חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אסתטיקה וגינאלית

קבוצת אסטרה מדיקל שמה לה למטרה להביא את חידושי התחום באסתטיקה וגינלית ולהפוך אותם לנגישים לכל אישה ואישה בכל גיל.

במשך שנים רבות נמנעה הכירורגיה הפלסטית מהתעסקות באזור האינטימי של האישה, ואילו ההתעסקות הייתה רפואית – תפקודית בלבד. כיום, התפתחו מגוון טיפולים אסתטיים שונים אשר נועדו לעזור ולתת מענה לבעיות שונות בתחום זה.

אצלנו בקבוצת אסטרה, קיים שילוב ייחודי בין מומחים מתחום הכירורגיה הגינקולוגית והן מתחום הכירורגיה הפלסטית-קוסמטית, וביחד נוצר שילוב מנצח אשר יעניק למטופלת שלנו את התוצאה הטובה ביותר.

תוכלו למצוא אצלנו מגוון רחב של טיפולים, הכולל הן את האזור החיצוני (שפתיים) והן את האזור הפנימי (הנרתיק-וגינה). בנוסף, טיפולים לבעיות תפקודיות כמו צניחת אברי האגן לאחר לידות, דליפות שתן וכו’.

ד"ר רות גייסט, גניקולוגית בכירה, מומחית לטיפול ליובש בנרתיק
ד"ר רות גייסט, מומחית בכירה לטיפולי לביופלסטיקה, הצרת נרתיק ובריחת שתן אצל נשים.

דיונים על אסתטיקה ודימוי גוף הם חלק נכבד מחיי היום יום של כולנו, והם באים לידי ביטוי בתקשורת האישית, משתקפים בשיחות חולין, באמצעי התקשורת ובמדיה החברתית. בשנים האחרונות והאסתטיקה הוגינלית זכתה לתהודה ציבורית למרות שהשיח בתחום הינו אינטימי ועשוי לעורר אי נעימות..

המראה של אזור הנרתיק ממלא תפקיד משמעותי בתחושת הדימוי העצמי והרווחה הכללית של כל אישה. על כן הגיע הזמן להסיר את מחסומי המבוכה ולהבין כיצד ניתן לשמור על אסתטיקה וגינלית בקלות וביעילות המרביות.

אסתטיקה וגינלית מקיפה מנעד רחב של גורמים, אשר כל אחד מהם משפיע על מראהו הכללי של הנרתיק כמו גם על התפקוד הכולל של איברי המין של האישה:

 • גודל השפתיים הגדולות והקטנות של הפות
 • סימטריית השפתיים של הפות
 • רוחב תעלת הנרתיק
 • מידת מוצקות העור
 • היקף הדגדגן

מה כוללים הטיפולים באסתטיקה וגינאלית?

מה ההחשיבות של אסתטיקה וגינאלית?

אחת הטעויות הנפוצות סביב האסתטיקה הווגינלית היא האמונה שיש מראה “אידיאלי” או “נורמלי” אחד ויחיד שיש לשאוף אליו. יחד עם זאת, אין להתווכח עם התחושה האינדיבידואלית של כל אישה ביחס למראה הרצוי בעיניה. עבור נשים רבות, תחושת ביטחון ונוחות של מראה גופן היא חיונית לרווחה נפשית ורגשית, והדברים נכונים במידה רבה גם לגבי אסתטיקה וגינלית.

מעבר לתחושה אישית, יש לשים לב לכך שבעיות אסתטיות כגון שפתי פות מוגדלות או א-סימטריות, רפיון בנרתיק או הפרעות ברצפת האגן יכולות לא רק להשפיע על ההערכה העצמית של האישה, אלא גם להוביל לאי נוחות גופנית במהלך קיום יחסי מין, פעילות גופנית או אפילו תנועה יום יומית פשוטה. כך, למשל, נשים אשר סובלות משפתי פות מדולדלות וגדולות מדי עשויות לחוש “שפשוף” וחוסר נוחות בכל פעם שהן רצות, רוכבות על אופניים או סתם עוטות ביגוד צמוד.

מהם הגורמים אשר עלולים להשפיע לפגוע באסתטיקה הווגינלית?

ניתן להצביע על מספר גורמים מרכזיים אשר עלולים לפגוע באסתטיקה הנרתיקית בקרב נשים:

 • גנטיקה – לגורמים גנטיים יש תפקיד משמעותי בקביעת האנטומיה והמראה של הנרתיק אצל האישה. חלק מהנשים עשויות לרשת תכונות כגון שפתיים גדולות או קטנות יותר מהממוצע, בעוד שאחרות עשויות להיות מועדות למצבים כמו היחלשות רצפת האגן.
 • תנודות הורמונליות – תנודות ברמות ההורמונים, כמו אלו שנחוות במהלך התבגרות, הריון, הנקה וגיל המעבר, עלולות להשפיע על הבריאות והאסתטיקה של הנרתיק. בפרט, חוסר איזון הורמונלי עלול להוביל לשינויים ברמת הלחות בנרתיק, בשלמות הרקמות ובטונוס השרירים.
 • היריון ולידה – לידה נרתיקית עלולה להוביל לשינויים משמעותיים במראה ובתפקוד של הנרתיק. כך, מתיחה של רקמות הנרתיק במהלך הלידה עלולה לגרום לרפיון, להגדלה של פתח הנרתיק, או לעיוות של השפתיים והפרינאום.
 • הזדקנות – כמו חלקים אחרים בגוף, הנרתיק עובר שינויים טבעיים עם הגיל. בין היתר, ירידה ברמות האסטרוגן במהלך גיל המעבר עלולה להוביל ליובש בנרתיק, להידלדלות של דפנות הנרתיק ולאובדן גמישות, מה שמייצר מראה נפול ואי נוחות בעת קיום יחסי מין.
 • תנודות במשקל – תנודות משמעותיות במשקל הגוף, בין אם בגלל הריון, עלייה משמעותית במשקל או ירידה פתאומית במשקל, עשויות להשפיע על השומן באזור איברי המין. עודף משקל עלול להוביל להגדלת השפתיים, בעוד שירידה מהירה במשקל עלולה לגרום לעור נפול ולאובדן של נפח.
 • אורח חיים – עישון, תזונה לקויה, חוסר פעילות גופנית ומתח כרוני יכולים גם הם להשפיע על מראה הנרתיק ועל רמת הבריאות באזור.

מהם הטיפולים לשמירה על אסתטיקה וגינלית?

למרבה המזל, בעיות אסתטיות באזור הנרתיק הן ממש לא גזירת גורל, כמו כן נשים רבות מעוניינות לשפר את האסתטיקה של הנרתיק. ההתקדמות הרפואית יוצאת הדופן מציעה כיום מערך נרחב של טיפולים אסתטיים ייעודיים לאזור.

אסטרה מדיקל מתגאה להציג מגוון טיפולים אסתטיים יעילים וחדשניים, שנותנים מענה לכל אי נוחות:

 • לביופלסטיקה – לביופלסטיקה הוא טיפול המיועד לקיצור שפתי פות בולטות, לעיצוב שפתי פות מדולדלות, א-סימטריות או בעלות גבולות בלתי סדרים (למשל שפתיים עם קרעים ושסעים שנוצרו במהלך לידה) ולהצרת הנרתיק. אצלנו, באסטרה מדיקל, הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית, אזורית או כללית. בדרך כלל, נהוג לבצע את הניתוח לאחר גיל שמונה עשרה, ואולם במקרים מסוימים אין מניעה לבצעו גם בגילאים צעירים יותר. ככל שהניתוח מתבצע לאחר סיום תקופת הלידות, תוצאות הניתוח נוטות להישמר לאורך זמן כך שלעומת הליכי פלסטיקה אחרים אין כל צורך בחידושים תקופתיים.
 • רקטוצלה – רקטוצלה הוא הליך כירורגי אשר נועד לצורך הרמת הקיר האחורי של הנרתיק. על פי רב, הקיר הנרתיקי האחורי צונח לאחר לידות, עצירות כרונית או נשיאת משאות כבדים, באופן שמצריך את השבתו לממדיו המקוריים. באסטרה מדיקל, ניתוח הרקטוצלה מתבצע בהרדמה כללית או אזורית, ללא חתכים חיצוניים, וכרוך בתקופת החלמה של כשלושה שבועות.
 • פרינאופלסטיה – פרינאופלסטיה הוא ניתוח שנועד לתקן פתח נרתיק פעור מדי, שנוצר בעקבות קרעי לידה. הניתוח משיב לכניסה לנרתיק את הרוחב והמראה הטבעיים שלו. ככלל, מדובר בניתוח פשוט יחסית, אשר אינו כולל סיכונים מיוחדים, וכרוך בתקופת החלמה של שלושה שבועות.
 • הזרקות – הזרקות ייעודיות של חומצה היאלורונית או של שומן עשויות להועיל בעיצוב של שפתיים מדולדלות או א-סימטריות. מדובר באופציות לא ניתוחיות אשר זמינות עבור מי שמחפשות אחר פתרונות פשוטים, מהירים ולא פולשניים.

טיפולי אסתטיקה וגינלית באסטרה מדיקל

אסטרה מדיקל היא רשת מרפאות פלסטית מובילה בישראל, אשר מאגדת תחתיה קבוצת עילית של רופאים ומנתחים מומחים בתחום הגניקולוגיה והפלסטיקה. המרפאות הוקמו במטרה לאפשר למטופלים לקבל מענה רפואי איכותי לכל צרכי הפלסטיקה, תחת קורת גג אחת, תוך הקפדה על סטנדרטים בין לאומיים הן ברמת המקצועיות והן ברמת השירות.

טיפולי האסתטיקה הווגינלית של אסטרה מדיקל נערכים על ידי ד”ר רות גייטס, מומחית בגינקולוגיה ומיילדות, בעלת ניסיון רב, רזומה עשיר של למעלה משלושים שנים בתחום הגניקולוגיה והאסתטיקה הוגינאלית. ההתנהלות מול רופאה מוסמכת ועתירת ניסיון הופכים את החוויה האסתטית לבטוחה, מקצועית ונעימה יותר מאי פעם.

מאמרים בנושא אסתטיקה וגינאלית

ד"ר רות גייסט

ד"ר רות גייסט, גניקולוגית בכירה, מומחית לטיפול ליובש בנרתיק

ד”ר רות גייסט הינה רופאה מומחית בגינקולוגיה ומיילדות ורופאה בכירה למעלה מ-30 שנה. מומחית בכירה לטיפולי לביופלסטיקה, הצרת נרתיק ובריחת שתן אצל נשים.

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×