אפריל 14 יום חמישי , 2016 10:10 am

שיחזור דו צדדי

עברתי ניתוח כריתה מלאה בעקבות גידול בצד ימין עם בלוטות לפני כ-3 שנים .צד אחד עבר הקרנות .בריאותי מאז טובה ואני שומרת על כושר. מאחר שאני מאוד חוששת מניתוחי שיחזור האם יש אופציה של הזרקות שומן גם בהתחשב בעובדה שברצוני שדיים קטנים.
אני בת 50 בקרוב . תודה מראש

אוקטובר 17 יום שישי , 2014 7:19 pm

ההאם חשוב לפנות לאונקולוג ולא להסתפק בכירוגית שד ופלסטיקאית כשיש איבחון של dcis low grade ותוצאות mri

אני רוצה לקבל דעה שנייה לאחר איבחון שניתן לי עי כירורגית שד שכולל ניתוח כריתה +שחיזור. הכריתה בגלל שד קטן שיש לי מול נפח הdcis נקבע לי ניתוח ל-29 ואני בתחושה שזה מהר מידי ואינני מגובשת. אמא שלי ואחותי נפטרו מסרטן שד גרורתי. יש לי הפנייה לבדיקה גנטית טרם ביצעתי.
מה דעתך, האם יש לך המלצה על אונקולוגית שאת עובדת איתה.קיבלתי עלייך המלצות לכן פונה אלייך.
בכבוד רב ד"ר רונית אסקרוב,פסיכותרפיסטית בת 62.

אפריל 28 יום שני , 2014 7:51 am

לפני ניתוח משמר שד

שלום,
אני בת 36. נמצא אצלי גוש במימדים של כ 1.5×1.8 בשעה 1 , כרגע לא ידועה השפעה על בלוטות הלמפה ונקבע לי ניתוח משמר שד בעוד כשבועיים וחצי. הרופא המנתח אמר לי שישתדל לשמור על צורתו המקורית של השד בעת הוצאת הגוש על ידי שימוש ברקמה סמוכה ולהקטין במידת האפשר את הצלקת שתיווצר. בכל זאת אני לא מרגישה שנמסרה לי מספיק איפורמציה (כאשר דיברנו הייתי עדיין תחת השפעת הגילוי שיש לי סרטן). בפעם הבאה שאפגוש אותו תהיה בניתוח עצמו.

אני רוצה לדעת יותר על ההליך – מה אפשר לעשות תוך כדי ניתוח, כמה אפשר לשמור על השד, האם עליי לצפות בכל זאת לעיוות. האם כדאי להגיע להתייעץ ומה האפשרות לתאם ניתוח עם פלסטיקאי. אני מאוד לא רוצה לדחות את הניתוח, אבל אני גם לא רוצה להרגיש שאני ממהרת לתוך זה בלי לבדוק יותר מידי.

לצורך העניין יש לי חזה גדול, והשד המדובר גדול במעט מהשני. אני לא מעוניינת בניתוח נוסף בשד השני.

ספטמבר 30 יום שני , 2013 10:19 pm

כריתה ושחזור

בת 42 אוטוטו… במישוש עצמי לפני כחודשיים גיליתי גוש של כ-2.5 ס"מ….אחרי ביופסיה ועוד שלל בדיקות בכל רחבי הארץ….הנני כאן.
מסורטנת היום ונשאית brca1 מאז שנולדתי ולא ידעתי
מתחילה את דרכי לעבר כריתה דו"צ ושחזור מתלבטת בין אלודרם ושיטת DIEP
לגבי הטיפול ההמשכי עדיין אין תוכנית מפורטת

ספטמבר 15 יום ראשון , 2013 8:01 pm

ניתוח שיחזור דו צדדי זמן החלמה???

ברצוני לדעת מהו זמן החלמה מניתוח שיחזור דו צדדי עם שתלים????

אפריל 20 שבת , 2013 4:47 pm

שיחזור שד עצמוני

שלום רב, בת 47 נשואה + 4 ילדים . חלתי לפני כ-5 שנים ועברתי כריתה חלקית בשד הימני והקרנות. כיום אני מעוניינת בשיחזור השד והרמה בשד השמאלי. עברתי יעוץ ונאמר לי שהכי טוב בשבילי ניתוח עצמוני מהבטן והרמה של השד הימני, אך נמר לי כי השומן נספג אחרי זמן מסויים וצרך אולי לעבור את השאיבה שוב ולגבי ההרמה של השד השמאלי אני קצת דואגת כי זאת גם צלקת נוספת, רציתי לשאול לדעתך האם לא אפשר אחרת ובכלל את דעתך והאם אפשר לבוא אליך ליעוץ? תודה רבה

ינואר 27 יום ראשון , 2013 12:45 pm

כריתה מונעת

ההיסטוריה הרפואית במשפחתנו מעידה על כך שנחלה בשלב כלשהו בסרטן השד . אני חיה עם הפחד ועם ההתלבטות מה לעשות ? האם כריתה מונעת מקובלת לפני שהפכתי לאמא ?

דצמבר 24 יום שני , 2012 9:21 am

כריתה ושחזור

לאחרונה גילו אצלי גידול בשד שמאל , כל הרופאים מסבירים לי על סכנת המחלה ולי הכי חשוב להישאר עם השד . האם ניתן לבצע שחזור בסמיכות לניתוח להוצאת הגידול במקום להסתפק בתותב ?

דצמבר 19 יום רביעי , 2012 1:17 pm

שחזור שד

לפני כשנתיים עברתי כריתה בשד לאחר הכריתה התפתחה דלקת חמורה ונעשתה צלקת גדולה .
האם ניתן לשחזר גם כאשר יש צלקת גסה

ספטמבר 23 יום ראשון , 2012 5:52 pm

שחזור שד

האם ניתן לשחזר את הפטמה בניתוח לשחזור שד ?

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה