ניתוח הקטנת חזה

ניתוח להקטנת חזה משפר את המראה של השד ואף נותן מענה רפואי לבעיות שנובעות מחזה גדול וכבד. מלבד מראה משופר, תוכלי לצפות גם להרגשה משופרת וגם לעלייה בביטחון העצמי ובדימוי הגוף.

הקטנת חזה היא ניתוח שתוצאותיו ניכרות מיד. נשים עם חזה גדול, סובלות לעיתים מהכובד שמפעילים השדיים על חגורת הכתפיים והגב העליון. מצב זה מביא במקרים רבים לכאבים כרוניים ואף יכול לגרום לעקמת קלה בגב. ישנן נשים רבות בעלות חזה גדול ונפול המסתירות את הגוף וחוות מצוקה גדולה.

בשל הסבל המשמעותי שנגרם לנשים בעלות חזה גדול כבר מגיל ההתבגרות וכמעט בכל היבט בחייהן, שביעות הרצון מניתוח הקטנת חזה, כך מעידות נשים שעברו את ההליך היא עצומה: ניתוח הקטנת חזה הוא הניתוח הפלסטי המוביל לשביעות הרצון הגבוהה ביותר בהשוואה לכל ניתוח פלסטי אחר; זאת גם ולמרות שניתוח להקטנת חזה מותיר צלקות. נשים הרבה פעמים מבשרות שהן נולדו מחדש לאחר הניתוח, ושהמון אפשרויות וחוויות שהן נמנעו מהן כעת ניתנות למימוש.

החל מאיזה גיל ניתן לעבור הקטנת חזה?

הקטנת חזה ניתן לעבור עם תום גיל ההתבגרות ולאחר שהחזה סיים להתפתח. לא מומלץ לפנות להליך שכזה לפני גיל 18 (ובכל מקרה עד גיל זה, ולעיתים אף לאחר מכן, החזה עדין מתפתח וגדל, וכן נדרשת גם הסכמת ההורים).

בחירת הרופא המנתח

ניתוחי חזה נחשבים שכיחים מאוד, שכן הם נותנים מענה כמעט מידי לבעיות שמקשות מאוד על התפקוד של נשים בהיבט הפיזי ולא פחות מכך, המנטלי והנפשי. "תופעת לוואי" של הפופולריות של ניתוחים אלה, היא ההיצע העצום שלהם בשוק הישראלי והעולמי. רופאים רבים, חלקם ללא ניסיון מתאים מציעים את ההליך, במכונים ומרפאות שבחלקם אין את התנאים המשופרים שכל אישה שואפת לקבל.

כאשר ניגשים לניתוח הקטנת חזה חשוב לבחור במומחה עם ותק ועם ניסיון מתאים, שבציע את הניתוח במספר שיטות ויכול לתת מענה ארוך טווח גם לאחר ההליך עצמו.

ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת רשת המרכזים הרפואיים ASTRA MEDICAL, היא מהמנתחות הפלסטיות המנוסות והבכירות בישראל. לרשותה מעל ל-36 שנות ניסיון, במהלכן ניתחה אלפי נשים ופיתחה טכניקות ניתוחיות ייחודיות המאפשרות לה להגיע לתוצאות מדהימות ביופיין, בעלות מראה טבעי לחלוטין. ד"ר רוזנברג-הגן מומחית בכל ניתוחי החזה – הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה וטיפול בחזה א-סימטרי. לצידה של ד"ר רוזנברג-הגן נבחרת מנתחים פלסטיים מהמובילים בישראל, ביניהם ד"ר ברק סטוצינ'ר וד"ר אסתי כהן אהרונוביץ', המבצעת ניתוחי הקטנת חזה בעלי תוצאות מדהימות ומראה טבעי ופרופורציונאלי למבנה גוף. 

למה לעבור ניתוח הקטנת חזה ב-ASTRA MEDICAL?

לנבחרת המנתחים הפלסטיים ב-ASTRA MEDICAL ניסיון עשיר ומגוון בתחום ניתוחי החזה, ובהקטנת חזה בפרט. הם ילוו אותך לאורך כל התהליך, משלב הייעוץ המקדים, בהמשך ביום הניתוח ובחדר הניתוח, אך לא פחות חשוב – גם לאורך תהליך ההתאוששות, ההחלמה והחיים החדשים עם החזה המשופר. נשים רבות חשות יותר בנוח לשוחח עם מנתחת פלסטית – אישה המבינה בדיוק את הרגשות המעורבים בתהליך, המסוגלת ללוות אותך ברגישות המתבקשת עד להשגת התוצאות הטובות ביותר.

 כשזה נוגע לגוף שלך, את רוצה להיות בידיים הטובות ביותר.

פגישת ייעוץ לפני הקטנת חזה

מכל הסיבות האלה ועוד, חשוב לשבת יחד עם הרופא/ה המנתח/ת בנינוחות לפני הניתוח. להבין יחד מה באמת מפריע למטופלת ומה היא מצפה ממנו, האם הניתוח להקטנת חזה הוא ההליך היחיד אותו היא רוצה לעבור או שמא היא מעוניינת לבצע הליכים נוספים. במקרים רבים הרופא/ה מבקש/ת מהמטופלות להגיע עם תמונה של חזה שהן אוהבות. בפגישות הייעוץ צוות המנתחים שלנו ישווה את גודל החזה בתמונה למבנה הגוף של המטופלת: חשוב מאוד להתאים את החזה לגודל, לרוחב הכתפיים ולגובה של המטופלת.

מה כוללת פגישת הייעוץ עם צוות הכוכבים של ASTRA MEDICAL?

כל תהליך של ניתוח בסדר גודל של הקטנת חזה מתחיל בפגישת ייעוץ, בה בודקים את ההתאמה לניתוח, לומדים יחד את המשמעויות שלו ויותר מהכל – רואים יחד את התוצאות הצפויות בתום התהליך – החזה החדש שלך.

אלו עיקרי הדברים עליהם תדונו בפגישת הייעוץ:

 • במהלך הפגישה נכיר את מבנה גופך, את ההיסטוריה הרפואית שלך ונקשיב הקשבה מלאה לציפיות שלך מהניתוח
 • נבקש ללמוד על העבר הרפואי שלך כולל רגישויות לתרופות ואחרות
 • נציג בפנייך את מהלך הניתוח
 • נדון על שיטת ההרדמה הרצויה והמתאימה ביותר לניתוח שכזה.
 • נסביר בפירוט על הסיכונים אשר עלולים להתרחש
 • נמליץ  על הטכניקה הנכונה ביותר עבורך ונערוך תיאום ציפיות מלא ומדויק לגבי התהליך והתוצאות הסופיות של הניתוח
 • יחד נצפה בתמונות "לפני ואחרי" כדי להמחיש איך צפוי להיראות החזה החדש לאחר הניתוח ובתום תהליך ההחלמה
 • הפגישה מתנהלת באווירה נוחה וסבלנית, ומוקדשת כל כולה למענך.
 • הצוות הרפואי שלנו יענה על כל שאלה שיש לך במהלך הפגישה לקראת הניתוח. מומלץ להכין רשימה של שאלות שעולות לך, עוד לפני הפגישה
 ד
 ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן, מומחית לכירורגיה פלסטית ולניתוחי הקטנת חזה, מייסדת רשת המרפאות ASTRA MEDICAL

רוצה לקבל עוד מידע על ניתוח הקטנת חזה ב-ASTRA MEDICAL?

השאירי את פרטייך ונחזור אליך בהקדם.

איך מתבצע ניתוח הקטנת חזה?

לכל אישה חזה ייחודי, עם סימטריה (או א-סימטריה) ייחודית, רצונות וצרכים שונים ומגוונים, ולא פחות חשוב – מבנה אישיות ייחודי. לכן, כל ניתוח להקטנת חזה ייראה שונה מאחר, וכאן מומחיותה של המנתחת באה עוד יותר לידי ביטוי, בהתאמת שיטת הניתוח, החומרים ותהליך ההתאוששות לכל מטופלת על פי צרכיה.

ברוב המקרים ניתוח הקטנת חזה מתבצע בהרדמה מלאה ואורך כ-3 עד 3.5 שעות. במהלך הניתוח הרופא המנתח הפלסטי מבצע הן הקטנה והן הרמה של השד. הוא מתחילה בחתכים במקום שנבחר (שאינם פוגעים באספקת הדם לפטמה, הנותרת מחוברת לשד לשמירת התחושה ויכולת ההנקה). רקמת חזה בגודל הנדרש נכרתת ונשלחת לפתולוגיה. השד עובר עיצוב ותפירה לסגירת החתכים. לרוב משתמשים בתפרים נספגים אותם אין צורך להסיר.

כאמור, בניתוח מסירים עודפי עור, שומן ורקמת שד בהתאם לגודל המבוקש. מעצבים את הרקמות בצורה טיפתית ובעלת מלאות. בקוטב העליון מקטינים את העטרה לעיתים קרובות, כך שגודלה יתאים לגודל השד החדש, אך הפטמה נותרת מחוברת לצינורות החלב, ולכן גם התחושה וגם האפשרות להנקה יישמרו.

הקטנת חזה היא כמו "פיסול". חזה יפה נקבע על-ידי גודל המעטפת ועל-ידי הנפח שלו. הקטנת הנפח בלבד אינה מספיקה ואנחנו שואפים ליצור מעין פיסול מחדש של החזה. מנתחים רבים לא מקפידים על הצורה של השדיים לאחר ההקטנה.

בספרות המקצועית קיימות למעלה מ-80 טכניקות להקטנת חזה. טכניקות מסוימות עשויות להותיר צלקות קטנות יותר, אך לייצר שד בעל צורה פחות יפה. חשוב מאוד לבחור את הטכניקה הנכונה ולהעריך בצורה מדויקת את כמות העור שיש להוציא ואת הנפח הרצוי של החזה החדש.

לדוגמה, אם ניצור מעטפת קטנה ונפח קצת יותר גדול, התפרים יהיו מתוחים והצלקות לא ייראו טוב. אם נתאים את המעטפת לנפח כך שהעור לא יהיה מתוח מדי, נשיג תוצאות מצוינות.

בחירת הטכניקה הניתוחית חשובה לא רק משיקולים אסתטיים. לטכניקה הנבחרת יש גם השלכות עתידיות חשובות, כמו למשל על היכולת העתידית של המטופלת להניק.

השלב החשוב ביותר בניתוח הקטנת חזה הוא התכנון וההחלטה מה אנחנו מעדיפים: צורה על חשבון צלקות ארוכות יותר או צלקות קצרות וצורה פחות אלגנטית. ההחלטה הזו נלקחת בפגישת הייעוץ מול הרופאה, ובה כל מטופלת תוכל להתרשם מהיתרונות ומהחסרונות של כל אחת מהשיטות.

ניתן להקטין שדיים ב-2 שיטות עיקריות המבוססות על אופן אספקת הדם לפטמה ולעטרה:

השיטה הראשונה נקראת "מתלה עליון" והיא מותירה צלקות קצרות יותר.
השיטה השנייה מיושמת באמצעות "מתלה תחתון" והיא מותירה צלקות ארוכות יותר.

בשדיים קטנים בדרך כלל עודפי העור קטנים, ולכן שיטת המתלה העליון תתאים. בשדיים מאוד גדולים, עודפי העור גדולים בהתאם ויש צורך לבצע הקטנה עם חתכים להוצאת עודפי עור גדולים. לכן במקרים של חזה גדול במיוחד נעדיף להשתמש בשיטת המתלה התחתון.

הצלקות מסביב לפטמה נקבעות לפי כמות הרקמה שיש להסיר. הן אדומות בסמוך לניתוח ומחווירות לאחר כשנה.

חשוב לציין גם כי ניתוח להקטנת חזה לרוב אינו כרוך בכאבים מיוחדים, ואם המטופלת חווה כאלה לאחר הניתוח חשוב שתפנה בהקדם אל המתנחת.

איך נראית ההכנה לניתוח הקטנת חזה?

לאחר פגישת הייעוץ עם צוות הכוכבים של ASTRA MEDICAL , בה נבחרו שיטת הניתוח והמועד שלו יש לבצע בדיקות רפואיות ולעקוב אחר ההנחיות לניתוח.

בדיקות רפואיות:

 • בדיקות דם (בדיקה ביוכימית בסיסית, ספירת דם ותפקודי קרישה)
 • בדיקת אולטרסאונד שדיים
 • נשים מעל גיל 40 צריכות לבצע בדיקת אק"ג
 • נשים מעל גיל 40 צריכות לבצע בדיקת ממוגרפיה
 • נשים מעל גיל 50 או כאלה הנחשבות "מענות כבדות" צריכות לבצע גם צילום חזה

הכנות נוספות:

 • לפני הניתוח יש להיות בצום מוחלט של 6 שעות (אסור לשתות מים).
 • מטופלות מעשנות – יש להפסיק לעשן כחודש לפני הניתוח על מנת להבטיח החלמה אידיאלית
 • לפני הניתוח על המטופלת להסיר כל סוג של תכשיט ו/או איפור מגופה

על תהליך ההתאששות וההחלמה מניתוח הקטנת חזה

כמו בכל ניתוח, גם במקרה של ניתוח להקטנת חזה, נדרשת תקופת החלמה האורכת מספר שבועות לא גדול. לרוב, עם סיום הניתוח תידרשי להישאר בהשגחה במשך כמה שעות עד להחלטת הרופא/ה על השחרור לביתך במצב בריאותי תקין. הנקזים שהותקנו במהלך הניתוח מוסרים לפני השחרור הביתה.

לאחר הניתוח, מטבע הדברים, תהיה נפיחות באזור הניתוח ותחושי מוגבלות מסוימת מבחינת טווח תנועת הידיים. אל חשש, מדובר בתופעות רגילות לחלוטין שיחלפו לאחר כמה שבועות. יומיים לאחר הניתוח כבר ניתן להתקלח ולנהל אורח חיים כמעט נורמלי לחלוטין.

חשוב לציין כי הניתוח אינו כרוך בכאבים ואם יש כאלה על המטופלת לעדכן מיד את הרופא/ה.

אלו ההנחיות המרכזיות בתום הניתוח:

 1. עם תום הניתוח על המטופלת ללבוש חזייה רפואית תומכת כדי להקל על ההחלמה ולהעניק את התמיכה הרצויה לאזור המנותח. את החזייה הרפואית יש ללבוש למשך חודש
 2. יש להקפיד על מקלחות פושרות כדי לא להגביר דימום
 3. יש להימנע מנשיאת משאות כבדים למשך חודש ימים (לא להרים תינוקות)
 4. יש להימנע מפעילות גופנית אינטנסיבית למשך כחודש ימים
 5. יש ליטול אנטיביוטיקה למשך חמישה ימים
 6. יש להקפיד ללבוש חזיות ללא ברזל למשך מספר חודשים
 7. ברוב המקרים יש לנוח מהעבודה למשך כ-10 ימים
 8. ביקורת לאחר הניתוח:  יש להגיע ל-4 ביקורי ביקורת לאחר הניתוח במועדים הבאים – יומיים, שבוע, שבועיים ושלושה חודשים לאחר הניתוח. כמעט בכל המקרים, כבר בביקורת שנערכת יומיים לאחר הניתוח אנחנו זוכים לצפות בהתלהבות וההתרגשות של המטופלות מתוצאות הניתוח

שאלות ותשובות בנושא הקטנת חזה

מאיזה גיל ניתן לעבור ניתוח הקטנת חזה?

באופן עקרוני רובן המוחלט של המנותחות עוברות את הניתוח החל מגיל 18 ומעלה, אך ישנה אופציה בהסכמת ההורים לעבור את הניתוח עוד בשלב מוקדם יותר.

כמה זמן נמשך ניתוח הקטנת חזה?

הניתוח נמשך בין שלוש לשלוש וחצי שעות.

מהן הבדיקות שיש לבצע לפני ניתוח הקטנת חזה?

כל המועמדות לניתוח הקטנת חזה מתבקשות לעבור בדיקות דם (בדיקה ביוכימית בסיסית, ספירת דם ותפקודי קרישה) ובדיקת אולטרסאונד של השדיים. מועמדות מעל גיל 40 יתבקשו לעבור בדיקת ממוגרפיה ובדיקת אק"ג מועמדות מעל גיל 50 או מעשנות כבדות יתבקשו לבצע בנוסף צילום חזה.

באיזו הרדמה מתבצע ההליך הניתוחי?

ניתוח הקטנת חזה מבוצע תחת הרדמה כללית.

מהו זמן ההחלמה?

ברוב המקרים ניתן לחזור לעבודה לאחר כעשרה ימים אך ישנן מגבלות פיזיות קלות. כחודש לאחר הניתוח על המטופלת ללבוש חזייה מיוחדת השומרת על הצורה של החזה לאחר הניתוח. במשך כחודש אסור למטופלת להרים משאות כבדים או לבצע פעילות גופנית.

האם הניתוח משאיר צלקות?

ניתוח זה הוא ניתוח אסתטי, אך הוא משאיר צלקות הנראות לעין. ניתן לשפר את מראה הצלקות בעזרת טיפולים קלים אותם תבצע המטופלת בעצמה לאחר הניתוח. זמן ההבשלה של הצלקת נמשך כשנה, וכשנה לאחר הניתוח הצלקת הופכת להיות דקה שטוחה ולבנה. מראה הצלקת נובע מנטייתה הטבעית של כל אישה להצטלקות ולא מסוג התפר.

מהם הסיבוכים של ניתוח הקטנת חזה?

כמו בכל הליך כירוגי, גם כאן הסיבוכים עלולים לכלול זיהום ודימום. מעקב של הרופא המטפל ונטילת אנטיביוטיקה במקרה הצורך מאפשרים שליטה על תופעות אלו ובדרך כלל הן אינן ארוכות טווח.

למי לא מומלץ לעבור את הניתוח?

ניתוח להקטנת חזה אינו מומלץ לנשים מעשנות, נשים החיות עם סוכרת או הסובלות מבעיות לב. הניתוח לא מומלץ גם בעבור נשים בעלות עודף משקל קיצוני. לבירור ההתאמה לניתוח יש לפנות לפגישת ייעוץ.

הקטנת חזה - תמונות לפני ואחרי

לקריאה נוספת בנושא הקטנת חזה באתר

מומחי אסטרה מדיקל להקטנת חזה

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מהמנתחות הפלסטיות המנוסות והבכירות בישראל. מומחית בניתוחי הקטנת חזה, פיתחה טכניקות כירורגיות ייחודיות במטרה להגיע לתוצאות יפהפיות בעלות מראה טבעי ומושך.

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצי'נר מנתח פלסטי מומלץ בירושלים

מומחה לכירורגיה פלסטית אסתטית ומשחזרת, בעל ניסיון עשיר וייחודי במגוון רחב של ניתוחים פלסטיים וטכניקות כירורגיות. מומחה לניתוחי חזה: הגדלה, הרמה והקטנת חזה, במגוון רחב של טכניקות כירורגיות.

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי הרשקוביץ – כהן, מנתחת פלסטית בכירה ב-ASTRA MEDICAL

מנתחת פלסטית בכירה, מומחית לניתוחי הקטנת חזה

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×