עיצוב האף משפר את ההרמוניה האסתטית של הפנים, בהיותו מרכיב חשוב בתדמית הגוף. ההקשר הנפשי של המטופל הוא הנושא העיקרי להערכה בשיחה לפני הניתוח. השיחה מוודאת את הצורך בשינוי מידת הציפיות והתאמתן למציאות והערכה של השפעת השינוי על המרכיבים האחרים של הפנים. בשיחה זו נעבוד עם תמונות שימחישו את השינוי הצפוי.

האף מורכב מחלקים גרמיים ומרקמות רכות. החלקים הגרמיים הם עצם וסחוס המהווים את שלד האף. בניתוח אף, מעוצב השלד והרקמות הרכות מתכווצות לקבלת צורה טבעית. כבר בשיחת הייעוץ יאבחן הרופא את מבנה השלד, העור והפרופורציות הכוללות של הפנים על-פיהם יתוכננו השלבים של הניתוח.

הטכניקות הנפוצות בניתוח אף:

  • ניתוח Closed Rhinoplasty
    מבצעים חתך המוסתר בנחיריים ומפרידים את הרקמות הרכות כדי להגיע לשלד האף.
  • ניתוח Open Rhinoplasty
    מבצעים חתך בבסיס האף ומרימים את הרקמות הרכות. שלד האף מעוצב באופן פתוח.
    אם יש צורך לתקן אף רחב ולהצר את הנחיריים מבצעים זאת בחתך נפרד בבסיס הנחיריים, כך שנותרת באזור זה צלקת קטנה להסתירה המוסתרת בקלות בקפל הטבעי של הנחיר.
    בניתוח נעשית פעילות לשיפור מעבר האוויר והנשימה.

ניתוח אף – הניתוח

ניתוח אף מבוצע בהרדמה מקומית וטשטוש, כאשר המנותח נושם דרך הפה (כמו בהצטננות קלה). בשלב ההתעוררות ירגיש המטופל במגע אך לא יחוש כאב. משך הניתוח עד שעתיים.

ניתוח אף – התאוששות והחלמה

בתום הניתוח מתעורר המטופל מהטשטוש עם גבס קל על האף, המאפשר נשימה דרך הפה בלבד. מסביב לעיניים מופיעים סימני דמם. ב- 48 השעות שלאחר הניתוח הנפיחות הולכת וגדלה, אך תופעה זו נורמאלית ואין לחשוש ממנה.

בשלב ההתאוששות מתעורר המנותח עם כאב קל, המטופל במשככי כאבים כמו אופטלגין ואקמול, ומתפוגג למחרת היום.

בסוף היום משוחרר המנותח מבית החולים עם גבס על האף. בימים הראשונים יתכנו הפרעות מסוימות בנשימה, נזלת תופיע למספר שבועות. הכתמים מסביב לעיניים צפויים להעלם תוך שבוע עד שלושה שבועות.

יש לציין שהתוצאות הסופיות של הניתוח לא נראות לעין מיד לאחר הורדת הגבס, בשל הנפיחות הגדולה המלווה ניתוח זה. תוצאות סופיות יראו רק אחרי 3-6 חודשים מיום הניתוח.

סיבוכים אפשריים

הסיבוכים בניתוח מועטים, משום שמדובר בניתוח חיצוני. קיימת סבירות נמוכה מאוד לפגיעה בצינור הדמעות. במקרים של ניתוח אף חוזר, הפרוצדורה מורכבת יותר ויש לבצעה אך ורק על ידי רופאים בעלי ניסיון רב בניתוחים מסוג זה.

ידע, ניסיון ויכולת אסתטית של מנתח מיומן מבטיחים תוצאות גבוהות יותר הן ברמה האסתטית והן ברמה הרפואית.

תיקון ועיצוב האף משפר את מראה הפנים הכללי ומקנה ביטחון עצמי מוגבר ושמחת חיים ללקוח.

אסטרה מדיקל בראשות ד”ר רוזנברג-הגן עומדת לרשות המטופלים בכל השלבי הניתוח, ועד להחלמה הסופית. הצוות המיומן ערוך לתמיכה ומעקב אישי המותאם לכל מנותח.

 

ניתוח אף – תמונות לפני ואחרי

                        לפני                                                                                              אחרי 

 

ניתוח אף לפני ואחרי 2ניתוח אף לפני ואחרי 2

 

ניתוח אף לפני ואחרי 4

 

 

 

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה