הרמת חזה מיועדת לעיצוב ולהרמת השד ולהחזרתו למראה צעיר ונוח עבור המטופלת.

בניתוח הרמת חזה, כמו בניתוח להגדלה/הקטנת חזה, ניתן לתקן גם עיוותים וא-סימטריה בין שני השדיים ולתקן מבנה מולד של שד הנקרא TOUBEROUS BREASTS.

הצלחת הניתוח תלויה במיומנותנו של הרופא, בתכנון הניתוח הרמת חזה ובאופן ביצועו.

בשיחת הייעוץ עם הרופא נבחן נפח השד, איכות וגמישות עור השד ומסביב לו. הצלקת הנותרת היא תוצאה של שיטת הניתוח הנבחרת ושל כמות העור העודף שיש להוציא. הנטייה היא ליצור הרמת שדיים מקסימאלית, תוך השארת צלקת מינימאלית.

 

הרמת חזה – שלוש טכניקות עיקריות לניתוח, המובדלות זו מזו ע"פ כמות עודפי העור:

  1. הרמת חזה במצב של עודפי עור קטנים – יש צורך בהרמת שדיים קלה. הוצאה של עודפי עור וסגירה בחתך מסביב לפטמה. שיטה זו מתאימה לנפילה קלה בלבד.
  2. הרמת חזה במצב של עודפי עור בינוניים – יש צורך בהרמת שדיים בינונית. מתקבלת צלקת מסביב לעטרה ובחלקו התחתון של השד.
  3. הרמת חזה במצב של עודפי עור קיצוניים – יש צורך בהרמה שדיים גדולה. במקרה זה, מוצאים עודפי עור גם בחלקו התחתון של השד וגם בקפל התת-שדי ומתקבלת צלקת בצורת T הפוכה.

טכניקות הרמת השדיים דומות מאוד לטכניקות הקטנת שדיים אך זהו ניתוח קל יותר היות והטיפול הוא בעור בלבד הרמת חזה. מסיבה הזו, מועטים הסיבוכים הרפואיים וההחלמה מהירה.

הרמת חזה

הרמת חזה-הניתוח

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ונמשך כשעתים. במהלך הניתוח מוצאים עודפי העור והפרוצדורה אינה כרוכה בכאבים.
הניתוח המשולב של הרמת שדיים עם הגדלת שדיים מורכב יותר ונמשך כשלוש שעות.

הרמת חזה-התאוששות והחלמה

לאחר הניתוח מתעוררת המטופלת עם חבישה על השדיים. בערב הניתוח, לקראת השחרור, החבישה מוסרת והמטופלת משתחררת לביתה עם חזייה מיוחדת.

חשוב לציין, ניתוחי הרמת חזה מותירים אמנם חזה מוצק ומעוצב, אבל כרוכים באופן בלתי נמנע גם בצלקות. הצלקות מסביב לפטמה ובאזור שמתחת לשד עוברות תהליך של הבשלה, כלומר, הופכות אדומות ובולטות יותר בתקופה של עד 3 חודשים מיום הניתוח. טיפול עצמי בצלקות במהלך השנה שאחרי הניתוח ישפר את מראן כך שיהפכו דקות, שטוחות, ובהירות.

הרמת חזה-סיבוכים וסיכונים

פרט לשטפי דם מועטים ואפשרות לזיהום (כבכל ניתוח), אין לניתוח זה סיבוכים. אין פגיעה בתחושה או פגיעה ביכולת ההנקה. המשך טיפול בהתאם להוראות הרופא הרמת חזה מפחית את הסיבוכים האפשריים.

נשים רבות גאות בתוצאות הניתוח הגורר תדמית גוף משופרת ומשפר את הביטחון העצמי. צורת החזה משמעותית לפרופורציות הגוף ולמראה הכללי. חזה מעוצב ופרופורציונאלי לגוף מאפשר בחירה בין פרטי לבוש מגוונים ומשפיע על ההרגשה הנשית.

המרכז לכירורגיה פלסטית בראשות ד"ר רוזנברג- הגן עומדת לרשות המטופלים בכל השלבי הניתוח, ועד להחלמה הסופית. הצוות המיומן ערוך לתמיכה ומעקב אישי המותאם לכל מנותחת.

נובמבר 27 יום שלישי , 2018 10:07 am

הקטנת פיטמה

שלום, האם בניתוח הרמת חזה ניתן להקטין גם את הפיטמה אם בכלל ( פיטמה גדולה מאוד)?

ד"ר ביאנקה רוזנברג הגן

עינת בקר טובלפי שאלתך אני מבינה שמדובר בשדיים טוברוטזיים המאופיינים בפיטמה גדולה ושדיים נפולים . .בניתוח גם מקטינים את הפטמות וגם מעצבים מראה עגול יותר לשד יותר אלגנטי ואסטתטי


אשמח בשיחת הייעוץ להראות לך תמונות המסבירות את הטכניקה והתוצאה


תמונה אחת שווה אלף מילים....


בברכה


דר רוזנברג הגן


1800800806


ד"ר ביאנקה רוזנברג הגן
רופאה מומחית בתחום הכירורגיה הפלסטית

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה