ההיסטוריה של הכירורגיה הפלסטית

המשמעות של השם כירורגיה פלסטית מקורו במילה היוונית "פלסטיקוס" ומשמעותה פיסול או יצירת צורה.

בכירורגיה הפלסטית שמטפלת בנושאים רפואיים ומחולקת להרבה ענפים ותת ענפים עוסקת בכירורגיה קרניפציאלית, כירורגיה משחזרת, מיקרוכירורגיה וכירורגיה אסתטית. היא משלבת בתוכה תיקונים של עוותים מסיבות שונות שהאנושות חיפשה להם פיתרון במשך אלפי שנים בתוכם עוותים מפציעות, מחלות כמו סיפיליס וזיהומים אחרים שפגעו באופן ספציפי באברים מסוימים, וגם בעיוותים מולדים כגון שפה שסועה חסר או עודף באצבעות הגפיים והיפוספדיאס.

פפירוס מצרי מתאר לפני כחמשת אלפים שנה תופעות ועוותים רפואיים, אך הטקסטים העתיקים ביותר של תיקון מגיעים מהודו מ800 לפני הספירה ואיך. העבודות שנכתבו בסנסקריט תורגמו לערבית ומשם הגיעו לאירופה., בעיקר לאיטליה שם TALICOZZI תאר מתלים של רקמות שהועברו מהזרוע לפנים כדי לכסות חסרים שונים. ב1794 נסעו מנתחים בריטיים להודו ללמוד שחזורי אף (ההודים הענישו פושעים ע"י כריתת אפם ולכן שם השחזורים היו נפוצים).

קצרה היריעה מלתאר את מה שנעשה בעבר בתחום הניתוחים הפלסטיים. עד לתחילת המאה העשרים התיאורים של שחזורי הרקמות הייתה מוגבלת למקרים בודדים. ואת התנופה הגדולה ביותר נתנה מלחמת העולם הראשונה בה חברו יחד מנתחים ממקצועות וענפים שונים כמו מנתחי פה ולסת, א.א.ג וכירורגיה כללית שהתמודדו עם העיוותים והפציעות הנוראיות של מספר נפגעים ענק ופיתחו שיטות להחזרת הצלם לאלפי נפגעים.

layzer

הרופא שפיתח שיטות רבות בעידן המודרני היה SIR  HAROLD GILLIS  בית החולים הראשון שנוסד לטיפול בנפגעי פנים ב1917. במלחמת העולם השנייה טופלו לא רק נפגעי פנים אלא גם הנושאים בכוויות נרחבות שתל העור הראשון פותח ע"י בן דודו של גיליס MACINDOE.

הייסוד של הכירורגיה הפלסטית המודרנית כמקצוע החלה בכנס בארה"ב ב1921 בו חברו מספר מנתחים ממקצועות כירורגים שונים. מנתחים אלו התמודדו בגלל מלחמת העולם הראשונה עם פציעות מלחמתיות וגם עם מחלות תורשתיות, וחיפשו פתרונות לחסר של רקמות במחלות מדבקות כמו עגבת וצרעת.

עסוקה של הכירורגיה הפלסטית ברקמות הרכות בכל הגוף יוצרת מקצוע מאוד מגוון המטפל בכל האזורים וקשור קשר הדוק למקצועות אחרים כמו אורטופדיה פה ולסת אף אוזן גרון נוירוכירורגים אורולוגים רופאי עור וגניקולוגים ורק השילוב של הידע ושיתופי הפעולה נותנים למקצוע את ההתפתחות המהירה ב100 השנים האחרונות.

ניתוחים פלסטיים מתקנים כלי דם ועצבים רקמות רכות אחרי כוויות ואונקולוגיה וכירורגית יד. החזרת ועיצוב הצורה נעשית לא רק ע"י שתלי עור אלא גם העברה של רקמות המכילות רקמת שומן שריר ועצם.

התפתחותה של הכירורגיה הפלסטית

במיוחד עם התפתחות שיטות שונות להרדמה והרדמה מקומית וטשטוש, עברה התפתחות מואצת בגלל שלא הגבילה את עצמה רק לנושאים רפואיים אלא גם לנושאים חברתיים ופסיכולוגיים כמו הכירורגיה האסתטית. ההגדרה של כירורגיה פלסטית אסתטית נתנה ע"י אחד מהמייסדים " אנחנו עוסקים במציאת פתרונות לפצעי מלחמה, עלינו לעסוק גם במציאת פתרונות לפצעי הזמן". השיטות של הכירורגיה המשחזרת השפיעו על מציאת פתרונות לכירורגיה האסתטית, ולהיפך טכניקות של כירורגיה אסתטית השפיעו על הכירורגיה המשחזרת. קיימים יחסי גומלין הדוקים המשלבים גם התייחסות לא רק לגיל אלא גם לתדמית הגוף וההערכה העצמית של המטופל. סיר הרולד גיליס אמר " הכירורגיה המשחזרת מחזירה את המטופל למצב נורמלי והכירורגיה האסתטית מובילה אותו מעבר לכך".

נדיר ביותר שניתוח פלסטי איננו דורש מלבד המיומנות הטכנית גם הסתכלות אסתטית ובעיקר חשובה הכרה מאוד מדוקדקת של האנטומיה ואספקת הדם יותר מאשר בכל תחום כירורגי אחר, כדי לשמר את החיוניות של הרקמות.

בתוך המרכיב האסתטי יש פרק שלם של טיפול בצלקות .ולעזרת הכירורג הפלסטי יש שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כגון לייזרים המשמשים לטיפול באיכות העור ובצלקות.

כשאנו מבינים את המורכבות של מקצוע זה ברפואה, ננסה לציין את הגורמים שמשפעים על קבלת התוצאה הטובה ביותר בניתוח הפלסטי:

– בניתוחים פלסטיים יותר מאשר במקצועות רפואיים אחרים הניסיון והחשיפה למקרים שונים ומורכבים הוא חשוב  ביותר.

– שיתופי הפעולה עם רופאים ממקצועות משיקים מאוד רצוי ומשפר את התוצאות.

– חוש אסתטי מפותח.

– הבנה של רצונות המטופל ושיחה על מאווייו והאפשרות להשיגם.

– טכניקה עדינה ומדויקת.

נמשיך בקבוצתנוASTRA  מדיקל לתת את המענה האופטימלי לכל מטופל ומטופלת תוך הקפדה על

על מצויינות מקצועית ושביעות הרצון של לקוחותינו.

דר' ביאנקה רוזנברג, מומחית בכירורגיה פלסטית.

הגדלות הקטנות הרמות ומה שביניהן

נשים רבות מחפשות דרך לשנות את צורת השדיים שלהן או את גודלם. את השדיים ניתן להקטין, להגדיל, להרים, או לשלב לפי רצון המטופלת. באופן טבעי, צניחה או "נפילה" של השדיים היא בלתי נמנעת.

ישנם מספר גורמים לנפילה של השדיים: כוח המשיכה, גיל, הריונות חוזרים (כתוצאה מעלייה בנפח השד במהלך ההיריון והירידה לאחר מכן), עלייה וירידה במשקל גוף וכו’…

שדיים נפולים נובעים מהתנוונות של רקמת השד המובילה  לירידה בנפח, ולרפיון של העור העוטף את השד. השד נמשך כלפי מטה על ידי כוח המשיכה הגורם לירידה בנפח השד בחלקו העליון והמרכזי ועלייה בנפח השד בחלק התחתון.

קיימות מספר דרכים לטפל בשדיים מרוקנים ונפולים. הדרך הפופולרית ביותר למילוי נפח הינה באמצעות שתלים או על ידי שימוש ברקמות מגוף המטופלת, כגון הזרקות חוזרות של שומן עצמי או שילוב של מספר שיטות. שיטה נוספת היא העברת רקמה אזורית מהקוטב התחתון ה”נפול” של השד לקוטב העליון (autoaugmentation) על מנת לתת מלאות ומראה אסתטי יותר.

הרמת חזה ללא שתלים – Autoaugmentation

מטרת ניתוח הרמת חזה היא ליצור מראה יותר אסתטי של השד, צעיר יותר, לתקן את הנפילה ולשפר את הבליטה (projection).

השיטה ל”הגדלה והרמת  השדיים” ללא תותבות אלא על ידי שימוש ברקמת השד  היא שיטת ניתוח המתקנת צניחה של השדיים ומגדילה projection ונותנת מראה גדול יותר לשד. יתרון של שיטה זו הוא שהיא משפרת את הצורה והמראה של נפח השד ללא שימוש בשתלים.

הגדלה עצמית – autoaugmentation הינה דרך אלטרנטיבית לנשים עם שדיים נפולים ולא גדולים לשפר את מראה השדיים הצנוחים והמרוקנים. מתאים לנשים עם שד קטן או נפול שמעוניינות במיקום חדש של רקמת השדיים ולא מעוניינות בשתלים.

ניתוח הגדלת חזה מתאים לנשים שרוצות חזה גדול יותר. טעות נפוצה בקרב נשים היא שהגדלת חזה מרימה את החזה. בפועל, הגדלת חזה בחזה נפול ללא התערבות נוספת תגרום למראה מוזר של השדיים עם מלאות בחלקו העליון והמרכזי של השדיים אך הפטמה והעטרה יהיו נמוכות ונפולות ולא במרכז השד כפי שאמור להיות.

הקטנת חזה (הן מבחינה רפואית והן מבחינה אסתטית) מתאים לנשים עם שדיים גדולים וכבדים שרוצות להקטין את השדיים. כל הניתוח הקטנת חזה משלב בתוכו גם הרמה של החזה.

כל מטופלת במרפאת אסטרה מדיקל המועמדת לניתוח לשיפור מראה החזה (הגדלת חזה / הקטנת חזה / הרמת חזה /  Autoaugmentation) עוברת הערכה ואבחנה מדויקת של הבעיה, בדיקה לשלילת גוש חשוד בשד,  מדידות מדויקות של השדיים וקביעת מיקום וגודל יותר אסתטי של הקומפלקס פטמה-עטרה.

Breast Reconstruction

Breast Reconstruction

פגישת הייעוץ:

בפגישה הראשונה עם המטופלת נלקחת אנמנזה הכוללת: פרטים אישיים, רצון המטופלת, מחלות רקע, עישון, היסטוריה משפחתית של סרטן שד, תרופות קבועות, רגישויות.

בדיקת המטופלת, הכוללת בדיקה ידנית לשלילת גושים חשודים בשדיים או בבתי השחי, מדידות של השדיים וכו’.

בסיום הבדיקה ניתן למטופלת הסבר מקיף על האופציות השונות והאפשרויות לביצוע ניתוח לשיפור מראה החזה, בליווי איורים ותמונות  וכמובן המלצת המנתח המבוססת גם על התאמה אישית לנתוני המטופלת. לאחר שהחלטנו על אופי הניתוח, מוסברים הסיבוכים האפשריים ומיקום הצלקות. המטופלת חותמת לראשונה על טופס הסכמה לניתוח שאותו היא לוקחת לעיון בביתה ומחזירה אותו בפגישת ההכנה ותאום הציפיות כשבועיים לפני הניתוח.

לפני הניתוח המטופלת תתבקש לבצע (מתבצע דרך קופת חולים) ,בדיקות דם (ספירת דם, ביוכימיה, תפקודי קרישה), US שדיים/ממוגרפיה, +/- בדיקת כירורג שד, וכן לחתום על טופס הסכמה לניתוח (הטופס של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית – ניתן למצוא אותו באינטרנט באתר האיגוד).

פגישת הכנה/תיאום צפיות וצילומים:

בפגישה זו המנתח עובר על תוצאות הבדיקות (דם, אולטרסאונד/ממוגרפיה וכו’) שאותן ביצעה המטופלת. המנתח מבצע בדיקות ומדידות חוזרות ועובר עם המטופלת שוב על אופי הניתוח, סיבוכים אפשריים ומיקום הצלקות.

פגישה זו היא גם הזדמנות נוספת של המטופלת לשאול שאלות נוספות ולבצע תאום ציפיות ביחס להליך הניתוח המתוכנן והתוצאות הצפויות. פגישת ההכנה גם כוללת  סדרת צילומים של השדיים (ללא פנים) שנשמרים במחשב המרפאה בלבד.

יום הניתוח –

המטופלת מגיעה בצום של 8 שעות כמקובל לפני ניתוח בהרדמה כללית.

טרם הניתוח המטופלת עוברת סימון ומדידות מדויקות של השדיים בעמידה (כגון קוטר, מרחק הפטמות מהקפל התת שדי, מיקום וגודל חדש של קומפלקס פטמה-עטרה). ישנה חשיבות רבה בסימון המטופלת בעמידה טרם הניתוח מאחר שבמהלך הניתוח המטופלת שוכבת והמדידות משתנות.

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ואורך בין שעתיים לשלוש שעות.

במהלך הניתוח החתכים מתבצעים לפי הסימון המקדים, מניידים רקמת שד ממקום אחד של השד למקום חדש בו חסר נפח. בנוסף, מתבצעת במקביל גם הקטנת העטרה בפרופורציה לגודל ומבנה  השד לקבלת תוצאה יותר אסתטית.

טכניקת הניתוח הרמת חזה ללא שתלים – Autoaugmentation:

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית, מתן אנטיביוטיקה תוך ורידי, הזרקת הרדמה מקומית אל אזור הניתוח, סימון קוטר העטרה החדש 4-4.5ס”מ לפי מבנה וגודל השד המיועד. במהלך הניתוח רקמה מהקוטב התחתון של השד מועברת לקוטב העליון של השד ומקובעת אחורית לפטמה ומעליה על מנת ל”חקות” שתל סיליקון. שימוש בתפרים נסתרים ונמסים. חבישה אלסטית (מעט לוחצת) של השדיים.

בסיום הניתוח המטופלת עוברת להשגחה במחלקת ההתאוששות למשך כשעה,  ולאחריה עוברת למחלקה להשגחה, שם היא יכולה לפגוש את המלווה שלה.

כעבור השגחה של כמה שעות ולאחר שהמטופלת התאוששה, שתתה, אכלה ומרגישה טוב יותר אני דואג לבוא לבדוק אותה ולשחררה לביתה עם הנחיות שחרור ברורות ועם מספר טלפון אישי שלי ושל מתאמת המרפאה תוך הנחייה להתקשר עם כל בעיה שצצה בכל שעה ביום/לילה.

על המטופלת לחזור הביתה עם מלווה, אין לנהוג לאחר הניתוח (ביום הניתוח).

לאחר הניתוח:

המטופלת לרוב יוצאת הביתה עם חבישה שאותה מורידים לראשונה כעבור יומיים במרפאה המוחלפת בחזיית ספורט (חזייה שהפתח שלה מקדימה והיא ללא ברזלים). את החזייה צריך ללבוש במשך 6 שבועות 24/7 למעט מקלחות ולאחר מכן בשלושה חודשים הראשונים רק בעת פעילות גופנית מאומצת.

ביקורת חוזרת מתבצעת כעבור שבועיים, 6 שבועות, 3 חודשים, חצי שנה ושנה לאחר הניתוח.

חזרה לפעילות גופנית מאומצת בהדרגה כעבור 3 שבועות.

התוצאה הסופית מתקבלת כ- 3 חודשים לאחר הניתוח.

לסיכום

הרמת חזה עם שתל (augmentation-mastopexy) עדיין נחשבת השיטה המקובלת יותר לתיקון צניחה של השדיים ולהחזרת נפח לשד. לעומת זאת, autoaugmentation הינה שיטה טובה לשיפור הקונטור של השדיים, ללא שינוי בגודל השדיים (ללא שימוש בשתלי סיליקון). יתרונה בכך שנמנעים הסיבוכים שעלולים לנבוע משתלי סיליקון ובאפשרות לבצע הרמת חזה בנשים שאינן רוצות להחדיר לגופן שתלים.

לכל אישה מבנה גוף שונה, בעיה שונה, רצון שונה וציפייה שונה מהניתוח. לכל אחת מותאם הטיפול המתאים על מנת למלא אחר ציפיותיה..

נכתב על ידי דר' נעם ארמון, מומחה לכירורגיה פלסטית.

עיבוי שפתיים

שפתיים מלאות הן שפתיים חושניות וצעירות.

מבנה השפתיים שונה מאדם לאדם, בנשים הן מרכיב חשוב במראה בעיקר בגלל הדגשתן באיפור.

כל אישה מתאימה לעיצוב שפתיים, בתנאי שהשאיפות שלה אינן מוגזמות ויוצאות דופן.

מרכיב היופי העיקרי בשפתיים הוא הסימטריה וביחס בין השפה העליונה לתחתונה בדרך כלל השפה העליונה צרה ושטוחה יותר והתחתונה יותר עבה ובשרנית.

אצל נשים צעירות הסיבה למבנה וצורת שפתיים צרות ודקות הם לרוב גנטיות, בנוסף גם במקרה  שקיימת א-סימטריה מסיבות אחרות כגון: שיתוק של העצב ו/או פציעות בשפה.

אצל נשים מבוגרות יותר השפתיים מאבדות מנפחן ונוטות להפוך לצרות ושטוחות עם הגיל והן רוצות  לקבל מראה מלא וצעיר יותר.

את כל התופעות האלה ואף יותר ניתן לתקן ע"י עיצוב ועיבוי של השפתיים בהזרקה של חומרי מילוי – חומצה היאלרונית ובשנים האחרונות גם ע"י הזרקת שומן עצמי.

חשוב לציין כי תחום האסתטיקה ותחום ההזרקות בפרט התפתח מאוד בשנים האחרונות והפך להיות נושא פופולרי, אי לכך ישנם הרבה חברות המשווקות סוגי חומרי מילוי והזרקה ולכן חשוב מאוד לשים לב שהחברה מוכרת עם ניסיון וידע רחב בנושא, חברות המוציאות מחקרים רפואיים בנושא ומאמרים מובילים.

מיותר לציין כי כל חומרי ההזרקה בהם עושים שימוש באסטרה מדיקל הינם חומרים המאושרים ע"י FDA  האמריקאי והם מובילים ומוכרים בארץ ובעולם.

קיימים המון סוגי חומרים המשמשים אותנו לעיצוב ומילוי שפתיים, בפגישת הייעוץ  הרופא יבחן את צורת השפה, גובה השפה , המרחק מהאף והסנטר ומהו האיפיון  האתני של צורת השפה, בהתאמה יבחר הרופא  את סוג החומר המתאים ביותר לעיצוב ומילוי השפתיים.

לדוגמא:

לעיצוב מסגרת השפתיים וצורת ה CUPID-BOW , זוהי קשת קופידון בין השפה לאף שיוצרת את העצוב של השפה העליונה (מצ"ב תמונה) ולכן נבחר סוג חומצה היאלרונית דקה יותר להזרקה.

lip thickening

בתמונה: CUPID-BOW – קשת קופידון.

כדי לתת נפח, לעבות את השפתיים ולתת אפקט ארוך טווח נשתמש בחומצה היאלרונית יותר עבה וסמיכה.

בחירת חומר ההזרקה היא חשובה ביותר ורק לרופא פלסטיקאי מיומן הידע להתאים את החומר המדויק אשר ייתן לנו את התוצאה המקסימלית שהמטופלת שואפת אליה.

ניתן להזריק חומצה היאלרונית וניתן להזריק גם שומן עצמי לשפתיים

מהי הטכניקה הייחודית של ASTRA להזרקת שומן עצמי לשפתיים ?

הטכניקה הייחודית של ASTRA משתמשת בשומן עצמי הנשאב בקנולה דקה ביותר כדי להזריק רק תאי שומן קטנים, אשר קליטתם יותר בטוחה וקלה.

בהזרקת שומן מבצעים פיסול מדויק של קווי המתאר של השפתיים וה – CUPID-BOW לפי מודל וגם  ניתן להוסיף מעט שומן לסנטר הנסוג למראה סימטרי ונכון למסגרת הפנים.

שומן עצמי מחזיק מעמד לכל החיים, אך יש לקחת בחשבון שהוא נספג בגוף כ 30%-50% ולכן אנו מזריקים כמות כמעט כפולה לאזור שרוצים למלא ולעבות.

מדוע עיצוב שפתיים ולא מילוי שפתיים זה הטכניקה המקצועית הנכונה להשגת המראה  הטבעי ?

עיצוב שפתיים היא טכניקה הדורשת ניסיון ומיומנות רבה ביותר וחוש אמנותי כדי להתאים את צורת השפתיים למבנה הפנים (פנים ארוכות או מלאות תותאם צורת השפתיים בפרופורציה הנכונות לפנים), את בחירת סוג החומצה המוזרקת ואת דיוק ההזרקה. ב   –    ASTRA   פותחה טכניקה המשלבת את כל המרכיבים האסתטיים ובוחרת את החומרים עם האפקט הרצוי לטווח ארוך.

פירוט הטכניקה של ASTRA  

–          ניתוח מבנה הפנים.

–          שיחה עם הלקוחה על רצונותיה, תאום ציפיותיה ובחירת צורת השפתיים מתוך תמונה.

–          אזהרה מאפקטים מוגזמים ולא טבעיים.

–          ביצוע זהיר ומדויק עם משקפי הגדלה לדיוק יתר ועיצוב סימטרי ויפה.

–          הזמנה לאחר שבועיים  להערכה ותיקונים קטנטנים אם יש צורך

תמונה לדוגמא המוצגת ללקוחה לבחירת הצורה והגודל:

2

מבנה פנים שונה לכל אישה ואישה לדוגמא: פנים מאורכות, צרות, עגולות או מלאות.

התאמת סוג החומצה, עובי וצורת השפתיים יתבצע בפגישת הייעוץ ויעשה בשיתוף מלא עם המטופלת, יחד עם זאת אנו ב ASTRA  דוגלים במראה טבעי  התואם את פרופורציות ומבנה הפנים.

חשוב להגדיש כי עיצוב שפתיים ולא מילוי היא הטכניקה המקצועית והנכונה ביותר להשגת המראה הטבעי והיא דורשת ניסיון ומיומנות רבה ביותר וגם חוש אומנותי ואסתטי כדי להתאים את צורת השפתיים למבנה הפנים הייחודי לכל אישה.

זאת הסיבה מדוע ההתאמה גם בצורה וגם בנפח השפתיים היא הקלף המנצח של ASTRA  לשפתיים מלאות אך טבעיות.

כמה זמן מחזיקה חומצה היאלרונית ?

חומצה היאלרונית או בשמה היאלורונן היא גליקוזאמינוגליקאן לא גופרתי מצויה בשפע ברקמות חיבור וברקמות אפיתליות ועצביות.

אדם ממוצע במשקל 70 ק"ג מכיל בגופו 15 גרם היאלורונן. שליש מכמות זו נמצאת בחלופה (פירוק ויצירה מחדש) מתמדת בכל עת, היות והחומצה הוא חומר שקיים אצלנו בגוף באופן טבעי היא גם מתפרקת ונספגת בגוף ולכן התוצאה היא זמנית.

חומצה היאלרונית מחזיקה מעמד בין 8 חודשים לשנה.

יש להבדיל בין סוגי החומרים, חומר עבה וסמיך מחזיק עד שנה והחומרים הדקים יותר מחזיקים בין חצי שנה עד שנה.                                                                                                              ע"י הזרקה מדויקת נמקסם את האפקט.

מדוע אנחנו לא מבצעים הזרקת סיליקון בשפתיים ?

סיליקון היה בשימוש בעבר, אך לאורך זמן הוא מתקשה ונוטה לנדוד ולעוות את צורת השפה, חומר זה אינו נספג בגוף האדם ולכן במידה ותהיה נדידה של החומר ועיוות השפה, הסרת החומר תצריך התערבות כירורגית להסרת הגושים מהשפה עד כדי ניתוח כריתה חלקית של השפה.

ולכן הזרקת סיליקון לשפתיים אינה מומלצת בשום דרך או צורה !.

דר' ביאנקה רוזנברג- מומחית בכירורגיה פלסטית

אף על פי – הכל על ניתוחי אף

מאת: ד"ר רוית ינקו
ניתוחי אף הינם ניתוחים נפוצים ומבוקשים. שתי סיבות עיקריות מובילות את המטופל לניתוח אף, סיבה רפואית או סיבה אסתטית. כמובן שיתכן בהחלט שילוב של שתיהן. האף הוא איבר כל כך מרכזי בפנים, כזה שאי אפשר להסתיר, להעלים או לטשטש ולכן, חלק ניכר מהמטופלים הינם צעירים ובני נוער שמעוניינים לשפר את מראה הפנים. כמנתחת בעלת ניסיון רב בניתוחי אף, אני יכולה לומר בפה מלא שאכן, לניתוחי אף יש השפעה משמעותית מאד על האסתטיקה של הפנים והם יכולים להקפיץ את המראה וליצור את השינוי האסתטי המיוחל.

מה חשוב לדעת כששוקלים ניתוח אף?

ראשית, צריך להגיע אליו בשלים. גם בשלים פיזית, עם מבנה עצמות בוגר, כדי שלא יקרה מצב שבו הפנים ממשיכות לצמוח מסביב לאף המנותח. אצל הבנות זה קורה בסביבות גיל 14-15, אצל הבנים קצת יותר מאוחר. חשוב להגיע גם גם בשלים רגשית, עם הבנה של משמעות הניתוח, ההחלמה, הציפיות והתוצאות, שיכולות להגיע לצורתן הסופית אפילו לאחר שנה ממועד הניתוח.

מתי מגיעים לניתוח אף?

רבים מגיעים בשלב של נקודת ציון בחיים. סיום והתחלה חדשה. לדוגמה, מסיימי תיכון לקראת גיוס לצבא, או משוחררים לקראת הטיול הגדול או תחילת לימודים באוניברסיטה. נחמד להתחיל במקום חדש עם מראה חדש ומשופר.
אבל לא מעט אנשים מגיעים בשלב שבו אזרו אומץ והחליטו לטפל בדבר שתמיד הטריד אותם מבחינה אסתטית.
כמובן שלניתוחי אף מסיבות רפואיות מגיעים בכל הגילאים ובכל שלב, כשהעניין נחוץ.
אז איך בדיוק עובד התהליך מרגע שאתם נכנסים אלי למרפאה?
הפגישה הראשונה שלנו היא פגישת ייעוץ. אני בודקת שאתם כשירים מבחינה רפואית לעבור את הניתוח, ואז אנחנו מדברים על מה מפריע לכם באף הקיים ומה הייתם רוצים לשנות. ברגע שאני מבינה מה מפריע לכם במראה הנוכחי, אפשר להתחיל לדבר על פתרונות. האף הוא איבר מאד מורכב וכל אף אצל כל אדם שונה מהשני. יחד, אנו מבצעים תיאום ציפיות – מה אפשר לתקן, לאיזה תוצאות אפשר לקוות וכמה זמן יקח לראות אותן בפועל. חשוב לי שהמועמד לניתוח יבין שאפילו נתון כמו עובי העור עשוי להשפיע על התוצאה הסופית ועל פרק הזמן שיקח לו לראות אותה. חשוב לי גם לדבר על פרופורציה, מה נכון למבנה הפנים הספציפי של כל אדם ואיך אפשר לשפר את המראה בצורה הכי טובה וטבעית, כדי לא לקבל מראה מנותח ולא פרופורציוני.
לצורך כך אני מציגה תמונות של אפים דומים לצד תוצאות הניתוח, שנותנות מושג טוב על התוצאות הצפויות.
השלב הבא הוא פגישת הכנה לניתוח, כ-10 ימים לפני מועד הניתוח. אליה כבר תגיעו עם בדיקות דם כלליות שעשיתם בקופת חולים. נעבור שוב על תכנית הניתוח ועל כל הנתונים בצורה מדויקת ומפורטת כדי שתבינו כל פרט ותקבלו מענה על כל שאלה. מפגישה זו תצאו גם עם מרשמים וכל הדרוש לקראת הניתוח ולהתאוששות.
לניתוח עצמו מגיעים בצום של 6 שעות, כשעה וחצי לפני מועד הניתוח. ההליך עצמו אורך בין שעה לשעתיים, תלוי בסוג הניתוח ומורכבותו.
משתחררים הביתה לרוב באותו יום, לאחר 4 שעות התאוששות, עם גבס ופלסטרים על האף. הימים הראשונים עלולים להיות מלחיצים – נפיחות בפנים, שטפי דם מתחת לעיניים, תחושה של אף סתום.
כעבור שבוע עד 10 ימים נפגשים שוב להורדת הגבס ולהצצה בפעם הראשונה במראה. השינוי אמנם דרמטי, אבל חשוב לזכור שבשלב זה עדיין יש נפיחות ובצקת ושתוצאות סופיות מתקבלות רק לאחר מספר שבועות ולפעמים חודשים.
פגישת מעקב נוספת נקיים אחרי חודש-וחצי – חודשיים ופגישה שלישית ואחרונה, אחרי חצי שנה, בעיקר כדי להתמוגג מהתוצאות…
מה עוד שואלים אותי?
הרדמה מלאה או מקומית?

אני מעדיפה לבצע ניתוחי אף בהרדמה כללית. כך יותר נעים ונוח למטופל. אבל אם יש סיבה רפואית לא לבצע הרדמה כללית או אם המטופל מעדיף, כדאי לדעת שניתן לבצע ניתוחי אף גם בהרדמה מקומית וטשטוש.
שיטה סגורה או שיטה פתוחה?
כדאי לדעת כי קיימות שיטות שונות לביצוע ניתוחי אף. שתי העיקריות הן: שיטה סגורה ושיטה פתוחה. אני מנתחת בשתי השיטות ומחליטה על הגישה הניתוחית המתאימה ביותר לכל מטופל באופן אישי.
אפשר לטפל בבעיה בריאותית ולתקן לי גם את האף על הדרך?
כן, במקרים רבים אפשר לנצל את ניתוח האף שנועד לתיקון ליקוי בריאותי ולשפץ את מבנה האף. וגם להיפך, קורה שאנשים מגיעים בגלל הפן האסתטי ופתאום מגלים שהם סובלים מבעיה שאפשר לתקן אותה במהלך הניתוח.
כמה טיפים שיעזרו לכם להגיע לניתוח ממקום טוב:
למדו את השוק ובדקו מי המנתחים המובילים בתחום. קראו ביקורות, בדקו תוצאות ולבסוף סננו את השניים-שלושה הטובים והמומלצים ביותר לפגישת התרשמות אישית. חשוב שיהיה לכם חיבור טוב עם המנתח/ת, תחושת ביטחון והרגשה שאתם יכולים לשאול כל שאלה ולקבל תשובה ברורה ומדויקת.
בקשו לראות תוצאות אמיתיות וודאו שהן דומות למה שיש לכם בראש.
אחרי הכל, זה משהו שיסתובב איתכם, עליכם, למשך כל החיים במרכז הפנים ובלי אפשרות להסתיר, כך שלעולם אל תיכנסו לניתוח מתוך תחושה של פשרה, אלא בביטחון מלא.
וטיפ אחרון – קחו את תקופת הניתוח ברצינות. גם אם יש עבודה, ילדים או פעילויות חשובות אחרות. אם קיבלתם שבועיים-שבועיים וחצי מחלה אחרי הניתוח, נצלו אותם. אתם זקוקים לפרק הזמן הזה להתאוששות וממש לא מומלץ לקצר תהליכים, גם אם כבר מרגישים טוב.
ניתוח אף יכול להיות במקרים רבות עניין משנה חיים. אני רואה המון אנשים שכל המראה שלהם משתנה בעבותיו, ועם המראה, גם הגישה, הביטחון ואפילו היציבה והאישיות.
לא מזמן נכנסה אצלי נערה מקסימה לניתוח אף. היא הגיעה מיד אחרי שעשתה טסט בבוקר ולא ידעה אם עברה או לא. הייתה שפופה וגם בפגישות המקדימות, ההתנהלות שלה היתה עצורה מאד. כשהתעוררה מהניתוח, גילתה שלא רק שיש לה אף חדש ומראה חדש, אלא גם רישיון נהיגה חדש! השינוי הפיזי אצלה היה מדהים. המראה השתפר, הביטחון עלה וכולה הפכה לפצצה של קופצניות וחיות. כאן טמון הסיפוק העצום והתענוג ביכולת לעזור לאנשים להרגיש מאושרים ובטוחים יותר בעצמם.
ד"ר רוית ינקו, מנתחת פלסטית, מובילה את תחום ניתוחי האף ב-ASTRA

חושבת על הגדלת חזה? הנה הדברים שאת צריכה לדעת!

ד"ר נעם ארמון
ניתוח הגדלת חזה הוא בין הניתוחים הפלסטיים השכיחים ביותר בארץ והמטופלות מתחילות להגיע למרפאה כבר בסיום התפתחות החזה שלהן, סביב גיל 18-19. לחזה שטוח השלכות על תפיסת הנשיות והדימוי העצמי, דבר שקל מאד לשנות בעזרת ניתוח להגדלת חזה.
כמה דברים שחשוב שתשימי אליהם לב כשאת ניגשת להתחיל את התהליך:

שימי לב שהמנתח מעמיד את הבטיחות שלך לפני הכול

לפני פרוצדורה כירורגית בשד, חשוב לבצע בדיקת הדמיה – ממוגרפיה או אולטראסאונד, על מנת לוודא כי אין ממצאים חשודים בשדיים. בנוסף, יש לוודא כי הנך בריאה וכי אין כל מניעה לבצע את הניתוח. אם הרופא שלך מקצר תהליכים, זה הזמן לחפש רופא אחר.
שימי לב שהמנתח חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית
אל תתביישי לבדוק עם המנתח שלך מה הכשרתו, מה ניסיונו ולקבל מידע מלא על המקצועיות שלו. חשוב לוודא כי המנתח חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, מה שמבטיח שאת אכן עומדת לעבור את הפרוצדורה על-ידי מומחה בכירורגיה פלסטית.
שימי לב שהמנתח משתמש בשתלים איכותיים, לדוגמה שתלים בעלי אישור FDA
אני עושה שימוש בשתלי סיליקון אמריקניים של חברת "מנטור", אשר עומדים בתנאים מחמירים ובעלי אישור FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי). יש עוד חברות טובות ואיכותיות, אל תתפשרי על פחות.
שימי לב למבנה השתלים
קיימים שתלים בעלי מבנה אנטומי שצורתם אגס/טיפה וכן קיימים שתלים עגולים. כל אחד מהם מתאים למבנה גוף שונה, לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות וכל אחד יכול לשמש אותך בצורה אחרת, כך שבשקלול היתרונות והחסרונות – שימי לב שהמנתח מציע לך את השתלים שהכי מתאימים לך.
שימי לב איפה המנתח מציע למקם את השתלים
ניתן למקם את השתל קדמית לשריר או אחורית לשריר, ההחלטה צריכה להתקבל לפי המבנה האנטומי וגודל השד של כל אחת ואחת, במטרה להגיע לתוצאות יפות וטבעיות ככל שניתן.
שימי לב שהמנתח מתאים את גודל השתל בהתאם לנתונייך
לא כל אחת יכולה להגדיל לכל גודל. לפעמים יש מגבלה אנטומית, לפעמים מדובר בעיוות וחוסר פרופורציה או על משקל גדול להעמיס על גוף דקיק. רופא טוב צריך להיות קשוב לרצונותייך ולנסות לתת לך מענה, ומצד שני, לדעת להסביר לך כשאת מבקשת משהו שלא מתאים לגוף שלך.
שימי לב שהמנתח ממליץ לך להפסיק לעשן
כיום אנו מבצעים הגדלת שדיים גם למעשנות, אבל חשוב שתדעי שהפסקה או הפחתה בעישון משפרת משמעותית את סיכויי ההצלחה ומורידה את אחוז הסיבוכים אחרי הניתוח.
שימי לב שאת עונה על הקריטריונים הבסיסיים הבאים:
את צריכה להיות אישה בריאה, לא בהיריון ולא מניקה ובעיקר, בעלת ציפיות ראליות מההגדלה ותוצאותיה. חשוב מאוד שהרצון להגדלה יבוא ממך ולא כניסיון לרצות את בן זוגך או את הסביבה.
שימי לב שאת מקבלת את כל ההסברים
בפגישת הייעוץ הראשונה הרופא יבדוק אותך, ישאל אותך ויקשיב לציפיות שלך, יראה לך את השתל ויסביר לך בפרוטרוט על כל התהליך בליווי שרטוטים ותמונות. המטרה היא שתביני היטב כל שלב ולמה את אמורה לצפות מכל בחינה. ביחד עם המנתח את אמורה להחליט באיזה גודל יהיה השתל, תעברו יחד על סיבוכים אפשריים ותצאי עם שיעורי בית – טופס הסכמה לניתוח שאת אמורה לקרוא בנחת בבית ולחתום עליו לקראת הפגישה הבאה.
הפגישה השנייה, עוד לפני הניתוח, היא פגישה נוספת לייעוץ ולתיאום ציפיות, שבה תעברו שוב על כל התרחישים כדי שלא תישאר לך אפילו שאלה אחת קטנה.
שימי לב שהרופא שלך נשאר אתך גם אחרי הניתוח
ודאי שהרופא שניתח אותך מגיע בעצמו לאחר הניתוח כדי לבדוק אותך ולשחרר אותך הביתה.
שימי לב שאת מקבלת הוראות מדויקות להתנהלות אחרי הניתוח
יומיים אחרי הניתוח המטופלת מגיעה למרפאה כדי לפתוח את החבישה בפעם הראשונה. כמובן שבשלב הזה עוד קשה לראות את התוצאה כי האזור עדיין נפוח ובצקתי, אבל לאט לאט הנפיחות יורדת ותוך כ-3 חודשים השדיים יגיעו למצבם הסופי.
במשך 6 שבועות יהיה עלייך ללבוש חזיית ספורט בעלת פתיחה קדמית וללא ברזלים, במשך כל הזמן – יום ולילה. מותר להסירה רק לצורך מקלחת. לאחר כ-3 שבועות ניתן לחזור בהדרגה לפעילות גופנית.
שימי לב שמזמנים אותך לביקורת במועד
במרכז שלנו אני מזמין את המטופלות באופן הבא:
כאמור, יומיים אחרי הניתוח עלייך להגיע להסרת החבישה.
ביקורת שנייה – לאחר שבועיים
ביקורת שלישית – לאחר חודש
וביקורת נוספת – לאחר 3-4 חודשים
שימי לב שאת בכלל צריכה הגדלת ולא הרמת חזה
קיים בלבול בין שני הניתוחים ונשים רבות שאינן מרוצות מצורת החזה שלהן חושבות בטעות שהן זקוקות להגדלת חזה, כשבפועל הן צריכות הרמת חזה. הגדלת חזה אינה מרימה כמעט את החזה ואינה פותרת בעיה של חזה נפול. אם את מרוצה מגודל החזה כשאת לובשת חזייה, את כנראה זקוקה להרמה. ניתן כמובן לבצע הגדלה והרמה של החזה ביחד, וכדאי להתייעץ עם הרופא המנתח.
טיפ אחד אחרון
צלמי את החזה שלך תמונות "לפני". קל לשכוח אחרי הניתוח איך החזה נראה לפני ההגדלה ולפעמים יוצא לי לשמוע: "אפשר היה להגדיל אפילו יותר". תמונות יעזרו להמחיש לך את ההבדל ממה שהיה קודם ולהבין את השינוי שחל.

ד"ר נעם ארמון, מנתח פלסטי מוביל את תחום הגדלות החזה ב-ASTRA ומשמש כמנתח בכיר בבית החולים הדסה

התפתחות ענף האסתטיקה הרפואית

שיטות הטיפול המודרניות בתחום עיצוב החזה, הביאו חופש פעולה רחב למטפלים ולמטופלים גם יחד, בבחירת אופן הטיפול והתאמתו למטופלים השונים הבאים בשערי המכונים השונים לאסתטיקה רפואית, כל אחד ואחת לפי נתוניו האישיים ציפיותיו ודרישותיו הייחודיים לו, או לה.

הניסיון הרב שתחום האסתטיקה הרפואית הספיק לצבור, הטמיע בידיהם של המנתחים ביטחון מקצועי ודייקנות שלא הייתה ידועה קודם לכן, ומאפשרת לבצע הערכות מדויקות למדי של תכנון הטיפול, בין אם מדובר על אסתטיקה ובין אם מדובר על טיפול רפואי שאינו נראה לעין, וכך גם התחושה בקרב הציבור הרחב.

ככל שעובר הזמן, התודעה של הציבור, נשים בעיקר, ביחס לניתוחים פלסטיים ושאר שיטות טיפול שאינם כירורגיה, עולה באופן משמעותי, ומקל חיזוקים מהתקשורת, בין היתר מעולם הבידור, כאשר יותר ויותר נשים מפורסמות בגילאים שונים עוברות ניתוח להגדלת חזה או מתיחת פנים ושאר טיפולים אסתטיים.
מאחר שגם המסופקות והחוששות מרעיון הניתוח בכלל, ומהתערבות אסתטית בגופם בפרט, גם הן מרגישות בטוחות יותר להגיע ליעוץ של מומחים בתחום, כאשר הן רואות את התוצאות המושלמות של נשים שביצעו את המהלך לפני שנים, ואף על פי כן לא נסוג כהו זה מהתוצאה הראשונית של הניתוח או הטיפול שהן עברו.

במקביל לניתוח להגדלת חזה, או כל טיפול אחר שקשור באזור זה כגון הרמת חזה או הקטנה, שהם בהחלט מהניתוחים השכיחים ביותר כיום, ישנו גם את ניתוח עיצוב האף, טיפול שהוא מבוקש מאוד בכל מקום בעולם, ורבים הם האנשים שמבקשים לשפר את חזותם בכל הקשור למראה האף.

טיפולים אסתטיים בהקשר לאף, נובעים לרוב ממבנה אף חריג כתופעה מולדת, אך לא רק, גם תאונות לא מעטות מסתיימות בפגיעה באזור האף והפנים, שזהו בוודאי אזור חשוף לפגיעות, וגם אזור שהוא יחסית עדין ועלול להיפגע באופן משמעותי מחבלות, ועל כן ניתוחים אלו גולשים גם לתחום הרפואי ולא נשארים באזור תחום האסתטיקה בלבד.

אכן ניתוחי אף נחשבים לניתוחים מסובכים יחסית מפני מורכבות האף, כלי הדם שבו ומערכת הנשימה, אך תודות למקצוענות ושנים של ניסיון בתחום הכירורגיה הפלסטית, וכן התפתחות גלובאלית של ענף הרפואה האסתטית, יכולת ההחלמה של המטופלים מניתוחים אלו הם גבוהים מאוד, ומהירים ביותר.

החלמה מניתוח אף

ניתוח אף – במרכז לכירורגיה פלסטית ובמחירים משתלמים והוגנים

כמו בכל הניתוחים , גם בניתוח אף ( למרות היותו נפוץ ) קיים תהליך התאוששות. על אף התוצאות המספקות והמשביעות רצון יש לקחת בחשבון את הקשיים הזמניים בתקופת ההחלמה. תופעות הלוואי משתנות מאדם לאדם אך לרוב יהיו בצורת קשיי נשימה , שטפי דם ,ונפיחות מקומית. רוב תופעות הלוואי הנן זמניות וחולפות כמספר ימים לאחר הניתוח. אך החלמה מניתוח אף היא פשוטה יחסית ועוברת בקלילות.

כמו בכל תחום, גם בענף הניתוחים הפלסטיים עודף הביקוש מספק עבודה גם לבעלי מקצועי בינוניים. הרווח בענף גבוה מאד (ניתוחים פלסטיים מגיעים בקלות למחירים בני חמש ספרות), מה שדוחף הרבה  מאד מנתחים פלסטיים לנסות ולהפיק רווח מהיר, לעתים על חשבון איכות הניתוחים.

חשוב לזכור שניתוחי אף צריכים להתבצע רק לאחר היכרות אישית ולימוד יסודי של כל מטופל. על המנתח הפלסטי להכיר את מבנה האף, את היסטורית הטיפולים הרפואיים, את הרגישויות לחומרים מסוימים ואת הציפיות לגבי תוצאות הניתוח. ניתוח אף שונה ממטופל למטופל, ותיאום ציפיות מדויק מונע אכזבות כואבות.

איכות הניתוחים הפלסטיים משתנה בהתאם לכשרון, הרגישות והניסיון של כל מנתח. כל מטופלת מעוניינת שהתוצאה הסופית תיראה כמה שיותר טבעית. מנתחים פלסטיים מומחים, מסוגלים לבצע ניתוחי אף שבקושי מותירים עקבות. הדיוק בפרטים עושה את ההבדל, ושמירה על פרופורציות מהווה מרכיב קריטי בתוצאה הסופית.

בשיחת הייעוץ הראשונית חשוב שהמתעניין יוודא כיצד צפוי להיראות האף שלו בהתאם למבנה פניו. ישנם כיום מכשירי הדמיה מתקדמים, המאפשרים להציג בפני המטופלים תחזית מדויקת למדי של אפם לאחר הניתוח. בשיחת הייעוץ חשוב להעלות את כל השאלות והחששות הקיימים, ולהרגיש בטוח הן ביכולת המקצועית של הרופא המנתח, והן באמפתיה ובאנושיות שהוא מגלה.

 

 

ניתוח אף מחירים משתלמים ואיכות בלתי מתפשרת

זמן קריאת מאמר: 1:00 דקות    |   מאמר זה בנושא: ניתוח אף מחירים

ניתוח אף מחירים משתלמים ואיכות בלתי מתפשרת במרכז לכירורגיה פלסטית

כמו בכל תחום, גם בענף הניתוחים הפלסטיים עודף הביקוש מספק עבודה גם לבעלי מקצועי בינוניים. הרווח בענף גבוה מאד (ניתוחים פלסטיים מגיעים בקלות למחירים בני חמש ספרות), מה שדוחף הרבה  מאד מנתחים פלסטיים לנסות ולהפיק רווח מהיר, לעתים על חשבון איכות הניתוחים.

חשוב לזכור שניתוחי אף צריכים להתבצע רק לאחר היכרות אישית ולימוד יסודי של כל מטופל. על המנתח הפלסטי להכיר את מבנה האף, את היסטורית הטיפולים הרפואיים, את הרגישויות לחומרים מסוימים ואת הציפיות לגבי תוצאות הניתוח. ניתוח אף שונה ממטופל למטופל, ותיאום ציפיות מדויק מונע אכזבות כואבות.

איכות הניתוחים הפלסטיים משתנה בהתאם לכשרון, הרגישות והניסיון של כל מנתח. כל מטופלת מעוניינת שהתוצאה הסופית תיראה כמה שיותר טבעית. מנתחים פלסטיים מומחים, מסוגלים לבצע ניתוחי אף שבקושי מותירים עקבות. הדיוק בפרטים עושה את ההבדל, ושמירה על פרופורציות מהווה מרכיב קריטי בתוצאה הסופית.

בשיחת הייעוץ הראשונית חשוב שהמתעניין יוודא כיצד צפוי להיראות האף שלו בהתאם למבנה פניו. ישנם כיום מכשירי הדמיה מתקדמים, המאפשרים להציג בפני המטופלים תחזית מדויקת למדי של אפם לאחר הניתוח. בשיחת הייעוץ חשוב להעלות את כל השאלות והחששות הקיימים, ולהרגיש בטוח הן ביכולת המקצועית של הרופא המנתח, והן באמפתיה ובאנושיות שהוא מגלה.

 

 

הגדלת חזה

כל אחת רוצה להיראות במיטבה, וחלק מהנשים מוכנות להתערב היכן שהטבע לא עשה לטעמן עבודה מספקת. אין צורך להכביר במילים – חזה זוכה לתשומת לב הן מצד גברים והן מצד נשים, והוא אחד המאפיינים הפיסיים המשמעותיים ביותר בגוף האישה. בעידן בו ההתייחסות למראה החיצוני חשובה אולי מאי פעם, דוגמניות זוכות למעמד של כוכבות על ונערים ונערות נחשפים למסרים מיניים בתרבות המרכזית מגיל מאד צעיר, אין פלא שקיים ביקוש רחב לניתוחים פלסטיים להגדלת חזה.

הגדלת חזה במרכז לכירורגיה פלסטית

כמו בכל תחום, גם בענף הניתוחים הפלסטיים עודף הביקוש מספק עבודה גם לבעלי מקצועי בינוניים. הרווח בענף גבוה מאד (ניתוחים פלסטיים מגיעים בקלות למחירים בני חמש ספרות), מה שדוחף הרבה מאד מנתחים פלסטיים לנסות ולהפיק רווח מהיר, לעיתים על חשבון איכות הניתוחים.

חשוב לזכור שניתוחי הגדלת חזה צריכים להתבצע רק לאחר היכרות אישית ולימוד יסודי של כל מטופלת. על המנתח הפלסטי להכיר את מבנה גופה, את היסטורית הטיפולים הרפואיים שלה, את רגישויותיה לחומרים מסויימים ואת ציפיותיה לגבי תוצאות הניתוח. הגדלת חזה שונה ממטופלת למטופלת, ותיאום ציפיות מדויק מונע אכזבות כואבות. המטופלת מוכרחה להיות עירנית ולא להתפתות בקלות אחר תמונות ה״לפני ואחרי״ שמוצגות בגאון בכל מרפאה.

איכות הניתוחים הפלסטיים משתנה בהתאם לכשרון, הרגישות והניסיון של כל מנתח. כל מטופלת מעוניינת שהתוצאה הסופית תיראה כמה שיותר טבעית. מנתחים פלסטיים מומחים, מסוגלים לבצע ניתוחי הגדלת חזה שבקושי מותירים עקבות. הדיוק בפרטים עושה את ההבדל, ושמירה על פרופורציות מהווה מרכיב קריטי בתוצאה הסופית.

המרכיב הרגשי חשוב ביותר גם הוא כשמדובר בניתוחים להגדלת חזה. הטיפול אמנם פיסי, אך המקור שלו וההשפעה שהוא מייצר הינם רגשיים ועמוקים מאד. ישנן נשים שמעדיפות שניתוח יבוצע על ידי מנתחת פלסטית, מתוך תחושה שאישה תעניק לה יחס רך ואמפטי יותר. למרות המצאותם של מנתחים גברים בעלי רגישות רבה ומומחיות גבוהה, יש ממש בנטיה של נשים מסויימות לפנות דווקא למרפאות המנוהלות על ידי נשים. מיותר לציין שבמגזר הדתי הבחירה האוטומאטית היא במנתחת פלסטית מטעמים ברורים.

בשיחת היעוץ הראשונית חשוב שהמתעניינת תוודא כיצד צפוי להיראות החזה שלה בהתאם למבנה גופה. ישנם כיום מכשירי הדמיה מתקדמים, המאפשרים להציג בפני המטופלות תחזית מדוייקת למדי של החזה שלהן לאחר הניתוח. בשיחת הייעוץ חשוב להעלות את כל השאלות והחששות הקיימים, ולהרגיש בטוחה הן ביכולת המקצועית של הרופא המנתח, והן באמפטיה ובאנושיות שהוא מגלה.

המרכז לכירורגיה פלסטית

המרכז לכירורגיה פלסטית מציע מענה מקצועי, איכותי ובסטנדרט בינלאומי לביצוע מגוון ניתוחים פלסטיים, אסתטיים ומשחזרים, טיפולי לייזר וטיפולי אסתטיקה משלימים. המרכז חרט על דגלו להציע למטופליו מקצוענות רפואית ברמה הגבוהה ביותר. צוות רפואי מוביל ומיומן – צוות המרכז- כולל רופאים בכירים ואחיות מוסמכות, מחויב כולו לאיכות, אחריות מקצועית, שירות יוצא דופן, מסירות ויחס אישי.המרכז מצויד במכשור המתקדם בעולם.