חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הוצאת שתלים

הביקוש לניתוח הוצאת שתלים לאחר ניתוח להגדלת חזה עולה יותר ויותר, “מקדם ההדבקה” עובר את 1 כלומר הרבה מאד נשים מעוניינות בהוצאת שתלים מסיבות שונות. נשים רבות שעברו בעברן ניתוח גדלת חזה עם שתלים מעוניינות  להוציא את השתלים ולחזור למצבן הטבעי עקב סיבות מגוונות, אסתטיות ורפואיות. ניתוח הוצאת שתלים מהחזה יכול לעמוד בפני עצמו, או במקרים רבים הוא מבוצע יחד עם הרמת חזה או הזרקת שומן עצמי לשד.

מהן הסיבות הנפוצות לניתוח הוצאת שתלים?

 • גודל השד כבר אינו מתאים לגיל המטופלת – רבות הנשים שטוענות שעם הגיל החזה גדול וכבד ואינו מתאים לגופן. הן נראות מאד גדולות ורחבות רק בגלל החזה.
 • נשים הסובלות מאי נוחות בחזה מכאבי גב וכתפיים עקב חזה גדול מידי וחסר פרופורציה לגופן.
 • צניחת החזה בגלל כובד השתלים – השתל יושב בתוך רקמת השד ויש צניחה מסוימת עם הגיל; בגלל שתלים שהונחו מתחת לשריר, השד נופל מעל השתל, השתל נשאר בחלקו העליון והפטמה פונה כלפיי מטה. במקרה שהשתלים הוכנסו מעל השריר, השתל גורם למתיחה של העור כלפי מטה, והשדיים נראים צנוחים עם ריקנות בקוטב העליון.
 • בלאי של השתל, דלף או היווצרות קופסית, כוללים התקשות חוזרת סביב השתל, דלף של השתל, כפלים בשתל הסיליקון ותחושה לא טבעית בשד.
 • תופעות לוואי – פורסמו לאחרונה בקבוצה מצומצמת של נשים המגדירות את התופעה כ-BII כלומר BREAST IMPLANT ILNESS. התופעה הזאת עדיין לא הוכחה מדעית, וגם אחרי הוצאה של השתל מהחזה יש שיפור חלקי של התופעות, אבל עדיין יש רצון להוצאה של השתל.
 • דיווחים על מספר מקרים מאד מצומצם ונדיר של ALCC כלומר סוג סרטן במעטפת השתל – גרמו לחלק מהביקוש של נשים להוצאת השתלים כולל המעטפת. בניתוחים אלו המעטפת נשלחת לבדיקה פתולוגית במידה ויש נוזל בתוך המעטפת או שהיא נראית מעובה. 

מה כוללת פגישת ייעוץ במרכז הרפואי אסטרה מדיקל לפני ניתוח להוצאת השתלים בחזה?

במהלך פגישת הייעוץ הרפואי עם המנתח הפלסטי במרכז הרפואי אסטרה מדיקל לפני ניתוח הוצאת שתלים, המנתח הפלסטי יקשיב לרצונות ולציפיות של האישה מהניתוח להוצאת שתלים. הוא יתשאל את המטופלת על ההיסטוריה הרפואית שלה הכולל גיל מחלות, תרופות עישון ועוד. המנתח הפלסטי יערוך לה בדיקה רפואית מקיפה של החזה הכוללת התייחסות למיקום העטרות והפטמות, צניחת השדיים, גודל השתל מיקומו ועוד.

לפני פגישת הייעוץ הרפואית עם המנתח הפלסטי במרכז הרפואי אסטרה מדיקל, כדי לבדוק את תקינות השתלים, המטופלת תתבקש לבצע בדיקות הדמיה לשד. הבדיקות כוללות אולטרה סאונד של השד ובדיקת MRI.

בהתאם לנתונים בבדיקה הפיזית ונתוני הבדיקות, המנתח הפלסטי ממרכז רפואי אסטרה מדיקל ימליץ על סוג הניתוח להוצאת השתלים הכולל מספר אפשרויות ניתוחיות עליו ידון עם המטופלת. במקרים אלו ידגיש המנתח מה הצפי לתוצאה אחרי הוצאת השתלים, מה הפתרון ההולם כדי להחזיר צורה יפה לשד, הרמה, הזרקת שומן או המתנה להתכווצות הרקמה, ולאיזו תוצאה ניתן לצפות אחרי הוצאת השתלים.

הוצאת שתלים לאחר ניתוח הגדלת חזה

מהם הניתוחים הנלווים להוצאת שתלים?

הגדלת שד ללא שתל עם שומן עצמי

לאחר ניתוח הוצאת השתלים בחזה, המנתח הפלסטי עורך שאיבת שומן מאזור אחר בגוף המטופלת. לאחר מכן מבוצע תהליך של הפרדה בין תאי השומן והמנתח הפלסטי מזריק את השומן העצמי של המטופלת לשדיים של המטופלת ליצירת מלאות בשד. הזרקת השומן בצורה זו או בשיטה היברידית מאפשרת יצירת חזה טבעי ורך למגע ומעוצב בהתאם לרצון המטופלת.

הגדלת חזה היברידית

הגדלת חזה היברידית משלבת שימוש במשתלים ושומן עצמי. שיטה זו של הגדלת חזה מאפשרת הגעה לתוצאות אסתטיות ברמה גבוהה מאד המותאמות בצורה מיטבית לגופה של המטופלת.

בהתייחס להגדלת חזה בשומן עצמי והגדלת חזה היברידית, חשוב לציין שחלק מהשומן המושתל נספג בגוף ורק חלק נקלט. כמות השומן שנקלטת, מושפעת מגודל ומבנה השד ותלויה בניסיון המנתח הפלסטי, במטופלת ובשיטת ההזרקה. בשיטות המתקדמות בהן אנחנו משתמשים ב מרכז הרפואי ASTRA MEDICAL, בערך 70% מהשומן המושתל נקלט בשדיים (הספרות המקצועית מתארת טווח קליטה של 30%-70%). במידה ואין מספיק שומן שנקלט בשד יש לעיתים צורך בהשתלת שומן נוספת. הגדלת חזה היברידית מתאימה לנשים המעוניינות בחזה גדול יחסית אך גם מעוצב ומותאם באופן אופטימאלי וייחודי למבנה גופן.

הרמת חזה לאחר הוצאת שתלים

ניתוח הרמת חזה נועד להעניק פתרון לניתוח הוצאת שתלים. ניתוח הוצאת שתלים בדרך כלל יגרום לחזה מרוקן וצנוח. ניתוח הרמת חזה ללא שתל נערך על ידי מנתח פלסטי על ידי הסרת העור העודף בשד תוך ועיצוב והרמה מחדש של רקמת החזה הקיימת.

הקטנת שדיים לאחר הסרת שתלים

לעיתים אצל נשים לאחר ניתוח הגדלת חזה באמצעות שתל החזה גדל מאוד לעיתים יש צורך בניתוח פלסטי להקטנת חזה יחד עם הניתוח להוצאת השתלים עצמם. בניתוח פלסטי זה המנתח הפלסטי יסיר רקמות שד ועור עודפים יקטין ויעצב את החזה.

כריתת קפסולה מהשד

לעיתים עקב קפסולה בשד במהלך הניתוח להסרת השתלים המנתח הפלסטי יידרש גם לכריתה של הקפסולה – מדובר ברקמה הטבעית שנוצרת סביב השתל ומקבעת אותו. הקפסולה תמיד תשלח לבדיקה פתולוגית כדי לבחון אם נוצרו שינויים.

עיצוב השד ללא שתלים במרכז הרפואי ASTRA MEDICAL

למרכז הרפואי אסטרה מדיקל מנתחים פלסטיים מהשורה הראשונה, מקצועיים ובעלי ניסיון רב. למרכז רפואי אסטרה מדיקל טכניקות ניתוחיות מגוונות לעיצוב השד המותאמות באופן אישי לכל אישה ואישה. טכניקות ניתוחיות אלו כוללות הרמה ייחודית ל-ASTRA MEDICAL המביאה למלאות בחלק העליון של השד, ובמקרה שרוצים יותר נפח אחרי הוצאת שתלים, שואבים שומן עצמי, מעבדים אותו להעשרה עם תאי גזע ומזריקים לחזה.

הרצון של נשים להוצאת השתלים בעיקרו תופעה שמשלבת את התקדמות הטכניקה הניתוחית להרמת חזה, ואת האפשרות של קליטת שומן עצמי.

בגלל כל הגורמים שמנינו לעיל, ההחלטה להוצאת השתלים והתהליך הנדרש כדי לשחזר שדיים עם מראה אסתטי הינו החלטה לא פשוטה. המטופלת נדרשת להגיע מספר פעמים לקליניקה כדי להתלבט ביחד עם המנתחים הפלסטיים שיבדקו את המוטיבציה להוצאת השתל, יבדקו חשש לקרע, ימליצו על הניתוח הנכון, יידעו את המטופלת במה הניתוח כרוך וכמובן ביחד יגיעו למסקנות הנכונות.

הוצאת שתלים במרכז הרפואי אסטרה מדיקל

מדוע לבחור במרכז הרפואי אסטרה מדיקל להוציא שתלים?

הסיבה העיקרית בזכותה מומלץ לבחור באסטרה מדיקל היא האיכות והמקצועיות של המנתחים הפלסטיים והמחויבות שלהם לתוצאות הסופיות ולחוויית הטיפול הכוללת.

המנתחים הפלסטיים במרכז הרפואי אסטרה מדיקל בצעו אלפי ניתוחי חזה במגוון רחב מאד של טכניקות והם בעלי יכולות יוצאות דופן המאפשרות להם להשיג למטופלות ולמטופלי המרפאה את התוצאות המיטביות עבורם: חזה מעוצב, מרשים ופרופורציונאלי, תוך שימוש בטכניקה הניתוחית ושיטת הניתוח הנכונה ביותר והמותאמת באופן ספציפי לכל מטופלת ומטופל. לצד רמות הידע והמקצועיות הגבוהות, צוות הרופאים המנתחים וצוות המרפאה חרט על דגלו את המחויבות הבלתי מתפשרת לרווחתם הפיסית והנפשית של מטופלי המרפאה.

מהן ההכנות הרפואיות לפני ניתוח הוצאת שתלים?

 • בדיקות דם כימיה והמטולוגיה כולל תפקודי קרישה
 • נשים מעל גיל 30 יערכו אולטרסאונד שד
 • נשים מעל גיל 40 יבצעו בדיקת אק”ג
 • נשים מעל גיל 40 צריכות לבצע בדיקת ממוגרפיה
 • נשים מעל גיל 60 או כאלה הנחשבות מעשנות “כבדות” צריכות לבצע גם צילום חזה
 • בדיקות נוספות בהתאם לצורך ולפי הוראות המנתח הפלסטי

מהן הכנות רפואיות ליום הניתוח להרמת חזה ללא שתלים?

 • לפני הניתוח להוצאת שתלים, יש להיות בצום מוחלט של 6 שעות שתיית מים אסורה
 • יש להפסיק לעשן כחודש ימים לפני הוצאת שתלים על מנת להבטיח החלמה מרבית
 • לפני הניתוח להוצאת שתלים על המטופלת להסיר כל סוג של תכשיט
 • על המטופלת לבוא ללא איפור וללא לק

מהן ההנחיות לאחר ניתוח הוצאת שתלים?

לאחר ניתוח הוצאת שתלים, נדרשת תקופת החלמה. על פי רוב, לאחר הניתוח להוצאת שתלים, תידרשי להישאר בהשגחה בהתאוששות למשך מספר שעות לאחריהן במידה והכל תקין יחליטו המנתח הפלסטי שלך על השחרור לביתך.

 • לאחר הניתוח להוצאת שתלים קיימת נפיחות באזור המנותח. תתכן תחושת מוגבלות מסוימת בטווח התנועה של הידיים. מדובר בתופעות רגילות לחלוטין שיחלפו לאחר כמה שבועות.
 • לאחר הניתוח להוצאת שתלים אנו מבקשים מהמטופלת ללבוש חזייה רפואית למשך שבעה ימים – ביום ובלילה. החזייה הרפואית מעניקה למטופלת תמיכה חשובה לאזור המנותח ותקל על תהליך ההחלמה.
 • בעשרת הימים הראשונים שלאחר הוצאת השתלים, נבקשך שלא לבצע פעולות פיסיות, כמו הרמה או נשיאת משאות כבדים. בנוסף לכך מומלץ להימנע ממגע מכל סוג שהוא עם האזור המנותח.
 • מספר ימים לאחר הניתוח להוצאת שתלים, ובהתאם להנחיות, תתבקשי להגיע לביקורת אצל הרופאה המנתח הפלסטי. ייתכנו מפגשי ביקורת נוספים.
 • תקופת ההחלמה הממוצעת צפויה להימשך כ-3 שבועות.

מרכז רפואי אסטרה מדיקל – הוצאת שתלים

לאסטרה מדיקל 30 שנות מוניטין של כירורגיה פלסטית.  קבוצת אסטרה מדיקל הוקמה בשנת 1982 על ידי ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן.

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן בעלת ניסיון של מעל ל-30 שנה בכירורגיה פלסטית והיא עומדת בראש המרכז הרפואי אסטרה מדיקל הכוללת מנתחים פלסטיים מהמובילים בתחום. במרכז הרפואי אסטרה מדיקל עורכים ניתוחים פלסטיים מגוונים לרבות הוצאת שתלים.

ד”ר ביאנקה  רוזנברג-הגן הקימה את מרכז רפואי  אסטרה מדיקל מתוך חזון להביא את הכירורגיה הפלסטית באזורינו לרמה אחרת שלא נראתה כמותה עד היום במרכזים לכירורגיה פלסטית בארץ, להעניק למטופלים חוויית טיפול חדשנית ומובילה. צוות המנתחים הפלסטיים במרכז הרפואי אסטרה מדיקל מובילים את החזון של ד”ר רוזנברג-הגן קדימה, על ידי העברת הערכים בהם היא מאמינה והידע אותו היא צברה במשך שנות ניסיונותיה כמנתחת פלסטית מהמובילות בתחום.

הערכים שאנו דוגלים בהם במרכז הרפואי אסטרה מדיקל: מקצועיות, ניסיון ואמינות ללא פשרות, שקיפות מלאה לכל אורך ההליך, על מנת להגיע לתוצאה האידיאלית עבור המטופל שלנו. ליווי צמוד של המנתח הפלסטי המטפל וכן על ידי צוות המרפאה לאורך כל התהליך וכמובן לאחריו.

מומחי אסטרה מדיקל להוצאת שתלים

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

מבכירות המנתחות הפלסטיות בישראל, מומחית להוצאת שתלים.

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

מנתח פלסטי בכיר, מומחה בהוצאת שתלים.

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

מנתחת פלסטית בכירה, מומחית להוצאת שתלים

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×