חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גניקומסטיה

מהי גניקומסטיה?

הפירוש המילולי של גניקומסטיה הוא חזה נשי בגבר. התופעה שכיחה מאד בגיל ההתבגרות (עד 30%) ובמקרים רבים היא חולפת מעצמה בסיום תהליך ההתבגרות. אך לעתים נשארת רקמה רכה המצריכה טיפול ניתוחי. כמו גניקומסטיה שכיחה סביב גיל 50 עקב שינויים במצב הורמונלי אצל גברים. פעמים רבות תופעה זו של גניקומסטיה אצל גברים גורמת לפגיעה בדימוי הגוף ולבעיה בביטחון העצמי ובגבריות.

טיפול גניקוסמטיה באסטרה מדיקל
טיפול גניקוסמטיה באסטרה מדיקל

מהן הסיבות לגניקומסטיה?

אחת הסיבות השכיחות לגניקומסטיה או שד נפוח בקרב גברים צעירים, היא צמיחה עודפת של רקמת שד עקב עודף הורמון האסטרוגן. כאשר קיים חשד לתופעה כזאת, יש לבצע בדיקות הורמונליות. לעיתים קרובות יש עודף רקמת שד גם כאשר הבדיקות ההורמונליות תקינות והסיבה היא מבנה אידיופתי כזה.

סיבה נוספת לצמיחה או נפח בשד אצל גבר היא בדרך כלל חד צדדית בשל גידול שפיר או ממאיר הנמצא בשד. במקרים אלו יש לפנות לכירורג פלסטי או לכירורג כללי להמשך ברור ולניתוח במקרה הצורך .

הסיבה השכיחה ביותר לגניקומסטיה או שד נפוח יותר אצל גברים, היא בשל עודף שומן וזאת סיבה נוספת אשר בעטיה גברים פונים למנתח הפלסטי.

באיזה תקופות עיקריות בחיים גברים פונים למנתח פלסטי עקב גניקומסטיה?

  • בגיל ההתבגרות – בעיקר לפני השרות הצבאי, קיימת פנייה של צעירים רבים עקב גניקומסטיה למנתח כדי להימנע מחשיפה מביכה במקלחות הציבוריות. כמו כן אנו מכירים צעירים רבים שאינם מורידים חולצה בים או בבריכה וסובלים עקב בעיה זו
  • בסביבות גיל 50 פונים גברים רבים לניתוח גניקומסטיה – המבנה ההורמונלי של הגבר משתנה בגיל ותקופה זו והוא מלווה בצמיחה של השדיים

חשוב מאוד לזכור שגם לגברים יש סרטן שד למרות שהמחלה נחשבת למחלה נשית. סרטן השד נמצא בשכיחות גבוהה יותר לנושאים את הגן Brca2 ששכיחותו באוכלוסיה היהודית האשכנזית גבוהה.

סימן לחשד לגידול סרטני היא צמיחה של שד אחד יותר מהשד השני. כאשר מופיעה אסימטריה יש להיבדק אצל רופא מומחה, יש לשלול צמיחה בשל מצב הורמונלי לא תקין של עודף בהורמון הפרולקטין וגידול בבלוטת יותרת המוח – לאחר זאת יש להוציא הגידול ולשלוח לבדיקה פתולוגית.

עיקרון שמלווה אותנו תמיד בניתוחי חזה אצל גברים הוא שיש להשתדל לא להשאיר שום סימן לניתוח. ניתוחים פלסטיים אינם מקובלים אצל גברים ואנחנו נעשה כל מאמץ כדי שהסטיגמה של מנותח לא תהווה מכשול.

החתך שאנו מבצעים יהיה בגבול הפיטמה – החתך מחלים והצלקת ברוב המקרים אינה נראית לעין. במקרים בהם קיים עודף עור רב יש בעיה (ירידה משמעותית במשקל)  גם במקרה זה יש לכירורגיה הפלסטית אמצעים להסתרת הצלקות.

מה כולל מהלך ניתוח גניקומסטיה?

הניתוח לתיקון גניקומסטיה, הוא ניתוח קל יחסית ומבוצע בהרדמה מקומית וטשטוש או בהרדמה כללית, לפי המקרה, על פי החלטת המנתח הפלסטי ורצונו של המטופל. בניתוח לתיקון גניקומסטיה עצמו מבצעים ראשית שאיבת שומן ולאחר מכן מוצאים את רקמת השד שנשלחת לבדיקה.

אילו הכנות יש לעשות לפני ניתוח גניקוסמטיה?

לפני ניתוח גניקומסטיה נעשה ברור לסיבות של הקטנת החזה לגבר, נבצע בדיקה הורמונלית ונבדוק האם נלקחות תרופות שיכולות לגרום לתופעה זו. כמו כן נמליץ על מחוך – ווסט מיוחד ללבישה לאחר הניתוח. בפגישת ההכנה נעבור על בדיקות הדם וניתן הסברים על הניתוח ותקופת ההחלמה.

מהם ההגבלות לאחר ניתוח גניקומסטיה?

לאחר ניתוח גניקומסטיה נמליץ על מנוחה ונגביל בנשיאת משאות כבדים למשך חודש ועל שימוש בווסט המותאם במיוחד.

מהו תהליך ההחלמה וכללי התנהגות לאחר ניתוח גניקומסטיה?

לאחר ניתוח גניקומסטיה יש ללכת עם חבישה לוחצת בצורת חגורת גב על האזור המנותח, כדי למנוע הצטברות של נוזלים ולהוריד את הנפיחות מהר יותר. לאחר הניתוח, המטופל יקבל אנטיביוטיקה למניעת זיהום ויוגבל בפעילות ספורטיבית בעקר של הזרועות.

מהם הסיבוכים האפשריים לאחר ניתוח גניקומסטיה?

הסיבוכים האפשריים הם שלעיתים רחוקות בניתוח זה יהיה דימום, זיהום וסרומות (הצטברות נוזלים) שהם סיבוכים אפשריים של כל ניתוח. באמצעות מעקב רפואי צמוד ימנעו הסיבוכים אלו.

הדימוי העצמי חשוב מאוד לגברים כמו שהוא חשוב לנשים ולפיכך ניתוחי גניקומסטיה מאוד שכיחים בעידן זה לגברים שדואגים לתדמיתם ולמראה החיצוני שלהם.

אסטרה מדיקל בראשות ד”ר רוזנברג- הגן עומדת לרשות המטופלים בכל השלבי הניתוח ועד להחלמה הסופית. הצוות המיומן ערוך לתמיכה ומעקב אישי המותאם לכל מנותחת.

מרכז רפואי אסטרה מדיקל 

לאסטרה מדיקל 30 שנות מוניטין של כירורגיה פלסטית בכירה. קבוצת אסטרה מדיקל הוקמה בשנת 1982 על ידי ד”ר בנימינה רוזנברג-הגן.
ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן הינה מנתחת פלסטית בעלת ניסיון של מעל ל-30 שנה בכירורגיה פלסטית והיא עומדת בראש המרכז הרפואי אסטרה מדיקל הכולל מנתחים פלסטיים מהמובילים בתחום. 

ד”ר ביאנקה רוזנברג-הגן הקימה את המרכז הרפואי אסטרה מדיקל מתוך חזון להביא את הכירורגיה הפלסטית באזורינו לרמה אחרת שלא נראתה כמותה עד היום במרכזים לכירורגיה פלסטית בארץ ולהעניק למטופלים חוויית טיפול חדשנית ומובילה. צוות המנתחים הפלסטיים במרכז רפואי אסטרה מדיקל מובילים את החזון של ד”ר רוזנברג-הגן קדימה, על ידי העברת הערכים בהם היא מאמינה והידע אותו היא צברה במשך שנות ניסיונותיה כמנתחת פלסטית מהמובילות בתחום.

הערכים שאנו דוגלים בהם במרכז הרפואי אסטרה מדיקל הינם מקצועיות, ניסיון ואמינות ללא פשרות ושקיפות מלאה לכל אורך ההליך, על מנת להגיע לתוצאה האידיאלית עבור המטופל שלנו. 

גניקומסטיה - וידאו

גניקומסטיה- הקטנת חזה לגברים

ניתוחים פלסטיים לגברים

מומחי אסטרה מדיקל לניתוחי גניקומסטיה

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן

ד"ר בנימינה רוזנברג-הגן מנתחת פלסטית בירושלים ותל אביב

מבכירי המנתחים הפלסטיים בישראל, מומחית בעל מוניטין ייחודי בניתוחי גניקומסטיה

ד"ר ברק סטוצ'ינר

ד"ר ברק סטוצ'ינר מנתח פלסטי מומלץ

מנתח פלסטי בכיר, מומחה לניתוחי גניקומסטיה.

ד"ר אסתי הרשקוביץ-כהן

ד"ר אסתי כהן מנתח פלסטית מומלצת

מנתחת פלסטית בכירה, מומחית לניתוחי גניקומסטיה

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×