הגדלת חזה מיועדת לנשים השואפות לשפר את המראה והפרופורציה של הגוף שלהן

ניתוח הגדלת חזה מבוצע בדרך כלל החל מגילאי 17-18, אך במקרים של עיוותים או אסימטריה בחזה, ניתן לבצעו עוד קודם לכן. הגדלת חזה מיועדת לנשים הסובלות מחוסר התפתחות של השדיים, מאסימטריה או משדיים שאיבדו עם השנים מנפחם.

במקרים בהם יש עודפי עור וצניחה, משולב גם ניתוח הרמה עם ההגדלה. קיימת גם האפשרות להקטין פטמה רחבה ולבצע תיקונים קטנים להשגת תוצאה יפה יותר.

בשיחה של המנתח הפלסטי והמטופלת מתוכנן ביחד גודל השד, תוך התחשבות בהעדפות האישיות של המטופלת, ממדי גופה ומשתנים נוספים כגון מבנה השד וגודלו בפגישה זו גם נבחרת טכניקת הניתוח המתאימה.
כדי למלא את נפח השד, מוכנס שתל של סיליקון מתחת לרקמת השד או השריר. הגדלת חזה משתלי סיליקון עדיפות בדרך כלל על משתלי מלח, היות שהתחושה במגע היא טבעית לחלוטין.

הגדלת חזה

את המשתלים ניתן להכניס לתוך כיס השד בשלוש צורות:

  1. הגדלת חזה: חתך תת-שדי – החתך השכיח ביותר המבוצע בקפל מתחת לשד ואורכו בין ארבעה לחמישה ס"מ. חתך זה משאיר בדרך כלל צלקת דקה ועדינה באזור הקפל.
  2. הגדלת חזה: חתך בבית השחי – חתך נסתר יותר שאורכו בין שלושה לארבעה ס"מ. החיסרון בשיטה זו הוא הקושי לבצע סגירת כלי דם (המוסטזה) בהיקף התחתון של הכיס, ולפיכך קיימת נטייה רבה יותר לשטפי דם.
  3. הגדלת חזה: חתך בחלקה התחתון של העטרה – הפרוצדורה המועדפת, בה מתבצע חתך באורך שניים עד שלושה ס"מ בחלקה התחתון של העטרה. היתרון בשיטה זו הוא סגירת כלי דם באופן מדויק ומיקום הצלקת באופן כמעט בלתי נראה לעין. וכן תיקון אסימטריות במיקום העטרה.

הגדלת חזה תהליך הניתוח

הניתוח הגדלת חזה מבוצע בהרדמה כללית ונמשך בין שעה וחצי לשעתיים. בניתוח מבוצע חתך, השתל מוכנס פנימה והחתכים נסגרים בתפרים עדינים.

הגדלת חזה החלמה והתאוששות

בתום הניתוח מתעוררת המטופלת עם חבישה על השדיים. אחרי שהייה בחדר ההתאוששות מוסרת החבישה והמטופלת משוחררת לביתה עוד באותו ערב. ייתכנו כתמים כחולים סביב החזה, אשר יספגו שבוע עד שבועיים מיום הניתוח. התפרים מוסרים במרפאה כעשרה ימים עד שבועיים מיום הניתוח. המראה האסתטי משתפר מידי יום והמראה הסופי מתקבל כשלושה חודשים מיום הניתוח.

הנקה לאחר הניתוח אפשרית. המשתל נמצא מחוץ לרקמת השד- מתחת לרקמת השד או מתחת לשריר, ולפיכך אין פגיעה בצינורות ההנקה ובבלוטות עצמן.

בדיקה ידנית אחרי מצב השדיים לאחר הניתוח היא פשוטה משום שרקמת השד מצויה מעל למשתל . בהגדלת חזה קיים קושי בהדמיית ממוגרפיה ויש להשלימה עם בדיקות נוספות כמו אולטרה סאונד או MRI .

סיבוכים אפשריים לאחר הניתוח

זיהום ודימום – אלו סיבוכים שכיחים ביותר בכל ניתוח – נדירים ביותר.

קיימים סיבוכים אחרים כגון:

  • כוויצה – ביטוי של הצלקת מסביב למשתל, כאשר הסיבה לכך לא לגמרי ברורה. התמדה בעיסוי הצלקת במהלך שנה אחרי הניתוח ע"פ הוראות הרופא, יכול למנוע/לפתור את הסיבוך באופן מלא/חלקי. לעיתים רחוקות נוצרת אסימטריה בשל תופעה זו.
  • ירידה בתחושת השדיים – קיימת אפשרות לירידה זמנית או צמיתה בתחושה כתוצאה מפגיעה בעצב.

*עד היום לא הוכח קשר בין סיליקון והתפתחות מחלה סרטנית או אוטואימונית.

נשים רבות גאות בתוצאות הניתוח הגורם לתדמית גוף משופרת ומשפר את הביטחון העצמי. צורת החזה משמעותית לפרופורציות הגוף ולמראה הכללי. חזה מעוצב ופרופורציונאלי לגוף מאפשר בחירה בין פרטי לבוש מגוונים ומשפיע על ההרגשה הנשית.

ASTRA MEDIACL עומדת לרשות המטופלים בכל השלבי הניתוח ועד להחלמה הסופית. הצוות המיומן ערוך לתמיכה ומעקב אישי המותאם לכל מנותחת.

עשרה דברים שמעניין לדעת על הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה נמצא אתנו כבר למעלה מ-100 שנה והפופולאריות שלו רק הולכת וגוברת

הכל על הגדלת חזה

הכל על ניתוח הגדלת חזה

בניתוח הגדלת חזה מוחדרים שתלים שתפקידם להגדיל את נפח החזה ולעצב אותו מחדש.

שאלות סביב הגדלת חזה

הגדלת חזה

הגדלת חזה מתבצעת באמצעות החדרת שתלים לכיס הממוקם מעל או מתחת לשריר הפקטורליס. ישנן שלוש דרכים להחדרת השתלים בניתוח הגדלת חזה: חתך תת שדי, חתך בבית השחי וחתך בחלקה התחתון של העטרה  להמשך המאמר שאלות סביב הגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה: מה צריך לדעת

באסטרה מדיקל ניתוחים להגדלת חזה מבוצעים עם תוצאות טבעיות כל כך, שאף אחד לא יאמין שעברת ניתוח.

ישנו קשר ישיר בין המראה החיצוני שלנו לביטחון העצמי שלנו, נשים רבות לא מרוצות ממראה החזה שלהם מה שמגיע מסיבות שונות כמו שינויים לאחר הריון או הנקה, א סימטריה בגודל השדיים, שדיים שלא התפתחו ונשארו קטנות מידי, ירידה דרסטית במשקל שמקטינה בצורה דרמטית את גודל החזה ועוד. הרפואה של היום יודעת להתמודד עם הבעיות הללו וכיום ניתן לעשות ניתוח להגדלת החזה. המשך המאמר

השתלים השונים בניתוח הגדלת חזה

כאשר מחליטים לעבור ניתוח הגדלת חזה חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים שיכולים להשפיע משמעותית על התוצאה, ביניהם, מטרת הניתוח, גודל השתלים והאופן בו ממקמים את השתלים (מתחת או מעל השריר). מלבד גורמים חיוניים אלה, ישנו פרמטר נוסף ומהותי הקשור לצורת השד. אילו צורות קיימות, איך בוחרים את צורת השד הנכונה ומי קובע את הצורה בסופו של דבר? נבחרת המומחים של אסטרה מדיקל כאן כדי להבהיר את התמונה. המשך המאמר

עוד על הגדלת חזה ב- ASTRA MEDICAL

ניתוחים להגדלת חזה פופולאריים מאד בקרב נשים בכל הגילאים בישראל. דווקא בשל הביקוש הרב וההיצע הגדול הקיים בענף, חשוב מאד לכל מי שחושבת לעבור ניתוח להגדלת חזה, לוודא שהיא זוכה לטיפול המקצועי, המסור והאיכותי ביותר. להמשך המאמר

חשוב לדעת על הגדלת חזה

מה ההבדל בין הגדלת חזה להרמת חזה?

״בעצם בהגדלת חזה בפני עצמה יש איזה שהוא אלמנט של הרמה. נשים עם שד שהוא קטן אבל מרוקן בעקבות ירידה במשקל או בעקבות הנקות והתרוקנות של השד אחרי שנים של הנקות, יש איזו שהיא מידה של צניחה של השד. כלומר שהפטמה בעצם גולשת מעבר למקום הכי מורם בשד. אם זה שד קטן, מספיק להכניס בו משתל ובעצם הפטמה עולה במידה מסוימת למקום שהוא הפסגה של המשתל שנמצא שנמצא מאחוריו, ובעצם בזה פתרנו גם את הבעיה של ההרמה וגם את הבעיה של ההגדלה. נשים שהשד שלהן נפול עוד יותר, בעיקר נשים שהשד שלהן קצת יותר גדול, שהפטמה נמצאת מתחת לכפל התת שדי, מתחת לעיגול הזה שהוא תוחם את השד מלמטה, הרבה פעמים לא יספיק לשים רק משתל. ברגע שנשים את המשתל בעצם יהיה מצב שבו המשתל יושב במקום יפה ובתוך חולצה או חזיה זה יראה נהדר, אבל על השד בעצם הפטמה לא תשב במקום המקסימלי שלה, אלא תהיה בעצם צנוחה על גבי המשתל ותפנה כלפי מטה. במקרה הזה שווה לשלב בין ההרמה לבין ההגדלה. .״

בניתוח הגדלת חזה יש עודף מידע בעיקר בנוגע לשיטת החיתוך ולסוג השתל. על איזה שתל אתה ממליץ ובאיזו שיטה אתה מנתח ומדוע?

״קודם כל, חשוב לדעת שיש באמת כמה שיטות. את השיטה מתאימים למנותח, לא מתאימים את המנותח לשיטה. לכן יש מנותחים שמתאימה להם שיטה אחת, ומנותחים אחרים שמתאימה להם שיטה שניה. אין חליפה אחת שמתאימה לכולן. החשוב הוא שהמנתח ידע לנתח בכל השיטות ולהתאים את השיטה למטופלת. זה נכון שבאופן כללי רוב המטופלות מתאימות לדעתי לחתך שהוא בכפל התת שדי. היתרונות שלו גדולים: אחד, הצלקת מוסתרת בכפל עצמו. שתיים, זה נותן חשיפה מצוינת של הכיס הניתוחי שבו מכניסים את השתל, ושלוש – החתך הוא לא מסביב לעטרה (מסביב לאראולה) ולכן יש פחות סיכוי לפגיעה בהנקה או בתחושה של הפיטמה והעטרה. אבל, במידה וצריך להרים את השד אם הוא צנוח, אז דווקא החתך סביב האראולה הוא זה שמתאים. לכן אני אומר ברוב המקרים אני חושב שמתאים החתך בכפל התת שדי, יש מקרים שמתאימים חתכים אחרים, כמו סביב העטרה. לגבי סוג השתל: סוג השתל היום ב-99% מהמקרים מקובל להשתמש בשתלי סיליקון, שזה אומר סיליקון ג׳ל מבפנים וסיליקון קשיח יותר מבחוץ. פעם היו מכניסים הרבה שתלים של מי מלח או מה שנקרא Normal saline. החסרונות שלהם הם שהם דולפים בשיעור יותר גדול והמשקל שלהם יותר גדול ככה שהשד עם הזמן צונח יותר מהר. לכן היום כמעט בכל המקרים, אלא אם כן המטופלת מתעקשת כי יש לה חשש מסיליקון, אנחנו מכניסים שתלי סיליקון. לגבי הצורה של השתל – אפשר להשתמש בשתלים עגולים ואפשר להשתמש בשתלים אנטומיים, בצורת אגס. היתרונות של השתלים העגולים הם שגם הם מסתובבים בתוך הכיס, אין שינוי בצורת השד. השתלים האנטומיים יש להם יתרון במקרה והתבצעה כריתה מלאה של השד כמו לאחר סרטן שד, ואז באמת הם נותנים את הצורה היותר טבעית של השד. בדרך כלל בשדיים שהם לא אחרי כריתה, אלא שדיים פשוט קטנים שאנחנו רק רוצים להגדיל השתלים העגולים עושים עבודה מצוינת ונמנע הסיכון שאם הם מסתובבים תוך כדי, אז השד משנה את צורתו. לסיכום, אני בדרך כלל משתמש בשתלים עגולים, מדי פעם בשתלים אנטומיים.״

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה