טיפול לייזר מהפכני מחדש ומצעיר רקמת הנרתיק –
את יכולה לחזור לצחוק , לאהב ולשלוט בגופך בלי להרגיש נבוכה

נשים בגיל המעבר חוות סימפטומים הקשורים לבריאות הנרתיק , המשפיעים על איכות חייהן 50% מהנשים בגיל
המעבר סובלות מבריחת שתן במהלך פעילות ספורטיבית . שינוי תנוחה, הרמת משאות כבדים או אפילו
תוך כדי שיעול. 80% מהן חוות ניוון של דפנות הנרתיק כתוצאה מהפסקת הפרשה
של אסטרוגן נרתיקי.

לאחר בדיקה אורודינאמית עם תוצאה של דליפת שתן קלה עד בינונית ניתן לבצע הזרקה של חומרי מילוי לשופכה (אורטרה). חומרי מילוי אלה מצרים את הפתח ומשפרים את דליפת השתן בזמן צחוק, שיעול מאמץ וכדומה.

הטיפול הוא כמעט ללא סיבוכים אך יש צורך לחזור על הפעולה מדי שנה עד שנתיים בגלל ספיגה של חומרי המילוי. יתרון של פעולה זו, הינה העלות הנמוכה יחסית מול הפרוצדורה שלא מצריכה חדר ניתוח.

 הפתרון לבריחת שתן: FemTouch טיפול לייזר לא פולשני וחסר כאבים

FemTouch™ הינו מכשיר חדשני המעניק פתרון לתופעות השונות שמקורן בהחלשות התנוונות
של שרירי הנרתיק FemTouch™ פותח במעבדות Lumenis, מובילה עולמית בתחום
טיפולי הלייזר האסתטיים, הכירורגיים והגינקולגיים.
טיפול חדשני לבריחת שתן
במהלך הטיפול מחדירים אפליקטור סטרילי לתוך הנרתיק ומושכים אותו לכיוון חוץ הנרתיק תוך כדי סיבוב של 360 מעלות.
קרני לייזר (carbon dioxide laser) באות במגע עם דפנות הנרתיק ומעצבות מחדש את שכבת הקרום הרירי הוגינאלי. FemTouch™ מעניק פתרון יעיל ומהיר מאד: מפגש טיפולי נמשך דקות בודדות והתהליך כולו מצריך בין 2 ל-4 מפגשים בלבד. ה-FemTouch™ נח מאד לתפועל ואינו כרוך בהרדמה או בטיפול משלים מעבר למפגשים בקליניקה.

כיצד המכשיר עובד?

הפרוצדורה הינה פשוטה, יעילה ומהירה , אשר אורכת רק מספר דקות. בין 15 ועד 20 דקות. לרוב נדרשים בין 2- 4 טיפולים. (אינדיווידואלי ונקבע ע”י אבחון של גניקולוג), ,הכול כדי להגיע לתוצאה הרצויה ברקמת הנרתיק.

מחדירים אפליקטור (ידית) סטרילי לתוך הנרתיק מושכים אותו בכיוון החוצה מהנרתיק תוך כדי סיבוב של 360 מעלות , כך שכל רקמת הנרתיק מקבלת את הטפול סביב- סביב.

ההליך הוא טיפול בלייזר נרתיקי לא פולשני, ללא כאבים . שבסופו של ההליך המכשיר החדשני יוצר מיצוק של הנרתיק, אשר גורם לחידוש הרקמה הנרתיקית והצערתה.

במהלך הטיפול במכשיר, ייתכן והמטופלת תרגיש תחושת חום קלה בנרתיק אך חשוב לציין כי זהו טפול עדין ביותר ומאוד נוח למטופלת.

כיצד הטיפול במכשיר צפוי לעזור למטופלות בבעיית בריחת שתן?

אצל נשים רבות, מאורעות משמעותיים בחיים כמו הריונות, לידות ו\או גיל המעבר יכולים להוביל לעיתים לנזק לא מצופה ולא רצוי לרקמת הנרתיק, דבר שמוביל לוגיניטיס אטרופית ולדליפת שתן במאמץ. עד 80% מנשים בגיל המעבר סובלות מתסמינים של וגיניטיס אטרופית (VVA).

אבל רק כ-20%-25% מהן פונות לטיפול רפואי שעשוי לשפר משמעותית את איכות החיים שלהן. חלקן לא פונות מבושה ואו חוסר ידע שטיפול כזה אכן קיים.
טיפול בטכנולוגיית לייזר 2CO לנרתיק מעודד שיקום הפיזיולוגיה של הנרתיק למצב שהיה טרם גיל המעבר ובכך מפחית את התסמינים הנרתיקיים הקשורים בגיל המלווים וגיניטיס אטרופית ודליפת שתן במאמץ.

הטיפול במכשיר הוא טפול מהיר, בטוח, יעיל ופשוט. אין צורך בהרדמה או טיפול מיוחד לאחר גמר הפעולה ואין זמן החלמה. הטיפול מתבצע בקליניקה ולא בחדר ניתוח !

וגיניטיס אטרופית

מה את צריכה לדעת על אטרופיה של העריה והנרתיק(וולבווגינלית)?
הזמן גובה מחיר מגופינו. עם ההזדקנות, הגוף עובר שינויים דרמטיים. העור מאבד מגמישותו, עבודה קשה במשך שנים גורמת לכאבים בעצמות ולסחוס להידרדר, ואילו הריונות ולידות גורמים למתיחה של אזור הבטן, העור והנרתיק.

הרקמות בנרתיק, בדומה לכל אברי הגוף, עוברות גם הן שינויים דרמטיים עם הגיל. השינויים שנשים יחוו באזור הנרתיק ומערבת השתן עם התקדמות הגיל , הם בעיקר תוצאה של ירידה ברמות ההורמון אסטרוגן. אבדן אסטרוגן גורם ליובש וגינאלי, גירוי בנרתיק, גרד ולעיתים לכאבים ביחסי מין . תסמינים אלה קשורים לאטרופיה של העריה והנרתיק (VVA) . עד 80% מהנשים בגיל המעבר סובלות מ- VVA ורק כ-20-25% פונות לטיפול רפואי שעשוי להוביל לשינוי דרמטי באיכות חייהן.

הגורמים לאטרופיה וגינלית :

אטרופיה וגינלית קורית בגיל המעבר עקב ירידה ברמות אסטרוגן. בהיעדר אסטרוגן, ריקמת הנרתיק נהיית דקה ומתייבשת. הריקמה פחות גמישה, נוטה יותר לפציעה , קריעה ושפשוף – דבר המוביל לתסמינים הנ”ל.

ירידה ברמות האסטרוגן יכולה לקרות גם בעת הנקה, לאחר כריתת שחלות , או אחרי כימותרפיה ובכל המצבים האלה ייתכנו תסמינים של VVA.

תסמינים של וגיניטיס אטרופית (VVA):

 • כאבים בנרתיק – כאשר דפנות הנרתיק יבשות ורגישות, חדירה בעת יחסי מין גורמת לאי נוחות. זה יכול להוביל לכאבים בנרתיק ותחושת צריבה בנרתיק או בפתחו . במשך הזמן, במידה ולא מטפלים, נוצרת דלקת כתוצאה מתדירות לא תכופה של יחסי מין מבלי שיש לחלוחית מספקת , דבר שיכול לגרום לפציעה ודימום מהנרתיק בזמן יחסי מין.
 • יובש נרתיק וגרוד – נשים רבות הנכנסות לגיל המנופאוזה יסבלו מירידה ברמות האסטרוגן , אשר מפחיתה את הלחות בנרתיק ומובילה ליובש נרתיקי. יובש נרתיקי וגרד בנרתיק נחשבים לתסמינים שכיחים של אטרופיה וגינלית. לחוסר לחות וגינלית השפעה משמעותית על המיניות הנשית.
 • צריבה בנרתיק – ללא אסטרוגן החומציות בנרתיק ( pH) וההפרשות נהיות יותר בסיסיות. שינוי זה בחומציות משפיע על מאזן הפלורה הטבעית , כך שרמת החיידקים ה”טובים” ( לקטובצילים) יורדת. דבר זה מוביל לצריבה בנרתיק וגירוי בפות .

אז למי מתאים המכשיר?

 • נשים בגיל המעבר ואחריו
 • נשים לאחר הריונות ולידות
 • נשים שסובלות מבריחת שתן

למה כדאי לך לטפל אצלנו ומה הייחודיות שלנו?

 • בלעדי לאסטרה מדיקל
 • טיפול מתבצע ע”י גניקולוגית בכירה
 • טיפול לייזר נרתיקי לא פולשני
 • לא כרוך בכאב או אי נוחות
 • מתבצע במרפאה ולא בחדר ניתוח
 • טיפול שאורך בממוצע 15 דקות

 


אם את מרגישה אחד מהתסמינים שהוזכרו לעיל, ייתכן שאת סובלת מאטרופיה וגינלית (VVA).
אטרופיה וגינלית הופכת יותר שכיחה בנשים לקראת גיל המעבר ולאחריה. כיום , יש מגוון טיפולים אפשריים לטיפול באטרופיה וגינאלית.

אינך צריכה לעבור את זה לבדך. הגיע הזמן לעשות שינוי ולטפל בלי פחד מבושה ! כדי לדעת יותר על הטיפול המתאים עבורך, אנא צרי קשר עם המרפאה שלנו ואחת מהגניקולוגיות שלנו יקבלו אותך לפגישת ייעוץ: 1-800-800-806

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה