fbpx

הרמת חזה

הרמת חזה מחזירה לחזה את זקיפותו ואת מראהו המושך. צורת השד ולא בהכרח גודלו, היא המעניקה לחזה את איכויותיו האסתטיות, והיא כוללת בין השאר את צורת הפטמה והעטרה.

ככל שאנו מתבגרים, כח המשיכה נותן את אותותיו ומשפיע על חלקים שונים בגופנו, ביניהם גם החזה. חזה שהיה זקוף ומורם בגיל צעיר, משנה את צורתו ומתחיל לצנוח עם הגיל, בעיקר לאחר לידות, הנקות ושינויים במשקל.
הרמת חזה מיועדת לנשים המעוניינות להרים את החזה שנפל עם השנים ובחלק מהמקרים משולבת עם ניתוח להגדלת חזה. ישנן נשים המעוניינות בניתוח כדי להקל על עצמן במהלך פעילות ספורטיבית או במציאת פרטי לבוש ובגדי ים. רוב המטופלות שמגיעות לבצע את הניתוח הן בנות מעל ל-30 אשר סובלות מצניחה משמעותית של השד ומירידה נכרת בנפח שלו, בעיקר בעקבות לידות, הריונות ושינויים במשקל, אך ישנן נשים שהחזה שלהן נפול וחסר נפח כבר מגיל ההתבגרות.

רוב המטופלות מעידות שהפטמה שלהן ממוקמת בגובה קפל החזה או אפילו נמוך ממנו, ולעיתים הן יזדקקו לתוספת של שתל סיליקון במטרה להשיב את הנפח לחזה. יש מטופלות המעוניינות למקם מחדש את העטרה שלהן, בכדי לשוות לשד מראה מורם וזקוף יותר.

חשוב לקחת בחשבון שגם לאחר ניתוח להרמת חזה הגוף ממשיך לחוות שינויים שעלולים להשפיע גם על מראה החזה. יחד עם זאת, ההשפעה על החזה לאחר ההרמה תהיה מינורית הרבה יותר.

בחירת הרופא המנתח

בחירת הרופא המנתח לקראת ניתוח הרמת חזה חשובה ביותר. כמו בכל ניתוח פלסטי, יש משמעות לניסיון, לתיאום הציפיות המבוסס על מבנה גופה של המטופלת ולשאיפותיה ובעיקר לשליטה בטכניקות ניתוחיות שונות המאפשרת הגעה לתוצאה אופטימלית.

מנתח פלסטי בעל ניסיון עשיר שביצע את הניתוח בטכניקות שונות לאורך שנים, אוחז בידע יקר הבא לידי ביטוי כבר בשלב פגישת הייעוץ המקדימה, בה בוחרים בין היתר את סוג השתלים הרצוי (במידה ויוחלט על שימוש בשתלים) ואת הטכניקה שבה יבוצע הניתוח.

ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת רשת המרכזים הרפואיים ASTRA MEDICAL, היא מהמנתחות הפלסטיות המנוסות והבכירות בישראל. לרשותה מעל ל-36 שנות ניסיון, במהלכן ניתחה אלפי נשים ופיתחה טכניקות ניתוחיות ייחודיות המאפשרות לה להגיע לתוצאות מדהימות ביופיין, בעלות מראה טבעי לחלוטין.

למה לעבור ניתוח הרמת חזה אצל ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן?

כאמור לד"ר רוזנברג-הגן ניסיון עשיר ומגוון בתחום ניתוחי החזה, והרמת חזה בפרט. היא תלווה אותך לאורך כל התהליך, משלב הייעוץ המקדים, דרך חדר הניתוח וגם לאורך ההחלמה. נשים רבות חשות יותר בנוח לשוחח עם מנתחת פלסטית – אישה המבינה בדיוק את הרגשות המעורבים בתהליך, המסוגלת ללוות אותך ברגישות המתבקשת, עד להשגת התוצאות הטובות ביותר.

הניסיון והידע הייחודיים של ד"ר רוזנברג-הגן ממצבים אותה בראש רשימת המנתחים הפלסטיים הטובים בישראל. כשזה נוגע לגוף שלך, את רוצה להיות בידיים הטובות ביותר.

מה כוללת פגישת הייעוץ עם ד"ר רוזנברג-הגן?

לקראת הניתוח חשוב מאד לבצע תיאום ציפיות מדויק, היות ומדובר בניתוח הנחשב למעט מורכב יותר בהשוואה להגדלה או הקטנת חזה.

המטופלת תתבקש לספק מידע על ההיסטוריה הרפואית שלה ושל משפחתה, תוך שימת דגש על מחלות שד או שחלות במידה והיו בקרב הנשים במשפחה. בנוסף תתבקש המטופלת לעבור מספר בדיקות, הכוללות אולטראסאונד שדיים, בדיקת ממוגרפיה ובדיקות דם.

בהמשך תפרט ד"ר רוזנברג-הגן על מהלך הניתוח הצפוי והאם יש צורך בהגדלת הנפח או רק בהרמה. במידה ויעשה שימוש בשתלים או בשומן עצמי נדבר על ההשלכות .

המטופלת תקבל הנחיות לגבי הערכות מוקדמת טרם הניתוח הכוללת רכישת חזייה מיוחדת ללא ברזלים או ריפוד והפסקת עישון כ-4 שבועות טרם הניתוח לכל הפחות.

אחת הבעיות השכיחות בניתוח הרמת החזה היא חוסר המלאות של השד בקוטב העליון. קשה לשמור על מלאות כזו לאורך זמן ואכן זה אחד הדברים שבכנסים ובספרות מצוין כתסכול של המנתחים ולחיפוש של שיטות להשיג יציבות של תוצאות הניתוח.

דר רוזנברג פיתחה שיטה ייחודית להרמת החזה. בשיטה זו גם במקרים קיצוניים ביותר של צניחה וגם בשדיים טוברוזים וגם לאחר הריקנות של השד לאחר הוצאת שתלים ישנים, ניתן להשיג תוצאות יפהפיות שמשאירות את החזה מלא באזור המחשוף כלומר בקוטב העליון.

הנפלא בשיטה זו שיטת ASTRA היא התוצאה שנשמרת להרבה שנים – מלאות בקוטב העליון של השד המופיע יפה בכל מחשוף.

 

ד
 ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן, מומחית לכירורגיה פלסטית ולניתוחי הרמת חזה, מייסדת רשת המרפאות ASTRA MEDICAL

ד"ר רוזנברג-הגן תענה על כל שאלה שיש לך – מומלץ להכין רשימה של שאלות שעולות לך, עוד לפני הפגישה. הפגישה מתנהלת באווירה נוחה וסבלנית, ומוקדשת כל כולה למענך.

רוצה לקבל עוד מידע על ניתוח הרמת חזה ב-ASTRA MEDICAL?

השאירי את פרטייך ונחזור אליך בהקדם.

מהלך הניתוח להרמת חזה

ניתוח הרמה של החזה אורך כ2.5-3 שעות, במהלכו הניתוח מסירים עודפי עור שנוצרו עם הגיל ומשינויים בנפח השד ומעצבים מחדש את החזה כדי להקנות לו מראה מלא וזקוף.
הרמת חזה ניתן לבצע בכמה טכניקות שונות. הטכניקה המתאימה מותאמת למצב החזה של המטופלת (נפח ומבנה) ולשאיפותיה. השיטות השונות משפיעות על אורך החתך, הצלקת שתוותר ומיקומה.

הרמת חזה ללא שתל

הרמת חזה ללא שתל זאת ההרמה הקלאסית וכאמור לASTRAMEDICAL שיטה ייחודית שנותנת תוצאות עיצוב יפות ונשמרת לטווח הארוך. השיטה משמרת את הדרמיס ואיננה מוציאה כלל רקמת שד (אלא אם יש צורך בהקטנה) אין חיתוך או מניפולציה של השד עצמו וכל העיצוב שלו נעשה ע"י תפרים מהמעטפת החיצונית של השד SCARPA לשריר בצורה שמשאירה "מרפסת" יפה בקוטב העליון (מחשוף יפה) לאחר העיצוב נסגר העור בנותר ונותן כעין חזיה בצורה יפה לעין.

במקרים שיש מעט רקמת שד נוכל להוסיף שומן עצמי בעיקר בקוטב העליון כדי להגדיל את הנפח. הוספת השומן איננה מכבידה על העור הדק ומוסיפה נפח מסוים.

הרמת חזה עם שתלים

במידה והמטופלת בוחרת לעבור ניתוח הכולל שימוש בשתלים, יש לבחור בקפידה עם הרופא המנתח את השתל,המתאים. הרופא ימליץ מראש אם יש צורך אמיתי בשתל ובמידה וכן הוא יקבע את מיקומו, נפחו וצורתו; ישנם שתלים בצורת טיפה ושתלים עגולים, למראה מורם ומלא. יש לזכור ששתל כבד יגרום לצניחה נוספת של השד ולכן השיטה המודרנית לבצע הגדלה של השד בשיטה ההיברידית (הכנסת שתל ושומן נוסף) היא הדרך המומלצת כדי לעצור את תהליך הצניחה הטבעי.

לאחר ניתוח הרמת החזה

לאחר הניתוח תשהה המטופלת בחדר התאוששות, ותשוחרר לביתה כעבור מספר שעות ללא חבישה ועם חזיה בלבד. המטופלת תונחה להישאר עם החזיה לאורך כל היום והלילה למשך 4 שבועות, במטרה לאפשר לחזה להחלים באופן אופטימלי.

לאחר הניתוח השד יהיה נפוח ולעתים אף בצקתי, אך הנפיחות תרד לאט לאט והיא עתידה להיעלם לחלוטין כעבור מספר חודשים. בנוסף, יתכן ותחוש המטופלת תחושה מוזרה או חוסר תחושה בעור או בפטמה, אך לרוב זו תופעה זמנית שחולפת.

יש לציין שבניתוח זה אין כאב כלל והופעת כאב לאחר הניתוח תעיד על חשש לזיהום. המעקב הצמוד לאחר הניתוח הוא הדרך היחידה למניעת סיבוכים ולטיפול בהם בזמן.

התאוששות והחלמה ראשונית מהניתוח

התאוששות מניתוח הרמת חזה היא מהירה וחופשה של 10 ימים עד שבועיים תהיה מספקת. בשבוע הראשון שלאחר הניתוח מומלץ שלא להרים כלל את הזרועות ולהימנע מנהיגה.

במשך שישה שבועות יש להימנע מהרמת חפצים כבדים. ייתכן והמטופלת תחוש בכאבים מקומיים, בהם ניתן לטפל באמצעות משככי כאבים סטנדרטיים.

התפרים מהניתוח יספגו בעור מעצמם ואין צורך להסירם.

הסתגלות בשנה הראשונה לאחר ניתוח הרמת החזה

חשוב מאד להפנים שאת התוצאות הסופיות של הניתוח נראה רק לאחר ירידת הנפיחות והבצקות, ספיגת התפרים והתייצבות החזה בצורתו החדשה. תהליך זה אורך זמן ומצריך סבלנות מצד המטופלת. הצלקות לאחר הניתוח עשויות לשנות מעט את צבען, לגרד ולהתקלף ויעברו מספר חודשים עד שהן תגענה לצורתן ולצבען הסופי. מומלץ שלא להיכנס להריון במהלך השנה הראשונה שלאחר הניתוח, היות והתנודות ההורמונליות הפוקדות את הגוף במהלך ההריון עלולות להשפיע על תהליך ההחלמה.

סיכונים אפשריים בניתוח הרמת החזה

כמו בכל ניתוח, גם בניתוח הרמת חזה קיימים סיכונים אפשריים שיש לקחת בחשבון. יתכן והפצע יזדהם לאחר הניתוח ויהיה צורך בנטילת אנטיביוטיקה. קיים סיכוי נדיר להיווצרות קרישי דם, לדימום מוגבר או לצלקות בולטות על העור. בשיטת ASTRA אין סיכון של נמק ואיבוד תחושה בפיטמה כי אין פגיעה באספקת הדם מרקמת השד לפיטמה. יש אבל להקפיד לא לעשן זמן רב מספיק טרם הניתוח.

ניתוח הרמת החזה הוא ניתוח עם סיכונים מעטים ועם החלמה מהירה. הגורם מספר אחד להצלחת הניתוח הוא תכנון וביצוע נכונים. פגישת הייעוץ מהווה כלי לדיוק גם בציפיות של המנותחת לאחר הניתוח כדי להשיג את התוצאה החשובה ביותר- מטופלת מרוצה.

הרמת חזה - לפני ואחרי

וידאו

הרמת חזה ללא שתלים

הכל על ניתוחי חזה

מאיזה גיל ניתן לעבור ניתוח חזה?

מה ההבדל בין הגדלת חזה להרמת חזה

מאמרים בנושא הרמת חזה

הרמת חזה ללא שתל/ים

בעבר הרמת חזה דרשה ברוב המקרים הכנסת שתל לחזה על מנת לייצבו. עם השנים הבינו כי ניתן לעשות הרמת חזה ללא שתלים, למעשה בניתוח אוספים מקסימום מרקמת השד שנמצאת בתוך מעטפת עורית הדוקה ומהנפח הפנימי מעצבים למראה אסתטי.

קרא עוד »

המומחים שלנו להרמת חזה

ASTRA MEDICAL גאה להעמיד לרשותך את מיטב המנתחים הפלסטיים להרמת חזה, בראשותה של ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן.

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מנתחת פלסטית בעלת ניסיון של למעלה מ- 36 שנה בכירורגיה פלסטית, שחזורי שד, ניתוחים אסתטיים, טיפול במלנומה, טיפול בגידולי עור וטיפול בלייזרים רפואיים.

יצירת קשר

השאירו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע מד"ר רוזנברג-הגן