמת חזה זה אין כאב כלל והופעת כאב לאחר הניתוח תעיד על חשש לזיהום. המעקב הצמוד של המנתח הפלסטי לאחר הניתוח להרמת חזה הוא הדרך היחידה למניעת סיבוכים ולטיפול בהם בזמן.

מהן ההנחיות להחלמה ראשונית מהניתוח להרמת חזה?

התאוששות מניתוח הרמת חזה היא מהירה וחופשת מחלה של 10 ימים עד שבועיים תהיה מספקת. בשבוע הראשון שלאחר הניתוח להרמת חזה מומלץ שלא להרים כלל את הזרועות ולהימנע מנהיגה.

במשך שישה שבועות לאחר הניתוח להרמת החזה יש להימנע מהרמת חפצים כבדים. ייתכן והמטופלת תחוש בכאבים מקומיים, בהם ניתן לטפל באמצעות משככי כאבים סטנדרטיים. התפרים מהניתוח להרמת חזה יספגו בעור מעצמם ואין צורך להסירם.

תהליך ההסתגלות בשנה הראשונה לאחר ניתוח הרמת החזה

חשוב מאד להפנים שאת התוצאות הסופיות של הניתוח להרמת חזה נראה רק לאחר ירידת הנפיחות והבצקות, ספיגת התפרים והתייצבות החזה בצורתו החדשה. תהליך זה אורך זמן ומצריך סבלנות מצד המטופלת. הצלקות לאחר הניתוח להרמת חזה עשויות לשנות מעט את צבען, לגרד ולהתקלף ויעברו מספר חודשים עד שהן תגענה לצורתן ולצבען הסופי. מומלץ שלא להיכנס להריון במהלך השנה הראשונה שלאחר הניתוח להרמת חזה, היות והתנודות ההורמונליות הפוקדות את הגוף במהלך ההיריון עלולות להשפיע על תהליך ההחלמה מהניתוח.

מהם הסיכונים אפשריים בניתוח הרמת החזה?

כמו בכל ניתוח, גם בניתוח הרמת חזה קיימים סיכונים אפשריים שיש לקחת בחשבון. יתכן והפצע יזדהם לאחר הניתוח להרמת חזה ויהיה צורך בנטילת אנטיביוטיקה. קיים סיכוי נדיר להיווצרות קרישי דם, לדימום מוגבר או לצלקות בולטות על העור. בשיטת ASTRA אין סיכון של נמק ואיבוד תחושה בפיטמה כי אין פגיעה באספקת הדם מרקמת השד לפיטמה. יש להקפיד לא לעשן למשך 3 שבועות לפני הניתוח.

ניתוח הרמת החזה הוא ניתוח עם סיכונים מעטים ועם החלמה מהירה. הגורם מספר אחד להצלחת הניתוח להרמת חזה הוא תכנון וביצוע נכונים. על ידי מנתח פלסטי מיומן מקצועי ובעל ניסיון. פגישת הייעוץ הרפואית מהווה כלי לאבחון, לבדיקה רפואית, לקבלת היסטוריה רפואית ולהבנת הציפיות של המנותחת לאחר הניתוח להרמת חזה כדי להשיג את התוצאה החשובה ביותר – מטופלת מרוצה.

מתי נערך מעקב רפואי לאחר ניתוח הרמת חזה?

מעקב לאחר הניתוח הוא חשוב המטופלת מוזמנת למרפאה למעקב: יומיים שלושה לאחר הניתוח להרמת חזה, לאחר עשרה ימים, לאחר חודש, שלושה חודשים ולאחר שנה. במרפאה המנתח הפלסטי יוכל לעקוב אחרי תהליך ההחלמה וייתן הנחיות רפואיות לשיפור מראה הצלקות עד להחלמתן.

המרכז הרפואי אסטרה מדיקל לנחתוחי הרמת חזה

לאסטרה מדיקל 30 שנות מוניטין של כירורגיה פלסטית בכירה. קבוצת אסטרה מדיקל הוקמה בשנת 1982 על ידי ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן.

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן הינה בעלת ניסיון של מעל ל-30 שנה בכירורגיה פלסטית והיא עומדת בראש המרכז הרפואי אסטרה מדיקל הכולל מנתחים פלסטיים מהמובילים בתחום. 

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן הקימה את המרכז הרפואי אסטרה מדיקל מתוך חזון להביא את הכירורגיה הפלסטית באזורינו לרמה אחרת שלא נראתה כמותה עד היום במרכזים לכירורגיה פלסטית בארץ ולהעניק למטופלים חוויית טיפול חדשנית ומובילה.

צוות המנתחים הפלסטיים במרכז רפואי אסטרה מדיקל מובילים את החזון של ד”ר רוזנברג-הגן קדימה, על ידי העברת הערכים בהם היא מאמינה והידע אותו היא צברה במשך שנות ניסיונותיה כמנתחת פלסטית מהמובילות בתחום.

הערכים שאנו דוגלים בהם במרכז הרפואי אסטרה מדיקל: מקצועיות, ניסיון ואמינות ללא פשרות ושקיפות מלאה לכל אורך ההליך, על מנת להגיע לתוצאה האידיאלית עבור המטופל שלנו, ליווי צמוד של המנתח הפלסטי המטפל וכן על ידי צוות המרפאה לאורך כל התהליך וכמובן לאחריו.

רוצה לקבל עוד מידע על ניתוח הרמת חזה ב-ASTRA MEDICAL?

השאירי את פרטייך ונחזור אליך בהקדם.

מומחי אסטרה מדיקל לניתוחי הרמת חזה

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת רשת המרכזים הרפואיים ASTRA MEDICAL, מהמנתחות הפלסטיות המנוסות והבכירות בישראל. ניתחה אלפי נשים ופיתחה טכניקות ניתוחיות ייחודיות המאפשרות לה להגיע לתוצאות מדהימות ביופיין, בעלות מראה טבעי לחלוטין. מומחית לניתוחי חזה ובפרט לניתוחי הרמת חזה.

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

מנתח פלסטי בכיר, מומחה לניתוחי חזה: הגדלה, הרמה והקטנת חזה, במגוון רחב של טכניקות כירורגיות.

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

מנתחת פלסטית בכירה, מומחית לניתוחי הרמת חזה

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×