חזה גדול עלול לגרום לבעיות רבות לנשים ואפילו לנערות צעירות בגילאי ההתבגרות. ישנן נשים שהחזה שלהן פשוט גדול ללא כל סיבה נראית לעין (גנטיקה, בדרך כלל) וישנן נשים שיש להן נטייה לצמיחת חזה גדול עקב תורשה וגנטיקה דומות בעניין זה. החזה הגדול עלול לגרור אחריו שלל בעיות, כאבים וסבל ובאופן כללי לגרום לאיכות חיים ירודה לאותה נערה, בחורה או אישה בוגרת. הפתרון עבור אלה הוא ביצוע ניתוח של הקטנת חזה, שעשוי לפתור אותן מכל הסבל שלהן, הן הפיזי, הן הפסיכולוגי, הן המנטלי וכמובן החברתי. אחת הדוגמאות הבעיות שעלולות להיגרם כתוצאה מחזה גדול היא כאבים חזקים בגב ובצוואר, בשל המשקל הרב של החזה הגדול. אפילו לבישה של חזייה חזקה ותומכת לעיתים לא פותרת באופן מוחלט את הכאבים האלה ומדובר בכאבים פיזיים של ממש שעלולים לשתק את האישה או הנערה ולגרום לה להעדיף לא לעשות דברים מסוימים על מנת שלא להחמיר את הכאבים. בעיה נוספת היא הקושי למצוא ביגוד תחתון עבור חזה גדול וכאשר מצליחים למצוא, לעיתים קרובות מדובר בפריטי לבוש שהמחיר שלהם גבוה מאד עד כדי שאפילו קשה לעמוד בו.

כיצד מתבצע ניתוח של הקטנת חזה?

הסיבות שהוזכרו ועוד אחרות עשויות לגרום לאישה לבדוק את האפשרויות של הקטנת החזה שלה. עבור נשים בוגרות אין הגבלת גיל לביצוע הניתוח כך שהאפשרות תמיד עומדת ופתוחה עבורן. הניתוח עצמו מתבצע תחת הרדמה מלאה של המטופלת ואורכת בין שעתיים לארבע שעות. במהלך הניתוח מוסרים עודפי עור ושומן, השד נתפר בעדינות מירבית במקומות נסתרים ובסיום הניתוח מתבצעת חבישה. חשוב מאד לדעת שאין שום התערבות כירורגית באיזור הפטמה על מנת שלא לפגוע באפשרות של האישה להניק, אם ישנה האופציה הזאת על הפרק. לאחר הניתוח ישנה התאוששות של מספר שעות שלאחריה מוסרות התחבושות והמטופלת יכולה להשתחרר לביתה. במשך חודש ימים לאחר הניתוח על המטופלת ללבוד חזייה מיוחדת שאין להסיר אותה בכל שעות היום והלילה. במשך חודש זה אסור למנותחת לבצע שום פעילות ספורטיבית ולהרים חפצים כבדים שעלולים להכביד על שרירי הבטן והחזה שלה. בימים שאחרי הניתוח ישנו סיכון לתחושה של חולשה וסחרחורת, אך אלה הן תופעות נורמליות עבור מי שביצעה ניתוח הקטנת חזה. כאשר שוקלים לבצע את הניתוח הזה חשוב מאד לקחת בחשבון שאחרי הניתוח תישארנה צלקות באיזור שבו בוצעו התפרים וחשוב לדעת זאת מראש כדי לא להיות מופתעים.

דצמבר 2 יום שלישי , 2014 8:41 pm

בירור

שלום,
לפני כחודש עברתי ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה : צד אחד הרמה , צד שני הרמה והקטנה . מאז הצד שעבר הקטנה נראה מעוות ,כאילו חסר בחלקו התחתון ( הניתוח נעשה בשיטת t הפוכה ) . השאלה שלי האם זו תופעה נורמלית והמצב אמור להסתדר?

ד"ר ביאנקה רוזנברג הגן

קשה לי לענות על שאלה זו ללא בדיקה. יש דברים שמשתנים לאחר ניתוח ויש שלא ולקבל תשובה מהימנה צריך בדיקה


אשמח לעזור


דר רוזנברג הגן


1800800806


ד"ר ביאנקה רוזנברג הגן
רופאה מומחית בתחום הכירורגיה הפלסטית

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה