כגודל הצלחת ניתוחי שאיבת שומן כך כמות השמועות והמיתוסים סביב ההליך הכירורגי שזכה לתאוצה רבה בעשור האחרון בישראל. כדי "לשאוב" רק את הפרטים הנכונים ולספק לכם תמונת מצב נכונה ועדכנית, צוות המרכז לכירורגיה פלסטית יציג בפניכם מספר מיתוסים נפוצים. האם הם שגויים או נכונים?

"שאיבת שומן זה במקום דיאטה"

ממש לא נכון! ניתוח לשאיבת שומן מטפל באזורים נקודתיים בגוף ואינו משמש כתחליף לירידה מאוזנת במשקל. אמנם ייתכן ותראו כמה קילוגרמים פחות כשתעלו על המשקל הביתי (רק מספר שבועות לאחר ההחלמה), אך מדובר בהוצאת השומן מאזורים בעייתיים ולא מכל הגוף. מי שמעוניין להוריד במשקל, יכול לשלב דיאטה מאוזנת לצד שאיבת השומן ולהשיג תוצאה סופית נהדרת בזכות שילוב בין בריאות לאסתטיקה.

"השאיבה מסוכנת כי היא מתבצעת תחת הרדמה מלאה"

לא נכון! ראשית, כמו כל ניתוח, יש סיכונים וסיבוכים אפשריים, אולם מדובר בסוג ניתוח פופולארי ונפוץ כך שאחוזי הסכנה אינם שונים מניתוחים אסתטיים אחרים. לא כל ניתוחי שאיבת שומן מתבצעים תחת הרדמה מלאה וההחלטה תלויה בכמות השומן ובאזור הרצוי לשאיבה.

"אפשר לשאוב שומן מכל מקום בגוף"

נכון באופן כללי. כיום ניתן לשאוב שומן מכל האזורים הנפוצים המתאפיינים בעודפי שומן. האזורים הפופולאריים ביותר הם הישבן, הירכיים, הבטן, המתניים, הזרועות, הסנטר והגב. כל גוף שונה בין אדם לאדם ולכן כל מקרה שאיבת שומן נבדק לגופו. אם מגיע מטופל וברצונו לשאוב שומן ממקומות שכיחים פחות, צוות המרכז לכירורגיה פלסטית יבחן את הסיבות והנתונים בקפידה.

"הכמות לשאיבת השומן לא מוגבלת, זה תלוי כמה משלמים"

לא נכון! כמות השומן הנשאבת אינה קשורה כלל למחיר הניתוח. בניגוד למקומות אחרים ולטכנולוגיה ישנה יותר, המרכז לכירורגיה פלסטית מאפשר ניתוח שאיבת שומן עם יכולת שאיבה של מעל מ- 5 ליטרים שומן מהאזורים השונים בגוף. כמו כן, השיטה המתקדמת שלנו מפחיתה מאוד את תחושת הכאב בעת השיקום.

"השאיבה יכולה לעצב את הגוף"

נכון במקרים מסויימים. כאשר מדובר באזורים נקודתיים ובעייתיים בגוף, למשל, במקרה של אישה עם מבנה גוף רזה אך ישבן בעל עודף שומן, התוצאה תהיה נפלאה ותיצור פרופורציות מושלמות בקווי המתאר של הגוף. השאיבה תורמת בדרך כלל להקטנה והצרת אזורים המקנים תחושה אופטית של חיטוב ועיצוב הגוף.

במידה ואתם עדיין מתלבטים אם שאיבת השומן מתאימה לכם, המומחים שלנו במרכז לכירורגיה אסתטית יענו לכם על כל שאלה הקשורה להליך השאיבה, וילוו אתכם מפגישת הייעוץ ועד שתעמדו, צרים יותר, מול המראה.

מאי 25 יום רביעי , 2016 1:03 pm

ankles

hi, i would like to inquire about whether you do liposuction in the ankle area. thank you

yes I do. But we have to take in consideration that the results are limited
sINCERELY YOURS
DR rOSENBERG
דצמבר 23 יום רביעי , 2015 11:03 am

שאיבת שומן

יש לי ארוע עוד חודש ושבוע , יש טעם לעשות שאיבת שומן ?
קבעתי תור לד"ר אופק ליום ראשון הקרוב , אני צריכה לדעת אם יש טעם להגיע

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה