חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בריחת שתן

בריחת שתן – מתי זה קורה?

נשים רבות חוות מצבים של בריחת שתן כתוצאה משינויים הנגרמים בעקבות לידות , עלייה במשקל ועלייה בגיל.

בריחת שתן יכולה להיות בעת שיעול, עיטוש, צחוק, פעילות גופנית ואפילו בעת שינויי תנוחה – זו נקראת ” בריחת שתן במאמץ” או ” בריחת שתן בדחק” אשר קורית כאשר קיים צורך עז למתן שתן והאישה מאבדת את השליטה על השתן לפני שהספיקה להגיע לשירותים.

שכיחות אירועים אלה עולה עם הגיל ומתגברת מאד אחרי הכניסה לגיל הפסקת המחזור וגורמת למצוקה קשה בקרב נשים.

מגוון טיפולים להתמודדות בבריחת שתן

הטיפולים כוללים טפולים פולשניים כגון ניתוחים ולא פולשניים כגון: טפול תרופתי מגוון, פיזיותרפיה של ריצפת האגן וטיפול חדשני לא פולשני: לייזר וגינלי.

טיפולי לייזר לנרתיק הינו טפול חדשני לא פולשני וחסר כאבים.

במהלך הטפול קרני לייזר (CO2 laser) באות במגע עם דפנות הנרתיק ומעצבות מחדש את שכבת הקרום הרירי הוגינאלי.

רירית הנרתיק מתעבה, מקבלת תכונות שהיו לה טרם הכניסה לגיל המעבר ואוגרת לחות בצורה טובה יותר.

מכיוון שכך יש שיפור בתלונות של יובש וגינלי ותיתכן תמיכה טובה יותר למערכת השתן עם שיפור בשליטה על השתן.

במהלך הטיפול מחדירים אפליקטור לייזר לתוך הנרתיק ומושכים אותו לכיוון חוץ הנרתיק , כאשר הלייזר מופעל בפולסים קצרים לכל אורך והיקף הנרתיק ללא תחושת כאב.

מפגש טיפולי נמשך דקות בודדות ויש צורך במינימום של 3 מפגשים לקבלת אפקט מועיל.

במהלך הטיפול במכשיר, ייתכן והמטופלת תרגיש תחושת חום קלה בנרתיק אך חשוב לציין כי זהו טפול עדין ביותר ומאוד נוח למטופלת.

הטפול אינו כרוך בהרדמה או בטיפול משלים מעבר למפגשים בקליניקה.

כיצד הטיפול במכשיר צפוי לעזור למטופלות בבעיית בריחת שתן?

אצל נשים רבות, מאורעות משמעותיים בחיים כמו הריונות, לידות ו\או גיל המעבר יכולים להוביל לעיתים לנזק לא מצופה ולא רצוי לרקמת הנרתיק, דבר שמוביל לוגיניטיס אטרופית ולדליפת שתן במאמץ.

עד 80% מנשים בגיל המעבר סובלות מתסמינים של וגיניטיס אטרופית (VVA).

אבל רק כ-20%-25% מהן פונות לטיפול רפואי שעשוי לשפר משמעותית את איכות החיים שלהן. חלקן לא פונות מבושה ואו חוסר ידע שטיפול כזה אכן קיים.

טיפול בטכנולוגיית לייזר 2CO לנרתיק מעודד שיקום הפיזיולוגיה של הנרתיק למצב שהיה טרם גיל המעבר ובכך מפחית את התסמינים הנרתיקיים הקשורים בגיל המלווים וגיניטיס אטרופית ודליפת שתן במאמץ.

הטיפול במכשיר הוא טפול מהיר, בטוח, יעיל ופשוט. אין צורך בהרדמה או טיפול מיוחד לאחר גמר הפעולה ואין זמן החלמה. הטיפול מתבצע בקליניקה ולא בחדר ניתוח !

וגיניטיס אטרופית

מה את צריכה לדעת על אטרופיה של העריה והנרתיק (וולבווגינלית)?
הזמן גובה מחיר מגופינו. עם ההזדקנות, הגוף עובר שינויים דרמטיים.

העור מאבד מגמישותו, עבודה קשה במשך שנים גורמת לכאבים בעצמות ולסחוס להידרדר, ואילו הריונות ולידות גורמים למתיחה של אזור הבטן, העור והנרתיק.

הרקמות בנרתיק, בדומה לכל אברי הגוף, עוברות גם הן שינויים דרמטיים עם הגיל. השינויים שנשים יחוו באזור הנרתיק ומערבת השתן עם התקדמות הגיל, הם בעיקר תוצאה של ירידה ברמות ההורמון אסטרוגן. אבדן אסטרוגן גורם ליובש וגינאלי, גירוי בנרתיק, גרד ולעיתים לכאבים ביחסי מין.

תסמינים אלה קשורים לאטרופיה של העריה והנרתיק (VVA) . עד 80% מהנשים בגיל המעבר סובלות מ- VVA ורק כ-20-25% פונות לטיפול רפואי שעשוי להוביל לשינוי דרמטי באיכות חייהן.

הגורמים לאטרופיה וגינלית :

אטרופיה וגינלית קורית בגיל המעבר עקב ירידה ברמות אסטרוגן. בהיעדר אסטרוגן, ריקמת הנרתיק נהיית דקה ומתייבשת. הריקמה פחות גמישה, נוטה יותר לפציעה , קריעה ושפשוף – דבר המוביל לתסמינים הנ”ל.

ירידה ברמות האסטרוגן יכולה לקרות גם בעת הנקה, לאחר כריתת שחלות , או אחרי כימותרפיה ובכל המצבים האלה ייתכנו תסמינים של VVA.

תסמינים של וגיניטיס אטרופית (VVA):

 • כאבים בנרתיק  –  כאשר דפנות הנרתיק יבשות ורגישות, חדירה בעת יחסי מין גורמת לאי נוחות. זה יכול להוביל לכאבים בנרתיק ותחושת צריבה בנרתיק או בפתחו. במשך הזמן, במידה ולא מטפלים, נוצרת דלקת כתוצאה מתדירות לא תכופה של יחסי מין מבלי שיש לחלוחית מספקת, דבר שיכול לגרום לפציעה ודימום מהנרתיק בזמן יחסי מין.
 • יובש נרתיק וגרוד – נשים רבות הנכנסות לגיל המנופאוזה יסבלו מירידה ברמות האסטרוגן, אשר מפחיתה את הלחות בנרתיק ומובילה ליובש נרתיקי. יובש נרתיקי וגרד בנרתיק נחשבים לתסמינים שכיחים של אטרופיה וגינלית. לחוסר לחות וגינלית השפעה משמעותית על המיניות הנשית.
 • צריבה בנרתיק – ללא אסטרוגן החומציות בנרתיק ( pH) וההפרשות נהיות יותר בסיסיות. שינוי זה בחומציות משפיע על מאזן הפלורה הטבעית , כך שרמת החיידקים ה”טובים” ( לקטובצילים) יורדת. דבר זה מוביל לצריבה בנרתיק וגירוי בפות.

אז למי מתאים המכשיר?

 • נשים בגיל המעבר ואחריו
 • נשים לאחר הריונות ולידות
 • נשים שסובלות מבריחת שתן

למה כדאי לך לטפל אצלנו ומה הייחודיות שלנו?

 • בלעדי לאסטרה מדיקל
 • טיפול מתבצע ע”י גניקולוגית בכירה
 • טיפול לייזר נרתיקי לא פולשני
 • לא כרוך בכאב או אי נוחות
 • מתבצע במרפאה ולא בחדר ניתוח
 • טיפול שאורך בממוצע 15 דקות

אם את מרגישה אחד מהתסמינים שהוזכרו לעיל, ייתכן שאת סובלת מאטרופיה וגינלית (VVA).
אטרופיה וגינלית הופכת יותר שכיחה בנשים לקראת גיל המעבר ולאחריה. כיום , יש מגוון טיפולים אפשריים לטיפול באטרופיה וגינאלית.

אינך צריכה לעבור את זה לבדך. הגיע הזמן לעשות שינוי ולטפל בלי פחד מבושה! כדי לדעת יותר על הטיפול המתאים עבורך, אנא צרי קשר עם אסטרה מדיקל ואחת מהגניקולוגיות שלנו יקבלו אותך לפגישת ייעוץ: 073-3744143

ד"ר רות גייסט

ד"ר רות גייסט, גניקולוגית בכירה, מומחית לטיפול ליובש בנרתיק

ד”ר רות גייסט הינה רופאה מומחית בגינקולוגיה ומיילדות ורופאה בכירה למעלה מ-30 שנה. מומחית בכירה לטיפולי לביופלסטיקה, הצרת נרתיק ובריחת שתן אצל נשים.

יצירת קשר

השאירו עכשיו פרטים לקביעת פגישה או קבלת מידע ונחזור אליכם במהירות:

×