fbpx

גניקומסטיה

גניקומסטיה נובעת מסיבות שונות ומגוונות:

אחת הסיבות השכיחות לגניקומסטיה בקרב גברים צעירים היא צמיחה עודפת של רקמת שד עקב עודף הורמון האסטרוגן. כאשר קיים חשד לתופעה כזאת יש לבצע בדיקות הורמונליות. לעיתים קרובות יש עודף רקמת שד גם כאשר הבדיקות ההורמונליות תקינות והסיבה היא מבנה אידיופתי כזה.

סיבה נוספת לצמיחה או נפח בשד אצל גבר היא בדרך כלל חד צדדית בשל גידול שפיר או ממאיר הנמצא בשד. במקרים אלו יש לפנות לכירורג פלסטי או לכירורג כללי להמשך ברור ולניתוח במקרה הצורך .

הסיבה השכיחה ביותר לגניקומסטיה או שד נפוח יותר אצל גברים, היא בשל עודף שומן וזאת סיבה נוספת אשר בעטייה גברים פונים למנתח הפלסטי.

הפנייה למנתח פלסטי בנושא ניתוח חזה אצל גברים נעשית סביב שתי תקופות עיקריות בחייהם:

  • בגיל ההתבגרות – בעיקר לפני השרות הצבאי קיימת פנייה של צעירים רבים למנתח כדי להימנע מחשיפה מביכה במקלחות הציבוריות. כמו כן אנו מכירים צעירים רבים ש״אינם מורידים חולצה ״ בים או בבריכה.
  • בסביבות גיל 50 פונים גברים רבים לניתוח גניקומסטיה – המבנה ההורמונלי של הגבר משתנה בתקופה זו ומלווה בצמיחה של השדיים.

 

חשוב מאוד לזכור שגם לגברים יש סרטן שד למרות שהמחלה נחשבת למחלה נשית. סרטן השד נמצא בשכיחות גבוהה יותר לנושאים את הגן Brca2 ששכיחותו באוכלוסיה היהודית האשכנזית גבוהה.

סימן לחשד לגידול סרטני היא צמיחה של שד אחד יותר מהשד השני . כאשר מופיעה אסימטריה יש להיבדק אצל רופא מומחה, יש לשלול צמיחה בשל מצב הורמונלי לא תקין של עודף בהורמון הפרולקטין וגידול בבלוטת יותרת המוח – לאחר זאת יש להוציא הגידול ולשלוח לבדיקה פתולוגית .

עיקרון שמלווה אותנו תמיד בניתוחי חזה אצל גברים הוא שיש להשתדל לא להשאיר שום סימן לניתוח. ניתוחים פלסטיים אינם מקובלים אצל גברים ואנחנו נעשה כל מאמץ כדי שהסטיגמה של מנותח לא תהווה מכשול.

החתך שאנו מבצעים יהיה בגבול הפיטמה – החתך מחלים והצלקת ברוב המקרים אינה נראית לעין. במקרים בהם קיים עודף עור רב יש בעיה (ירידה משמעותית במשקל)  גם במקרה זה יש לכירורגיה הפלסטית אמצעים להסתרת הצלקות.

מהלך הניתוח

הניתוח הוא ניתוח קל יחסית ומבוצע בהרדמה מקומית וטשטוש או בהרדמה כללית לפי המקרה ורצונו של המנותח. בניתוח עצמו מבצעים ראשית שאיבת שומן ולאחר מכן מוצאים את רקמת השד שנשלחת לבדיקה.

אילו הכנות יש לעשות לפני הניתוח?

לפני ניתוח גניקומסטיה נעשה ברור לסיבות של הקטנת חזה לגבר, נבצע בדיקה הורמונלית ונבדוק האם נלקחות תרופות שיכולות לגרום לתופעה זו. כמו כן נתאים על מחוך – ווסט מיוחד ללבישה לאחר הניתוח. בפגישת ההכנה נעבור על בדיקות הדם וניתן הסברים על הניתוח ותקופת ההחלמה.

הגבלות לאחר הניתוח

לאחר הניתוח נמליץ על מנוחה ונגביל בנשיאת משאות כבדים לחודש ושימוש בווסט המותאם במיוחד.

כללי התנהגות לאחר הניתוח גניקומסטיה

לאחר הניתוח יש ללכת עם חבישה לוחצת בצורת חגורת גב על האזור כדי למנוע הצטברות של נוזלים ולהוריד נפיחות מהר יותר. לאחר הניתוח, המטופל יקבל אנטיביוטיקה למניעת זיהום ויוגבל בפעילות ספורטיבית בעקר של הזרועות.

סיבוכים אפשריים

הסיבוכים האפשריים הם שלעיתים רחוקות בניתוח זה יהיה דימום, זיהום וסרומות (הצטברות נוזלים) שהם סיבוכים אפשריים של כל ניתוח. באמצעות מעקב רפואי צמוד ימנעו הסיבוכים אלו.

הדימוי העצמי חשוב מאוד לגברים כמו שהוא חשוב לנשים ולפיכך ניתוחי גניקומסטיה מאוד שכיחים בעידן זה לגברים שדואגים לתדמיתם ולמראה החיצוני שלהם .


אסטרה מדיקל בראשות ד”ר רוזנברג- הגן עומדת לרשות המטופלים בכל השלבי הניתוח ועד להחלמה הסופית. הצוות המיומן ערוך לתמיכה ומעקב אישי המותאם לכל מנותחת.

גניקומסטיה – הקטנת חזה לגבר – תמונות לפני ואחרי

גניקומסטיה - וידאו

גניקומסטיה- הקטנת חזה לגברים

ניתוחים פלסטיים לגברים

מאמרים בנושא גניקומסטיה

המומחים שלנו לגניקומסטיה

ASTRA MEDICAL גאה להעמיד לרשותך את מיטב המנתחים הפלסטיים לגניקומסטיה, בראשותה של ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן.

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר ביאנקה רוזנברג-הגן, מנתחת פלסטית בעלת ניסיון של למעלה מ- 36 שנה בכירורגיה פלסטית, שחזורי שד, ניתוחים אסתטיים, טיפול במלנומה, טיפול בגידולי עור וטיפול בלייזרים רפואיים.

יצירת קשר

השאירו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע מד"ר רוזנברג-הגן