מהפכת עיצוב הפנים באמצעות הבוטוקס

הזרקות הבוטוקס הפכו לפרוצדורה השכיחה ביותר בארה”ב ובעולם, אך מעטים מודעים לעובדה שיש להתאים את ההזרקה לאזורים מוגבלים בפנים.

בוטוקס הוא רעלן שהיה בשימוש בעבר ,לצרכים רפואיים נוירולוגים לתופעות לא רצוניות של התכווצויות שרירים.

בעקבות  התפתחות השימוש האסטתי בבוטוקס הזרקות אלו הפכו ללהיט למרות השפעתן הקצרה יחסית (בין 5-6 חודשים) ובמהלך השנים הורחבו גם האינדיקציות והאזורים שבהם משתמשים בבוטוקס.

  • מצח – החלקת הקמטים המביעים כעס ומתח
  • הרמת גבות ללא ניתוח – שיפור האיזון בין השרירים השונים המרימים ומורידים את הגבה
  • שרירי הצוואר
  • שיפור לשימוש הזעת יתר בבתי השחי והידיים

כמו כן נעשה בבוטוקס שימוש לשיפור כאבי ראש כרוניים

הרעלן מסוג BOTULINUM TOXIN, המוזרק במינונים מאוד נמוכים אל סיבי השריר, גורם לרפיון של השריר וטשטוש קמטי ההבעה בעיקר באזורים שבין הגבות, המצח ובצידי העיניים.

חשוב לדעת שהבוטוקס איננו חומר מילוי ולפיכך אינו משמש למילוי הקמט, כפי שמקובל לחשוב בטעות.

תופעות לוואי של הבוטוקס

הבוטוקס אינו גורם לתופעות לוואי ומכיוון שהוא מוזרק בכמויות זעירות, לא קיימת עדות להצטברות החומר או להשפעות מזיקות ארוכות טווח. קיימת הגבלה של האזורים בהם ניתן להזריק ואפקט ההזרקה מוגבל בזמן של עד 5-6 חודשים. כדי שהטיפול יהיה אפקטיבי, חשוב מאוד שהרופא המטפל יכיר את אנטומיית הפנים, את טכניקות ההזרקה ואת המינונים שיש להזריק.

יתרונות נוספים של הבוטוקס

עם הזמן התגלו יתרונות נוספים להזרקות הבוטוקס: הוא מסייע להפחתת הזעה בבתי השחי ע”י הזרקה תת-עורית, הוא מסייע להורדה בעצמת כאבי ראש ומגרנות ע”י הזרקה למצח ולקרקפת האחורית, ומסייע לשיפור קל במראה קפלי הצוואר ע”י הזרקת כמויות מזעריות לקפלים אלו (Nefrititi”s look)

הזרקה מוצלחת של הבוטוקס חייבת להיעשות ע”י רופא מנוסה, תוך שימת דגש להזרקת הכמויות המתאימות.

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה