פברואר 26 יום שני , 2018 11:11 pm

פענוח של ביופסיה

קבלתי תשובה של ביופסיה הרופא אמר שזה בסדר. אבקשך לתרגם לי את הביופסיה. תודה.
Skin with actinik changes and focal ulceration

פברואר 26 יום שני , 2018 11:11 pm

פענוח של ביופסיה

קבלתי תשובה של ביופסיה הרופא אמר שזה בסדר. אבקשך לתרגם לי את הביופסיה. תודה.
Skin with actinik changes and focal ulceration

נובמבר 25 יום רביעי , 2015 10:11 am

כתם החשוד ב- BCC

אני בת 53 ובביקורת שיגרתית אצל רופאת העור נמצא כתם על הכתף שלא ניתן לשלול כ-BCC . הופנתי לביצוע ביופסיה. 1.האם ניתן לבצע את הביופסיה ע"י לייזר ולהימנע מיצירת צלקת גדולה?
2. האם מומלץ להסיר את כל הכתם או לעשות רק ביופסיה?

תודה.

אפריל 21 יום שלישי , 2015 12:57 am

ממה נובעת קרציומה על המצח שצורתה עגולה ובשוליה מעין גלד שלא נרפא

הנני בת 59 הייתי בריאה לחלוטין לפני הכול שיפורט בהמשך. אני סובלת מזה תקופה ארוכה מסוג נגד גדול לצד המצח שאיני זוכרת את שמו המדוייק אבל חושבת שהוא קרציומה מסוג באסלל משהו. סליחה על אי הדיוק..הנגע נבדק מזמן על ידי רופא פלסטיקאי והיה אמור להישלח לביופסיה אלא שבאותו זמן עברתי תאונה מאוד קשה עם אישפוז ממושך מאוד ועד היום נמצאת בתהליכי שיקום קשים. רופא המשפחה וכן רופאים במרכז השיקום לא ראו סימנים לממאירות – הפצע טופל בינתיים במשחות אנטיביוטיות שבמקור נתן לי גם הרופא הפלסטיקאי בתקווה שיעלימו את הנגע מה שלא קרה. אתמול הגעתי לבסוף למומחה לפלסטיקה ונקבע לי תור לניתוח של הנגע בעוד כמה שבועות. מה שהסביר לי וגם כתב שלאחר הניתוח ייוצר מצב בו תהיה משיכה של הגבה הימנית כלפי מעלה באופן שייצור עיוות משמעותי נראה לעין. [זה מלבד הצלקת כמובן שתיוותר שבה אולי ניתן יהיה לטפל ופחות מדאיגה אותי. הניתוח המפחיד והשלכותיו מדירים שינה מעיניי. שאלתי את הרופא איך אוכל לחיות עם זה אמר כמו שחיית עד עכשיו [נכון הלכתי עם כובע להסתיר את הנגע כמה שאפשר] – שאלתי אותו אם יש אישוזהי אפשרות אחר כך לתקן את העיוות. אחרי שהבין כמה הזדעזעתי אמר לי שנראה אחר כך. הרופא ממש טוב ואמשיך להיות מטופלת אצלו. השאלה שלי היא לבירור אם יש אולי עוד אלטרנטיבות מלבד ניתוח. רציתי לנסות להבין מה ששכחתי לשאול את הרופאים – ממה נובעת בכלל התופעה הזאת למה זה קורה? ועיקר העיקרים איך ניתן להתגבר על מצב של עיוות מהסוג שעלול לקרות כי אני חושבת אפילו לא לעבור את הניתוח יהיה מה שיהיה לא אוכל לחיות עם סוג עיוות כזה ולהסתןבב גם לאור העבודה שמקווה לחזור עליה יום אחד אחרי שאחלים.. אודה לכם מאוד אם תוכלו להשיב לי ולהאיר מעט את עיניי בנושא זה. בתודה רבה ובברכה.

ד"ר ביאנקה רוזנברג הגן

 

 


ד"ר ביאנקה רוזנברג הגן
רופאה מומחית בתחום הכירורגיה הפלסטית
מאי 18 יום ראשון , 2014 9:46 pm

שלום לרופאה

לילדה בת עשר יש כבר שנים נקודת חן חום כהה מתחת לשפה התחתונה באמצע.היא כמעט לא בשמש.ניראה לי שבזמן האחרון הצבע נהיה כהה יותר והנקודנ התארכה .מה זה ניראה לך.למרות שקשה לאבחן כשלא רואים.רק לדעת אם זה מסוכן.כמובן שנמשיך להיות במעקב.תודה לך.בתי

ד"ר ביאנקה רוזנברג הגן

שלום בתי,

קשה מאוד לתת אבחנה על סמך התיאור שלך. ישנו נקודות, במיוחד נקודות מלידה, אשר שינויים בהן במשך הזמן יכולים להיות מסוכנים. לכן אני ממליצה לך לפנות ליעוץ פנים מול פנים. 

בברכה,

ד"ר רוזנברג הגן


ד"ר ביאנקה רוזנברג הגן
רופאה מומחית בתחום הכירורגיה הפלסטית
12

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה