חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה הינו ניתוח המשפר את המראה של השד ואף נותן מענה רפואי לבעיות שנובעות מחזה גדול וכבד. מלבד מראה משופר, תוכלי לצפות גם להרגשה משופרת וגם לעלייה בביטחון העצמי ובדימוי הגוף. מטרת הקטנת החזה היא הוצאה של רקמת שד בכמות גדולה אבל גם עיצוב השד על בית החזה והקטנת עטרה גדולה הקטנת מעטפת העור והרמה.

הקטנת חזה היא ניתוח פלסטי שתוצאותיו ניכרות מיד. נשים עם חזה גדול, סובלות לעיתים מהכובד שמפעילים השדיים על חגורת הכתפיים והגב העליון. מצב זה מביא במקרים רבים לכאבים כרוניים ואף יכול לגרום לעקמת קלה בגב. ישנן נשים רבות בעלות חזה גדול ונפול המסתירות את הגוף וחוות מצוקה גדולה.

בשל הסבל המשמעותי שנגרם לנשים בעלות חזה גדול כבר מגיל ההתבגרות וכמעט בכל היבט בחייהן, שביעות הרצון מניתוח הקטנת חזה, כך מעידות נשים שעברו את ההליך היא עצומה: ניתוח הקטנת חזה הוא הניתוח הפלסטי המוביל לשביעות הרצון הגבוהה ביותר בהשוואה לכל ניתוח פלסטי אחר; זאת גם ולמרות שניתוח להקטנת חזה מותיר צלקות. נשים הרבה פעמים מבשרות שהן נולדו מחדש לאחר הניתוח, ושהמון אפשרויות וחוויות שהן נמנעו מהן כעת ניתנות למימוש. היכולת לבחור כל ביגוד בכל מידה וצורה ולבחור בגדי ים גורמות למטופלות אלו אושר גדול ואיכות חיים משופרת.

למי מתאים ניתוח הקטנת חזה?

 • לנשים שחשות אי נוחות מכך שהחזה שלהן גדול מדי
 • לסובלות מבעיות ביגוד, הערות ברחוב ובעיות בקשר אינטימי
 • לנשים סובלות מבעיה בדימוי גוף וחוסר ביטחון עצמי
 • לנשים שיש להן שדיים צינוריים עם אסימטריה
 • לנשים שגודל החזה מגביל את התפקוד היומי שלהן
 • לנשים הסובלות מכאבים בעמוד השדרה, בגב ובכתפיים הנגרמים כתוצאה מכובד החזה
 • לסובלות מחריצים בעור עקב המשקל המכביד של החזה
 • לסובלות מהזעת יתר, באזור החזה, מפטריות בכפלים שמתחת לחזה
 • במצבים שהפטמות צנוחות

החל מאיזה גיל ניתן לעבור הקטנת חזה?

הקטנת חזה ניתן לעבור עם תום גיל ההתבגרות ולאחר שהחזה סיים להתפתח. לא מומלץ לפנות להליך שכזה לפני גיל 18 (ובכל מקרה עד גיל זה, ולעיתים אף לאחר מכן, החזה עדין מתפתח וגדל, וכן נדרשת גם הסכמת ההורים). במקרים של חזה גדול במיוחד במקרים של אסימטריה קיצונית נוכל לבצע את הניתוח גם לנערות בגיל 16.5-17.

הקטנת חזה למראה מושך ולהקלה

כיצד בוחרים את המנתח הפלסטי לניתוח הקטנת חזה?

ניתוחי חזה נחשבים שכיחים מאוד, שכן הם נותנים מענה כמעט מידי לבעיות שמקשות מאוד על התפקוד של נשים בהיבט הפיזי ולא פחות מכך, המנטלי והנפשי. “תופעת לוואי” של הפופולריות של ניתוחים אלה, היא הרגשה של קלילות וחוסר מוגבלות בחיי היום יום. כאשר ניגשים לניתוח הקטנת חזה חשוב לבחור במומחה – מנתח פלסטי עם ותק ועם ניסיון מתאים, שבציע את הניתוח במספר שיטות ויכול לתת מענה ארוך טווח גם לאחר ההליך עצמו.

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מייסדת ומנהלת רשת המרכזים הרפואיים ASTRA MEDICAL, היא מהמנתחות הפלסטיות המנוסות והבכירות בישראל. לרשותה מעל ל-36 שנות ניסיון, במהלכן ניתחה אלפי נשים ופיתחה טכניקות ניתוחיות ייחודיות המאפשרות לה להגיע לתוצאות מדהימות ביופיין, בעלות מראה טבעי לחלוטין. ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן מומחית בכל ניתוחי החזה – הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנת חזה וטיפול בחזה א-סימטרי. לצידה של ד”ר רוזנברג-הגן נבחרת מנתחים פלסטיים מהמובילים בישראל, ביניהם ד”ר ברק סטוצינ’ר מנתח בעל ניסיון וד”ר אסתי כהן הרשקוביץ המבצעת ניתוחי הקטנת חזה בעלי תוצאות מדהימות ומראה טבעי ופרופורציונאלי למבנה גוף.

מדוע לעבור ניתוח הקטנת חזה ב מרכז הרפואי ASTRA MEDICAL?

לנבחרת המנתחים הפלסטיים ב מרכז הרפואי  ASTRA MEDICAL ניסיון עשיר ומגוון בתחום ניתוחי החזה, ובהקטנת חזה בפרט. הם ילוו אותך לאורך כל תהליך הקטנת החזה, משלב הייעוץ המקדים, בהמשך ביום הניתוח להקטנת החזה ובחדר הניתוח, אך לא פחות חשוב – גם לאורך תהליך ההתאוששות, ההחלמה והחיים החדשים עם החזה המשופר. נשים רבות חשות יותר בנוח לשוחח עם מנתחת פלסטית – אישה המבינה בדיוק את הרגשות המעורבים בתהליך, המסוגלת ללוות אותך ברגישות המתבקשת עד להשגת התוצאות הטובות ביותר.

 כשזה נוגע לגוף שלך, את רוצה להיות בידיים הטובות ביותר.

פגישת ייעוץ רפואי לפני הקטנת חזה

מכל הסיבות האלה ועוד, חשוב לשבת יחד עם הרופא/ה המנתח/ת הפלסטי בנינוחות לפני הניתוח להקטנת החזה. להבין יחד מה באמת מפריע למטופלת ומה היא מצפה ממנו, האם הניתוח להקטנת חזה הוא ההליך היחיד אותו היא רוצה לעבור או שמא היא מעוניינת לבצע הליכים פלסטיים נוספים. במקרים רבים המנתח הפלסטי מבקש מהמטופלות להגיע עם תמונה של החזה שהן אוהבות. בפגישות הייעוץ הרפואי צוות המנתחים הפלסטיים שלנו ישווה את גודל החזה בתמונה למבנה הגוף של המטופלת: חשוב מאוד להתאים את החזה לגודל, לרוחב הכתפיים ולגובה של המטופלת. חשוב מאוד להקשיב ולבדוק את מאווייה של המטופלת לגבי גודל החזה והצורה שהיא מעדיפה. יש ביכולתם של המנתחים הפלסטיים של אסטרה מדיקל להתאים את הגודל והצורה המתאים לכל מבנה גוף וגובה של אישה, בזכות המקצועיות והשליטה במגוון הטכניקות הניתוחיות.

מה כוללת פגישת הייעוץ עם המנתחים הפלסטיים צוות הכוכבים של ASTRA MEDICAL?

כל תהליך של ניתוח פלסטי בסדר גודל של הקטנת חזה מתחיל בפגישת ייעוץ, בה בודקים את ההתאמה לניתוח הקטנת החזה, לומדים יחד את המשמעויות שלו ויותר מהכל – רואים יחד את התוצאות הצפויות בתום התהליך – החזה החדש שלך.

 • במהלך הפגישה המנתח הפלסטי יכיר את מבנה גופך, את ההיסטוריה הרפואית שלך ויקשיב הקשבה מלאה לציפיות שלך מהניתוח להקטנת החזה
 • נבקש ללמוד על העבר הרפואי שלך כולל רגישויות לתרופות ואחרות
 • נציג בפנייך את מהלך הניתוח להקטנת חזה
 • נדון על שיטת ההרדמה הרצויה והמתאימה ביותר לניתוח הקטנת החזה
 • נסביר בפירוט על הסיכונים אשר עלולים להתרחש במהלך הניתוח הפלסטי להקטנת החזה
 • נמליץ על הטכניקה הנכונה ביותר עבורך ונערוך תיאום ציפיות מלא ומדויק לגבי התהליך והתוצאות הסופיות של הניתוח להקטנת החזה
 • יחד נצפה בתמונות “לפני ואחרי” כדי להמחיש איך צפוי להיראות החזה החדש לאחר הקטנת החזה ובתום תהליך ההחלמה
 • הפגישה מתנהלת באווירה נוחה וסבלנית, ומוקדשת כל כולה למענך
 • המנתחים הפלסטיים של מרכז רפואי אסטרה מדיקל והצוות הרפואי שלנו יענה על כל שאלה שיש לך במהלך הפגישה לקראת הניתוח להקטנת החזה. מומלץ להכין רשימה של שאלות שעולות לך, עוד לפני הפגישה

רוצה לקבל עוד מידע על ניתוח הקטנת חזה ב-ASTRA MEDICAL?

השאירי את פרטייך ונחזור אליך בהקדם.

איך מתבצע ניתוח הקטנת חזה?

לכל אישה חזה ייחודי, עם סימטריה (או א-סימטריה) ייחודית, רצונות וצרכים שונים ומגוונים, ולא פחות חשוב – מבנה אישיות ייחודי. לכן, כל ניתוח להקטנת חזה ייראה שונה מאחר, וכאן מומחיותה של המנתחת באה עוד יותר לידי ביטוי, בהתאמת שיטת הניתוח, החומרים ותהליך ההתאוששות לכל מטופלת על פי צרכיה.

ברוב המקרים ניתוח הקטנת חזה מתבצע בהרדמה מלאה ואורך כ-3 עד 3.5 שעות. במהלך הניתוח להקטנת החזה הרופא המנתח הפלסטי מבצע הן הקטנה והן הרמה של השד. הוא מתחילה בחתכים במקום שנבחר (שאינם פוגעים באספקת הדם לפטמה, הנותרת מחוברת לשד לשמירת התחושה ויכולת ההנקה). רקמת חזה בגודל הנדרש נכרתת ונשלחת לפתולוגיה. השד עובר עיצוב ותפירה לסגירת החתכים. לרוב משתמשים בתפרים נספגים אותם אין צורך להסיר.

כאמור, בניתוח הקטנת החזה מסירים עודפי עור, שומן ורקמת שד בהתאם לגודל המבוקש. מעצבים את הרקמות בצורה טיפתית ובעלת מלאות. בקוטב העליון מקטינים את העטרה לעיתים קרובות, כך שגודלה יתאים לגודל השד החדש, אך הפטמה נותרת מחוברת לצינורות החלב, ולכן גם התחושה וגם האפשרות להנקה יישמרו.

הקטנת חזה היא כמו “פיסול”. חזה יפה נקבע על-ידי גודל המעטפת ועל-ידי הנפח שלו. הקטנת הנפח בלבד אינה מספיקה ואנחנו שואפים ליצור מעין פיסול מחדש של החזה. מנתחים רבים לא מקפידים על הצורה של השדיים לאחר ההקטנה.

בספרות המקצועית קיימות למעלה מ-80 טכניקות להקטנת חזה. טכניקות מסוימות עשויות להותיר צלקות קטנות יותר, אך לייצר שד בעל צורה פחות יפה. חשוב מאוד לבחור את הטכניקה הניתוחית הנכונה ולהעריך בצורה מדויקת את כמות העור שיש להוציא ואת הנפח הרצוי של החזה החדש. לדוגמה, אם בניתוח הקטנת חזה ניצור מעטפת קטנה ונפח קצת יותר גדול, התפרים יהיו מתוחים והצלקות לא ייראו טוב. אם נתאים את המעטפת לנפח כך שהעור לא יהיה מתוח מדי, נשיג תוצאות מצוינות.

בחירת הטכניקה הניתוחית להקטנת חזה חשובה לא רק משיקולים אסתטיים. לטכניקה הנבחרת יש גם השלכות עתידיות חשובות, כמו למשל על היכולת העתידית של המטופלת להניק. השלב החשוב ביותר בניתוח הקטנת חזה הוא התכנון וההחלטה מה אנחנו מעדיפים: צורה על חשבון צלקות ארוכות יותר או צלקות קצרות וצורה פחות אלגנטית. ההחלטה הזו נלקחת בפגישת הייעוץ הרפואי מול הרופאה המנתחת הפלסטית, ובה כל מטופלת תוכל להתרשם מהיתרונות ומהחסרונות של כל אחת מהשיטות.

ניתן להקטין חזה ב-2 שיטות עיקריות המבוססות על אופן אספקת הדם לפטמה ולעטרה:

השיטה הראשונה לניתוח הקטנת חזה נקראת “מתלה עליון” והיא מותירה צלקות קצרות יותר. בשדיים קטנים בדרך כלל עודפי העור קטנים ולכן שיטת המתלה העליון תתאים.

השיטה השנייה לניתוח הקטנת חזה מיושמת באמצעות “מתלה תחתון” והיא מותירה צלקות ארוכות יותר. בשדיים מאוד גדולים, עודפי העור גדולים בהתאם ויש צורך להוציא עודפי עור אלו. לכן במקרים של חזה גדול במיוחד נעדיף להשתמש בשיטת המתלה התחתון.

גם בשיטת ניתוח להקטנת חזה על ידי מתלה עליון וגם בשיטת המתלה התחתון, חשוב מאוד לקבע את רקמת השד לבית החזה בצורות שונות לתמיכת יתר כדי שלא נסמוך רק על העור לתמיכה ברקמת השד. בצורה כזו נמנע צניחה עתידית של החזה ונשיג תוצאה יפה לטווח ארוך.

הצלקות מסביב לפטמה ובחלקו התחתון של השד הן אדומות בסמוך לניתוח ומחווירות לאחר כשנה. חשוב לציין גם כי ניתוח להקטנת חזה לרוב אינו כרוך בכאבים מיוחדים, ואם המטופלת חווה כאב לאחר הניתוח זוהי סיבה לחשוד בדימום או זיהום – נדיר ביותר-חשוב שתפנה בהקדם אל המנתח הפלסטי או המנתחת הפלסטית.

מה כוללת ההכנה לניתוח הקטנת חזה?

לאחר פגישת הייעוץ עם צוות המנתחים הפלסטיים הכוכבים של ASTRA MEDICAL , בה נבחרה שיטת הניתוח להקטנת חזה והמועד של הניתוח יש לבצע בדיקות רפואיות ולעקוב אחר ההנחיות לניתוח.

בדיקות רפואיות

 • בדיקות דם (בדיקה ביוכימית בסיסית, ספירת דם ותפקודי קרישה)
 • בדיקת אולטרסאונד שדיים
 • נשים מעל גיל 40 צריכות לבצע בדיקת אק”ג
 • נשים מעל גיל 40 צריכות לבצע בדיקת ממוגרפיה
 • נשים מעל גיל 50 או כאלה הנחשבות “מעשנות כבדות” צריכות לבצע גם צילום חזה

מהן ההכנות הרפואיות ליום הניתוח להקטנת חזה?

 • לפני הניתוח להקטנת החזה יש להיות בצום מוחלט של 6 שעות (אסור לשתות מים)
 • מטופלות מעשנות – יש להפסיק לעשן כחודש לפני הניתוח להקטנת החזה על מנת להבטיח החלמה אידיאלית
 • לפני הניתוח להקטנת החזה על המטופלת להסיר כל סוג של תכשיט ו/או איפור מגופה

 מה כולל תהליך ההתאוששות וההחלמה מניתוח הקטנת חזה?

כמו בכל ניתוח, גם במקרה של ניתוח להקטנת חזה, נדרשת תקופת החלמה האורכת מספר שבועות לא גדול. לרוב, עם סיום הניתוח להקטנת חזה תידרשי להישאר בהשגחה בחדר התאוששות בליווי של צוות רפואי במשך כמה שעות. כל זאת עד להחלטת המנתח הפלסטי שלך שלאחר בדיקה רפואית יחליט על השחרור לביתך. הנקזים שהותקנו במהלך הניתוח להקטנת החזה מוסרים בדרך כלל לפני השחרור הביתה. תקבלי הוראות מפורטות לגבי הטיפול בבית והביקורת הראשונה אצל המנתח הפלסטי שלך.

לאחר הניתוח להקטנת החזה, מטבע הדברים, תהיה נפיחות באזור הניתוח ותחושי מוגבלות מסוימת מבחינת טווח תנועת הידיים. אל חשש, מדובר בתופעות רגילות לחלוטין שיחלפו לאחר כמה שבועות. יומיים לאחר הניתוח להקטנת החזה כבר ניתן להתקלח לחזור לעבודה מול מחשב אך ללא פעילות גופנית מאומצת. חשוב לציין כי הניתוח להקטנת החזה אינו כרוך בכאבים. 

מהן ההנחיות הרפואיות לאחר ניתוח הקטנת חזה?

 • עם תום הניתוח להקטנת חזה על המטופלת ללבוש חזייה רפואית תומכת כדי להקל על ההחלמה ולהעניק את התמיכה הרצויה לאזור המנותח. את החזייה הרפואית יש ללבוש למשך חודש
 • יש להקפיד על מקלחות פושרות כדי לא להגביר דימום
 • יש להימנע מנשיאת משאות כבדים למשך חודש ימים (לא להרים תינוקות)
 • יש להימנע מפעילות גופנית אינטנסיבית למשך כחודש ימים
 • יש ליטול אנטיביוטיקה למשך חמישה ימים
 • יש להקפיד ללבוש חזיות ללא ברזל למשך 3 חודשים
 • ברוב המקרים יש לנוח מהעבודה למשך כ-10 ימים

ביקורת לאחר הניתוח לקטנת חזה

יש להגיע ל-4 ביקורי ביקורת למנתח הפלסטי לאחר הקטנת חזה במועדים הבאים – יומיים, שבוע, שבועיים ושלושה חודשים לאחר הניתוח. כמעט בכל המקרים, כבר בביקורת שנערכת יומיים לאחר הניתוח להקטנת החזה אנחנו זוכים לצפות בהתלהבות וההתרגשות של המטופלות מתוצאות הניתוח.

שאלות ותשובות בנושא הקטנת חזה

מאיזה גיל ניתן לעבור ניתוח הקטנת חזה?

באופן עקרוני רובן המוחלט של המנותחות עוברות את הניתוח להקטנת חזה החל מגיל 18 ומעלה, אך ישנה אופציה בהסכמת ההורים לעבור את הניתוח עוד בשלב מוקדם יותר. בשלב שהחזה סיים את הצמיחה גיל 16.5-17

כמה זמן נמשך ניתוח הקטנת חזה?

הניתוח להקטנת חזה נמשך בין שלוש לשלוש וחצי שעות.

מהן הבדיקות שיש לבצע לפני ניתוח הקטנת חזה?

כל המועמדות לניתוח הקטנת חזה מתבקשות לעבור בדיקות דם (בדיקה ביוכימית בסיסית, ספירת דם ותפקודי קרישה) ובדיקת אולטרסאונד של השדיים. מועמדות מעל גיל 40 יתבקשו לעבור בדיקת ממוגרפיה ובדיקת אק”ג מועמדות מעל גיל 50 או מעשנות כבדות יתבקשו לבצע בנוסף צילום חזה.

באיזו הרדמה מתבצע ההליך הניתוחי?

ניתוח הקטנת חזה מבוצע תחת הרדמה כללית.

מהו זמן ההחלמה אחרי ניתוח הקטנת חזה?

ברוב המקרים לאחר הקטנת חזה ניתן לחזור לעבודה לאחר כעשרה ימים אך ישנן מגבלות פיזיות קלות. כחודש לאחר הניתוח להקטנת חזה על המטופלת ללבוש חזייה מיוחדת השומרת על הצורה של החזה לאחר הניתוח. במשך כחודש אסור למטופלת להרים משאות כבדים או לבצע פעילות גופנית.

האם הניתוח להקטנת חזה משאיר צלקות?

ניתוח הקטנת חזה הוא ניתוח אסתטי, אך הוא משאיר צלקות הנראות לעין. ניתן לשפר את מראה הצלקות בעזרת טיפולים קלים אותם תבצע המטופלת בעצמה לאחר הניתוח הפלסטי. זמן ההחלמה של הצלקת נמשך כשנה, וכשנה לאחר הניתוח להקטנת חזה הצלקת הופכת להיות דקה שטוחה ולבנה. מראה הצלקת נובע מנטייתה הטבעית של כל אישה להצטלקות ולא מסוג התפר.

מהם הסיבוכים של ניתוח הקטנת חזה?

כמו בכל הליך כיררוגי, גם כאן בהקטנת חזה הסיבוכים עלולים לכלול זיהום ודימום. מעקב של המנתח הפלסטי המטפל ונטילת אנטיביוטיקה במקרה הצורך מאפשרים שליטה על תופעות אלו ובדרך כלל הן אינן ארוכות טווח.

למי לא מומלץ לעבור את הניתוח?

ניתוח להקטנת חזה אינו מומלץ לנשים מעשנות, נשים עם סוכרת או הסובלות מבעיות לב. הניתוח אינו מומלץ גם בעבור נשים בעלות עודף משקל קיצוני. לבירור ההתאמה לניתוח יש לפנות לפגישת ייעוץ רפואי עם המנתחים הפלסטיים של מרכז רפואי אסטרה מדיקל.

החשיבות הגדולה בניתוח זה שהוא ניתוח יחסית קל וללא סבל היא השגה של עיצוב אסטתי מותאם למבנה הגוף וביצוע מוקפד של הניתוח להשגת תוצאות ארוכות טווח.

מרכז רפואי אסטרה מדיקל ניתוח הקטנת חזה

לאסטרה מדיקל 30 שנות מוניטין של כירורגיה פלסטית בכירה. קבוצת אסטרה מדיקל הוקמה בשנת 1982 על ידי ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן – מנתחת פלסטית בעלת ניסיון של מעל ל-30 שנה בכירורגיה פלסטית העומדת בראש המרכז.

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן הקימה את המרכז הרפואי אסטרה מדיקל מתוך חזון להביא את הכירורגיה הפלסטית באזורינו לרמה אחרת שלא נראתה כמותה עד היום במרכזים לכירורגיה פלסטית בארץ ולהעניק למטופלים חוויית טיפול חדשנית ומובילה. צוות המנתחים הפלסטיים במרכז הרפואי אסטרה מדיקל מובילים את החזון של ד”ר רוזנברג-הגן קדימה, על ידי העברת הערכים בהם היא מאמינה והידע אותו היא צברה במשך שנות ניסיונותיה כמנתחת פלסטית מהמובילות בתחום.

הערכים שאנו דוגלים בהם במרכז רפואי אסטרה מדיקל: מקצועיות, ניסיון ואמינות ללא פשרות, שקיפות מלאה לכל אורך ההליך על מנת להגיע לתוצאה האידיאלית עבור המטופל שלנו. ליווי צמוד של המנתח הפלסטי המטפל וכן על ידי צוות המרפאה לאורך כל התהליך וכמובן לאחריו.

שאלות ותשובות בנושא הקטנת חזה

מאיזה גיל ניתן לעבור ניתוח הקטנת חזה?

באופן עקרוני רובן המוחלט של המנותחות עוברות את הניתוח החל מגיל 18 ומעלה, אך ישנה אופציה בהסכמת ההורים לעבור את הניתוח עוד בשלב מוקדם יותר.

כמה זמן נמשך ניתוח הקטנת חזה?

הניתוח נמשך בין שלוש לשלוש וחצי שעות.

מהן הבדיקות שיש לבצע לפני ניתוח הקטנת חזה?

כל המועמדות לניתוח הקטנת חזה מתבקשות לעבור בדיקות דם (בדיקה ביוכימית בסיסית, ספירת דם ותפקודי קרישה) ובדיקת אולטרסאונד של השדיים. מועמדות מעל גיל 40 יתבקשו לעבור בדיקת ממוגרפיה ובדיקת אק”ג מועמדות מעל גיל 50 או מעשנות כבדות יתבקשו לבצע בנוסף צילום חזה.

באיזו הרדמה מתבצע ההליך הניתוחי?

ניתוח הקטנת חזה מבוצע תחת הרדמה כללית.

מהו זמן ההחלמה?

ברוב המקרים ניתן לחזור לעבודה לאחר כעשרה ימים אך ישנן מגבלות פיזיות קלות. כחודש לאחר הניתוח על המטופלת ללבוש חזייה מיוחדת השומרת על הצורה של החזה לאחר הניתוח. במשך כחודש אסור למטופלת להרים משאות כבדים או לבצע פעילות גופנית.

האם הניתוח משאיר צלקות?

ניתוח זה הוא ניתוח אסתטי, אך הוא משאיר צלקות הנראות לעין. ניתן לשפר את מראה הצלקות בעזרת טיפולים קלים אותם תבצע המטופלת בעצמה לאחר הניתוח. זמן ההבשלה של הצלקת נמשך כשנה, וכשנה לאחר הניתוח הצלקת הופכת להיות דקה שטוחה ולבנה. מראה הצלקת נובע מנטייתה הטבעית של כל אישה להצטלקות ולא מסוג התפר.

מהם הסיבוכים של ניתוח הקטנת חזה?

כמו בכל הליך כירוגי, גם כאן הסיבוכים עלולים לכלול זיהום ודימום. מעקב של הרופא המטפל ונטילת אנטיביוטיקה במקרה הצורך מאפשרים שליטה על תופעות אלו ובדרך כלל הן אינן ארוכות טווח.

למי לא מומלץ לעבור את הניתוח?

ניתוח להקטנת חזה אינו מומלץ לנשים מעשנות, נשים החיות עם סוכרת או הסובלות מבעיות לב. הניתוח לא מומלץ גם בעבור נשים בעלות עודף משקל קיצוני. לבירור ההתאמה לניתוח יש לפנות לפגישת ייעוץ.

לקריאה נוספת בנושא הקטנת חזה באתר

מומחי אסטרה מדיקל להקטנת חזה

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מהמנתחות הפלסטיות המנוסות והבכירות בישראל. מומחית בניתוחי הקטנת חזה, פיתחה טכניקות כירורגיות ייחודיות במטרה להגיע לתוצאות יפהפיות בעלות מראה טבעי ומושך.

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

מומחה לכירורגיה פלסטית אסתטית ומשחזרת, בעל ניסיון עשיר וייחודי במגוון רחב של ניתוחים פלסטיים וטכניקות כירורגיות. מומחה לניתוחי חזה: הגדלה, הרמה והקטנת חזה, במגוון רחב של טכניקות כירורגיות.

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

מנתחת פלסטית בכירה, מומחית לניתוחי הקטנת חזה

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×