ניתוח הקטנת חזה מבוצע בהרדמה כללית, למרות שיש מנתחים בחו”ל המבצעים ניתוחי הקטנת חזה תחת הרדמה מקומית. עם תחילת ניתוח הקטנת חזה מבוצע חתך באמצע החלק התחתון בשד, דרכו יוסרו עודפי עור ושומן. במהלך הניתוח מורמת הפטמה וממוקמת בחלק גבוה יותר בחזה. עם סיום הניתוח האזור המנותח נחבש בחבישה אלסטית והוא מחובר לצינוריות המנקזות את הנוזלים והדם שהצטברו באזור. הקטנת חזה דורשת אשפוז למשך לילה אחד לצורך התאוששות, מעקב והשגחה. במקרים מסוימים נדרש משך אשפוז של שני לילות. לאחר האשפוז משוחררת המנותחת לביתה להמשך תהליך ההחלמה.

הקטנת חזה – מחיר

עלות ניתוח הקטנת חזה גבוהה יחסית לניתוחי חזה אחרים, היות ומשך הניתוח ארוך יותר. ניתוח הקטנת חזה נחשב למורכב יחסית, הדורש רמת מומחיות גבוהה האופיינית למנתחים פלסטיים וותק רב בתחום. עלות הניתוח מורכבת מעלות חדר ניתוח, שכר המנתח, משך האשפוז הנדרש וגודל הצוות בחדר הניתוח. פערי המחיר בין המרפאות הפלסטיות השונות נובעים מהמנעד הרחב של שכר המנתחים. עלות שכרו של מנתח פלסטי המתמחה בניתוחי הקטנת חזה עשויה להגיע ל- 20,000 ש”ח בשעה שמנתח צעיר וחסר ניסיון עשוי לגבות כ- 10,000 ש”ח. בתוספת העלויות הנלוות עולה, כי עלות ניתוח הקטנת חזה נעה בין 20,000 ש״ח ל-30,000 ש״ח. הקטנת חזה מבוצעת לא רק מטעמים אסתטיים. חזה גדול עשוי לגרום לבעיות גב ולכן הוא מומלץ גם מסיבות בריאותיות. מסיבה זו מכירות קופות החולים בחלק מהמקרים בצורך בניתוח, ומשתתפות בעלותו. אם את סובלת מכאבים בגלל גודל החזה שלך, כדאי שתבדקי את זכאותך בקופת החולים בה את מבוטחת לפני שתפני למרפאות פרטיות.

המלצות לאחר ניתוח להקטנת חזה

  • השתדלי ללבוש בגדים משוחררים שלא לוחצים על החזה.
  • עד גמר ניקוז הנוזלים והדם המנעי ממקלחת ואמבטיה.
  • הרבי בשתיית מים ואכלי באופן מבוקר.
  • הקפידי לשכב על הגב כדי לא להפעיל לחץ על החזה. אין לשכב על הבטן כשבועיים לאחר הניתוח.
  • הקפידי שלא להתכופף, להימתח ולהתאמן במשך לפחות שבועיים מיום הניתוח, כדי למנוע דימום ונפיחות.

החלמה מניתוח הקטנת חזה

ביום הניתוח החזה שלך יהיה חבול ונפוח מאוד, וייתכן ותחושי כאב ובחילות. תרופות נגד כאבים כמובן יועילו אולם לא יעלימו את הכאב לחלוטין. הרופא המנתח יחבוש אותך בחזיית ספורט מיוחדת שהוכנה עבורך מבעוד מועד או בתחבושת אלסטית למשך מספר ימים. קרוב לוודאי שהחתכים יודבקו כדי לטפל בצלקות ולאחר מכן תלבשי חזיית ספורט לעוד חודש ימים לערך. הקפידי שלא לחבוש חזיות רגילות לאחר הניתוח ובמשך תקופת ההחלמה.

הקטנת חזה במרכז לכירורגיה פלסטית

להבדיל מרוב המרפאות הכירורגיות בישראל, צוות הרופאים במרכז לכירורגיה פלסטית מורכב ממנתחים בעלי התמחויות ספציפיות. מנתח פלסטי אחד לא יכול להתמחות כיאות בעשרות סוגים של ניתוחים פלסטיים, ובטח שלא לצבור ניסיון ראוי בכולם. המרכז לכירורגיה פלסטית מקפיד שניתוחי הקטנת חזה יבוצעו אך ורק על ידי מנתחים כירורגיים בעלי ניסיון עשיר, מוניטין מבוסס וכישורים המאפשרים לו להתאים את שיטת הניתוח לגוף שלך, שהוא ייחודי אך ורק לך. רק במרכז לכירורגיה פלסטית תוכלי להרגיש באמת בטוחה ברופא שלך.

נובמבר 27 יום שלישי , 2018 8:41 am

הקטנת חזה

באיזו גיל זה אפשרי לעשת תניתוח הזה
ואם זה אפשרי לבוא בלי אישור הורים….

נובמבר 27 יום שלישי , 2018 8:41 am

הקטנת חזה

באיזו גיל זה אפשרי לעשת תניתוח הזה
ואם זה אפשרי לבוא בלי אישור הורים….

אוגוסט 16 יום חמישי , 2018 5:22 am

תזמון הקטנת חזה

אני אחרי ירידה במשקל של 50 קילו. יציבה במשקל כבר שנתיים. החזה שלי מלא עודפי עור ואני מעוניינת לעשות הקטנה והרמה. ממידה g לc. אני מתכננת הריון בעתיד. עד כמה ההריון משפיע על השד לאחר ניתוח? הוא יוצר נפילה של השד שוב? כמה כדאי להתרחק מהניתוח בשביל להיכנס להריון. השאלה שלי האם יש טעם לעשות את הניתוח במידה ואהיה בהריון בעתיד והשד יעבור שינויים.

יוני 16 יום שבת , 2018 10:27 am

איסימטריות לאחר ניתוח הקטנת חזה

אני שבועיים ויומיים לאחר ניתוח הקטנת חזה והשדיים לא זהים, שד אחד עגול ושד אחד בצורת קונוס ועומד.

אפריל 12 יום חמישי , 2018 4:06 pm

הקטנת חזה

כמה זה עולה

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה