חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אסימטריה בחזה

אסימטריה של החזה הינה תופעה נפוצה הרבה יותר מכפי אנו נוטים לחשוב. איברים זוגיים בגופנו אינם תמיד סימטריים: צדי הפנים, העיניים וגם השדיים. כאשר ההבדלים בין שני השדיים מינוריים, האסימטריה בחזה כמעט ואינה מהווה בעיה או מקור להתעסקות ודאגה. במאמר זה נכסה מצבים של אסימטריות קיצוניות הפוגעות בתפקוד היומיומי ובביטחון העצמי של נשים רבות. מצבים קיצוניים של חזה אסימטרי קשים להסתרה, גם בבגדים יום יומיים ובעיקר בבגדים חשופים יותר כמו בגד ים.

מהן הסיבות לאסימטריה בחזה?

יש להפריד בין סיבות מולדות לסיבות נרכשות של אסימטריה בחזה בעקבות שינויים הנובעים מתאונות, ניתוחים, כוויות ועוד. 
 

מהן הסיבות מולדות לאסימטריה בחזה?

POLAND SYNDROM

חוסר התפתחות של צד אחד של בית החזה, העשוי להופיע בצורות שונות ובכללן חוסר התפתחות של הסטרנום והצלעות. POLAND SYNDROM יכול לבוא לידי ביטוי בחוסר חלקי או מלא של השריר הפקטוראלי ובחוסר התפתחות של השד.

חוסר התפתחות של בית החזה וחוסר התפתחות של השריר קשים יותר לתיקון; במקרים אלה אנחנו מעבירים שריר מהגב כדי לתקן את התופעה. מקרים של חוסר התפתחות של השד ניתנים לתיקון באמצעות טכניקות של שחזור שד – הגדלת שדיים עם משתל סיליקון והזרקות שומן.

TUBEROUS BREASTS (שדיים צינוריים)

תופעה המתארת שדיים שהמראה שלהם צינורי, ארוך ונפול עם פיטמה רחבה מאד ללא כל פרופורציה לגודל השד. במצבים של TUBEROUS BREASTS הרווח בין השדיים גדול מאד ומגביל מאד בלבישת בגד ים.

תיקון שדיים צינוריים הינו ניתוח פלסטי מסובך ומאתגר: כדי לבצע אותו היטב ולהגיע לתוצאה טובה נדרש ניסיון רב; ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן צברה ניסיון עשיר וייחודי בתיקון חזה אסימטרי, ולאורך השנים היא ביצעה עשרות ניתוחים לתיקון ניתוחים המצריכים שיפור שבוצעו על ידי רופאים אחרים. חשוב לזכור שהשדיים משתנים עם הזמן (שינויים הקשורים לגיל או להריונות, לידות והנקות) וגם ניתוחים פלסטיים שבוצעו בעבר בצורה איכותית ויצרו סימטריה טובה, עשויים להזדקק לתיקונים קטנים בעתיד.

בכל מקרה של ניתוח פלסטי לתיקון שדיים צינוריים יש להתייחס ולתקן חמישה פרמטרים:

 • תיקון הנפח השונה של שני השדיים: משווים את הנפח ע”י הגדלה של השד הקטן והקטנה והרמה של השד הגדול יותר.
 • תיקון הרווח הגדול בין שני השדיים.
 • הורדת הכפל התת שדי במקרה ובצד אחד הוא גבוה יותר.
 • תיקון גודל הפטמה וצורתה הבולטת.
 • תיקון כמות העור השונה – מעטפת השד, כדי ליצור מראה סימטרי יותר.

מהן הסיבות הנרכשות לאסימטריה?

 • כוויות: כוויות בילדות בגיל צעיר עם צלקות על בית החזה ישפיעו על צמיחת השדיים.
  התיקון במקרים אלה צריך לפתור את בעיית הצלקת ואת החוסר בעור שנוצר כתוצאה מהתכווצות הצלקת, ובנוסף לייצר נפח דומה בשד השני. בנוסף, במקרים כאלה נצטרך לבצע תיקון לאחר כמר צמיחת השדיים, לקראת גיל 18.
 • הצטלקויות כתוצאה מתאונות: במקרים אלה, בדומה למקרים של כוויות, התיקון יכלול התייחסות לצלקות ולהבדלי הנפח.
 • כריתות שד: חלקית או מלאה: אסימטריה במקרים של כרית שד תלויה במיקומו של הגידול. הפתרונות במקרים אלה תלויים מחייבים יצירתיות ובחירת מתלי עור ורקמת שומן בהתאם למיקומים בהם יש חוסר ברקמה. קיימת ספרות מקצועית ענפה המתייחסת לנושא (אונקופלסטיקה).
 • גידולים שפירים ברקמת השד או ברקמת השומן: הגורמים לצמיחה מהירה של שד אחד ויוצרים אסימטריה בולטת: במקרים אלה נצטרך להוציא את הגידול השפיר, לתקן את המעטפת כך שתהיה דומה למעטפת השד השני ולהחזיר נפחים דומים לשני השדיים עד ליצירת סימטריה מושלמת.
 • אסימטריה בעקבות ניתוחים קודמים: ניתוחי הגדלת חזה יוצרים לעיתים אסימטריה בשל מיקום לא מדויק של השתלים, כיווץ של מעטפת השתל או קרע של השתלים. כדי לתקן בעיות אלה יש להוציא את השתלים הקיימים ואת מעטפת השתל ולהכניס שתלים בגודל מתאים (לעיתים בגדלים שונים ובצורה שונה) כדי להשיג סימטריה. הזרקות שומן יכולות לתקן חסרים קטנים יותר. שילוב של טכניקות שונות יוביל לתוצאות הטובות ביותר.

מהו ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה?

ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה הוא ניתוח פלסטי הבא לתת מענה לחזה בלתי סימטרי. הניתוח הפלסטי לתיקון אסימטריה בחזה כולל בהתאם לצורך הגדלה או הקטנה של החזה וכן הרמת שד, שינוי מיקום הפיטמה. הניתוח לתיקון אסימטריה בחזה נערך במצבים בהם שד אחד קטן יותר מהשני או גדול יותר מהשד השני . במצבים של שדיים שאחד מהשדיים ממוקם במקום גבוה יותר בבית החזה והשני במקום נמוך יותר, במצבים של חוסר התאמה בין הפטמות והעטרות. תיכנון תיקון אסימטריה בחזה נקבע על ידי המנתח על פי מספר מדדים, ההבדל הגורם לאסימטריה, סוג העור של המטופלת, נטייה להצטלקות ועוד. ניתוח תיקון אסימטריה בחזה כולל אפשרויות שונות לניתוחים פלסטיים בהתאם לסוג האסימטריה. בחלק מניתוח האסימטריה בחזה יערך הגדלת השד, בחלקם הקטנת חזה, הרמת חזה ושילוב של כולם.

כיצד לבחור את הרופא המנתח לניתוח אסימטריה בחזה?

כפי שתואר לעיל, תיקון של אסימטריה בחזה אינה ניתוח פשוט; כדי להגיע לתוצאה טובה נדרשת התמקצעות וניסיון ייחודיים בסוג זה של ניתוחים פלסטיים. תוצאה איכותית משנה באופן דרמטי את איכות החיים של המטופלת ולכן חשוב ומומלץ מאד לבחור במנתח פסטי או מנתחת פלסטית המסוגלים להציג הצלחות פלסטיים אלה.

מה כוללת פגישת הייעוץ לפני תיקון אסימטריה בחזה עם ד”ר רוזנברג-הגן?

ב מרכז רפואי-ASTRA MEDICAL אנו רואים בפגישת הייעוץ המקדימה, בייחוד כשמדובר בניתוח פלסטי מורכב לתיקון חזה אסימטרי, שלב הכרחי וחיוני בתהליך. פגישת הייעוץ המקדימה לפני הניתוח הפלסטי מתקיימת עם הרופא המנתח הפלסטי או הרופאה המנתחת הפלסטית המבצעים את הניתוח לתיקון אסימטריה בחזה והיא נערכת באווירה סבלנית תוך התמקדות מקסימלית במטופלת;

מטרות פגישת הייעוץ לפני תיקון אסימטריה בחזה

 • להכיר את המטופלת להבין מהן הציפיות והרצונות האישיים שלה.
 • ללמוד את ההיסטוריה הרפואית שלה.
 • להתרשם ממראה החזה ולהבין את הסיבות למצבו
 • לתכנן פתרון כירורגי – ניתוח פלסטי נכון ומדויק שיוביל לתוצאה מיטבית לתיקון אסימטריה בחזה.
 • להכיר למטופלת את כל שלבי ההכנה לניתוח. הפלסטי לתיקון אסימטריה בחזה, את התהליך עצמו של הניתוח ואת ההתנהלות ותהליך ההחלמה לאחר הניתוח הפלסטי.

מדוע לעבור ניתוח לתיקון אסימטריה של השדיים אצל ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן?

ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת מרכז רפואי לרפואה פלסטית ואסתטית ASTRA MEDICAL, הינה מבכירות המנתחים הפלסטיים בישראל. לצד הניסיון העשיר ורב השנים שלה בניתוחי חזה, היא נמנית על המנתחים הבודדים בישראל שצברו ניסיון ייחודי וחשוב בתחום הניתוחים לתיקון אסימטריה של החזה. המקצועיות הניסיון והידע שלה, לצד הגישה הסבלנית והרגישה לכל מטופלת, מקנים לה מעמד יוצא דופן והפכו אותה במרוצת השנים לסמכות עליונה במקרים מאתגרים של תיקון אסימטריה בחזה .

בנוסף ליכולותיה המקצועיות וניסיונה העשיר, עבור נשים רבות בחירה במנתחת פלסטית עשויה להיות בחירה טבעית יותר. נשים רבות מחליטות לעבור אצל מנתחת פלסטית ניתוחים פלסטיים רגישים ומורכבים כמו ניתוח פלסטי לתיקון חזה אסימטרי. הסיבות לכך משתנות ועשויות לנבוע מרגשות דתיים או מהרגשה נוחה יותר לחלוק תהליך מורכב ורגיש כל כך מול אישה.

תיקון אסימטריה בחזה באסטרה מדיקל

מהו מהלך הניתוח לתיקון אסימטריה בחזה?

ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה עם הגדלת חזה

ברוב המקרים אסימטריה מלווה בחוסר התפתחות של שד אחד לעומ השד השני בעיקר בכוויות ובשדיים צינוריים ולכן בלתי נמנע כחלק מהתהליך לבצע הגדלת חזה. כמובן שנצטרך להעריך את הגודל הרצוי להשוואה ולא תמיד זה קל. הניסיון הוא מרכיב חשוב, אך יש לנו גם אפשרות להשתמש בשתלים שונים בזמן הניתוח למדידה של הסימטריה.

חשוב מאוד להחליט באיזו הגדלה נבחר. כאשר ההבדל בין השדיים הוא קטן נוכל לבחור בעדיפות הגדלה עם שומן עצמי במחשבה על “הזדקנות” וצניחה של השדיים בעתיד. לעומת שימוש בשתל שם השד לא יצנח עם הזמן שומן עצמי יתנהג כמו הרקמה הטבעית והשינויים לאחר הנקות וירידה במשקל יהיו תואמים.

כשאין ברירה וההבדל בין שני השדיים הוא גדול מאוד נצטרך להשתמש בשתלים או רק בצד הלא מפותח או משני הצדדים. השתלים משני הצדדים יגדילו את 2 הצדדים עם שתלים בגודל שונה להשוואה וכאמור בזמן הניתוח נבחן את התוצאה עם שתלים למדידה.

ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה עם הקטנת חזה

במידה ויש גודל מספיק בשד הלא מפותח והשד השני גדול מאוד מספיק יהיה לעשות הקטנה של השד הגדול והרמה שלו כדי להגיע לתוצאה מתאימה. לפני הניתוח נבצע מדידות מדויקות של הנפח והמעטפת של השד כדי להתאימם בדיוק.

ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה עם הרמת חזה

לא תמיד ההבדל בין השדיים הוא בגלל הנפח לעיתים ההבדל נובע מצורה שונה או בגלל צניחה של שד אחד יותר מהשני או בגלל הבדל בהיקף של השד ומיקום הקפל התת שדי או בגלל גודל וצורת הפטמה. במקרים כאלו הרמת שדיים והשווא של המעטפת וגודל הפטמה ייתנו מענה הולם.

מהן ההנחיות הרפואיות לפני ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה?

 • בדיקות דם כימיה והמטולוגיה כולל תפקודי קרישה.
 • נשים מעל גיל 30 יתבקשו לבצע אולטרסאונד שדיים.
 • נשים מעל גיל 40 יבצעו בדיקת אק”ג.
 • נשים מעל גיל 40 יערכו בדיקת ממוגרפיה.
 • נשים מעל גיל 60 או מעשנות “כבדות” יבצעו צילום חזה.
 • בדיקות רפואיות נוספות בהתאם להנחיית המנתחת הפלסטית.

מהן ההנחיות הרפואיות ליום ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה?

 • לפני הניתוח לתיקון אסימטריה בחזה יש להיות בצום מוחלט של 6 שעות אסורה שתית מים.
 • יש להפסיק לעשן כחודש לפני הניתוח לתיקון אסימטריה בחזה על מנת להבטיח החלמה אידיאלית.
 • לפני הניתוח לתיקון אסימטריה בחזה יש להסיר כל סוג של תכשיט ו/או איפור/לק מהידיים.

מה כולל תהליך ההתאוששות וההחלמה מניתוח לתיקון אסימטריה בחזה?

לאחר ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה, נדרשת תקופת החלמה. לאחר סיום הניתוח יש צורך בהתאוששות והשגחה של צוות רפואי למשך מספר שעות לאחריהן במידה והכל תקין יחליט המנתח הפלסטי שלך על שחרור הביתה, לעיתים המטופלת תשלח עם נקזים. לאחר הניתוח לתיקון אסימטריה בחזה, יש אפשרות לכאבים נפיחות, רגישות השדיים למגע וירידה בתחושה באזור המנותח. עוצמת הכאבים והנפיחות משתנה בין מטופלת למטופלת והם עשויים להעלם אחרי שבוע עד 10 ימים. יש אפשרות למוגבלות מסוימת בטווח התנועה של הידיים. מדובר בתופעות טבעיות שיחלפו לאחר כמה שבועות מיום הניתוח.

מהן ההנחיות הרפואיות לאחר ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה?

לאחר הניתוח לתיקון אסימטריה בחזה תתבקשי ללבוש חזייה רפואית לאורך היום והלילה למשך שבעה ימים. החזייה הרפואית מעניקה למטופלת תמיכה חשובה לאזור השדיים המנותחות ומקלה על תהליך ההחלמה. ברוב המקרים, נטילת כדורים משככי כאב ואנטיביוטיקה, תערך בהתאם להנחיית המנתח הפלסטי שלך.

בעשרת הימים הראשונים שלאחר הניתוח להגדלת החזה, תתבקשי לנוח ולא לבצע פעולות פיסיות לרבות ספורט או הרמה או נשיאת משאות כבדים, לרבות הרמת ילדים. בנוסף לכך מומלץ לשמור על ניקיון והיגיינה באזור המנותח, למשך מספר ימים לאחר הניתוח לתיקון אסימטריה בחזה. תקופת ההחלמה הממוצעת צפויה להימשך כ-3 שבועות. בהתאם להנחיות, תתבקשי להגיע לביקורת אצל המנתח הפלסטי שלך .מפגשי ביקורת נוספים יהיו בהתאם להנחיית הרופא המנתח.

מרכז רפואי אסטרה מדיקל – תיקון אסימטריה בחזה

לאסטרה מדיקל 30 שנות מוניטין של כירורגיה פלסטית בכירה, קבוצת אסטרה מדיקל הוקמה בשנת 1982 על ידי ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן.

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן בעלת ניסיון של מעל ל – 30 שנה בכירורגיה פלסטית והיא עומדת בראש מרכז רפואי אסטרה מדיקל הכוללת מנתחים פלסטיים מהמובילים בתחום. במרכז רפואי אסטרה מדיקל עורכים ניתוחים פלסטיים מגוונים לרבות הוצאת שתלים.

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן הקימה את מרכז רפואי אסטרה מדיקל מתוך חזון להביא את הכירורגיה הפלסטית באזורינו לרמה אחרת שלא נראתה כמותה עד היום במרכזים לכירורגיה פלסטית בארץ, להעניק למטופלים חוויית טיפול חדשנית ומובילה. צוות המנתחים הפלסטיים במרכז רפואי אסטרה מדיקל מובילים את החזון של ד”ר רוזנברג-הגן קדימה, על ידי העברת הערכים בהם היא מאמינה והידע אותו היא צברה במשך שנות ניסיונותיה כמנתחת פלסטית מהמובילות בתחום.

הערכים שאנו דוגלים בהם במרכז רפואי אסטרה מדיקל: מקצועיות, ניסיון ואמינות ללא פשרות, שקיפות מלאה לכל אורך ההליך, על מנת להגיע לתוצאה האידיאלית עבור המטופל שלנו. ליווי צמוד של המנתח הפלסטי המטפל וכן על ידי צוות המרפאה לאורך כל התהליך וכמובן לאחריו.

מומחי אסטרה מדיקל לתיקון אסימטריה של השדיים

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת רשת מרפאות הרפואה הפלסטית ASTRA MEDICAL, מבכירות המנתחים הפלסטיים בישראל. צברה ניסיון עשיר בניתוחי חזה וניסיון ייחודי בתחום הניתוחים לתיקון אסימטריה של החזה.

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

ד"ר ברק סטוצ'ינר הינו מנתח פלסטי בכיר, מומחה לניתוחי חזה במגוון טכניקות כירורגיות המייצר תוצאות מדהימות בעלות מראה טבעי.

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

מנתחת פלסטית בכירה, מומחית לתיקון חזה אסימטרי

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×