חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מיני ליפט

מהו מיני ליפט

מיני ליפט הוא ניתוח להוצאת עודפי עור ומתיחה של העור, המבוצע בהרדמה מקומית וטשטוש או בהרדמה כללית. זהו ניתוח קצר שנמשך כשעה וחצי עד שעתיים, במהלכו מרימים את העור בפנים ובצוואר ומוציאים את עודפי העור לאחר מתיחה. בסיום הניתוח מבצעים תפירה של כל החתכים, בדיוק באותו מקום כמו במתיחת פנים – לפני ומאחורי האוזניים.

מיני ליפט הוא אחד הניתוחים שאנו נשאלות המון לגביו. הסיבה שבקשה זו שכיחה, נובעת מהתסכול שאנחנו מרגישים לנוכח סימני הזקנה שאנחנו רואים במראה, בעוד שאנחנו בהחלט לא מרגישים כך. סיבה נוספת היא חשש מפרוצדורה פולשנית.

מיני ליפט הוא ניתוח שבמהלכו מבוצעת מתיחה של העור בלבד הוא עדיין ניתוח והוא עדיין פולשני, אך כפי שאחד מהמורים שלי בעבר היה אומר “מיניליפט זה מיני תוצאות, לטווח קצר”. זוהי טעות גדולה לבצע פרוצדורה כזו, היות והיא איננה מאפשרת זמן החלמה קצר יותר, או פחות דימומים תת עוריים לאחר הניתוח. בנוסף לכך, מיני ליפט גם לא מונעת סיבוכים שעלולים להיווצר לאחר ניתוח מתיחת פנים.

בניתוח כזה אין מתיחה של השרירים ולכן האפקט שלו יהיה קצר מועד.

מיני ליפט ב-ASTRA MEDICAL
מיני ליפט ב-ASTRA MEDICAL

זמן ההחלמה לאחר מיני ליפט

משך זמן ההחלמה כשבועיים. בשבועיים אלו הפנים מתנפחות, ישנם דימומים תת עוריים וצריך להישאר בסגר בבית עד שמקבלים מראה פחות נפוח וללא כתמים. מבחינת ההרגשה מרגישים טוב ואין כאב כלל.

סיבוכים אפשריים

הסיבוכים האפשריים לאחר ביצוע מיני ליפט דומים לסיבוכים האפשריים לאחר מתיחת פנים: זיהום, דימום או פגיעה בעצב. סיבוכים אלו נדירים ביותר.

ההמלצה שלנו ב-ASTRA MEDICAL

אם ברצוננו לבצע מתיחת פנים חלקית, נוכל לבצע מתיחה או של החלק העליון של הפנים או מתיחת צוואר והחלק התחתון של הפנים, אבל לא בשיטה של מיני-עור בלבד, אלא באמצעות מתיחה, הכוללת את מתיחת השרירים לכיוון הנכון והמדויק, שתייצר תוצאות לשנים רבות.

לצורך כך יש צורך בפגישת ייעוץ לא מחייבת, אשר תנתח את המצב המיוחד ומבנה הפנים השרירים והעצם של כל מטופל/ת ותוודא האם מתיחת פנים חלקית מתאימה למצב הקיים.

אנא קראו על מתיחת הפנים החלקית במאמר המוקדש לכך.

שאלות נפוצות בהקשר של ניתוח מיני ליפט

שאלה: מהן הצלקות שנשארות אחרי ניתוח כזה?

תשובה: הצלקות אחרי ניתוח מיני ליפט דומות לצלקות של מתיחת הפנים, מלבד הצלקת ברקות. אלו צלקות יותר קצרות. איכות הצלקת תלויה בריפוי של כל אחד ואחת.

שאלה: מה נעשה במיני ליפט הנוסף למתיחת העור?
תשובה: בטכניקה שנקראת SHORT SCAR TECHNIQUE מבצעים גם 3 תפרים נוספים מתחת לעור, שמושכים את הצוואר והלחיים כלפי מעלה.

שאלה: האם זמן ההחלמה מיניליפט קצר יותר?
תשובה: לא תמיד. ההחלמה והיכולת לחזור לעבודה תלויה בכמות הדימום ובסימנים הכחולים מתחת לעור. לכן למי שיש נטייה לדמם, סימנים אלו יישארו לטווח של עשרה ימים – שבועיים.

שאלה: האם האישפוז יותר קצר?
תשובה: גם במיני ליפט וגם במתיחה מלאה השחרור הוא באותו היום, כלומר מספר שעות לאחר הניתוח.

מומחי ASTRA MEDICAL למיני ליפט

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

מבכירי המנתחים הפלסטיים בישראל, מייסדת ASTRA MEDICAL

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

מנתח פלסטי בכיר

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

מנתחת פלסטית בכירה

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×